Almanya Konsolosluğu Vize Verirken Nelere Dikkat etmekte?

Almanya vizesi ile ülkeye giriş esnasında yapılacaklara dikkat edilecekler

Schengen grubunda yer alan ülkeler, 2021 yılını takiben ülke giriş çıkışlarında yoğun güvenlik önlemlerine sahiptir. Schengen vizesinin bulunması, ülkeye giriş için gereken temel kriterdir. Bunun yanında Almanya’ya neden gidildiğini destekleyecek olan belgelerin sunulması gerekebilir. Giriş esnasında talep edilen belgelerin olmaması durumunda problem yaşanma riski vardır. Bazı durumlarda Schengen vizesi olsa dahi belge eksikliğinden dolayı sınır polislerinin izin vermemesi gibi durumlarla karşılaşmak mümkündür. Özellikle konaklama konusunda gerekli evrakların sunulamaması halinde polis kuvvetlerinin verdiği kararla sınır dışında kalmak mümkündür. Schengen vizesi alınmış olsa bile sınır kapılarında çeşitli belgelerin istenmesi durumuyla karşılaşılabilir.

Almanya vizeniz olsa bile özellikle sınır kapısı kontrollerinde herhangi bir sorunla karşılaşmamak adına dikkat etmeniz gerekenler şunlardır:

 • Schengen ülkeleri için geçerli olan, 30.000 EUR teminatlı sağlık sigortasını yanınıza alın.
 • Almanya’ya giriş yapılacak olan sınır kapısında Almanya vizesinin yer aldığı pasaportu göstermelisiniz.
 • Sınır polisleri, gidiş ve dönüşü kapsayan uçak biletleri, konaklama rezervasyonlarının detaylarının bulunduğu belgeleri isteyebileceğiniz hemen erişebileceğiniz bir yerde bulundurun.
 • D tipi vizeyle ülkeye giriş yapacak olanlardan Almanya’da olma sebeplerini kanıtlamaları istenebileceğinden destekleyici belgeleri yanınızda mutlaka bulundurun.
 • Aile ziyareti veya ticari amaçlı olarak alınan vizelerde karşı taraftan gelen kaşeli davet yazısını yanınızda bulundurun.
 • Almanya seyahati boyunca masrafların nasıl karşılanacağını kanıtlayan evrakları yanınıza alın. Uluslarası kredi kartları, seyahat çekleri ve nakit paralar bu durum içerisine dahildir.

Almanya vize başvurularında ve ülkeye giriş esnasında yapılacaklara dikkat edilerek sorunsuz bir süreç geçirmek mümkündür. Verdiğimiz bilgiler doğrultusunda Almanya’ya vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken kriterler genel anlamda şu şekilde gruplanabilir:

 • Vize türünün ne olduğu,
 • Geçerli pasaport alımı,
 • Ekonomik durumun ispatlanması,
 • Parmak izi sistemi,
 • Vize başvuru formu ve dilekçesi.

Sosyal Medya

Bize Mesaj Gönderin

Son Güncellemeler

Avustralya Vizesi Nereden Alınır?

Avustralya Vizesi Nereden Alınır?

Vize işlemlerini güvenli ve doğru yollardan gerçekleştirmeniz gerekir. Hazırladığınız dosyanın resmi gerekliliklere uygun olup olmadığını

Sorularınız için Vize Uzmanımız ile Hemen Görüşün

Tüm başvurularınıza ve sorularınıza hızlı cevap vermek için profesyonel kadromuzdan şimdi bilgi alabilirsiniz.

vizebasvuru dark logo

Vizebasvuru.com.tr online vize başvuru platformudur. Firmamız Kültür ve Turizm Bakanlığından A Grubu seyahat acentesi belgesine sahip, İzge Turizm ve Org. Tic. Ltd.Şti olarak hizmet vermektedir. Tüm profesyonel vize danışmanlık hizmetleri için bizlere dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

ofis iletişim bilgileri

Sosyal Medya & Bülten

Sektörden ve bizlerden son güncel haberleri almak için e-posta bültenimize kayıt olabilir ve bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

ülkeler

© 2021 Vizebasvuru.com.tr – Tüm hakları saklıdır.