fbpx

Hızlı Fransa Vizesi Başvuru İşlemleri

Fransa Vize işlemleri 2022 başvuru sürecinde randevu vize oturum nasıl ilerliyor gibi sorularınıza uzmanlarımız aracılığıyla yardımcı oluyoruz. Hızlı Fransa Vizesi başvurusu ücretleri ve detayları için bizlere ulaşabilirsiniz.

TÜM VİZELER

Vize Gereken Tüm Ülkelerde Hizmet Veriyoruz.

danışmanlık

Uzman Vize Başvuru Danışmanlığı

PR/TR

Oturum Vizesi veya Geçici Vize Başvuruları

Yasal Onay

Ülkelerin Yasalarına %100 Uygun Başvuru

şirketimiz hakkında

Çok sayıda Onaylanan Fransa Vizesi müşterilerimiz ile başarı oranımızı arttırmaya devam ediyoruz.

Hızlı ve güvenli Fransa vizesi başvurusu yapmak ister misiniz? Online başvuru ve randevu takibi ile gerekli vize evraklarınızı bize ileterek tüm yorucu işleri sizler için hızlıca yapıyoruz.

TEKLİFİMİZ

Fransa VİZESİ HİZMETLERİMİZ

İster bireysel ister kurumsal müşterimiz olun, Fransa Vizesi işlemlerinde sizlere alanında uzman en iyi danışmanlık hizmetini sunmaktayız.  Vize başvuru işlemlerinde tüm zor ve karmaşık işlemleri sizler adına gerçekleştiriyoruz. 

Fransa Oturum İşlemleri

Gelecek planlarınız doğrultusunda Fransa ülkesi için kalıcı ve geçici oturum danışmanlığı, ikame vizesi başvurularınızı gerçekleştiriyoruz.​

Fransa ÖĞRENCİ VİZESİ​

Yurtdışında okuma amaçlı alınan Fransa öğrenci vizesi başvuru işlemlerini hızlı ve güvenilir olarak konsolosluklara iletiyoruz. Başvurunuz güvencemiz dahilinde.​

Fransa aile vizeSİ

İster evlilik nedeni ile olsun, ister akraba ziyareti amaçlı olsun tüm ailenize Fransa vizesi almak istiyorsanız, ayrıcalıklı olarak size ve ailenize özel vize başvuru danışmanlığı veriyoruz.​

Fransa TİCARİ VİZE

İş seyahatlerinde Fransa vizenizi almak için öncelik sağlıyoruz. Çift pasaport işlemleri ve hızlı başvuru ile şirketinizin vize işlemlerini kolaylaştırıyoruz. ​

Fransa VIP VİZE hizmeti

Öncelik isteyen müşterilerimizi Fransa Vip Vize hizmet deneyimi ile tanıştırıyoruz. Vip müşteri özel danışmanlarımız sizin adınıza tüm işlemleri yapacaktır.​

Fransa TURİSTİK VİZE

Fransa seyahatiniz için tatil ve gezi amaçlı sunulan vize işlemlerini Vizebasvuru.com.tr ayrıcalıkları ile sunuyoruz. Siz tatil için hazırlıklarınızı yaparken bizde vize onayınızı alıyor olacağız.​

Vize Danışmanı

Fransa Vizesi Süreçleriyle ilgili Tüm Sorularınız İçin Bizi Arayın

VİZE BAŞVURU DANIŞMANLIĞI

Fransa Vizesi danışmanlık hizmetinde yılların deneyimi ile başvurularınızı uzman yardımı ile kolayca gerçekleştirin.

Fransa Vizesi Nasıl Alınır? Fransa Vizesi Ücreti 2022

Fransa Hakkında Bilgiler

Resmi adı Fransız Cumhuriyeti olan ülkeye gidebilmeniz için Fransa vizesi almanız gerekir. Batı Avrupa’da yer alan Fransa, kuzeyde Manş ve Kuzey Denizi, doğuda Ren Nehri, batıda ise Atlas Okyanusu’na kadar geniş bir yüzölçümüne sahiptir. Yönetiminde yarı başkanlık sistemi uygulanır ve Avrupa Birliği kurucu ülkeleri arasındadır. Avrupa Birliği’ne dahil olan ülkeler içerisinde en büyük yüz ölçümüne sahip olma özelliğine sahiptir. Fransa, totalde 26 adet yönetimsel bölgeye ayrılır ve pek çok bölgede denizaşırı toprakları bulunur. 66 milyonun üzerinde nüfusa sahiptir ve başkenti turistler tarafından oldukça ilgi gören Paris’tir. Marsilya, Lyon, Nice, Bordeoux ise en bilinen ve önemli kentleri arasında bulunur.

Fransa Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Fransa vize başvurusu yapılacak seyahatin uzunluğuna ve türüne bağlı olarak değişim gösterir. Türk vatandaşlarının Fransa’ya giriş yapabilmeleri için kısa veya uzun süreli vizelere başvuru yapması gerekir. Vize için istenen belgelerin doğru ve eksiksiz olarak tamamlanması önemlidir. Aksi halde vize başvurularında red kararı verilir ve her bakımdan kayıp yaşanır. Vize işlemlerinin onaylanması, Fransa Konsolosluğu ve Fransa Büyükelçiliği kararları doğrultusunda yönetilen bir süreçtir. Kısa süreli vizelerde konsolosluk tarafından yetki verilen kurumlar üzerinden başvuru yapılır. Uzun süreli vize başvurularında ise doğrudan konsolosluk ve büyükelçiliklerden gerçekleştirmeniz gerekir.

