Belçika Vize Ücreti Ne Kadar?

Belçika Vize fiyatları

2021 Belçika Vize Fiyatları

Belçika vizesine başvuru yapmak için ödenmesi gereken vize resmi harcı bulunur. Bunun yanı sıra danışmanlık hizmeti de yine başvuru sırasında (fotokopi, fotoğraf, kurye, başvuru formu, kurye) ödenmesi gereken bir hizmettir. Şahıslar yapacakları seyahatin amacını net olarak belirtmeli ve seyahat amacına makul vize harç bedelini ödeyerek evraklar ile konsolosluk yetkililerine sunmalıdır. Vize harç ücreti bankaya yatırılır ve makbuz dosyanın içerisine yerleştirilir. Vize harç ücreti tek seferlik gerçekleştirilir. Eğer kişinin başvurusu reddedilirse tekrar başvuru yapıp tekrar para ödemesi gerekir. Belçika vize ücretleri, başvuru yapılacak olan vize türüne ve başvuru sahibinin yaşına göre değişiklik gösteren bir durumdur. Ayrıca başvuruları büyük oranda kolaylaştıracak ek hizmetler de bulunur.

Belçika vize ücreti 80 Euro olarak belirlenmiştir. Hizmet bedeli olarak da 40 Euro alınır. 0-6 yaş arası vize harç ücreti 55 Euro olurken 6 yaşından küçük çocuklardan vize ücreti talep edilmemektedir. Belçika kısa süreli Schengen vizeleri uzun süreli D tipi vizelerden farklı tutulur. Belçika vizesi turistik, ticari, ziyaret ve kültürel vize için ücretlerde değişiklik uygulamaz. Sınırsız danışmanlık hizmeti, randevu alma, fotokopi işlemleri, risk analizi başvuru dosyasının tamamlanması, ofiste bulunan vize eksperi ile birebir görüşme sağlanması, karşılama ve başvuru yapılması ek ücret içeren hizmetlerdir.

Belçika vizesi alınırken yatırılan ücretin başvurunun iptal edilmesi ya da reddedilmesi durumunda kişiye iadesi olmaz. Vize ücretinin başka bir kişiye aktarılması ya da satılması mümkün olmaz. Her vize ücreti tek bir başvuru için ödenmektedir. Bu yüzden başvurunun reddedilmesi durumunda tekrar yapılacak başvuru için yine ödeme işlemi yapılır. Belçika vize ücretinin yatırılmasından sonra o para sadece Belçika vizesi almak için kullanılabilir. Her bir vize türü için ücretlerin değişim gösterdiği gibi zaman içerisinde de ücretlerde güncellenme yapılabilir. Vize ücretleri ödemesi randevu alınırken başvuru yapılan gün ve saatte gerekli yerlere ödenmesi gerekir. 

Sosyal Medya

Bize Mesaj Gönderin

Son Güncellemeler

Sorularınız için Vize Uzmanımız ile Hemen Görüşün

Tüm başvurularınıza ve sorularınıza hızlı cevap vermek için profesyonel kadromuzdan şimdi bilgi alabilirsiniz.

vizebasvuru dark logo

Vizebasvuru.com.tr online vize başvuru platformudur. Firmamız Kültür ve Turizm Bakanlığından A Grubu seyahat acentesi belgesine sahip, İzge Turizm ve Org. Tic. Ltd.Şti olarak hizmet vermektedir. Tüm profesyonel vize danışmanlık hizmetleri için bizlere dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

ofis iletişim bilgileri

Sosyal Medya & Bülten

Sektörden ve bizlerden son güncel haberleri almak için e-posta bültenimize kayıt olabilir ve bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

ülkeler

© 2021 Vizebasvuru.com.tr – Tüm hakları saklıdır.