Fransa Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Fransa Vize Fiyatları Kaç Euro

Fransa Vize Fiyatları 2021 Yılında Ne kadar Olacak ?

Son yapılan güncellemelere göre Fransa vize ücreti 80 Euro’dur. 2021 yılında ücrete 20 Euro zam gelmiştir. Fransa vize ücretleri, konsolosluk tarafından güncellenmektedir. Vize başvuru merkezlerinde 30 Euro civarında ek ücret talep edilebilir. Dilekçe yazımları, evrakların kontrolü, form doldurma süreçleri ve başvuru esnasında alınacak destek danışmanlık hizmetlerine dahildir. Fransa vize ücretinin ödenmesi ülkeye seyahat etmek isteyenlerin zorunlu olarak ödemesi gereken bir tutardır. Ücret yatırıldıktan sonra başvuru değerlendirmeye alınır. Başvuru süresince alınacak olan ek fotokopi, fotoğraf vb. hizmetler, servis ücretleri fiyatlandırması içerisinde yer alır.

Fransa vize ücretlerinde yaş grupları için belirli muafiyetler bulunur. 6-12 yaş arası çocuklardan 40 Euro’luk Schengen vize ücreti alınır. 0-6 yaş arasındaki çocuklar için ise vize başvuruları ücretsizdir. Schengen vize ücretleri 80 Euro olarak belirlenirken uzun süreli D tipi vizeler için belirlenen tutar, 99 Euro’dur. 0-12 yaş arası D tipi vize başvurularında ise 50 Euro talep edilir.

Vize merkezlerinde bulunan müşteri temsilcileri, başvuru aşamasında her konuda yardımcıdır. Belgelerin eksiksiz olarak temin edilmesi, süreçteki en önemli kriterlerdendir. Vize firmalarına bağlı olmak üzere alınmak istenen ek hizmetler, ücretlere yansır. Fransa vize ücretinin ilgili bankalara ödenerek dekontunun belgeler içinde sunulması gerekir. Bilinmesi gereken diğer bir nokta ise başvurunun reddedilmesi halinde vize ücretinin yeniden başvuru sahibine iade edilmediğidir. Bu nedenle belgelerin eksiksiz biçimde hazırlanarak maddi kayıp ve zaman harcama risklerinin ortadan kaldırılması önemlidir.

Sosyal Medya

Bize Mesaj Gönderin

Son Güncellemeler

Sorularınız için Vize Uzmanımız ile Hemen Görüşün

Tüm başvurularınıza ve sorularınıza hızlı cevap vermek için profesyonel kadromuzdan şimdi bilgi alabilirsiniz.

vizebasvuru dark logo

Vizebasvuru.com.tr online vize başvuru platformudur. Firmamız Kültür ve Turizm Bakanlığından A Grubu seyahat acentesi belgesine sahip, İzge Turizm ve Org. Tic. Ltd.Şti olarak hizmet vermektedir. Tüm profesyonel vize danışmanlık hizmetleri için bizlere dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

ofis iletişim bilgileri

Sosyal Medya & Bülten

Sektörden ve bizlerden son güncel haberleri almak için e-posta bültenimize kayıt olabilir ve bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

ülkeler

© 2021 Vizebasvuru.com.tr – Tüm hakları saklıdır.