 

Fransa’ya seyahat gerçekleştirecek olan Türk vatandaşları, Bordo(Umumi) pasaporta sahipse Schengen vizesi almalıdır. Hususi(Yeşil), Hizmet(Gri), Diplomatik(Siyah) pasaportu bulunanlar ise Schengen vizesi almak zorunda değildir. Bordo pasaport haricinde kalan gruplar, 180 gün içerisinde 90 gün boyunca vizesiz olarak Fransa’ya gidiş hakkına sahiptir. Schengen vizesi, Schengen kategorisine dahil olan ülkeler içerisinde 90 gün boyunca seyahat etme hakkı verir. Farklı ülkelere geçiş yapılacağı durumlarda bile Fransa’dan giriş yapılacağı için vize buna göre alınmalıdır.

 

Fransa’ya Schengen vizesi alarak gidecek olanlar, maksimum 90 gün seyahat etme süresine sahiptir. Bu süreç içerisinde diğer ülkelere geçiş yapılabilir. Geçiş yapılabilecek Schengen ülkeleri arasında İtalya, İspanya, Slovenya, İsviçre, Lüksemburg, Almanya, Polonya gibi ülkeler bulunur. Başvurulacak vizeye göre belgelerin tamamlanması halinde olumlu veya olumsuz olarak yanıt beklenir. Konsolosluk tarafından yetkilendirilen kurumlara başvuru gerçekleştirildikten sonra sürecin sonuçlanması için belirli bir süre geçmelidir.

Fransa Vizesi Başvuru Formu Nereden Alınır?

Fransa vize başvuru formu Fransa konsolosluğu resmi internet sitesi üzerinden alınır. Konsolosluk resmi internet sitesinden gerekli olabilecek resmi evraklara erişmeniz mümkündür. Vize başvuru formunun tam olarak doldurulmuş ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış olması önemlidir. https://tr.ambafrance.org/-Vize-basvurulari-  internet sitesinden gerekli tüm bilgi ve yönlendirmelere ulaşabilirsiniz.

Fransa vizesi başvuru formu, başvuran hakkındaki tüm bilgilere ulaşılabilecek temel bir belge niteliğindedir. Form doldurulurken diğer evraklarla uyuşmazlık bulunan herhangi bir durum olması başvuruları olumsuz etkiler. Fransa vizesi için başvuru formu, randevu alınan saatte diğer belgelerle beraber teslim edilerek başvuru gerçekleştirilir.

Fransa Vizesi Çeşitleri Nelerdir?

Fransa vizeleri, seyahatlerin uzunluğuna ve amaçlarına göre şekillenir. Kalınacak süreye bağlı olarak alınacak Fransa vize türleri şunlardır:

 • Kısa Süreli(C Tipi) Vize: C tipi vizeler, Schengen vizesi olarak geçer. 90 güne kadar geçerlilik süresi bulunur. Kısa süreli olarak gerçekleştirilecek ziyaret, turistik gezi, staj ve kültürel faaliyetler için alınacak vize bu gruba dahildir.
 • Uzun Süreli(D Tipi) Vize: Uzun süre boyunca alınacak eğitim, aile birleşimi ve çalışma durumundan kaynaklanan vizeler uzun sürelidir. 90 günden uzun sürecek olan Fransa seyahatlerinde D tipi vize başvurusu yapılır.

Fransa için alınacak vize türleri, amaçlara göre farklı adlarla anılır. Seyahat amacına göre alınacak Fransa vizeleri ise şunlardır:

 • Turistik Vize: 90 günlük süreyi aşmayacak şekilde Fransa seyahati planlayanların başvurdukları vizedir. En sık talep edilen vize türüdür.
 • Fuar, İş ve Ticari Vizeler: Fuar ziyaretleri, iş toplantıları ve ticari amaçlarla yapılan seyahatlerde geçerlidir. Başvuru sahiplerinin Fransa’daki şirketlerden davet yazısı almaları gerekir.
 • Arkadaş, Akraba, Aile Ziyareti Vizesi: 90 günü geçmeyecek olan aile, akraba ve arkadaş ziyaretlerinde alınan vizedir. Fransa’da ikamet eden kişiden alınan davetiye sunulmalıdır.
 • Konferans, Spor ve Kültürel Vizeler: Fransa kültürel vizesi, 90 günü aşmayacak spor, kültür ve konferanslara gitmek için geçerlidir. Vize sayesinde Fransa’daki kültürel etkinliklere ve seminerlere katılım sağlanır.
 • Staj ve Kısa Süreli Öğrenim Vizesi: Fransa’da staj yapmak veya kısa süreli olarak öğrenim görmek isteyenlere verilen vizedir. 90 güne kadar verildiğinden kısa süreli vize türüdür.

Transit Vize: Schengen kategorisinde olmayan herhangi bir ülkeye aktarma yapılacağında alınması gereken vizedir.

