Hızlı Dubai Vizesi Başvuru İşlemleri

Dubai’yi ziyaret etmeyi düşünüyor musunuz? Dubai vizesi almadan önce 2023 yılına ait güncel vize ücretleri ve başvuru süreci hakkında tüm bilgilere buradan ulaşın. Seyahatinizi sorunsuz planlamak için doğru adreste olduğunuzu unutmayın.

TÜM VİZELER

Vize Gereken Tüm Ülkelerde Hizmet Veriyoruz.

danışmanlık

Uzman Vize Başvuru Danışmanlığı

PR/TR

Oturum Vizesi veya Geçici Vize Başvuruları

Yasal Onay

Ülkelerin Yasalarına %100 Uygun Başvuru

şirketimiz hakkında

Çok sayıda Onaylanan Dubai Vizesi müşterilerimiz ile başarı oranımızı arttırmaya devam ediyoruz.

Hızlı ve güvenli Dubai vizesi başvurusu yapmak ister misiniz? Online başvuru ve randevu takibi ile gerekli vize evraklarınızı bize ileterek tüm yorucu işleri sizler için hızlıca yapıyoruz.

TEKLİFİMİZ

Dubai VİZESİ HİZMETLERİMİZ

İster bireysel ister kurumsal müşterimiz olun, Dubai Vizesi işlemlerinde sizlere alanında uzman en iyi danışmanlık hizmetini sunmaktayız.  Vize başvuru işlemlerinde tüm zor ve karmaşık işlemleri sizler adına gerçekleştiriyoruz. 

Dubai Oturum İşlemleri

Gelecek planlarınız doğrultusunda Dubai ülkesi için kalıcı ve geçici oturum danışmanlığı, ikame vizesi başvurularınızı gerçekleştiriyoruz.​

Dubai ÖĞRENCİ VİZESİ​

Yurtdışında okuma amaçlı alınan Dubai öğrenci vizesi başvuru işlemlerini hızlı ve güvenilir olarak konsolosluklara iletiyoruz. Başvurunuz güvencemiz dahilinde.​

Dubai aile vizeSİ

İster evlilik nedeni ile olsun, ister akraba ziyareti amaçlı olsun tüm ailenize Dubai vizesi almak istiyorsanız, ayrıcalıklı olarak size ve ailenize özel vize başvuru danışmanlığı veriyoruz.​

Dubai TİCARİ VİZE

İş seyahatlerinde Dubai vizenizi almak için öncelik sağlıyoruz. Çift pasaport işlemleri ve hızlı başvuru ile şirketinizin vize işlemlerini kolaylaştırıyoruz. ​

Dubai VIP VİZE hizmeti

Öncelik isteyen müşterilerimizi Dubai Vip Vize hizmet deneyimi ile tanıştırıyoruz. Vip müşteri özel danışmanlarımız sizin adınıza tüm işlemleri yapacaktır.​

Dubai TURİSTİK VİZE

Dubai seyahatiniz için tatil ve gezi amaçlı sunulan vize işlemlerini Vizebasvuru.com.tr ayrıcalıkları ile sunuyoruz. Siz tatil için hazırlıklarınızı yaparken bizde vize onayınızı alıyor olacağız.​

Vize Danışmanı

Dubai Vizesi Süreçleriyle ilgili Tüm Sorularınız İçin Bizi Arayın

VİZE BAŞVURU DANIŞMANLIĞI

Dubai Vizesi danışmanlık hizmetinde yılların deneyimi ile başvurularınızı uzman yardımı ile kolayca gerçekleştirin.

Dubai Vizesi Nasıl Alınır? Dubai Vizesi Ücreti 2023

Dubai Hakkında Bilgiler

Dubai Vizesi ve 2023 Güncel Ücretleri

Dubai Vize Ücreti 2023: Dubai Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir ve dönemsel olarak güncellenir. Dubai vize başvurusunda bulunacak kişilerin, başvuru işlemlerinden önce güncel Dubai vizesi ücret detaylarını kontrol etmeleri önemlidir. Dubai vize ücretleri başvurulan vize türüne, seyahat süresine ve ülkeye giriş hakkına göre değişebilir.

Dubai Konsolosluğu doğrudan vize başvurularını kabul etmez. Vize başvuru işlemleri akredite vize başvuru merkezleri ve turizm acentaları aracılığıyla yapılabilir. Bu nedenle vize işlemleri, danışmanlık hizmeti için belirlenen ücreti içerebilir. Dubai vize başvurusu yapmadan önce, hangi vize türünün uygun olduğunu belirlemek önemlidir.

Dubai Vize Ücreti 2023 fiyatları güncellendiğinden, başvuru yapmadan önce güncel ücretleri teyit etmek gerekmektedir. Dubai vize başvurusu nedeniyle konsolosluk tarafından reddedilmesi durumunda ödenen vize ücreti iade edilmez. Bu nedenle başvuru aşamasında vize reddine yol açabilecek hususlara dikkat etmek önemlidir.

