Hızlı Hollanda Vizesi Başvuru İşlemleri

Türkiye’den Hollanda Vizesi başvuruları gerekli evraklar ve vize işlemleri 2023 yılında Hollanda vize randevusuna ihtiyacınız var ise vize uzmanlarımız ile görüşebilir, hızlı ve kolay bir şekilde vizenizi alabilirsiniz.

TÜM VİZELER

Vize Gereken Tüm Ülkelerde Hizmet Veriyoruz.

danışmanlık

Uzman Vize Başvuru Danışmanlığı

PR/TR

Oturum Vizesi veya Geçici Vize Başvuruları

Yasal Onay

Ülkelerin Yasalarına %100 Uygun Başvuru

şirketimiz hakkında

Çok sayıda Onaylanan Hollanda Vizesi müşterilerimiz ile başarı oranımızı arttırmaya devam ediyoruz.

Hızlı ve güvenli Hollanda vizesi başvurusu yapmak ister misiniz? Online başvuru ve randevu takibi ile gerekli vize evraklarınızı bize ileterek tüm yorucu işleri sizler için hızlıca yapıyoruz.

TEKLİFİMİZ

Hollanda VİZESİ HİZMETLERİMİZ

İster bireysel ister kurumsal müşterimiz olun, Hollanda Vizesi işlemlerinde sizlere alanında uzman en iyi danışmanlık hizmetini sunmaktayız.  Vize başvuru işlemlerinde tüm zor ve karmaşık işlemleri sizler adına gerçekleştiriyoruz. 

Hollanda Oturum İşlemleri

Gelecek planlarınız doğrultusunda Hollanda ülkesi için kalıcı ve geçici oturum danışmanlığı, ikame vizesi başvurularınızı gerçekleştiriyoruz.​

Hollanda ÖĞRENCİ VİZESİ​

Yurtdışında okuma amaçlı alınan Hollanda öğrenci vizesi başvuru işlemlerini hızlı ve güvenilir olarak konsolosluklara iletiyoruz. Başvurunuz güvencemiz dahilinde.​

Hollanda aile vizeSİ

İster evlilik nedeni ile olsun, ister akraba ziyareti amaçlı olsun tüm ailenize Hollanda vizesi almak istiyorsanız, ayrıcalıklı olarak size ve ailenize özel vize başvuru danışmanlığı veriyoruz.​

Hollanda TİCARİ VİZE

İş seyahatlerinde Hollanda vizenizi almak için öncelik sağlıyoruz. Çift pasaport işlemleri ve hızlı başvuru ile şirketinizin vize işlemlerini kolaylaştırıyoruz. ​

Hollanda VIP VİZE hizmeti

Öncelik isteyen müşterilerimizi Hollanda Vip Vize hizmet deneyimi ile tanıştırıyoruz. Vip müşteri özel danışmanlarımız sizin adınıza tüm işlemleri yapacaktır.​

Hollanda TURİSTİK VİZE

Hollanda seyahatiniz için tatil ve gezi amaçlı sunulan vize işlemlerini Vizebasvuru.com.tr ayrıcalıkları ile sunuyoruz. Siz tatil için hazırlıklarınızı yaparken bizde vize onayınızı alıyor olacağız.​

Vize Danışmanı

Hollanda Vizesi Süreçleriyle ilgili Tüm Sorularınız İçin Bizi Arayın

VİZE BAŞVURU DANIŞMANLIĞI

Hollanda Vizesi danışmanlık hizmetinde yılların deneyimi ile başvurularınızı uzman yardımı ile kolayca gerçekleştirin.