Fransa Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Son yapılan güncellemelere göre Fransa vize ücreti 80 Euro’dur. 2022 yılında ücrete 20 Euro zam gelmiştir. Fransa vize ücretleri, konsolosluk tarafından güncellenmektedir. Vize başvuru merkezlerinde 30 Euro civarında ek ücret talep edilebilir. Dilekçe yazımları, evrakların kontrolü, form doldurma süreçleri ve başvuru esnasında alınacak destek danışmanlık hizmetlerine dahildir. Fransa vize ücretinin ödenmesi ülkeye seyahat etmek isteyenlerin zorunlu olarak ödemesi gereken bir tutardır. Ücret yatırıldıktan sonra başvuru değerlendirmeye alınır. Başvuru süresince alınacak olan ek fotokopi, fotoğraf vb. hizmetler, servis ücretleri fiyatlandırması içerisinde yer alır.

Fransa vize ücretlerinde yaş grupları için belirli muafiyetler bulunur. 6-12 yaş arası çocuklardan 40 Euro’luk Schengen vize ücreti alınır. 0-6 yaş arasındaki çocuklar için ise vize başvuruları ücretsizdir. Schengen vize ücretleri 80 Euro olarak belirlenirken uzun süreli D tipi vizeler için belirlenen tutar, 99 Euro’dur. 0-12 yaş arası D tipi vize başvurularında ise 50 Euro talep edilir.

Vize merkezlerinde bulunan müşteri temsilcileri, başvuru aşamasında her konuda yardımcıdır. Belgelerin eksiksiz olarak temin edilmesi, süreçteki en önemli kriterlerdendir. Vize firmalarına bağlı olmak üzere alınmak istenen ek hizmetler, ücretlere yansır. Fransa vize ücretinin ilgili bankalara ödenerek dekontunun belgeler içinde sunulması gerekir. Bilinmesi gereken diğer bir nokta ise başvurunun reddedilmesi halinde vize ücretinin yeniden başvuru sahibine iade edilmediğidir. Bu nedenle belgelerin eksiksiz biçimde hazırlanarak maddi kayıp ve zaman harcama risklerinin ortadan kaldırılması önemlidir.

Fransa Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Fransa vize başvuruları esnasında göz önünde bulundurulması gerekenler yalnızca evraklar değildir. Vize başvuru süreçlerinde belirli prosedürlerin yerine getirilmesi istenir. Fransa vizesi için başvurularda dikkat etmeniz gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Schengen vize prosedürleri gereği parmak izinizi daha önce vermediyseniz vermelisiniz. Daha önceden yaptırdıysanız yeniden istenmemekle beraber yaptırmayanların mülakat esnasında tamamlaması gereken bir işlemdir.
 • Parmak izi alımlarına engel oluşturacak herhangi bir sağlık problemi bulunanların sağlık raporu alarak durumunu ispatlaması gerekir. Parmakta herhangi bir sebepten dolayı bulunan deformasyon parmak izi alımına engel olacaktır.
 • 18 yaşını henüz doldurmamış olan bireylerin işlemlerinde tek başına seyahat edebileceklerine dair noterden onaylı izin belgesi bulunmalıdır.
 • Evrak listelerinin eksiksiz olarak tamamlanması için deneyimli danışmanlarla çalışmanız önerilir.
 • Başvuru sahibinin aldığı uçak biletine 15 günden daha az süre kalması durumunda olumsuz yanıt almak muhtemeldir.
 • Fransa vize başvurularınızı seyahat süresine en geç 15 gün kala yapabileceğinizi unutmayın. Vize başvurunuzu yapmak için en erken süre ise en az 3 ay öncesidir. Fransa seyahatinize 3 aydan daha uzun süre olduğunda başvuru yapmanız mümkün olmaz. Tüm bunlar ve ek belgelerin talep edilmesi, reddedilme durumlarına karşın süre planlamanızı doğru şekilde yönetiniz.

Fransa vize başvuruları olumlu şekilde onaylandıktan sonra vize alınsa dahi belirli durumlarda ülkelere giriş yapamamak söz konusudur. Konaklama veya seyahate dair herhangi bir yükümlülüğün yapılmaması halinde sınır geçememe riski vardır. Bu nedenle vizeniz bulunsa dahi ihtiyaç duyulabilecek her türlü belgeyi yanınızda bulundurarak temkinli davranmanız önerilir. Özellikle sınır geçişlerinde polisler tarafından birtakım belgeler sorgulanabilir. Fransa sınırlarından geçerken güncel, yıpranmamış ve okunaklı pasaportlar kontrol amaçlı olarak polislere sunulmalıdır. Pasaport haricinde kontrol ve güvenlik amacıyla istenebilecek belgeler ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Fransa’ya aile, arkadaş ve tanıdık ziyareti amacıyla gidiyorsanız onlar tarafından yazılmış olan davet mektubunu yanınızda taşıyın.
 • C veya D tipi vize fark etmeksizin ülkede bulunma sebebini destekleyen belgelerin kontrol esnasında istenmesi mümkündür.
 • Schengen ülkelerini seyahat için yaptırılması gereken zorunlu sağlık sigortası belgelerini yanınızda bulundurun.
 • Uçak biletleri, konaklanacak yerlere dair rezervasyon dökümanlarını yanınızda bulundurarak gerektiğinde gösteriniz.
 • Ticaret ve iş amacıyla Fransa’ya seyahat ediyorsanız karşı firmadan alınacan davet yazısını yanınızda bulundurun.
 • Fransa’da kalınacak süre boyunca barınma vb. her türlü masrafın nasıl karşılanacağına dair destekleyici evrakları yanınıza almayı unutmayın. Kredi kartı, hesap cüzdanı veya bir miktar nakit parayı yanınızda bulundurabilirsiniz.