İşte Dubai 2023 vize ücretlerinin güncel listesi:

 • Dubai 30 Günlük Tekli Giriş Vizesi Ücreti: 145 USD
 • Dubai 30 Günlük Çoklu Giriş Vizesi Ücreti: 275 USD
 • Dubai 60 Günlük Tekli Giriş Vizesi Ücreti: 225 USD
 • Dubai 60 Günlük Çoklu Giriş Vizesi Ücreti: 405 USD
 • Dubai 48 Saatlik Tekli Giriş Vizesi Ücreti: 115 USD
 • 96 Saatlik Tekli Giriş Vizesi Ücreti: 120 USD
 • Dubai Cruise 30 Günlük Çoklu Giriş Vizesi: 160 USD

Yukarıdaki vize ücretleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için geçerlidir. Türkiye Cumhuriyeti Oturum (İkamet) İzni sahipleri veya diğer yabancı pasaport sahipleri, Dubai Konsolosluğu resmi web sitesi üzerinden ödeme yapmadan önce gerekli vize ücret detaylarına ulaşmalıdır. Dubai vize ücretleri, vize türünüze göre değişebilir, bu nedenle güncel bilgilere dikkat etmek önemlidir. Dubai seyahatiniz için uygun vize türünü ve ücretlerini öğrenmek için vize başvuru merkezimize ulaşabilirsiniz.

Dubai Turistik Vizesi Birleşik Arap Emirlikleri, turistik, müşteri ziyareti, fuar ve konferans gibi amaçlarla Dubai’yi ziyaret etmek isteyen kişilere, turistik vize almayı zorunlu kılmaktadır. Bu vize, Dubai dışında konaklama, çalışma ve iş kurma amacı taşıyanlar için gereklidir. Dubai’ye turistik vize olmadan giriş yapanlar, süre ihlali nedeniyle para cezalarıyla karşılaşabilirler ve gelecekteki seyahatlerinde vize almakta zorluk yaşayabilirler.

Dubai Turistik Vize Başvuruları Dubai Turistik Vize başvuruları, kişisel olarak gerçekleştirilemez. Bu işlem, yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri veya seyahat acentaları aracılığıyla Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluklarına veya Göçmenlik Ofislerine yapılmalıdır. Ancak Suriye, Filistin ve Irak vatandaşlarına Dubai Turistik Vizesi verilmemektedir.

Umuma mahsus (bordo) pasaport sahipleri Dubai Turistik Vizesi almak zorundadır. Diplomatik (siyah), hususi (yeşil) ve hizmet (gri) pasaport sahipleri ise kısa süreli Dubai seyahatleri için vize muafiyetine sahiptirler.

Yabancı uyruklu kişiler, Dubai Turistik Vizesi başvurusunda bulunabilmek için Türkiye’de en az 6 ay süreyle geçerli ikamet belgelerini sunmalıdır. Vize başvurusu için davetiye gerekmemektedir. Ayrıca, evrakların telefonla çekilmiş görüntüleri kabul edilmemektedir. Dubai Göçmenlik Ofisi, bu kurallara uygun olmayan başvuruları reddedebilir.

 

Dubai Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip kişiler Dubai’ye seyahat etmek için vize almalıdır. Dubai vizesinin alımı diğer ülkelere göre daha kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Sadece pasaport taratılarak ve vize başvurusu yapılan kuruma gönderilerek 1 gün içerisinde vize alma işlemi gerçekleştirilebilir. Bu işlemler online bir şekilde yapılmaktadır. Dubai vizesi pasaporta işlemeyen bir vizedir. Bu işlemlerin şahsi bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. Birleşik Arap Emirlikleri’nden yetkili kişiler tarafından belirlenen kurumlar aracılığı ile Dubai vize içi başvurusu yapılabilmektedir. İşlemlerin güvenilir ve hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için kişi firma tercihine önem vermelidir.

Dubai vize başvurusu yapılan firma kişinin yerine kısa bir sürede vize işlemlerini gerçekleştirir ve vizeyi alır. Belirtilen e-posta adresi ile de kişiye gönderimini sağlar. Bu mail çıktısı alınarak ve pasaport kullanılarak Dubai’ye giriş gerçekleştirilebilir. Bu süreç sadece Türk vatandaşlarını kapsayan bir süreçtir. Avrupa Birliği üyesi olan devletler vize başvurusu yapmadan sadece pasaportu ile Dubai’ye seyahat etme hakkına sahiptir.