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır? Hollanda Vizesi Ücreti 2023

Hollanda Hakkında Bilgiler

Hollanda vizesi ile seyahat edebileceğiniz Hollanda Krallığı, meşruti monarşi ile yönetilen bir Avrupa ülkesidir. Belçika ve Lüksemburg ile Benelüks topluluğunun bir parçası olan Hollanda Krallığı; kuzey ve batıda Kuzey Denizi, güneyde Belçika, doğuda ise Almanya ile sınır komşusudur. Hollanda Krallığı’nın Rotterdam kenti, Avrupa’nın en büyük limanlarından bir tanesi olma yönü ile öne çıkar. Ülke topraklarının büyük çoğunluğu deniz seviyesinin altında kalan Hollanda Krallığı’nın nüfus yoğunluğu oldukça fazladır. Alçak ülke manasına gelen Netherlands olarak adlandırılan Hollanda Krallığı’nın topraklarının büyük bir parçası Batı Avrupa’da yer alırken, ülkenin Karayipler’de de üç adası yer alır. Hollanda Krallığı’nın 41.528 km2 yüzölçümlü topraklarında 17.306.912 nüfuslu insan yaşar. Hollanda toplumunu; Hollandalılar, Avrupa Birliği Vatandaşları, Türkler, Endonezyalılar, Faslılar, Surinamlılar, Hollanda Karayiplisi gibi birden çok milliyetten insan topluluğu yaşar. Ülke, Holştayn ismi verilen inekleri ile peynirleri ile yel değirmenleri ile bisikletleri ile laleleri ile ve insanlara sunduğu sosyal haklar ile dünyaca adını duyurmuş niteliktedir. Hollanda Krallığı; Avrupa Birliği, NATO, OECD üye ülkeleri arasında yer alır.

Hollanda Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hollanda vizesi başvurusu seyahat nedeninize göre farklı evrak ve belgelendirmelere dayanır. Hollanda vize başvuru süreci şu şekildedir:

 • Hollanda seyahatiniz için her şeyden önce pasaportunuzun bulunması gerekir. Seyahatinizin dönüş tarihi itibari ile 6 ay geçerlilik süresi bulunan bir pasaport gereklidir. Hollanda seyahatlerinde Yeşil, Gri, Siyah pasaportlara vize işlemi uygulanmaz. Hollanda seyahatlerinde sadece bordo pasaport sahipli vatandaşlar için vize işlemleri başlatılır.
 • Seyahatiniz için uygun koşullara sahip pasaportunuzun olması durumunda yapılacak diğer adım evrak ve belgelerinizin teminidir. Meslek grubunuz, seyahat sebebiniz, vatandaşlık durumunuz gibi çeşitli unsurlara göre farklılık gösterecek olan vize evraklarınızı oldukça dikkatli bir şekilde hazırlamanız gerekir. İstenen belgelerin yalan bilgi barındırması veya özensiz olması vize başvurunuzun iptaline neden olacağı için özverili şekilde bu süreci yönetmelisiniz.
 • Gerekli belgelerin eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanması sonucu vize randevunuzu seyahatinizden 1 ay öncesinde oluşturmanız gerekir. Vize randevusunda dikkat edilecek en önemli unsur pasaport bilgilerinizin doğru kodlanması olacaktır. Yanlış bilgilendirmeler randevunun reddedilmesine neden olur.
 • Randevu tarihinizde başvuru dosyanızı şahsi evraklarınız ile birlikte hazır bulundurmalısınız. Dilekçeniz, konaklama ve uçuş bilgilerinizin yer aldığı vize başvuru dosyanız bu adım için aranan niteliklerdir.
 • Randevu adımının başarılı olması durumunda parmak izi vermeniz gerekir. Hollanda Schengen ülkeleri arasında yer aldığı için 26 Eylül 2014 tarihinden itibaren geçerli olan yasa gereği verilen parmak izi 5 yıl geçerliliğini korur. İstisnai durumlar dışında parmak izi sistemde yer alan kişi tekrar tekrar parmak izi verisi vermek zorunda değildir. İlk kez vize alacak olan kişiler bu adımda parmak izlerini kayıt altına aldırmaları gerekir.
 • Parmak izi kaydı ile gerekli tüm işlemlerin halledilmesi sonucu sıra vize başvuru ücreti ödemenize gelir. Yeşil veya Gri pasaporta vize istemeyen Hollanda, vize ücreti olarak 171 TL + 68 TL tutarını vize başvuru merkezine servis ücreti olarak ödemeniz gerekir.
 • Vize başvurunuzun gerekli adımları tamamlandıktan sonra size verilecek olan “başvuru takip fişi” üzerinden başvurunuzun durumunu takip edebilirsiniz. Başvuru takibi için online işlemler veya telefon aracılığı ile gerekli birimlerle iletişime geçmek mümkün.