Fransa Vizesi Ret Sebepleri Nelerdir?

Fransa vize başvurunuzun reddedilmesi, karşılaşılabilecek durumlar arasında yer alır. Ret belgesi alındığı zaman sebebin ne olduğunun öğrenilmesi ve buna göre bir yol izlenmesi gerekir. Yanlış bilgi beyanı, güncel olmayan evraklar, eksik belgeler Fransa vizenizin olumsuz sonuçlanmasına sebep olabilir. Vize reddi durumunda tüm sürecin yeniden başlatılarak adımların eksiksiz olarak yerine getirilmesi önem taşır.

Fransa vize ret nedenleri şu şekilde sıralanır:

 • Seyahat Amacı ve Şartlarının Karşılanmaması: Fransa vize başvuru sürecinde seyahat amacının sunulması ve kanıtlayıcı belgelerin ibraz edilmesi gerekir. Belgelerin inandırıcılık konusunda eksik kalması gibi durumlarda vize reddedilebilir.
 • Seyahat Belgelerinin Eksik Olması: Başvuru sırasında sunulan seyahat belgelerinin güncel olması gerekir. Sahte, eksik ve amacına uygun olmayan seyahat evrakları vizenin olumsuz sonuçlanmasına yol açar.
 • Ekonomik Durumun Yeterli Olmaması: Fransa’da kalış dönemleri boyunca maddi anlamda ihtiyaçlarını karşılayamayacak olanların vizeleri reddolunur. Bu nedenle seyahat süresinde ekonomik anlamda yeterli olunduğunu kanıtlayan belgeler sunulmalıdır.
 • Kamu Güvenliliğinin İhlal Edilmesi: Geçmiş dönemlerde Schengen kategorisinde değerlendirilen ülkelerden herhangi biri veya birkaçında kamu düzeni ve güvenliğinin ihlal edilmesi önemli bir ret sebebidir. Bu tip konularda tehlike görülmesi halinde başvurudan olumlu yanıt almak mümkün değildir.
 • Sağlık Sigortasından Kaynaklı Problemler: Seyahat süresi boyunca geçerli olan sağlık sigortası yaptırılmalıdır. Fransa konsolosluk kriterlerine göre yaptırılan sigortalar beyan edilmediğinde vizeler reddedilebilir.
 • Geri Dönüş Evraklarının Sunulmaması: Başvuru sahipleri seyahat süresi sonunda kendi ülkelerine döneceklerini ispat etmelidir. Dönüş tarihini içeren kanıtlayıcı evrakların sunulması önemlidir.
 • Schengen Giriş Yasağının Bulunması: Schengen üyesi ülkelerden herhangi birine giriş yasağı bulunması, vize kararını olumsuz etkileyebilir. Schengen Bilgi Sistemi üzerinde ülkelerden birine giriş yasağı görünüyorsa başvurunun olumsuz sonuçlanma riski vardır.
 • Schengen Vize Süresinin Daha Önce Aşılması: Schengen vizesi, 180 gün boyunca maksimum 90 günlük bir seyahat hakkı tanır. Son 6 ay içerisinde farklı ülkelerde 90 gün konaklayanların vizeleri reddedilir.

Fransa vize başvurunuz reddedildiği zaman itiraz etme hakkınız vardır. Ret alanların, neden dolayı reddedildiklerinin kesin olarak tespiti gerekir. En sık karşılaşılan vize ret problemlerinden birisi evrakların eksik şekilde verilmesidir. Bunun yanı sıra ülkelerin güvenlik prosedürlerine bağlı olarak çeşitli konularla karşılaşılır. Hatalı veya eksik olan evrakların tamamlanarak yeniden vize başvurusu yapılması gerekir.

Tekrar vizeye başvurulması halinde değerlendirme süreci yeniden başlar. Vizeleri reddedilen kişilere vize ücretlerinin geri verilmesi söz konusu değildir. Bu anlamda vize başvuru süreçlerinin profesyonel şekilde yürütülmesi ve eksik belge sunulmaması önem taşır. Zamandan kaybetmemek ve yeniden ücret ödememek adına vize işlemlerinizi profesyonel ellere bırakabilirsiniz.

Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Fransa vizesi onay süresi ortalama olarak 15 iş günüdür. Vize evrakları doğru ve tam olarak teslim edildiğinde genellikle bu süre içerisinde sonuç alınır. Kısa süreli Fransa vizelerinin ise 3-7 iş günü arasında sonuçlandığı olmuştur. Yetkililerin çalışma esası ve sürecin işleyişine bağlı olarak süre uzayıp kısalabilir. Fransa konsolosluğunun çeşitli sebeplerden dolayı yoğun olması, evrakların eksik verilmesi gibi durumlarda süreç otomatik olarak uzar. Konsolosluk, başvuru sahibinden ekstra belge talebinde bulunabilir.

