Avusturya Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Vize Avusturya için ne zaman çıkar ?

Avusturya Vize İşlemlerinde nelere dikkat edilmektedir ?

Avusturya vize başvurularında evrakların tam olarak sunulması vize almak için yeterli bir sebep değildir. Schengen üyesi ülkelerden olan Avusturya, başvuru sahiplerinden belirli prosedürleri yerine getirmelerini ister. Avusturya vizesi almak isteyen kişilerin belirli şartları sağlaması ve standartlara uygun olması önemlidir. Avusturya vize başvurularında dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir:

  • Avusturya’ya vize alabilmek için başvuru sahibinin düzenli iş hayatı olması önemlidir. Çalışılan yerde minimum 1 yıl geçirme süresi bulunur. Avusturya Konsolosluğu, çalışılan yerden alınan son 3 aya ait çalışma dökümanlarını kabul etmekle beraber daha garantili bir başvuru için en az 1 yıl çalışıyor olmak olumlu olarak etkiler.
  • Vize başvurusu yapanların, banka hesaplarında belirli tutarda paralarının bulunması gerekir. Avusturya’da kalınacak olan dönem boyunca konaklama ve diğer masrafların nasıl karşılanacağına dair güvence aranır. Yapılacak olan harcamalarla tutarlı olacak paranın hesapta bulunması önemlidir.
  • Çalışılan yerden alınan maaş, gelir belgeleriyle kanıtlanmalıdır. Sahip olunan mülkler, kira geliri ve düzenli maaş gelir belgesi olarak sunulabilir.
  • Avusturya seyahat tarihinden en erken 2 ay, en geç 15 gün öncesinden randevu alınmalıdır.
  • Avusturya vize başvuruları, doğrudan Konsolosluğa yapılmamakla beraber yetkilendirilen vize başvuru merkezleri üzerinden gerçekleştirilir.
  • Vize başvuruları esnasında çekilecek fotoğraflar, Schengen vize prosedürlerine uygun şekilde olmalıdır. Daha önceki Schengen vizelerinde kullanılmamış fotoğrafların sunulması gerekir.
  • Daha önce herhangi bir Schengen vizesi için parmak izi uygulamasından geçmemiş olanların parmak izi vermesi gerekir. Avusturya vizesi için parmak izi verilmesi zorunludur. Bazı sebeplerden ötürü parmak izi veremeyecek olan kişiler bu durumdan muaftır.
  • Seyahat gerçekleştirilecek olan pasaportun 10 yıldan daha uzun süre önce alınmamış olması gerekir. En az 2 sayfasının vize için boş olması, yıpranma ve yırtık gibi bir durumumun olmaması önem taşır.

Sosyal Medya

Bize Mesaj Gönderin

Son Güncellemeler

Avustralya Vizesi Nereden Alınır?

Avustralya Vizesi Nereden Alınır?

Vize işlemlerini güvenli ve doğru yollardan gerçekleştirmeniz gerekir. Hazırladığınız dosyanın resmi gerekliliklere uygun olup olmadığını

Sorularınız için Vize Uzmanımız ile Hemen Görüşün

Tüm başvurularınıza ve sorularınıza hızlı cevap vermek için profesyonel kadromuzdan şimdi bilgi alabilirsiniz.

vizebasvuru dark logo

Vizebasvuru.com.tr online vize başvuru platformudur. Firmamız Kültür ve Turizm Bakanlığından A Grubu seyahat acentesi belgesine sahip, İzge Turizm ve Org. Tic. Ltd.Şti olarak hizmet vermektedir. Tüm profesyonel vize danışmanlık hizmetleri için bizlere dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

ofis iletişim bilgileri

Sosyal Medya & Bülten

Sektörden ve bizlerden son güncel haberleri almak için e-posta bültenimize kayıt olabilir ve bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

ülkeler

© 2021 Vizebasvuru.com.tr – Tüm hakları saklıdır.