Angola Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Angola Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Seyahat edeceğiniz ülkenin iklimsel ve coğrafi özelliklerini yakından tanımanız gerekir. Angola, kış ve sonbahar mevsimlerinde yağışın bol olduğu bir bölgedir. Yazın ülke geneli sıcak olduğu için başvurular ilkbaharda gerçekleşir. Angola güney yarımkürede bulunduğu için, havası hakkında değerlendirmeler yaparken Türkiye’nin havasını dikkate almamak gerekir.

Örneğin ülkemizde havaların ısınmaya başladığı Mayıs ayı, Angola’da daha serin olabilir; veya serin havanın yaygınlaştığı Ekim ayı Angola’da çok sıcak olabilir. Vize başvurularından önce internet aracılığıyla ülkenin hava durumu raporlarını kontrol etmeniz fayda sağlar. Gereken evraklar arasında sarı humma aşı kartı mevcut olurken, bölgeye özgü hastalıkların çeşitlendiği dönemlerde farklı aşı kartları da talep edilebilir. Ülkede devam eden salgınlar hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Bu ise ancak başvuru sürecine başlamadan Angola Büyükelçiliği’yle irtibat kurmayı gerektirir. Talep edilen aşı kartı ya da aşı kartları, vize başvurusu için gereken evraklardan en az 10 gün önce ibraz edilmelidir. Çünkü onay süreci, başvuranın sağlık detaylarına göre şekillenecektir. Başvuru sürecinde öne çıkan detaylardan birkaçı şunlardır:

  • Angola’ya vize almak için gereken evrakların ilk sırasındaki başvuru formu İngilizcedir. En az A 1 – A 2 seviye İngilizce bilmiyorsanız vize başvurusu yaparken noter onaylı tercümanlık hizmetlerine ihtiyaç duyabilirsiniz.
  • Resmi evraklarda İngilizce geçerli olsa da Angolalıların bu dille arası iyi sayılmaz; eğer tatil için burayı tercih ettiyseniz küçük bir Portekizce konuşma kılavuzu gerek olabilir.
  • Angola’ya giderken yanınıza Dolar veya Euro almanız gerekmez. Ülkenin para birimi, Türk lirasından 1 / 75 oranında düşük değere sahip Kwanza’dır. Az miktarda TL ile güzel bir tatil yapabilecek olmanız önemlidir.
  • Angola makamlarına yaptığınız vize başvurusunun reddedilmesi halinde harç ücreti iade edilmez.
  • Küçük çaplı da olsa adli sicil kaydınızın bazı suçları içermesi, Angola seyahatinden mahrum kalmanıza sebep olabilir. Ülke genelinde, güvenlik problemlerini azaltmak için yoğu tedbirler alınır ve sabıkalıların Angola’ya girişine izin verilmez.
  • Reşit olmayan başvuru sahipleri, anne – baba veya resmi temsilcilerinin iznini zorundadır. Bu gereklilik Angola seyahatine özgü olmayan genel bir kuraldır.
  • En az 2 boş sayfası bulunmayan pasaportlar ile başvuru yapılamaz.
  • Pasaportun çıkarıldığı süreç 10 yıldan önceyse başvurunun reddedilme ihtimali yüksektir. Angola idaresi, ülkeye giriş yapmak isteyenlerin güncel pasaportlara sahip olmasını ister.
  • Ülkeye giriş yapmanızdan sonra çeşitli yerlerde üzeriniz aranabilir. Siyahi bir halka sahip olan ülke, beyaz ziyaretçilere tedbirli davranır. 1975 – 2002 yılları arasında meydana gelen kanlı iç savaşın travmaları henüz atlatılamamıştır. Fakat ülkenin büyük çaplı güvenlik sıkıntıları aşılmış olup, seyahat için bir engel mevcut değildir.

Sosyal Medya

Sıkça Sorulan Sorular

Angola Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Angola’ya vize almak için gereken evrakların ilk sırasındaki başvuru formu İngilizcedir. En az A 1 – A 2 seviye İngilizce bilmiyorsanız vize başvurusu yaparken noter onaylı tercümanlık hizmetlerine ihtiyaç duyabilirsiniz.

Bize Mesaj Gönderin

Son Güncellemeler

Avustralya Vizesi Nereden Alınır?

Avustralya Vizesi Nereden Alınır?

Vize işlemlerini güvenli ve doğru yollardan gerçekleştirmeniz gerekir. Hazırladığınız dosyanın resmi gerekliliklere uygun olup olmadığını

Sorularınız için Vize Uzmanımız ile Hemen Görüşün

Tüm başvurularınıza ve sorularınıza hızlı cevap vermek için profesyonel kadromuzdan şimdi bilgi alabilirsiniz.

vizebasvuru dark logo

Vizebasvuru.com.tr online vize başvuru platformudur. Firmamız Kültür ve Turizm Bakanlığından A Grubu seyahat acentesi belgesine sahip, İzge Turizm ve Org. Tic. Ltd.Şti olarak hizmet vermektedir. Tüm profesyonel vize danışmanlık hizmetleri için bizlere dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

ofis iletişim bilgileri

Sosyal Medya & Bülten

Sektörden ve bizlerden son güncel haberleri almak için e-posta bültenimize kayıt olabilir ve bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

ülkeler

© 2021 Vizebasvuru.com.tr – Tüm hakları saklıdır.