Fransa vizelerinin sonuçlanma sürelerini olumlu etkileyen en önemli unsurlar, belgelerin güncel, eksiksiz ve kontrol edilebilir olmasıdır. Resmi tatillerden veya münferit sebeplerden ötürü konsoloslukların kapanması gibi yaşanacak aksiliklerde vize alım süreci uzayabilir. Bunun yanı sıra başvurunun çeşitli nedenlere bağlı olarak reddedilmesi de başvuru sürecini olumsuz etkiler.

Fransa Vizesi Nereden Alınır?

Fransa vize başvurularınızı sitemiz üzerinden bize ulaşarak gerçekleştirebilirsiniz. İletişim forumu veya telefon numarasını kullanarak bizlerle iletişim kurabilirsiniz. Uzman kadromuzla vize işlemleriniz için en kaliteli ve profesyonel hizmet olanaklarını sizlerle buluşturmaktayız. Fransa vize işlemleriniz konusunda tecrübe sahibi ve profesyonel ekibimizden yardım alarak sürecin yürüme şekli, hazırlamanız gereken belgeler konusunda destek alabilirsiniz .

Fransa Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Fransa vizesi almak için gereken evraklar eksiksiz olarak temin edilerek kuruma sunulmalıdır. Belgelerin eksik olduğu, istenen bilgileri vermediği veya yanlış bilgi sunulduğu durumlarda başvuruların reddi söz konusudur.

Fransa vize evrakları genel olarak şunlardır:

 • 10 yıldan eski olmayan, yıpranmamış, okunaklı, dönüş tarihinden 3 ay sonrasında geçerli ve 2 boş sayfası bulunan pasaport,
 • Fransızca veya İngilizce olarak eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu,
 • Başvuru sahibinin eski pasaport asılları ve fotokopileri,
 • Güncel olarak son 6 ayda çekilen, 35×45 ebatlı ve yüzün tam göründüğü 2 tane biyometrik fotoğraf,
 • Nüfus cüzdanının fotokopisi,
 • Uluslarası geçerliliği bulunan yurtdışı seyahat sağlık sigortası yaptırıldığına dair belge,
 • Ülkede kalınacak süre içerisinde yapılan otel ve uçak rezervasyon belgeleri,
 • Fransa’ya gidiş dönüş için alınan uçak biletleri veya rezervasyonları,
 • Son 3 ayı kapsayan maaş bordrosu,
 • Son 3 aylık hesap dökümü,
 • Banka hesap bilgileri ve hareketleri,
 • 18 yaşından küçükler için muvafakatname,
 • Fransa vize ücretinin ödendiğine dair banka dekontu,
 • Çalışanın çalıştığı kuruma dair belgeler, imzalar ve kurum evrakları,
 • Arkadaş, aile ve akraba ziyaretlerinde Fransa’daki kişiden alınan davetiye belgesi,
 • Çalışan kişiler için hizmet döküm ve SGK belgeleri,
 • İşveren ve şirket sahipleri için ticaret sicil gazetesi fotokopisi, vergi levhası, ticaret odası kaydı vb. belgeler,
 • Turistik vize başvurusunda bulunacak öğrenciler için güncel öğrenci belgesi,
 • Turistik vize başvurusunda bulunacak memurlar için kurumdan alınan imzalı izin belgesi ve sicil kaydı belgesi,
 • Turistik vize başvurusunda bulunacak emekliler için emekliliği gösteren belgeler.

Ekibimiz

PROFESYONEL DANIŞMANLARIMIZ

Vizebasvuru.com.tr olarak müşterilerimize Fransa vizesi ve oturum işlemleri konusunda uzman danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Ekibimizdeki en yeni üyemiz en az 3 Yıldır bizimle çalışmaktadır. Profesyonel danışmanlık hizmeti için bize ulaşabilirsiniz.

SİZLERDEN GELEN MESAJLAR

MÜŞTERİ YORUMLARI

3 adımda online vize danışmanlığı

BAŞVURU

Online olarak sistemimizden istediğiniz vize türü için başvuru yapın. Evrakları hazırlayıp sistemimizden bizlere kolayca ulaştırın.

RANDEVU

Uzmanlarımız Vize Başvuru Merkezlerine hızlıca sizin adınıza gerekli formları sunar. Seyahat tarihinize göre vize randevunuzu oluştururuz.

ONAY

Evrak ve randevu işlemleriniz sırasında tamamen sizi yönlendiren profesyonel kadromuz sayesinde onaylanmış vizeniz kısa sürede size ulaşır.