Hollanda vize başvuru süreciniz için gerekli işlemlerin tamamlanarak olumlu sonuçlanması durumunda vize onayınız pasaportunuza işlenir. Vize onay bilgilerinizde; vize süreniz, tekli veya çoklu giriş bilgileriniz gibi seyahatinize dayalı veriler yer alır. Vize onayınız reddedilirse pasaportunuz ile ret cevabı beyanı tarafınıza iletilir.

Hollanda vizesine başvuru yapacak Türk vatandaşlarından Yeşil, Gri ve Siyah Pasaportlardan herhangi birisine sahip olanların vize işlemi başlatmasına gerek yoktur. 180 gün içerisinde 90 gün kalış için vize şartı aranmaz. Pasaportları ile seyahat işlemlerini başlatabilirler. Hollanda seyahati için Bordo Pasaport (Umuma Mahsus) sahibi kişilerin vize başvurusunda bulunarak, istenen evrakları tamamlamaları beklenir. C tipi Schengen vize işlemleri için yapılacak başvurularda konsolosluk ve büyükelçilikler bireysel başvuru kabul etmez. Kısa süreli Hollanda vizesi için aracı olarak yetkilendirilen vize başvuru merkezleri üzerinden işlem başlatılır. Bunun yanı sıra D tipi yani uzun süreli Hollanda seyahatlerinde başvurular bireysel olarak yapılabilir. Her iki türlü vize işlemlerini yaptırmak için konsolosluğun belirlediği vize harç ücretlerinin yatırılması sonucu işlemleriniz tamamlanır.

Hollanda Vizesi Başvuru Formu Nereden Alınır?

Hollanda seyahatiniz için pasaport işlemlerinizin halledilmesi sonucu seyahatinize yaklaşık 1 aylık süre kalması durumunda vize müracaat işlemlerinizi başlatmanız gerekir. Vize başvurunuzda istenen belgeler arasında Hollanda vize başvuru formu da yer almaktadır. Doğruluğu tamamen sizin sorumluluğunuz altında olan bilgiler ile doldurmanız gereken Hollanda vize başvuru formunuzu tüm evraklar ile beraber teslim etmeniz beklenir. Hollanda vize başvuru formuna Hollanda konsolosluğunun resmi internet adresi üzerinden ulaşabileceğiniz gibi bir örneği de aşağıdaki linkte yer alır. Hollanda vize başvuru formu şu şekildedir:

https://www.hollandavesen.nl/belgeler/yay%C4%B1nlar/2017/01/20/visa-application-form-pdf

Hollanda Vizesi Çeşitleri Nelerdir?

Yeşil, Gri ve Siyah Pasaport sahibi Türk vatandaşlarının 90 günlük Hollanda seyahatlerinde vize şartı aranmaz. Daha uzun süreli D tipi kapsamındaki işlemleriniz için ve Bordo Pasaport sahibi Türk vatandaşlarının vize başvurularında Hollanda seyahatlerinin sebepleri sorulur. Hollanda seyahat sebebinizin açık bir dil ile ifade edildiği vize başvuru dilekçenizde seyahat tipinizin belirtilmesi şartı aranır. Seyahat amacınız almak istediğiniz vize türünü belirlemek için önemli bir unsurdur. Seyahatiniz için başlıca Hollanda vize çeşitleri şu şekildedir:

