Hollanda Vizesi Çeşitleri Nelerdir?

Hollanda Vize Türleri

Hollanda Vizesi Türleri

Yeşil, Gri ve Siyah Pasaport sahibi Türk vatandaşlarının 90 günlük Hollanda seyahatlerinde vize şartı aranmaz. Daha uzun süreli D tipi kapsamındaki işlemleriniz için ve Bordo Pasaport sahibi Türk vatandaşlarının vize başvurularında Hollanda seyahatlerinin sebepleri sorulur. Hollanda seyahat sebebinizin açık bir dil ile ifade edildiği vize başvuru dilekçenizde seyahat tipinizin belirtilmesi şartı aranır. Seyahat amacınız almak istediğiniz vize türünü belirlemek için önemli bir unsurdur. Seyahatiniz için başlıca Hollanda vize çeşitleri şu şekildedir:

  • Ticari amaçlı vize; mesleki toplantılar veya konferanslar dâhilinde her türlü ticari faaliyet için göçmen durumunda olmayan kişilere, genellikle 6 aylık süreçler için düzenlenen vize çeşididir.
  • Turistik amaçlı vize; kısa süreli verilen vize grubuna dâhildir. Gezi ve kültürel amaçlı seyahatler için genellikle 90 gün süreli verilen vize çeşididir.
  • Hollanda Schengen vizesi; Schengen Bölgelerine üye olan ülkelerden bir veya birkaçına seyahat etmek için turizm veya iş amaçlı geziler için geçerli 90 güne kadar uzatılan kısa süreli vize çeşididir.
  • Aile ve arkadaşları kapsayan ziyaret amaçlı vize; Hollanda’da ikamet eden aile arkadaş gibi ziyaret edilebilecek kişilerin var olması ve bu kişiler tarafından davet dilekçesinin yazılması sonucu ziyaretçi kişinin vize alması sağlanan vize çeşididir.
  • Şoför vizesi; ticari amaçlı hususi veya şirket aracı ile Schengen bölgelerine girmek veya Schengen bölgesinden geçiş sağlamak için başvuru yapılan vize çeşididir.
  • Transit vize; aktarmalı yurtdışı uçuşlarda aktarma yapılacak ülke tarafından istenen geçici olarak verilen vize çeşididir.
  • Denizci vizesi; Malta veya Malta üzerinden Schengen bölgesine üye ülkelerin karasularına geçiş izni amaçlı kısa süreli verilen vize çeşididir.
  • Kültür – Sanat – Spor – Konferans – Araştırma Faaliyetleri vizesi; eğitim seyahatlerini kapsayan vize çeşididir.
  • Hollanda Antilleri vizesi; Hollanda Krallığı’nın Antiller bölümü için verilen, Aruba, Bonaire, Curaçao, Saba, St Eustatius ve St Maarten bölgelerini kapsayan vize çeşididir.

Sosyal Medya

Bize Mesaj Gönderin

Son Güncellemeler

Sorularınız için Vize Uzmanımız ile Hemen Görüşün

Tüm başvurularınıza ve sorularınıza hızlı cevap vermek için profesyonel kadromuzdan şimdi bilgi alabilirsiniz.

vizebasvuru dark logo

Vizebasvuru.com.tr online vize başvuru platformudur. Firmamız Kültür ve Turizm Bakanlığından A Grubu seyahat acentesi belgesine sahip, İzge Turizm ve Org. Tic. Ltd.Şti olarak hizmet vermektedir. Tüm profesyonel vize danışmanlık hizmetleri için bizlere dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

ofis iletişim bilgileri

Sosyal Medya & Bülten

Sektörden ve bizlerden son güncel haberleri almak için e-posta bültenimize kayıt olabilir ve bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

ülkeler

© 2021 Vizebasvuru.com.tr – Tüm hakları saklıdır.