Videoyu oynat

Tüm Avrupa Ülkelerine Hızlı Vize Başvurusu

Almanya vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

Yunanistan Vizesi

Yunanistan vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

Fransa Vizesi

Fransa vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

İtalya Vizesi

İtalya vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

İngiltere Vizesi

İngiltere vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Fransa Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Fransa vize başvurusu yapılacak seyahatin uzunluğuna ve türüne bağlı olarak değişim gösterir. Türk vatandaşlarının Fransa’ya giriş yapabilmeleri için kısa veya uzun süreli vizelere başvuru yapması gerekir. Vize için istenen belgelerin doğru ve eksiksiz olarak tamamlanması önemlidir. Aksi halde vize başvurularında red kararı verilir ve her bakımdan kayıp yaşanır. Vize işlemlerinin onaylanması, Fransa Konsolosluğu ve Fransa Büyükelçiliği kararları doğrultusunda yönetilen bir süreçtir. Kısa süreli vizelerde konsolosluk tarafından yetki verilen kurumlar üzerinden başvuru yapılır. Uzun süreli vize başvurularında ise doğrudan konsolosluk ve büyükelçiliklerden gerçekleştirmeniz gerekir.

 

Fransa’ya seyahat gerçekleştirecek olan Türk vatandaşları, Bordo(Umumi) pasaporta sahipse Schengen vizesi almalıdır. Hususi(Yeşil), Hizmet(Gri), Diplomatik(Siyah) pasaportu bulunanlar ise Schengen vizesi almak zorunda değildir. Bordo pasaport haricinde kalan gruplar, 180 gün içerisinde 90 gün boyunca vizesiz olarak Fransa’ya gidiş hakkına sahiptir. Schengen vizesi, Schengen kategorisine dahil olan ülkeler içerisinde 90 gün boyunca seyahat etme hakkı verir. Farklı ülkelere geçiş yapılacağı durumlarda bile Fransa’dan giriş yapılacağı için vize buna göre alınmalıdır.

 

Fransa’ya Schengen vizesi alarak gidecek olanlar, maksimum 90 gün seyahat etme süresine sahiptir. Bu süreç içerisinde diğer ülkelere geçiş yapılabilir. Geçiş yapılabilecek Schengen ülkeleri arasında İtalya, İspanya, Slovenya, İsviçre, Lüksemburg, Almanya, Polonya gibi ülkeler bulunur. Başvurulacak vizeye göre belgelerin tamamlanması halinde olumlu veya olumsuz olarak yanıt beklenir. Konsolosluk tarafından yetkilendirilen kurumlara başvuru gerçekleştirildikten sonra sürecin sonuçlanması için belirli bir süre geçmelidir.

Fransa Vizesi Başvuru Formu Nereden Alınır?

Fransa vize başvuru formu Fransa konsolosluğu resmi internet sitesi üzerinden alınır. Konsolosluk resmi internet sitesinden gerekli olabilecek resmi evraklara erişmeniz mümkündür. Vize başvuru formunun tam olarak doldurulmuş ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış olması önemlidir. https://tr.ambafrance.org/-Vize-basvurulari-  internet sitesinden gerekli tüm bilgi ve yönlendirmelere ulaşabilirsiniz.

Fransa vizesi başvuru formu, başvuran hakkındaki tüm bilgilere ulaşılabilecek temel bir belge niteliğindedir. Form doldurulurken diğer evraklarla uyuşmazlık bulunan herhangi bir durum olması başvuruları olumsuz etkiler. Fransa vizesi için başvuru formu, randevu alınan saatte diğer belgelerle beraber teslim edilerek başvuru gerçekleştirilir.

Fransa Vizesi Çeşitleri Nelerdir?

Fransa vizeleri, seyahatlerin uzunluğuna ve amaçlarına göre şekillenir. Kalınacak süreye bağlı olarak alınacak Fransa vize türleri şunlardır:

 • Kısa Süreli(C Tipi) Vize: C tipi vizeler, Schengen vizesi olarak geçer. 90 güne kadar geçerlilik süresi bulunur. Kısa süreli olarak gerçekleştirilecek ziyaret, turistik gezi, staj ve kültürel faaliyetler için alınacak vize bu gruba dahildir.
 • Uzun Süreli(D Tipi) Vize: Uzun süre boyunca alınacak eğitim, aile birleşimi ve çalışma durumundan kaynaklanan vizeler uzun sürelidir. 90 günden uzun sürecek olan Fransa seyahatlerinde D tipi vize başvurusu yapılır.

Fransa için alınacak vize türleri, amaçlara göre farklı adlarla anılır. Seyahat amacına göre alınacak Fransa vizeleri ise şunlardır:

 • Turistik Vize: 90 günlük süreyi aşmayacak şekilde Fransa seyahati planlayanların başvurdukları vizedir. En sık talep edilen vize türüdür.
 • Fuar, İş ve Ticari Vizeler: Fuar ziyaretleri, iş toplantıları ve ticari amaçlarla yapılan seyahatlerde geçerlidir. Başvuru sahiplerinin Fransa’daki şirketlerden davet yazısı almaları gerekir.
 • Arkadaş, Akraba, Aile Ziyareti Vizesi: 90 günü geçmeyecek olan aile, akraba ve arkadaş ziyaretlerinde alınan vizedir. Fransa’da ikamet eden kişiden alınan davetiye sunulmalıdır.
 • Konferans, Spor ve Kültürel Vizeler: Fransa kültürel vizesi, 90 günü aşmayacak spor, kültür ve konferanslara gitmek için geçerlidir. Vize sayesinde Fransa’daki kültürel etkinliklere ve seminerlere katılım sağlanır.
 • Staj ve Kısa Süreli Öğrenim Vizesi: Fransa’da staj yapmak veya kısa süreli olarak öğrenim görmek isteyenlere verilen vizedir. 90 güne kadar verildiğinden kısa süreli vize türüdür.