 • Ticari amaçlı vize; mesleki toplantılar veya konferanslar dâhilinde her türlü ticari faaliyet için göçmen durumunda olmayan kişilere, genellikle 6 aylık süreçler için düzenlenen vize çeşididir.
 • Turistik amaçlı vize; kısa süreli verilen vize grubuna dâhildir. Gezi ve kültürel amaçlı seyahatler için genellikle 90 gün süreli verilen vize çeşididir.
 • Hollanda Schengen vizesi; Schengen Bölgelerine üye olan ülkelerden bir veya birkaçına seyahat etmek için turizm veya iş amaçlı geziler için geçerli 90 güne kadar uzatılan kısa süreli vize çeşididir.
 • Aile ve arkadaşları kapsayan ziyaret amaçlı vize; Hollanda’da ikamet eden aile arkadaş gibi ziyaret edilebilecek kişilerin var olması ve bu kişiler tarafından davet dilekçesinin yazılması sonucu ziyaretçi kişinin vize alması sağlanan vize çeşididir.
 • Şoför vizesi; ticari amaçlı hususi veya şirket aracı ile Schengen bölgelerine girmek veya Schengen bölgesinden geçiş sağlamak için başvuru yapılan vize çeşididir.
 • Transit vize; aktarmalı yurtdışı uçuşlarda aktarma yapılacak ülke tarafından istenen geçici olarak verilen vize çeşididir.
 • Denizci vizesi; Malta veya Malta üzerinden Schengen bölgesine üye ülkelerin karasularına geçiş izni amaçlı kısa süreli verilen vize çeşididir.
 • Kültür – Sanat – Spor – Konferans – Araştırma Faaliyetleri vizesi; eğitim seyahatlerini kapsayan vize çeşididir.
 • Hollanda Antilleri vizesi; Hollanda Krallığı’nın Antiller bölümü için verilen, Aruba, Bonaire, Curaçao, Saba, St Eustatius ve St Maarten bölgelerini kapsayan vize çeşididir.

Hollanda Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Hollanda seyahatiniz için pasaport ve vize işlemleriniz için gerekli evrakların toplanıp kabulü sonrasında Hollanda vizesi ücreti ödemeniz beklenir. Hollanda seyahatiniz için normal Schengen vize ücreti 80 Euro olarak belirlenir. Hollanda vize ücretinizi ödemeden vize işlemleriniz onaylanmaz. Vize türünüze göre evraklarınızı dosyalayıp randevu almanız sonucunda görüşmeniz onaylı sonuçlanır ise vize ücretini belirtilen adrese göndermeniz beklenir. Schengen vizesi için başvuru yapılan Hollanda seyahatinizde vize ücretleri şu şekildedir:

 • 6 yaş altı çocuklar için Hollanda vizesi ücretsizdir.
 • 6 – 11 yaş arası çocuklar için Hollanda vizesi 40 Euro olarak belirlenir.
 • Normal Schengen vize tutarı 80 Euro olarak belirlenir.
 • Düşük oranlı Schengen vize ücreti 35 Euro olarak belirlenir.
 • 6 yaş altı çocuklar için Karayip vizesi ücretsizdir.
 • 6 – 11 yaş arası çocuklar için Karayip vizesiniz ücreti 40 Euro olarak belirlenir.
 • Karayip vizesinin normal belirtilen ücret tutarı 80 Euro şeklindedir.

Hollanda seyahatinizin vize ücretleri bu şekildedir. Vize ücretleri kur farkının çok olduğu durumlarda değişim gösterebilir. Vize başvurunuzun kabul edilmemesi durumunda ödemiş olduğunuz vize ücreti size iletilmez. Yeni başvurunuz için tekrar ücret ödersiniz. Bunun için vize evraklarınızı büyük bir titizlikle ve tamamen doğru bilgiler ile hazırlamanız beklenir.

