fbpx

Angola Vizesi Çeşitleri Nelerdir?

Angola Vize Türleri

Angola vizesi türleri, diplomatik ilişkiler kapsamında çeşitli detaylara sahiptir. Vize alım sürecinde, ülkeye yakın mesafedeki Afrika ülkelerinin ve Fransa’nın öncelikli olduğu görülür. Ülkeye giriş yapmak isteyenlerin tabi olduğu vize çeşitleri şöyledir:

  • Angola Turist Vizesi: Turist vizeleri seyahat, araştırma veya sportif faaliyetler gereği ülkeye giriş yapmak isteyenleri ilgilendirir. Alındığı süre itibariyle 30 gün Angola’da konaklanabilmesini sağlar. Süre dolduktan sonra 1 defaya mahsus olarak 30 gün uzatılabilir. Toplamda 60 günlük limite sahip olan turist vizesi, çalışma izni yerine geçmez. Bu vizeyi alanların ülkede çalışabilmesi mümkün değildir. Angola Turist Vizesi yalnızca geçici ziyaretler için kullanılır.
  • Angola Ticari Vizesi: İş seyahati gerçekleştirmek için Angola’ya gelenler ticari vize almak zorundadır. Angola merkezli bir firma tarafından ülkeye davet edilen iş adamları, kendilerine ulaşan davetiyeyi vize başvurusunda ibraz etmelidir. Pasaport geçerlilik süresi 9 ayın altına düşmüş kimseler ticari vize alamaz.
  • Diplomatik Anlaşmalar Kapsamındaki Vizeler: Angola ile diplomatik ilişkilerini geliştirmek için anlaşma sağlayan ülkeler vardır. Bunlardan bazıları için vize kolaylıkları sağlanmıştır. Cape Verde Adaları, Brezilya ve Fransa vatandaşlarının Angola’ya girişi basittir. Çünkü ülkeler arasında, seyahat kolaylıklarını kapsayan anlaşmalar bulunur.

Brezilya ve Fransa vatandaşları 12 ayda 90 günlük, Cape Verde vatandaşları 3 – 36 aylık konaklama süresine sahip olabilir.

Turist vizesi, sportif faaliyetlerden akademik faaliyetlere kadar birçok seyahat amacını kapsar. Farklı amaçlara uygun olarak temin edilebilen vizelerin hiçbiri kapıda vize uygulamasıyla alınamaz. Oturum hakkı sürelerinde farklılık gözlemlenen çalışma vizesi, öğrenci vizesi, tedavi vizesi ve olağan vize sık talep görür.

Devlet başkanlarının veya yabancı ülke temsilcilerinin Angola’ya girmesini sağlayan diplomatik vize, diğer evraklarınkiyle aynı prosedürleri gerektirir. Ülke üzerinden araçla geçmeyi sağlayan transit vize ise ticaret firmalarının ihtiyaç duyduğu bir belgedir. Süreç boyunca prosedürleri eksiksiz yerine getirmek ve başvurulan resmi makamla koordineli hareket etmek şarttır. Bunun için profesyonel destek faydalı olabilir.

Vizeye ihtiyaç duymadan Angola’ya giriş yapabilecek kişiler ise Zambiya, Zimbabwe, Namibya, Ruanda, Botsvana, Mozambik, Mauritius, Seyşeller, Güney Afrika ve Singapur vatandaşlarıdır. Bu ülkelerden birinde vatandaşlığınız bulunuyorsa 30 güne kadar vizesiz Angola ziyareti yapabilirsiniz. Tanınan süre dolmuş ise bu ülkenin vatandaşları da vize alım sürecine tabi olur.

Sosyal Medya

Sıkça Sorulan Sorular

Angola Vizesi Çeşitleri Nelerdir?
  • Angola Turist Vizesi Alındığı süre itibariyle 30 gün Angola’da konaklanabilmesini sağlar.
  • Angola Ticari Vizesi İş seyahati gerçekleştirmek için Angola’ya gelenler ticari vize almak zorundadır.

Bize Mesaj Gönderin

Son Güncellemeler

Sorularınız için Vize Uzmanımız ile Hemen Görüşün

Tüm başvurularınıza ve sorularınıza hızlı cevap vermek için profesyonel kadromuzdan şimdi bilgi alabilirsiniz.

vizebasvuru dark logo

Vizebasvuru.com.tr online vize başvuru platformudur. Firmamız Kültür ve Turizm Bakanlığından A Grubu seyahat acentesi belgesine sahip, İzge Turizm ve Org. Tic. Ltd.Şti olarak hizmet vermektedir. Tüm profesyonel vize danışmanlık hizmetleri için bizlere dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

ofis iletişim bilgileri

Sosyal Medya & Bülten

Sektörden ve bizlerden son güncel haberleri almak için e-posta bültenimize kayıt olabilir ve bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

ülkeler

© 2021 Vizebasvuru.com.tr – Tüm hakları saklıdır.