Dubai seyahatlerinde vize işlemi yapılırken pasaport türü önemli bir etkendir. Vizeden muaf tutulan özel durumlu kişiler de bulunur. Bordo pasaporta sahip olan kişiler vize almak zorunda olan kişilerdir. Yeşil, gri ve siyah pasaporta sahip olan kişiler 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde olan seyahatlerinde vize almasına gerek yoktur. Yani 90 güne adar vizesiz seyahat eden bir kişiye kimse müdahale edemez. Dubai seyahati yapacak olan kişilerin alçağı vizenin asıl adı Birleşik Arap Emirlikleri vizesidir. Elektronik belge olarak geçen bu vize ve pasaport ile Dubai’ye giriş yapmak için ortada engel yoktur. Kişiye tanımlanan vize kodu elektronik belgede yer almaktadır.

Dubai Vizesi Başvuru Formu Nereden Alınır?

Dubai’ye seyahat edecek olan Türkler seyahat öncesinde Dubai Büyükelçiliği ve Dubai Konsolosluğu’na başvuruda bulunur ve vize alma işlemini tamamlar. Vize başvuruları danışman firmalar ya da göçmen büroları tarafından da yapılmaktadır. Dubai vize başvuru formu https://www.emirates.com internet adresi üzerinden de doldurularak başvuru işlemi gerçekleştirilir. Konsolosluklar ve Dubai Konsolosluğu resmi günler haricinde hizmet verir. Cuma ve cumartesi günleri işlem yapmak isteyen kişiler konsoloslukların kapalı olduğunu bilmelidir.

Başvuru formunu doldurarak ön başvuru işlemini gerçekleştiren kişiler gerekli evrakları da doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlayarak ilgili kuruma teslim etmelidir. Vize başvuru formu doldurulurken Arapça ya da Türkçe dilleri tercih edilebilir. Seyahat süresi 1 ay olan kişiler tek girişlik turist vizesi ile başvuruda bulunur. Eğer seyahat süresi 1 ayı aşarsa kişilerin konsolosluk ya da büyükelçiliklere başvurarak ulusal vize başvuru işlemlerini tamamlaması gerekir. Konsolosluğun resmi web sitesinde bu başvuru sürecine ait tüm bilgiler yer almaktadır.

Dubai Vizesi Çeşitleri Nelerdir?

Dubai vizesi alırken kişinin seyahat etme nedenine göre vize türü farklılık gösterir. Seyahat amacı doğrultusunda en fazla 90 gün vize alabilme hakkı bulunur. Dubai vizesinin seyahat nedenleri birden fazladır.

Dubai vize türleri aşağıdaki gibi listelenmiştir:

 • Turistik Dubai Vizesi
 • Dubai Ticari Vizesi
 • Dubai Aile ve Arkadaşlık Ziyareti Vizesi
 • Dubai Aile Birleşimi Vizesi
 • Fuar ve Seminer Vizesi
 • Dubai Oturum Vizesi
 • Dubai Çalışma Vizesi

Belirtilen vize türlerinden en fazla kullanılan turistik vizedir. Dubai kendini çok geliştiren ve turizm için en ideal olan emirliktir. En çok yoğunluk görülen aylar genellikle her senein Nisan ve Ekim aylarıdır. Dubai turistik vizesi genellikle tur şeklinde olan seyahatlerde tek başına ya da aile yapıldığında alınması gerekir. İnsanların seyahat etme amacı yer gezme ve alışveriş yapmaktır. Dubai’de yer alan teknolojik ürünler diğer ülkelere göre çok ucuzdur. Alışveriş merkezlerinin gözdesi olmaya devam eden bir turizm bölgesini çoğu insan görmek ister. Dubai zengin bir turizm bölgesi olup bünyesinde çok fazla firma barındırmaktadır.

Ticari açıdan işler yoğun olduğu için ticari faaliyetler de bu ülkede üst sıralarda yer alır. Fuarlar merkezi olarak da bilinen Dubai sağlık ve medikal alanında, inşaat, elektronik, gıda alanlarında adını duyurmaya devam etmektedir. Dubai’de her sene düzenli periyotlar ile düzenlenen çeşitli organizasyonlar olmaktadır. Bu organizasyonlara katılım göstermek isteyen kişiler ticari vize alarak Dubai’ye seyahat edebilir. Hatta bu organizasyonlar sayesinde kişiler çeşitli iş imkanları da yakalayabilir. Dubai’ye ailesini veya arkadaşını görmek için giden kişiler pasaportu sayesinde bu vize türüne başvuru yapabilmektedir. Diğer ülkelerde olduğu gibi gerekli evrakların içerisinde Dubai’de yanına gidilecek olan kişiden davet mektubu ya da kişinin adresi bulunması şart değildir. Bu tür belge talep edilmediği için sadece pasaportun online ortamda taratılmasıyla vize başvurusu yapılır ve bu oldukça kolay bir işlemdir.