Transit Vize: Schengen kategorisinde olmayan herhangi bir ülkeye aktarma yapılacağında alınması gereken vizedir.

Fransa Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Fransa vizesi almak için gereken evraklar eksiksiz olarak temin edilerek kuruma sunulmalıdır. Belgelerin eksik olduğu, istenen bilgileri vermediği veya yanlış bilgi sunulduğu durumlarda başvuruların reddi söz konusudur.

Fransa vize evrakları genel olarak şunlardır:

 • 10 yıldan eski olmayan, yıpranmamış, okunaklı, dönüş tarihinden 3 ay sonrasında geçerli ve 2 boş sayfası bulunan pasaport,
 • Fransızca veya İngilizce olarak eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu,
 • Başvuru sahibinin eski pasaport asılları ve fotokopileri,
 • Güncel olarak son 6 ayda çekilen, 35×45 ebatlı ve yüzün tam göründüğü 2 tane biyometrik fotoğraf,
 • Nüfus cüzdanının fotokopisi,
 • Uluslarası geçerliliği bulunan yurtdışı seyahat sağlık sigortası yaptırıldığına dair belge,
 • Ülkede kalınacak süre içerisinde yapılan otel ve uçak rezervasyon belgeleri,
 • Fransa’ya gidiş dönüş için alınan uçak biletleri veya rezervasyonları,
 • Son 3 ayı kapsayan maaş bordrosu,
 • Son 3 aylık hesap dökümü,
 • Banka hesap bilgileri ve hareketleri,
 • 18 yaşından küçükler için muvafakatname,
 • Fransa vize ücretinin ödendiğine dair banka dekontu,
 • Çalışanın çalıştığı kuruma dair belgeler, imzalar ve kurum evrakları,
 • Arkadaş, aile ve akraba ziyaretlerinde Fransa’daki kişiden alınan davetiye belgesi,
 • Çalışan kişiler için hizmet döküm ve SGK belgeleri,
 • İşveren ve şirket sahipleri için ticaret sicil gazetesi fotokopisi, vergi levhası, ticaret odası kaydı vb. belgeler,
 • Turistik vize başvurusunda bulunacak öğrenciler için güncel öğrenci belgesi,
 • Turistik vize başvurusunda bulunacak memurlar için kurumdan alınan imzalı izin belgesi ve sicil kaydı belgesi,
 • Turistik vize başvurusunda bulunacak emekliler için emekliliği gösteren belgeler.

Fransa Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Son yapılan güncellemelere göre Fransa vize ücreti 80 Euro’dur. 2022 yılında ücrete 20 Euro zam gelmiştir. Fransa vize ücretleri, konsolosluk tarafından güncellenmektedir. Vize başvuru merkezlerinde 30 Euro civarında ek ücret talep edilebilir. Dilekçe yazımları, evrakların kontrolü, form doldurma süreçleri ve başvuru esnasında alınacak destek danışmanlık hizmetlerine dahildir. Fransa vize ücretinin ödenmesi ülkeye seyahat etmek isteyenlerin zorunlu olarak ödemesi gereken bir tutardır. Ücret yatırıldıktan sonra başvuru değerlendirmeye alınır. Başvuru süresince alınacak olan ek fotokopi, fotoğraf vb. hizmetler, servis ücretleri fiyatlandırması içerisinde yer alır.

Fransa vize ücretlerinde yaş grupları için belirli muafiyetler bulunur. 6-12 yaş arası çocuklardan 40 Euro’luk Schengen vize ücreti alınır. 0-6 yaş arasındaki çocuklar için ise vize başvuruları ücretsizdir. Schengen vize ücretleri 80 Euro olarak belirlenirken uzun süreli D tipi vizeler için belirlenen tutar, 99 Euro’dur. 0-12 yaş arası D tipi vize başvurularında ise 50 Euro talep edilir.

Vize merkezlerinde bulunan müşteri temsilcileri, başvuru aşamasında her konuda yardımcıdır. Belgelerin eksiksiz olarak temin edilmesi, süreçteki en önemli kriterlerdendir. Vize firmalarına bağlı olmak üzere alınmak istenen ek hizmetler, ücretlere yansır. Fransa vize ücretinin ilgili bankalara ödenerek dekontunun belgeler içinde sunulması gerekir. Bilinmesi gereken diğer bir nokta ise başvurunun reddedilmesi halinde vize ücretinin yeniden başvuru sahibine iade edilmediğidir. Bu nedenle belgelerin eksiksiz biçimde hazırlanarak maddi kayıp ve zaman harcama risklerinin ortadan kaldırılması önemlidir.