Hollanda Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Hollanda Schengen ülkeleri arasında yer alır. Schengen ülkeleri için geçerli girişlerde dikkat edilmesi gereken başlıca unsurlar vardır. Hollanda seyahatinizde sorun yaşamamak adına dikkat etmeniz gereken adımlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Özellikle Schengen giriş bölgelerinde dönüş biletinizin yanınızda olması şartı aranır. Sorunsuz bir geçiş için dönüş biletinizi yanınızda bulundurun.
 • Hollanda seyahatiniz boyunca konaklama yapacağınız yerlerin adres ve rezervasyon bilgilerini sorunsuz şekilde sunabiliyor olmanız gerekir.
 • Hollanda seyahat sürenizi kapsayan 30000 Euro’ya kadar teminatlı seyahat sağlık sigortanızın poliçesini yanınızda bulundurmanız gerekir.
 • Hollanda seyahat süreniz boyunca pasaportunuz ve aktif geçerliliği bulunan vizenizin yanınızda olması gerekir.
 • Ülkeye geliş amacınız sorulduğunda geçerli ve doğru bilgiler vermeniz gerekir.
 • Geçerlilik süresi 6 aydan az kalmış pasaportlar ile Hollanda’ya giriş izni verilmez. Pasaport sürenizi kontrol ederek seyahatinize başlamanızda fayda vardır.
 • Hollanda’nın vize mevzuatı çerçevesinde Hollanda’ya turist olarak yapılacak girişlerde Schengen vize başvurularının esas varış yeri ilk olarak Hollanda olması şartı aranır.
 • Hollanda’dan geçiş yapacak kişiler için ikamet ettikleri ülkeye ait kimlik kartlarının yanlarında bulundurulması şartı vardır.
 • Hollanda’yı geçiş noktası olarak kullanmayacak olan ve herhangi bir AB ülkesinde ikamet etmeyen Türk vatandaşlarının vizelerini sorunsuz şekilde sunabiliyor olması beklenir. Sınırlarda vize verme işlemi yapılmaz.

Hollanda Vizesi Ret Sebepleri Nelerdir?

Hollanda seyahatiniz için pasaport işlemlerinizi tamamlayıp vize türüne göre belgelerinizi gerekli kuruma sunmanız durumunda başvurunuz %100 oranında kabul edilmeme durumu vardır. Vize kontrollerinde çeşitli kriterler aranır. Hollanda vizesi ret sebepleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Vize başvuruları için belirlenen yasal kurallar vardır. Vize başvurusunda bulunan kişinin, yapılan araştırmalara göre yasal kurallara uygun olmadığı görülmesi sonucu başvurusu reddedilir.
 • Schengen bölgesine üye olan ülkelerden biri veya birkaçı için kamu düzeni, kamu sağlığı, kamu güvenliği gibi konularda vize başvurusu yapan kişinin tehlikeli görülmesi sonucu Hollanda vizesi talebiniz onay almaz.
 • Daha önceki seyahatlerinizde sınır dışı edilmişseniz vize onayı alamayabilirsiniz.
 • Pasaportunuzun geçerlilik süresi dolmuş ise vize onayınız başarısız olabilir.
 • Vize talep belgeleriniz arasında eksik belge veya bilgi, yanlış beyan bulunuyorsa vize başvurunuz geçersiz olur.
 • Seyahat sigortanız bulunmuyorsa vize onayınız başarısız olur.

Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hollanda seyahatiniz için pasaport ve vize işlemlerinizin belgelerini tamamlayıp onaylatmanız sonucunda vize işlemlerinizin hazırlanması beklenir. Vize türünüze göre toparlayıp oluşturduğunuz dosyanızın onaylanması sonucunda Hollanda vizesi onay süresi 5 ila 15 iş günü arasında değişim gösterir. Ortalama olarak işlemlerin bu süreçte halledildiği Hollanda vizelerinde başvuru sürenizin içine resmi tatil girmesi durumlarında uzama görülür. Talep formunuza ek belgelendirmeler istendiği zaman belgeleri ulaştırma sürenize göre de vize süreniz tekrar şekillenir. Hollanda vizenizin hazır olma süresi dönemsel yoğunluk ve iş yüküne göre farklılık gösterir.

Hollanda Vizesi Nereden Alınır?

Hollanda vize başvurunuzu; sitemizin form bölümünden gerekli bilgileri doldurarak veya sitemizde yer alan irtibat telefon numaramız aracılığı ile bizimle irtibata geçerek başlatmanız mümkün.

Biz bir vize firmasıyız ve profesyonel kadromuz ile Hollanda vizesi için size gerekli olacak tüm desteği sunarak, işlemlerinizi yakından takip edebiliriz. Tecrübeli ve yetkin kişiler ile Hollanda vizesi için başvuru sürecinizi başarılı olarak tamamlamanızı sağlarız.

Hollanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Hollanda seyahatiniz için pasaport işlemlerinizin tamamlanmasının ardından vize başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekir. Vize türünüze göre yapacağınız başvuruda bir takım evraklar istenir. Vize türünüze göre Hollanda vize evrakları şu şekildedir:

İşverenler için vize evrakları;

 • Pasaport
 • Pasaport fotokopisi ve varsa eski vizelerinizin fotokopileri
 • Medeni durumu evli olan kişilerin evlilik cüzdanı fotokopisi
 • Vize başvuru formunuz ve taahhütnameniz
 • Şirketinizin imza yetkilisi tarafından kaşeli ve imzalı olarak düzenlenen vize talep dilekçeniz
 • Ticaret ve Sanayi Odası kaydınız
 • Son üç ay tarihli orijinal faaliyet belgeniz
 • Şirketin son dönemine ait vergi levhasının kopyası
 • Süresi geçmemiş olacak şekilde imza sirküleri kopyası
 • TC kimlik numaranızın yer aldığı kimlik kartınızın fotokopisi
 • Resmi gazete ilanı kopyası
 • Yeni çekilmiş 2 adet biometrik fotoğraf
 • Banka hesap cüzdanınızın mevcut bakiyesinin ve hesap hareketlerinin yer aldığı fotokopisi
 • SGK hizmet dökümünüz veya emekli kişiler için emeklilik cüzdanı fotokopisi
 • Tapu ve araçlarınızın ruhsat fotokopileri (üzerinize kayıtlı tapunuz yok ise gerekli değildir)
 • Hollanda seyahatinize ait gidiş – dönüş uçak ve otel rezervasyonlarınız
 • Seyahat sağlık sigortası poliçeniz
 • Yeni tarihli, anne ve baba bilgilerinizin yer aldığı vukuatlı nüfus kayıt örneğiniz gibi evrakların başvurunuzdan önce hazır halde bulunması gerekir.

Çalışanlar için vize evrakları arasında tüm bunlara ek olarak son 3 aylık maaş bordrosu da istenir.

Emekliler için vize evrakları şu şekildedir:

 • Pasaport
 • Pasaport fotokopisi ve varsa eski pasaportlarınızın fotokopisi
 • Vize başvuru formunuz ve taahhütnamesi
 • Hollanda başkonsolosluğuna yazılmış seyahat amacını açıklayan şahsi dilekçe
 • 2 adet vesikalık fotoğraf gereklidir. Biometrik fotoğraf kabul edilmez.
 • Maaş miktarınızın yer aldığı banka cüzdanının ve banka kartınızın fotokopisi
 • Banka hesap cüzdanınızın fotokopisi
 • Üzerinize kayıtlı tapu veya araç ruhsatlarınızın fotokopisi
 • Seyahat sağlık sigortası poliçeniz
 • Yeni tarihli, anne ve baba bilgilerinizin yer aldığı vukuatlı nüfus kayıt örneğiniz
 • Kimlik kartınızın fotokopisi
 • Evli iseniz evlilik cüzdanınızın fotokopisi gibi belgeleri hazır bulundurmanız gerekir.

Öğrenciler için Hollanda vize evrakları şu şekildedir:

 • Pasaport
 • Pasaportunuzun fotokopisi ve eski tarihli Schengen vizelerinizin fotokopisi
 • Kimlik kartınızın fotokopisi
 • Vize başvuru formunuz ve taahhütnameniz
 • Hollanda başkonsolosluğuna yazılmış, seyahat amacınızı açıklayan şahsi dilekçeniz
 • 2 adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf
 • Yeni tarihli öğrenci belgesi
 • Seyahat masraflarınızı karşılayacak kişiye ait finansal ve mesleki bilgilerinin yer aldığı belge
 • Banka hesap hareketlerinizin yer aldığı hesap cüzdanınızın fotokopileri
 • Üzerinize kayıtlı tapu ve araç ruhsatlarınızın fotokopisi
 • Seyahat sağlık sigortası poliçeniz
 • Yeni tarihli, anne ve baba bilgilerinizin yer aldığı vukuatlı nüfus kayıt örneğiniz gibi evrakların bir dosyada toplanması sonucu başvurunuzu iletebilirsiniz.