Dubai’de yaşayan bir kişi ile Türkiye’de yaşayan bir kişi evlenme durumunda olduğunda beraber yaşamak zorunda kalırlar. Türkiye’de bulunan çocuklar da aile birleşimi vize başvurusu yaparak Dubai’de yaşamaya hak kazanmış olurlar. Dubai aile birleşimi vize türü için konsolosluk ya da elçiliklere gitmeye gerek yoktur. Çünkü işlemlerin Dubai’de gerçekleştirilmesi gerekir. Kişi evraklarını ve kurallarını sorunsuz bir şekilde yerine getirmelidir. Aksi durumlarda başvuru işlemlerinin onaylanma süresi uzayabilir.

Dubai Vize Ücreti Ne Kadar?

İşte Dubai 2023 vize ücretlerinin güncel listesi:

 • Dubai 30 Günlük Tekli Giriş Vizesi Ücreti: 145 USD
 • Dubai 30 Günlük Çoklu Giriş Vizesi Ücreti: 275 USD
 • Dubai 60 Günlük Tekli Giriş Vizesi Ücreti: 225 USD
 • Dubai 60 Günlük Çoklu Giriş Vizesi Ücreti: 405 USD
 • Dubai 48 Saatlik Tekli Giriş Vizesi Ücreti: 115 USD
 • 96 Saatlik Tekli Giriş Vizesi Ücreti: 120 USD
 • Dubai Cruise 30 Günlük Çoklu Giriş Vizesi: 160 USDiniz.

Dubai Vizesi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Vize başvuru merkezleri genellikle Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri kapalı olup hizmet vermemektedir. Bahsedilen bu günlerden herhangi birinden önce başvuru işlemini yapmış olan kişilerin başvuru süresi uzayabilir. Bundan dolayı Dubai vizesinin onaylanmasından sonra otel ve uçak rezervasyonlarının hemen ayarlanması gerekir. Eğer vize başvuru merkezi çok yoğun çalışan bir yer ise bu işlem süresi artabilir. En çok tercih edilen vize türüne başvuru yapıldığında Dubai’de 1 ay süre kalınabilir. Vizenin de 58 günlük bir geçerlilik süresi vardır.

 

Dubai vize başvurularında başkonsolosluk kişiye ait banka dökümünü istemez. Çalışıp çalışmama durumu, bankada ne kadar para bulunduğu gibi konular Dubai vizesi almayı engelleyen faktörler değildir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken önemli bir husus bulunmaktadır. Dubai’ de vize tarihinin bir gün bile geçirilmesi kişiyi çok ciddi cezalarla karşı karşıya bırakabilir. Dubai kaçak kalınacak bir ülke değildir. Dubai vize başvuruları çok yüksek ihtimalle olumlu sonuçlanır. Yetişkinler için gereken tek evrak pasaportlarıdır. Bu pasaport ile online bir şekilde başvuru işlemi gerçekleştirilir. Dubai’ye seyahat edecek olan bir kişi eğer 18 yaşından küçük ise anne ve babası tarafından izin belgesi sunulması gerekir. Ebeveyninin imzası olmadan çocukların seyahatinin gerçekleştirilmesi mümkün değildir.

Dubai Vizesi Ret Sebepleri Nelerdir?

Dubai vize reddi, Dubai başvurularının olumsuz sonuçlandığı durumlarda sık sık yaşanan bir durum olarak bilinir. Dubai göçmen ofisi tarafından yapılan başvuru incelemelerinden sonra vize başvurusu uygun değilse ret durumu yaşanabilir. Vize için yer alan online başvuru formunda konsolosluk tarafından istenen evraklar vize tipine göre farklılaşır. Vize tipi seçildikten sonra gerekli evrakların hazırlanma süreci başlar. Form doldurulduktan sonra başvuru sonucu başvuru sahibinin e-posta adresine gönderilir. Dubai vize başvuru işlemlerindeki şartları yerine getirmeyen ve vize süre sınırını aşan kişiler Dubai’de kaçak olarak tanımlanır ve kişiye ciddi yaptırımlar uygulanır.

 

Vize ret nedenleri şu şekildedir:

 • Dubai vizesini önceden alıp vize şartlarını yerine getirmeyenlerin başvurusu reddedilir.
 • Vize başvurusu bir başka kişinin üzerine yapılmışsa başvuru reddedilir.
 • Vize başvurusu sonuçlanmadan başka bir vizeye başvurulması sonucu vize başvurusu reddedilir.
 • Çok fazla turistik vize başvurusu yapan kişilerin başvuruları reddedilir.
 • Dubai’de süresi bitmesine rağmen ikamet etmeye devam eden kişiler hakkında tutanak tutulur. Bir daha vize başvurusu yapması halinde ret kararı alır.

Başvurusu reddedilen başvuru sahibi ret kararı belgesini saklamalıdır. Çünkü bu durum ilerleyen vize başvurularını etkileyebilir. Tekrar başvuru yapacak olan kişi vize ret nedenlerini dikkate alması gerekir. Evrakların reddedilmesi durumunda kişi dosyasını yeniden düzenleyerek itiraz hakkına sahip olabilmektedir. Reddedilen belgeler geri alındıktan sonraki 28 gün içerisinde itiraz mektubu başvuru sahibi tarafından hazırlanır. Bu itiraz mektubu kişinin ıslak imzasını içermelidir. Elektronik ortamda başvuru kurumuna gönderilir. Vize reddi gerçekleşmesinden sonra başvuru yapan kişi herhangi bir geri ödeme hakkı talep edemez.

Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dubai vizesi onay süresi başvuru yapılan tarihten sonra 2 ile 5 iş günü içerisinde sonuçlanır. Dubai vizesi, başvuru yapıldığı güne bağlı olarak daha erken sürede de kişinin eline geçebilir. Dubai vizesi için pazartesi erken saatte yapılan vize başvurularının çarşamba ve perşembe günü yapılan vize başvurularına göre daha hızlı çıktığı görülmüştür. 2023 yılındaki güncelleme ile vize çıkış süreleri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Pazartesi yapılan Dubai vize başvurusu 1-2 iş günü
 • Salı yapılan Dubai vizesi başvurusu: 2-3 iş günü
 • Çarşamba yapılan Dubai vize başvurusu 2-4 iş günü
 • Perşembe yapılan vize başvuruları 3-4 iş günü
 • Cuma yapılan vize başvuruları 3-5 iş günü

Dubai Vizesi Nereden Alınır?

Dubai seyahati için herkes vize çıkartması gerektiğini bilir. Ancak vize başvuru evraklarıyla ilgili, hangi vize türüne başvuru yapılması gerektiğini veya başvuru sürecinde neler yapılacağını bilmeyen kişiler olabilir. Vize merkezlerinin danışmanlık hizmeti de tam bu sebepten ötürü kişilere yardımcı olmayı amaçlar. Eğer vize işlemleri ile bir danışman ilgilensin istiyorsanız sitede yer alan telefon ya da e-posta adresimizden bize ulaşabilirsiniz.  Danışmanlığımız sayesinde sahip olduğunuz hizmetler doğrultusunda vize ile ilgili her işleminiz bize ait olacaktır.  Profesyonel destek kadrosu ile istediğiniz her konuda destek vermeye hazırız.

Dubai Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Dubai vizesi elektronik olan bir vizedir. Birleşik Emirlikler vizesi başvuruları online olarak yapılır. Başvurularda evrakların online biçimde gönderilmesi gerekir. Bu hususta evraklar resmi yerine taratılarak sisteme yüklenmelidir. Dubai vizesi evrakları çok basit hazırlanabilen vizelerdir. Dubai vizesi başvuruları evrakları diğer vize türleri gibi karmaşık ve detaylı değildir.

Dubai vize evrakları şunlardır:

 • Dubai vizesi başvurularında pasaport sisteme taratılmalı ya da net bir resim eklenmelidir. Taratma işlemi daha çok önerilir çünkü belgeleri sisteme okutmak her zaman daha iyidir. Pasaport taratılırken dikkat edilecek nokta pasaportun kimlik bilgileri içeren kısmını taratmaktır. Dubai vizesi başvurularında pasaportun geçerli sayılması için ziyaret tarihi itibariyle en az 6 ay daha geçerliliği olmalıdır.
 • Fotoğraf gönderilmesi başvuru için önerilen bir husustur. Dubai vizesi başvurularında fotoğraf standart bir evrak olarak sayılmaz. Fakat başvurularda, başvuruyu değerlendirerek sonuca bağlamakla yükümlü başkonsolosluk tarafından fotoğraf talep edilebilir. Bu nedenle başkonsolosluğun olası talebine karşılık başvuru yapılacak aracı firmaya son 6 ay içinde çekilmiş bir fotoğrafını da taratılıp iletmek yarar sağlar.
 • Dubai vizesi aracılık sözleşmesi istenen diğer bir evraktır. Dubai vizesi başvurularında garantör firma kişi ile bir aracılık sözleşmesi yapar. Bu sözleşmede garantör ve aracı firma aracılığı ile Dubai’ de çıkış tarihinin sınırı aşılması durumunda 3000 Amerikan doları para cezasının ödeneceğine dair taahhüt kabul edilmiş olur.
 • Dubai’yi ziyaret etme nedeni ne olursa olsun standart evraklar bahsedilen evraklardan oluşur. Asıl önemli olan belge kişiye ait pasaporttur.

Dubai vize başvurusunda teslim edilecek evraklar seyahat amacına yönelik değişiklik gösterir. Çalışma durumu da bu belgeleri etkileyen faktördür. Bu yüzden seyahat etme nedenine karar verilip başvuru ona göre yapılmalıdır.

Ekibimiz

PROFESYONEL DANIŞMANLARIMIZ

Vizebasvuru.com.tr olarak müşterilerimize Dubai vizesi ve oturum işlemleri konusunda uzman danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Ekibimizdeki en yeni üyemiz en az 3 Yıldır bizimle çalışmaktadır. Profesyonel danışmanlık hizmeti için bize ulaşabilirsiniz.