Fransa Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Fransa vize başvuruları esnasında göz önünde bulundurulması gerekenler yalnızca evraklar değildir. Vize başvuru süreçlerinde belirli prosedürlerin yerine getirilmesi istenir. Fransa vizesi için başvurularda dikkat etmeniz gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Schengen vize prosedürleri gereği parmak izinizi daha önce vermediyseniz vermelisiniz. Daha önceden yaptırdıysanız yeniden istenmemekle beraber yaptırmayanların mülakat esnasında tamamlaması gereken bir işlemdir.
 • Parmak izi alımlarına engel oluşturacak herhangi bir sağlık problemi bulunanların sağlık raporu alarak durumunu ispatlaması gerekir. Parmakta herhangi bir sebepten dolayı bulunan deformasyon parmak izi alımına engel olacaktır.
 • 18 yaşını henüz doldurmamış olan bireylerin işlemlerinde tek başına seyahat edebileceklerine dair noterden onaylı izin belgesi bulunmalıdır.
 • Evrak listelerinin eksiksiz olarak tamamlanması için deneyimli danışmanlarla çalışmanız önerilir.
 • Başvuru sahibinin aldığı uçak biletine 15 günden daha az süre kalması durumunda olumsuz yanıt almak muhtemeldir.
 • Fransa vize başvurularınızı seyahat süresine en geç 15 gün kala yapabileceğinizi unutmayın. Vize başvurunuzu yapmak için en erken süre ise en az 3 ay öncesidir. Fransa seyahatinize 3 aydan daha uzun süre olduğunda başvuru yapmanız mümkün olmaz. Tüm bunlar ve ek belgelerin talep edilmesi, reddedilme durumlarına karşın süre planlamanızı doğru şekilde yönetiniz.

Fransa vize başvuruları olumlu şekilde onaylandıktan sonra vize alınsa dahi belirli durumlarda ülkelere giriş yapamamak söz konusudur. Konaklama veya seyahate dair herhangi bir yükümlülüğün yapılmaması halinde sınır geçememe riski vardır. Bu nedenle vizeniz bulunsa dahi ihtiyaç duyulabilecek her türlü belgeyi yanınızda bulundurarak temkinli davranmanız önerilir. Özellikle sınır geçişlerinde polisler tarafından birtakım belgeler sorgulanabilir. Fransa sınırlarından geçerken güncel, yıpranmamış ve okunaklı pasaportlar kontrol amaçlı olarak polislere sunulmalıdır. Pasaport haricinde kontrol ve güvenlik amacıyla istenebilecek belgeler ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Fransa’ya aile, arkadaş ve tanıdık ziyareti amacıyla gidiyorsanız onlar tarafından yazılmış olan davet mektubunu yanınızda taşıyın.
 • C veya D tipi vize fark etmeksizin ülkede bulunma sebebini destekleyen belgelerin kontrol esnasında istenmesi mümkündür.
 • Schengen ülkelerini seyahat için yaptırılması gereken zorunlu sağlık sigortası belgelerini yanınızda bulundurun.
 • Uçak biletleri, konaklanacak yerlere dair rezervasyon dökümanlarını yanınızda bulundurarak gerektiğinde gösteriniz.
 • Ticaret ve iş amacıyla Fransa’ya seyahat ediyorsanız karşı firmadan alınacan davet yazısını yanınızda bulundurun.
 • Fransa’da kalınacak süre boyunca barınma vb. her türlü masrafın nasıl karşılanacağına dair destekleyici evrakları yanınıza almayı unutmayın. Kredi kartı, hesap cüzdanı veya bir miktar nakit parayı yanınızda bulundurabilirsiniz.

Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Fransa vizesi onay süresi ortalama olarak 15 iş günüdür. Vize evrakları doğru ve tam olarak teslim edildiğinde genellikle bu süre içerisinde sonuç alınır. Kısa süreli Fransa vizelerinin ise 3-7 iş günü arasında sonuçlandığı olmuştur. Yetkililerin çalışma esası ve sürecin işleyişine bağlı olarak süre uzayıp kısalabilir. Fransa konsolosluğunun çeşitli sebeplerden dolayı yoğun olması, evrakların eksik verilmesi gibi durumlarda süreç otomatik olarak uzar. Konsolosluk, başvuru sahibinden ekstra belge talebinde bulunabilir.

Fransa vizelerinin sonuçlanma sürelerini olumlu etkileyen en önemli unsurlar, belgelerin güncel, eksiksiz ve kontrol edilebilir olmasıdır. Resmi tatillerden veya münferit sebeplerden ötürü konsoloslukların kapanması gibi yaşanacak aksiliklerde vize alım süreci uzayabilir. Bunun yanı sıra başvurunun çeşitli nedenlere bağlı olarak reddedilmesi de başvuru sürecini olumsuz etkiler.

Fransa Vizesi Nereden Alınır?

Fransa vize başvurularınızı sitemiz üzerinden bize ulaşarak gerçekleştirebilirsiniz. İletişim forumu veya telefon numarasını kullanarak bizlerle iletişim kurabilirsiniz. Uzman kadromuzla vize işlemleriniz için en kaliteli ve profesyonel hizmet olanaklarını sizlerle buluşturmaktayız. Fransa vize işlemleriniz konusunda tecrübe sahibi ve profesyonel ekibimizden yardım alarak sürecin yürüme şekli, hazırlamanız gereken belgeler konusunda destek alabilirsiniz .