fbpx

Burkina Faso Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Burkina Faso Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Vize başvurularınızın sürekli olarak ret almasını önlemek adına belirli önlemler almanız süreci sizin için kolaylaştırırken zaman kaybetmeniz de önlenir. Bazı noktalara özen gösterilerek Burkina Faso vize başvurularında dikkat edilmesi gereken hususlar ise şu şekildedir:

  • Seyahatleriniz için özel olarak hazırladığınız belgelerde yalan bilgilere yer vermemeye özen göstermeniz gerekir. Vize başvurularında sunulan belgeler, başvuru dilekçesi ve formu uluslararası belge niteliği taşır. Bu sebeple herhangi bir usulsüzlük yapmanız ve bunun tespiti halinde hakkınızda para cezasına kadar cezai işlem başlatılabilir. O sırada yapmış olduğunuz başvuru ret alırken bu durum sicilinize de işler ve daha sonraki başvurularınızı olumsuz yönde etkiler.
  • Başvurular randevu usulünde gerçekleştirildiği için randevu saatinde hazır bulunmanız önem taşır. Gecikmelere müsamaha gösterilmediği için adınıza tekrar bir randevu oluşturmanız gerekir. Turizm amaçlı seyahatler için belirli dönemlerde randevu açılması göz önünde bulundurularak randevuya geç kalmanız halinde randevu gününüz oldukça ileri bir tarihe ertelenir. Bu da sizin için büyük bir zaman kaybı oluşturur. Hazırlamış olduğunuz belgelerde güncel tarih yer alması gerektiği için bazı belgelerinizi tekrar oluşturmanız gerekebilir. Tüm bunların yaşanmaması adına özenli hareket etmeniz yararınıza olur.
  • Burkina Faso havaalanından da vize almak mümkündür. Fakat THY dahil pek çok havayolu firması bilet kontrollerinde vize kontrolü de yapar ve vizesi olmayan kişileri uçağa almama hakkına sahiptir. Bu tip problemler ile karşı karşıya kalınmaması adına vize işlemlerinizi Türkiye hallederek temkinli şekilde yola çıkmanız her zaman için uygun olan yöntemdir.
  • Türkiye’den Burkina Faso’ya seyahat edecek vatandaşlardan bazı aşı kartlarını zorunlu olarak yanlarında bulundurmaları beklenir. İlgili bu aşılar ise; sarıhumma, hepatit A, çocuk felci, meningokok ve difteri-tetanoz şeklindedir. Kişi daha önce bu aşıları yaptırmamış ise yaptırması ve uluslararası aşı kartlarını da yanında muhafaza etmesi gerekir. Burkina Faso vize kontrol noktasında bu aşı kartları sizden talep edilebilir. Herhangi bir problemle karşılaşmamanız adına temkinli hareket etmeniz yararlı olur.
  • Burkina Faso seyahat planlaması yapan kişiler TC Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü platformlarından bölgenin genel sağlık durumu ile ilgili güncel bilgiler elde ederek hareket etmeleri önerilir. Bu, seyahatlerinde karşılaşacakları herhangi bir problemin önüne geçilmesi adına önemlidir.
  • Burkina Faso kurak bir bölge olduğu için aşırı sıcaklara maruz kalınmaması adına iklim ve hava durumu kontrolleri dikkate alınarak seyahat planlamaları yapılmalıdır.
  • Konaklama konusunda herhangi bir problem yaşamamak için seyahat planlamalarınızı en ince ayrıntılarına kadar düşünerek hareket etmeniz zorluklarla karşılaşmanızın önüne geçer.

Sosyal Medya

Sıkça Sorulan Sorular

Burkina Faso Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Vize başvurularınızın sürekli olarak ret almasını önlemek adına belirli önlemler almanız süreci sizin için kolaylaştırırken zaman kaybetmeniz de önlenir. Bazı noktalara özen gösterilerek Burkina Faso vize başvurularında dikkat edilmesi gereken hususlar ise şu şekildedir:

Bize Mesaj Gönderin

Son Güncellemeler

Sorularınız için Vize Uzmanımız ile Hemen Görüşün

Tüm başvurularınıza ve sorularınıza hızlı cevap vermek için profesyonel kadromuzdan şimdi bilgi alabilirsiniz.

vizebasvuru dark logo

Vizebasvuru.com.tr online vize başvuru platformudur. Firmamız Kültür ve Turizm Bakanlığından A Grubu seyahat acentesi belgesine sahip, İzge Turizm ve Org. Tic. Ltd.Şti olarak hizmet vermektedir. Tüm profesyonel vize danışmanlık hizmetleri için bizlere dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

ofis iletişim bilgileri

Sosyal Medya & Bülten

Sektörden ve bizlerden son güncel haberleri almak için e-posta bültenimize kayıt olabilir ve bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

ülkeler

© 2021 Vizebasvuru.com.tr – Tüm hakları saklıdır.