SİZLERDEN GELEN MESAJLAR

MÜŞTERİ YORUMLARI

3 adımda online vize danışmanlığı

BAŞVURU

Online olarak sistemimizden istediğiniz vize türü için başvuru yapın. Evrakları hazırlayıp sistemimizden bizlere kolayca ulaştırın.

RANDEVU

Uzmanlarımız Vize Başvuru Merkezlerine hızlıca sizin adınıza gerekli formları sunar. Seyahat tarihinize göre vize randevunuzu oluştururuz.

ONAY

Evrak ve randevu işlemleriniz sırasında tamamen sizi yönlendiren profesyonel kadromuz sayesinde onaylanmış vizeniz kısa sürede size ulaşır.

Videoyu oynat

Tüm Avrupa Ülkelerine Hızlı Vize Başvurusu

Almanya vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

Yunanistan Vizesi

Yunanistan vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

Fransa Vizesi

Fransa vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

İtalya Vizesi

İtalya vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

İngiltere Vizesi

İngiltere vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Dubai Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip kişiler Dubai’ye seyahat etmek için vize almalıdır. Dubai vizesinin alımı diğer ülkelere göre daha kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Sadece pasaport taratılarak ve vize başvurusu yapılan kuruma gönderilerek 1 gün içerisinde vize alma işlemi gerçekleştirilebilir. Bu işlemler online bir şekilde yapılmaktadır. Dubai vizesi pasaporta işlemeyen bir vizedir. Bu işlemlerin şahsi bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. Birleşik Arap Emirlikleri’nden yetkili kişiler tarafından belirlenen kurumlar aracılığı ile Dubai vize içi başvurusu yapılabilmektedir. İşlemlerin güvenilir ve hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için kişi firma tercihine önem vermelidir.

Dubai vize başvurusu yapılan firma kişinin yerine kısa bir sürede vize işlemlerini gerçekleştirir ve vizeyi alır. Belirtilen e-posta adresi ile de kişiye gönderimini sağlar. Bu mail çıktısı alınarak ve pasaport kullanılarak Dubai’ye giriş gerçekleştirilebilir. Bu süreç sadece Türk vatandaşlarını kapsayan bir süreçtir. Avrupa Birliği üyesi olan devletler vize başvurusu yapmadan sadece pasaportu ile Dubai’ye seyahat etme hakkına sahiptir.

Dubai seyahatlerinde vize işlemi yapılırken pasaport türü önemli bir etkendir. Vizeden muaf tutulan özel durumlu kişiler de bulunur. Bordo pasaporta sahip olan kişiler vize almak zorunda olan kişilerdir. Yeşil, gri ve siyah pasaporta sahip olan kişiler 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde olan seyahatlerinde vize almasına gerek yoktur. Yani 90 güne adar vizesiz seyahat eden bir kişiye kimse müdahale edemez. Dubai seyahati yapacak olan kişilerin alçağı vizenin asıl adı Birleşik Arap Emirlikleri vizesidir. Elektronik belge olarak geçen bu vize ve pasaport ile Dubai’ye giriş yapmak için ortada engel yoktur. Kişiye tanımlanan vize kodu elektronik belgede yer almaktadır.

Dubai Vizesi Başvuru Formu Nereden Alınır?

Dubai’ye seyahat edecek olan Türkler seyahat öncesinde Dubai Büyükelçiliği ve Dubai Konsolosluğu’na başvuruda bulunur ve vize alma işlemini tamamlar. Vize başvuruları danışman firmalar ya da göçmen büroları tarafından da yapılmaktadır. Dubai vize başvuru formu https://www.emirates.com internet adresi üzerinden de doldurularak başvuru işlemi gerçekleştirilir. Konsolosluklar ve Dubai Konsolosluğu resmi günler haricinde hizmet verir. Cuma ve cumartesi günleri işlem yapmak isteyen kişiler konsoloslukların kapalı olduğunu bilmelidir.

Başvuru formunu doldurarak ön başvuru işlemini gerçekleştiren kişiler gerekli evrakları da doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlayarak ilgili kuruma teslim etmelidir. Vize başvuru formu doldurulurken Arapça ya da Türkçe dilleri tercih edilebilir. Seyahat süresi 1 ay olan kişiler tek girişlik turist vizesi ile başvuruda bulunur. Eğer seyahat süresi 1 ayı aşarsa kişilerin konsolosluk ya da büyükelçiliklere başvurarak ulusal vize başvuru işlemlerini tamamlaması gerekir. Konsolosluğun resmi web sitesinde bu başvuru sürecine ait tüm bilgiler yer almaktadır.

Dubai Vizesi Çeşitleri Nelerdir?

Dubai vizesi alırken kişinin seyahat etme nedenine göre vize türü farklılık gösterir. Seyahat amacı doğrultusunda en fazla 90 gün vize alabilme hakkı bulunur. Dubai vizesinin seyahat nedenleri birden fazladır.

