Almanya Vizesi Red Nedenleri Nelerdir ?

Vize ret sebepleri Almanya

Almanya vizesi için gerekli olan evraklar eksiksiz olarak sunulsa bile bazı sebeplerden dolayı kabul edilmemesi mümkündür. Hazırlanmış olan evrakların tarihlerinin güncel olmasına ve talep edilen belgelerin niteliklerine özen gösterilmelidir.

Almanya vize ret nedenleri şunlardır:

 • Almanya vizesi için seyahat/mesleki durumlara göre istenen belgelerde eksik bulunması ve gerekli şartların yerine getirilmemesi,
 • Schengen üye ülkelerinden herhangi birisine giriş yasağı bulunması,
 • Uçak bileti, otel rezervasyonu vb. bilgileri gibi genel seyahat planlamasının inandırıcı olmaması,
 • Seyahat giderlerinin karşılanacağını ispatlayan hesap dökümü, gelir belgesi, kira, tabu vb. evrakların yetersiz olması,
 • Schengen kanunları kapsamında herhangi bir Schengen ülkesi içerisinde kamu güvenliğini tehdit edecek eylemlerde bulunulması,
 • Schengen vizesinde son 6 ay içerisinde 90 gün şeklinde izin verildiğinden bu süre zarfında başka bir Schengen ülkesinde konaklama yapılması.

Almanya vizesinini reddi durumuyla karşılaşıldığında red sebebinin incelenerek düzeltilme yoluna gidilmesi gerekir. Belgelerde herhangi bir eksiklik bulunduğu durumlarda tamamlanarak yeniden başvuru yapılması mümkündür. Fakat vize başvurusu reddedilmiş olsa bile vize ücretinin iade edilmesi söz konusu değildir.

Almanya vizesi alınırken pasaportun geçerlilik tarihine dikkat edilmelidir. Almanya’ya yapılacak olan seyahatler, pasaportların geçerlilik süreleriyle doğru orantılı olacaktır. Seyahat tarihine bağlı olarak pasaportun 3 ay daha geçerlilik süresinin bulunması gerekir. Pasaporttan kaynaklı olarak problem yaşamamak adına gerekli durumlarda geçerlilik süresi uzatılmalıdır.

Sosyal Medya

Bize Mesaj Gönderin

Son Güncellemeler

Vize İsteyen Ülkeler

6 Responses

 1. Aile birleşimi (08:15 )randevum için sabah 08:00 da ordaydım. Ana kapıdan binanın aşağıdaki girişine yönlendirdiler aşağıda güvenlikler karşıladı randevu yoklaması yaptılar ve beklememi söylediler benim gibi gelen herkese bu uygulamayı yaptılar tam randevu saatimde beni çağırdılar ateşimi ölçtüler ve detaylı bir şekilde tarandım girişe aldılar telefonumu tamamen kapattırdılar ve benden alıp dolaba koydular sıkı bir güvenlik kontrolünden geçtim 2.kere ve havalimanı girişi gibi üstümüzde ne varsa kutuya koyuyorsunuz x ray’dan geçiyor sonra içeri girdim ilk ups kargo bölümüne yönlendiriyorlar orda bilgileriniz alınıyor kargo ile alakalı sonra evrak düzenleyen bayana yönlendiriyorlar bayan çok pozitif işini iyi yapan birisi evraklarınızı güzel ayırıyor ve sonra bankoya geçiyorsunuz bankoda cam bölmeler ve mikrofon sistemi var parmak iziniz alınıyor ben çocuklar üzerinden başvuru yaptım bu sebepten bende dil şartı aranmadı benden önce başvuranlarda bankodakiler Almanca konuşuyorlardı ayrıca ben 10 senelik evli olduğum için benim işim 10 dk da bitti yani ortada şaibeli bir durum olmadığı için peşpeşe sorular gelmedi bana bankoda ki bayanda çok pozitifti ayrıca çocuklarım Alman vatandaşı olduğu için benden 75 Euro olan ücreti de almadılar.

 2. Aile ziyareti amaçlı almanya ya 6 aylık vize aldım fakat bu virüs nedeniyle vize tarihim bitmek üzere acaba vize tarihini uzaltirlar mi yoksa tekrardan vize ye başvurmam gerekiyor mu bilgi verirseniz sevinirim.

 3. Almanya Konsolosluğu Bina ile Sahil arasındaki eserler: Gümüşsuyu Caddesi üzerinde yıllardır boş duran büyük ahşap bina var. ( Mustafa Bey Apartmanı)/ Selime Hatun Cami aşağısında Saray Arkası Sokak’ta sağda eski ev ve yanında kilise, solda ileride eski duvar kalıntıları ve aşağısında Çeşme ve açık hazire var (Sulak Çeşme Sokak). / Muhtar Leyla Ildır Sokak’ta son kalan ahşap Köşk, eski bahçe duvar kalıntıları ve devamında Molla Bayırı Sokak’ta Çeşme var./ İnebolu Sokak’ta Ömer Avni Cami/ Beytül Malcı Sokak çıkarken duvar üstünde Çeşme?, sarnıç kalıntısı ve karşısında eski ev var/ Kazancı Yokuşu üstünde 4 adet Çeşme.

 4. Istanbul Almanya kosolosluğundaki çalışanların velev ki kaba olduklarını düşünüyorsanız, tasdik bölümündeki türk çalışanlara henüz denk gelmemişsiniz demektir! 3 kez işim düştü, genellememek için çok uğraştım ancak kısıtlı tecrübem malesef bu yönde. Muhatap olmak zorunda kalan herkese olağandışı bir sabır diliyorum.

 5. Gördüğüm en güzel konsolosluk ve güler yüzlü çalışanları var teşekkür ederim sizlere istanbul Almanya Başkonsolosluğu

 6. Almanya Konsolosluğu Binası neoklasik özellikler taşıyan bir bina İstanbul’un sevdiğim semtlerinde biri olan Gümüşsuyu nda yer alıyor. Gümüş palas apt hemen üst tarafında yer alıyor. Eskiden vizelerimizi buradan alırdık . Şimdi buradan alınmıyor. Vize alınan yerde çok güzeldi. Şimdi güvenlik nedeniyle yaklasilamiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sorularınız için Vize Uzmanımız ile Hemen Görüşün

Tüm başvurularınıza ve sorularınıza hızlı cevap vermek için profesyonel kadromuzdan şimdi bilgi alabilirsiniz.

vizebasvuru dark logo

Vizebasvuru.com.tr online vize başvuru platformudur. Firmamız Kültür ve Turizm Bakanlığından A Grubu seyahat acentesi belgesine sahip, İzge Turizm ve Org. Tic. Ltd.Şti olarak hizmet vermektedir. Tüm profesyonel vize danışmanlık hizmetleri için bizlere dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

ofis iletişim bilgileri

Sosyal Medya & Bülten

Sektörden ve bizlerden son güncel haberleri almak için e-posta bültenimize kayıt olabilir ve bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

ülkeler

© 2021 Vizebasvuru.com.tr – Tüm hakları saklıdır.