Hollanda seyahatiniz için alacağınız vize başvurunuzda tamamen doğru bilgilere yer verilmesi işlemlerinizin kolay ve başarılı ilerlemesi için oldukça önemlidir.

Ekibimiz

PROFESYONEL DANIŞMANLARIMIZ

Vizebasvuru.com.tr olarak müşterilerimize Hollanda vizesi ve oturum işlemleri konusunda uzman danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Ekibimizdeki en yeni üyemiz en az 3 Yıldır bizimle çalışmaktadır. Profesyonel danışmanlık hizmeti için bize ulaşabilirsiniz.

SİZLERDEN GELEN MESAJLAR

MÜŞTERİ YORUMLARI

3 adımda online vize danışmanlığı

BAŞVURU

Online olarak sistemimizden istediğiniz vize türü için başvuru yapın. Evrakları hazırlayıp sistemimizden bizlere kolayca ulaştırın.

RANDEVU

Uzmanlarımız Vize Başvuru Merkezlerine hızlıca sizin adınıza gerekli formları sunar. Seyahat tarihinize göre vize randevunuzu oluştururuz.

ONAY

Evrak ve randevu işlemleriniz sırasında tamamen sizi yönlendiren profesyonel kadromuz sayesinde onaylanmış vizeniz kısa sürede size ulaşır.

Videoyu oynat

Tüm Avrupa Ülkelerine Hızlı Vize Başvurusu

Almanya vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

Yunanistan Vizesi

Yunanistan vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

Fransa Vizesi

Fransa vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

İtalya Vizesi

İtalya vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

İngiltere Vizesi

İngiltere vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Hollanda Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hollanda vizesi başvurusu seyahat nedeninize göre farklı evrak ve belgelendirmelere dayanır. Hollanda vize başvuru süreci şu şekildedir:

 • Hollanda seyahatiniz için her şeyden önce pasaportunuzun bulunması gerekir. Seyahatinizin dönüş tarihi itibari ile 6 ay geçerlilik süresi bulunan bir pasaport gereklidir. Hollanda seyahatlerinde Yeşil, Gri, Siyah pasaportlara vize işlemi uygulanmaz. Hollanda seyahatlerinde sadece bordo pasaport sahipli vatandaşlar için vize işlemleri başlatılır.
 • Seyahatiniz için uygun koşullara sahip pasaportunuzun olması durumunda yapılacak diğer adım evrak ve belgelerinizin teminidir. Meslek grubunuz, seyahat sebebiniz, vatandaşlık durumunuz gibi çeşitli unsurlara göre farklılık gösterecek olan vize evraklarınızı oldukça dikkatli bir şekilde hazırlamanız gerekir. İstenen belgelerin yalan bilgi barındırması veya özensiz olması vize başvurunuzun iptaline neden olacağı için özverili şekilde bu süreci yönetmelisiniz.
 • Gerekli belgelerin eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanması sonucu vize randevunuzu seyahatinizden 1 ay öncesinde oluşturmanız gerekir. Vize randevusunda dikkat edilecek en önemli unsur pasaport bilgilerinizin doğru kodlanması olacaktır. Yanlış bilgilendirmeler randevunun reddedilmesine neden olur.
 • Randevu tarihinizde başvuru dosyanızı şahsi evraklarınız ile birlikte hazır bulundurmalısınız. Dilekçeniz, konaklama ve uçuş bilgilerinizin yer aldığı vize başvuru dosyanız bu adım için aranan niteliklerdir.
 • Randevu adımının başarılı olması durumunda parmak izi vermeniz gerekir. Hollanda Schengen ülkeleri arasında yer aldığı için 26 Eylül 2014 tarihinden itibaren geçerli olan yasa gereği verilen parmak izi 5 yıl geçerliliğini korur. İstisnai durumlar dışında parmak izi sistemde yer alan kişi tekrar tekrar parmak izi verisi vermek zorunda değildir. İlk kez vize alacak olan kişiler bu adımda parmak izlerini kayıt altına aldırmaları gerekir.
 • Parmak izi kaydı ile gerekli tüm işlemlerin halledilmesi sonucu sıra vize başvuru ücreti ödemenize gelir. Yeşil veya Gri pasaporta vize istemeyen Hollanda, vize ücreti olarak 171 TL + 68 TL tutarını vize başvuru merkezine servis ücreti olarak ödemeniz gerekir.
 • Vize başvurunuzun gerekli adımları tamamlandıktan sonra size verilecek olan “başvuru takip fişi” üzerinden başvurunuzun durumunu takip edebilirsiniz. Başvuru takibi için online işlemler veya telefon aracılığı ile gerekli birimlerle iletişime geçmek mümkün.