Dubai vize türleri aşağıdaki gibi listelenmiştir:

 • Turistik Dubai Vizesi
 • Dubai Ticari Vizesi
 • Dubai Aile ve Arkadaşlık Ziyareti Vizesi
 • Dubai Aile Birleşimi Vizesi
 • Fuar ve Seminer Vizesi
 • Dubai Oturum Vizesi
 • Dubai Çalışma Vizesi

Belirtilen vize türlerinden en fazla kullanılan turistik vizedir. Dubai kendini çok geliştiren ve turizm için en ideal olan emirliktir. En çok yoğunluk görülen aylar genellikle her senein Nisan ve Ekim aylarıdır. Dubai turistik vizesi genellikle tur şeklinde olan seyahatlerde tek başına ya da aile yapıldığında alınması gerekir. İnsanların seyahat etme amacı yer gezme ve alışveriş yapmaktır. Dubai’de yer alan teknolojik ürünler diğer ülkelere göre çok ucuzdur. Alışveriş merkezlerinin gözdesi olmaya devam eden bir turizm bölgesini çoğu insan görmek ister. Dubai zengin bir turizm bölgesi olup bünyesinde çok fazla firma barındırmaktadır.

Ticari açıdan işler yoğun olduğu için ticari faaliyetler de bu ülkede üst sıralarda yer alır. Fuarlar merkezi olarak da bilinen Dubai sağlık ve medikal alanında, inşaat, elektronik, gıda alanlarında adını duyurmaya devam etmektedir. Dubai’de her sene düzenli periyotlar ile düzenlenen çeşitli organizasyonlar olmaktadır. Bu organizasyonlara katılım göstermek isteyen kişiler ticari vize alarak Dubai’ye seyahat edebilir. Hatta bu organizasyonlar sayesinde kişiler çeşitli iş imkanları da yakalayabilir. Dubai’ye ailesini veya arkadaşını görmek için giden kişiler pasaportu sayesinde bu vize türüne başvuru yapabilmektedir. Diğer ülkelerde olduğu gibi gerekli evrakların içerisinde Dubai’de yanına gidilecek olan kişiden davet mektubu ya da kişinin adresi bulunması şart değildir. Bu tür belge talep edilmediği için sadece pasaportun online ortamda taratılmasıyla vize başvurusu yapılır ve bu oldukça kolay bir işlemdir.

Dubai’de yaşayan bir kişi ile Türkiye’de yaşayan bir kişi evlenme durumunda olduğunda beraber yaşamak zorunda kalırlar. Türkiye’de bulunan çocuklar da aile birleşimi vize başvurusu yaparak Dubai’de yaşamaya hak kazanmış olurlar. Dubai aile birleşimi vize türü için konsolosluk ya da elçiliklere gitmeye gerek yoktur. Çünkü işlemlerin Dubai’de gerçekleştirilmesi gerekir. Kişi evraklarını ve kurallarını sorunsuz bir şekilde yerine getirmelidir. Aksi durumlarda başvuru işlemlerinin onaylanma süresi uzayabilir.

Dubai Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Dubai vizesi elektronik olan bir vizedir. Birleşik Emirlikler vizesi başvuruları online olarak yapılır. Başvurularda evrakların online biçimde gönderilmesi gerekir. Bu hususta evraklar resmi yerine taratılarak sisteme yüklenmelidir. Dubai vizesi evrakları çok basit hazırlanabilen vizelerdir. Dubai vizesi başvuruları evrakları diğer vize türleri gibi karmaşık ve detaylı değildir.

Dubai vize evrakları şunlardır:

 • Dubai vizesi başvurularında pasaport sisteme taratılmalı ya da net bir resim eklenmelidir. Taratma işlemi daha çok önerilir çünkü belgeleri sisteme okutmak her zaman daha iyidir. Pasaport taratılırken dikkat edilecek nokta pasaportun kimlik bilgileri içeren kısmını taratmaktır. Dubai vizesi başvurularında pasaportun geçerli sayılması için ziyaret tarihi itibariyle en az 6 ay daha geçerliliği olmalıdır.
 • Fotoğraf gönderilmesi başvuru için önerilen bir husustur. Dubai vizesi başvurularında fotoğraf standart bir evrak olarak sayılmaz. Fakat başvurularda, başvuruyu değerlendirerek sonuca bağlamakla yükümlü başkonsolosluk tarafından fotoğraf talep edilebilir. Bu nedenle başkonsolosluğun olası talebine karşılık başvuru yapılacak aracı firmaya son 6 ay içinde çekilmiş bir fotoğrafını da taratılıp iletmek yarar sağlar.
 • Dubai vizesi aracılık sözleşmesi istenen diğer bir evraktır. Dubai vizesi başvurularında garantör firma kişi ile bir aracılık sözleşmesi yapar. Bu sözleşmede garantör ve aracı firma aracılığı ile Dubai’ de çıkış tarihinin sınırı aşılması durumunda 3000 Amerikan doları para cezasının ödeneceğine dair taahhüt kabul edilmiş olur.
 • Dubai’yi ziyaret etme nedeni ne olursa olsun standart evraklar bahsedilen evraklardan oluşur. Asıl önemli olan belge kişiye ait pasaporttur.

