Dubai Vizesi Çeşitleri Nelerdir?

Dubai Vize Çeşitleri

BAE Dubai Vizesi Türleri

Dubai vizesi alırken kişinin seyahat etme nedenine göre vize türü farklılık gösterir. Seyahat amacı doğrultusunda en fazla 90 gün vize alabilme hakkı bulunur. Dubai vizesinin seyahat nedenleri birden fazladır.

Dubai vize türleri aşağıdaki gibi listelenmiştir:

  • Turistik Dubai Vizesi
  • Dubai Ticari Vizesi
  • Dubai Aile ve Arkadaşlık Ziyareti Vizesi
  • Dubai Aile Birleşimi Vizesi
  • Fuar ve Seminer Vizesi
  • Dubai Oturum Vizesi
  • Dubai Çalışma Vizesi

Belirtilen vize türlerinden en fazla kullanılan turistik vizedir. Dubai kendini çok geliştiren ve turizm için en ideal olan emirliktir. En çok yoğunluk görülen aylar genellikle her senein Nisan ve Ekim aylarıdır. Dubai turistik vizesi genellikle tur şeklinde olan seyahatlerde tek başına ya da aile yapıldığında alınması gerekir. İnsanların seyahat etme amacı yer gezme ve alışveriş yapmaktır. Dubai’de yer alan teknolojik ürünler diğer ülkelere göre çok ucuzdur. Alışveriş merkezlerinin gözdesi olmaya devam eden bir turizm bölgesini çoğu insan görmek ister. Dubai zengin bir turizm bölgesi olup bünyesinde çok fazla firma barındırmaktadır.

Ticari açıdan işler yoğun olduğu için ticari faaliyetler de bu ülkede üst sıralarda yer alır. Fuarlar merkezi olarak da bilinen Dubai sağlık ve medikal alanında, inşaat, elektronik, gıda alanlarında adını duyurmaya devam etmektedir. Dubai’de her sene düzenli periyotlar ile düzenlenen çeşitli organizasyonlar olmaktadır. Bu organizasyonlara katılım göstermek isteyen kişiler ticari vize alarak Dubai’ye seyahat edebilir. Hatta bu organizasyonlar sayesinde kişiler çeşitli iş imkanları da yakalayabilir. Dubai’ye ailesini veya arkadaşını görmek için giden kişiler pasaportu sayesinde bu vize türüne başvuru yapabilmektedir. Diğer ülkelerde olduğu gibi gerekli evrakların içerisinde Dubai’de yanına gidilecek olan kişiden davet mektubu ya da kişinin adresi bulunması şart değildir. Bu tür belge talep edilmediği için sadece pasaportun online ortamda taratılmasıyla vize başvurusu yapılır ve bu oldukça kolay bir işlemdir.

Dubai’de yaşayan bir kişi ile Türkiye’de yaşayan bir kişi evlenme durumunda olduğunda beraber yaşamak zorunda kalırlar. Türkiye’de bulunan çocuklar da aile birleşimi vize başvurusu yaparak Dubai’de yaşamaya hak kazanmış olurlar. Dubai aile birleşimi vize türü için konsolosluk ya da elçiliklere gitmeye gerek yoktur. Çünkü işlemlerin Dubai’de gerçekleştirilmesi gerekir. Kişi evraklarını ve kurallarını sorunsuz bir şekilde yerine getirmelidir. Aksi durumlarda başvuru işlemlerinin onaylanma süresi uzayabilir.

Sosyal Medya

Bize Mesaj Gönderin

Son Güncellemeler

Avustralya Vizesi Nereden Alınır?

Avustralya Vizesi Nereden Alınır?

Vize işlemlerini güvenli ve doğru yollardan gerçekleştirmeniz gerekir. Hazırladığınız dosyanın resmi gerekliliklere uygun olup olmadığını

Sorularınız için Vize Uzmanımız ile Hemen Görüşün

Tüm başvurularınıza ve sorularınıza hızlı cevap vermek için profesyonel kadromuzdan şimdi bilgi alabilirsiniz.

vizebasvuru dark logo

Vizebasvuru.com.tr online vize başvuru platformudur. Firmamız Kültür ve Turizm Bakanlığından A Grubu seyahat acentesi belgesine sahip, İzge Turizm ve Org. Tic. Ltd.Şti olarak hizmet vermektedir. Tüm profesyonel vize danışmanlık hizmetleri için bizlere dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

ofis iletişim bilgileri

Sosyal Medya & Bülten

Sektörden ve bizlerden son güncel haberleri almak için e-posta bültenimize kayıt olabilir ve bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

ülkeler

© 2021 Vizebasvuru.com.tr – Tüm hakları saklıdır.