Burkina Faso Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Burkina Faso Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Burkina Faso seyahatleriniz için pasaport, kimlik ve vize işlemlerinizin güncel olması şartı aranır. Pasaport ve kimliğinizi güncellemeniz ardından vize işlemlerinizin prosedürlerini de hallederek Burkina Faso Ankara Büyükelçiliği’ne başvuruda bulunmanız gerekir. Başvurular randevu sistemi ile ilerlediği için tam saatinde binada hazır bulunmanız gerekir. Randevuya geç kalmanız halinde randevunuz iptal olacağı için tekrar bir randevu oluşturmanız gerekir. Tüm bunlar dikkate alınarak gerekli görülen Burkina Faso vize evrakları şöyledir:

 • Burkina Faso vizenizin bitim tarihinden en az 6 ay daha geçerli olacak olan pasaportunuzun aslı gereklidir.
 • TC kimlik numaranızın yer aldığı kimlik kartınızın aslı ve fotokopisi gerekir.
 • Burkina Faso vize başvuru formunun doğru şekilde doldurulmuş ve fotoğraflı hali yer almalıdır.
 • Seyahat detaylarınızı belirten İngilizce yazılmış dilekçe gereklidir.
 • Normal boy biometrik 2 adet fotoğraf. Arka plan beyaz olmalıdır. Bunlardan bir tanesi Burkina Faso vize başvuru formuna yapıştırılırken diğeri vize dosyanızda yer alır.
 • Burkina Faso vize başvuru formunuzun eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurulmuş olması gerekir. Yalan beyanda bulunmanız ve bunun tespiti sonrasında cezai işlemler uygulanabilir. Tüm bunların sonucunda da başvurunuz ret alır.
 • Seyahatiniz boyunca Burkina Faso’da konaklayacağınız otelin rezervasyon bilgileri gerekli şartlar arasında yer alır.
 • Burkina Faso gidiş dönüş uçak biletlerinizin rezervasyonlarının yapılmış olması gerekir.
 • Seyahatiniz boyunca herhangi bir sağlık problemine maruz kalma ihtimaline karşı seyahat sağlık sigortası yaptırmanız şartı aranır. Sigorta belgenizin bir nüshası da evraklar arasında yer almalıdır.
 • Banka hesap dökümünüze ait bilgiler sunmanız istenir. Burkina Faso seyahatiniz için yeterli bakiye ile yola çıkacak olmanız garanti altına alınmak istenir.
 • Burkina Faso ticari vize işlemlerinde davet mektubu şartı aranır. Seyahatinizde hangi organizasyona dahil olacağınız ya da hangi firma tarafından davet edildiğinizi kanıtlamanız gerekir.

Tüm bu belgelerin eksiksiz, net ve doğru bilgiler ile doldurulup Ankara Burkina Faso Büyükelçiliği’ne randevu saatinde teslim edilmesi ile başvurunuz değerlendirmeye alınır.

Sosyal Medya

Sıkça Sorulan Sorular

Burkina Faso Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

ncellemeniz ardından vize işlemlerinizin prosedürlerini de hallederek Burkina Faso Ankara Büyükelçiliği’ne başvuruda bulunmanız gerekir. Başvurular randevu sistemi ile ilerlediği için tam saatinde binada hazır bulunmanız gerekir. Randevuya geç kalmanız halinde randevunuz iptal olacağı için tekrar bir randevu oluşturmanız gerekir. Tüm bunlar dikkate alınarak gerekli görülen Burkina Faso vize evrakları şöyledir:

Bize Mesaj Gönderin

Son Güncellemeler

Avustralya Vizesi Nereden Alınır?

Avustralya Vizesi Nereden Alınır?

Vize işlemlerini güvenli ve doğru yollardan gerçekleştirmeniz gerekir. Hazırladığınız dosyanın resmi gerekliliklere uygun olup olmadığını

Sorularınız için Vize Uzmanımız ile Hemen Görüşün

Tüm başvurularınıza ve sorularınıza hızlı cevap vermek için profesyonel kadromuzdan şimdi bilgi alabilirsiniz.

vizebasvuru dark logo

Vizebasvuru.com.tr online vize başvuru platformudur. Firmamız Kültür ve Turizm Bakanlığından A Grubu seyahat acentesi belgesine sahip, İzge Turizm ve Org. Tic. Ltd.Şti olarak hizmet vermektedir. Tüm profesyonel vize danışmanlık hizmetleri için bizlere dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

ofis iletişim bilgileri

Sosyal Medya & Bülten

Sektörden ve bizlerden son güncel haberleri almak için e-posta bültenimize kayıt olabilir ve bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

ülkeler

© 2021 Vizebasvuru.com.tr – Tüm hakları saklıdır.