Dubai vize başvurusunda teslim edilecek evraklar seyahat amacına yönelik değişiklik gösterir. Çalışma durumu da bu belgeleri etkileyen faktördür. Bu yüzden seyahat etme nedenine karar verilip başvuru ona göre yapılmalıdır.

Dubai Vize Ücreti Ne Kadar?

İşte Dubai 2023 vize ücretlerinin güncel listesi:

 • Dubai 30 Günlük Tekli Giriş Vizesi Ücreti: 145 USD
 • Dubai 30 Günlük Çoklu Giriş Vizesi Ücreti: 275 USD
 • Dubai 60 Günlük Tekli Giriş Vizesi Ücreti: 225 USD
 • Dubai 60 Günlük Çoklu Giriş Vizesi Ücreti: 405 USD
 • Dubai 48 Saatlik Tekli Giriş Vizesi Ücreti: 115 USD
 • 96 Saatlik Tekli Giriş Vizesi Ücreti: 120 USD
 • Dubai Cruise 30 Günlük Çoklu Giriş Vizesi: 160 USDiniz.

Dubai Vizesi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Vize başvuru merkezleri genellikle Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri kapalı olup hizmet vermemektedir. Bahsedilen bu günlerden herhangi birinden önce başvuru işlemini yapmış olan kişilerin başvuru süresi uzayabilir. Bundan dolayı Dubai vizesinin onaylanmasından sonra otel ve uçak rezervasyonlarının hemen ayarlanması gerekir. Eğer vize başvuru merkezi çok yoğun çalışan bir yer ise bu işlem süresi artabilir. En çok tercih edilen vize türüne başvuru yapıldığında Dubai’de 1 ay süre kalınabilir. Vizenin de 58 günlük bir geçerlilik süresi vardır.

 

Dubai vize başvurularında başkonsolosluk kişiye ait banka dökümünü istemez. Çalışıp çalışmama durumu, bankada ne kadar para bulunduğu gibi konular Dubai vizesi almayı engelleyen faktörler değildir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken önemli bir husus bulunmaktadır. Dubai’ de vize tarihinin bir gün bile geçirilmesi kişiyi çok ciddi cezalarla karşı karşıya bırakabilir. Dubai kaçak kalınacak bir ülke değildir. Dubai vize başvuruları çok yüksek ihtimalle olumlu sonuçlanır. Yetişkinler için gereken tek evrak pasaportlarıdır. Bu pasaport ile online bir şekilde başvuru işlemi gerçekleştirilir. Dubai’ye seyahat edecek olan bir kişi eğer 18 yaşından küçük ise anne ve babası tarafından izin belgesi sunulması gerekir. Ebeveyninin imzası olmadan çocukların seyahatinin gerçekleştirilmesi mümkün değildir.

Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dubai vizesi onay süresi başvuru yapılan tarihten sonra 2 ile 5 iş günü içerisinde sonuçlanır. Dubai vizesi, başvuru yapıldığı güne bağlı olarak daha erken sürede de kişinin eline geçebilir. Dubai vizesi için pazartesi erken saatte yapılan vize başvurularının çarşamba ve perşembe günü yapılan vize başvurularına göre daha hızlı çıktığı görülmüştür. 2023 yılındaki güncelleme ile vize çıkış süreleri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Pazartesi yapılan Dubai vize başvurusu 1-2 iş günü
 • Salı yapılan Dubai vizesi başvurusu: 2-3 iş günü
 • Çarşamba yapılan Dubai vize başvurusu 2-4 iş günü
 • Perşembe yapılan vize başvuruları 3-4 iş günü
 • Cuma yapılan vize başvuruları 3-5 iş günü

Dubai Vizesi Nereden Alınır?

Dubai seyahati için herkes vize çıkartması gerektiğini bilir. Ancak vize başvuru evraklarıyla ilgili, hangi vize türüne başvuru yapılması gerektiğini veya başvuru sürecinde neler yapılacağını bilmeyen kişiler olabilir. Vize merkezlerinin danışmanlık hizmeti de tam bu sebepten ötürü kişilere yardımcı olmayı amaçlar. Eğer vize işlemleri ile bir danışman ilgilensin istiyorsanız sitede yer alan telefon ya da e-posta adresimizden bize ulaşabilirsiniz.  Danışmanlığımız sayesinde sahip olduğunuz hizmetler doğrultusunda vize ile ilgili her işleminiz bize ait olacaktır.  Profesyonel destek kadrosu ile istediğiniz her konuda destek vermeye hazırız.