Bulgaristan Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Bulgaristan vizesi kaç para?

Bulgaristan Vize Fiyatları

Bulgaristan vize ücreti 60 Euro olarak belirlenmiştir. Vize harç tutarları, vatandaşı olunan ülkeye göre farklılık gösterir. Kısa süreli ve uzun süreli vize başvurularında ücretlendirme farkları olabilir. 0-12 yaş arasındaki çocuklar ise Bulgaristan vizesi için harç ücretlerinden muaftır. Seyahat sağlık sigortası veya kargolama hizmetleri için ödenen bedeller harç ücretinin dışında kalır. Vize başvurularının değerlendirmeye alınabilmesi için belirlenen tutarın Bulgaristan Konsolosluğu hesabına yatırılması gerekir.

Kısa süreli vize başvurularında başvuran kişi 12 yaşın altında ise vize ücreti bulunmamakla beraber yalnızca ekstra hizmetler dahil edilir. Bulgaristan vize ücretleriyle alakalı olarak bazı ülkelerin vatandaşlarıyla ilgili muafiyetler söz konusudur. Türkiye’de oturma iznine sahip olan, çipli pasaportla seyahat eden Sırbistan ve Makedonya vatandaşları, harç ücreti ödemek zorunda değildir.  Türkiye’de ikamet eden Ukrayna, Karadağ, Moldova, Rusya gibi ülkelerin vatandaşları için ise vize ücreti 35 Euro olarak belirlenmiştir.

Vize başvurularından ret kararı alınması halinde ücretin geri iade edilmesi söz konusu değildir. Tüm işlemlerin yeniden başlatılarak aynı sıralamada yürütülmesi gerekir. Profesyonel anlamda vize danışmanlık hizmeti almak isteyenler için danışmanlık ücretleri bulunur. D tipi vize başvurusu için ücretlendirmelerde farklılık olabilir. Başvuru nedenine ve seyahat etme amacına bağlı olarak farklı ücretler ödenebilir. Vize ücretlerini yatırmayanların başvuruları değerlendirmeye alınmaz.

Sosyal Medya

Bize Mesaj Gönderin

Son Güncellemeler

Sorularınız için Vize Uzmanımız ile Hemen Görüşün

Tüm başvurularınıza ve sorularınıza hızlı cevap vermek için profesyonel kadromuzdan şimdi bilgi alabilirsiniz.

vizebasvuru dark logo

Vizebasvuru.com.tr online vize başvuru platformudur. Firmamız Kültür ve Turizm Bakanlığından A Grubu seyahat acentesi belgesine sahip, İzge Turizm ve Org. Tic. Ltd.Şti olarak hizmet vermektedir. Tüm profesyonel vize danışmanlık hizmetleri için bizlere dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

ofis iletişim bilgileri

Sosyal Medya & Bülten

Sektörden ve bizlerden son güncel haberleri almak için e-posta bültenimize kayıt olabilir ve bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

ülkeler

© 2021 Vizebasvuru.com.tr – Tüm hakları saklıdır.