Hollanda vize başvuru süreciniz için gerekli işlemlerin tamamlanarak olumlu sonuçlanması durumunda vize onayınız pasaportunuza işlenir. Vize onay bilgilerinizde; vize süreniz, tekli veya çoklu giriş bilgileriniz gibi seyahatinize dayalı veriler yer alır. Vize onayınız reddedilirse pasaportunuz ile ret cevabı beyanı tarafınıza iletilir.

Hollanda vizesine başvuru yapacak Türk vatandaşlarından Yeşil, Gri ve Siyah Pasaportlardan herhangi birisine sahip olanların vize işlemi başlatmasına gerek yoktur. 180 gün içerisinde 90 gün kalış için vize şartı aranmaz. Pasaportları ile seyahat işlemlerini başlatabilirler. Hollanda seyahati için Bordo Pasaport (Umuma Mahsus) sahibi kişilerin vize başvurusunda bulunarak, istenen evrakları tamamlamaları beklenir. C tipi Schengen vize işlemleri için yapılacak başvurularda konsolosluk ve büyükelçilikler bireysel başvuru kabul etmez. Kısa süreli Hollanda vizesi için aracı olarak yetkilendirilen vize başvuru merkezleri üzerinden işlem başlatılır. Bunun yanı sıra D tipi yani uzun süreli Hollanda seyahatlerinde başvurular bireysel olarak yapılabilir. Her iki türlü vize işlemlerini yaptırmak için konsolosluğun belirlediği vize harç ücretlerinin yatırılması sonucu işlemleriniz tamamlanır.

Hollanda Vizesi Başvuru Formu Nereden Alınır?

Hollanda seyahatiniz için pasaport işlemlerinizin halledilmesi sonucu seyahatinize yaklaşık 1 aylık süre kalması durumunda vize müracaat işlemlerinizi başlatmanız gerekir. Vize başvurunuzda istenen belgeler arasında Hollanda vize başvuru formu da yer almaktadır. Doğruluğu tamamen sizin sorumluluğunuz altında olan bilgiler ile doldurmanız gereken Hollanda vize başvuru formunuzu tüm evraklar ile beraber teslim etmeniz beklenir. Hollanda vize başvuru formuna Hollanda konsolosluğunun resmi internet adresi üzerinden ulaşabileceğiniz gibi bir örneği de aşağıdaki linkte yer alır. Hollanda vize başvuru formu şu şekildedir:

https://www.hollandavesen.nl/belgeler/yay%C4%B1nlar/2017/01/20/visa-application-form-pdf

Hollanda Vizesi Çeşitleri Nelerdir?

Yeşil, Gri ve Siyah Pasaport sahibi Türk vatandaşlarının 90 günlük Hollanda seyahatlerinde vize şartı aranmaz. Daha uzun süreli D tipi kapsamındaki işlemleriniz için ve Bordo Pasaport sahibi Türk vatandaşlarının vize başvurularında Hollanda seyahatlerinin sebepleri sorulur. Hollanda seyahat sebebinizin açık bir dil ile ifade edildiği vize başvuru dilekçenizde seyahat tipinizin belirtilmesi şartı aranır. Seyahat amacınız almak istediğiniz vize türünü belirlemek için önemli bir unsurdur. Seyahatiniz için başlıca Hollanda vize çeşitleri şu şekildedir:

 • Ticari amaçlı vize; mesleki toplantılar veya konferanslar dâhilinde her türlü ticari faaliyet için göçmen durumunda olmayan kişilere, genellikle 6 aylık süreçler için düzenlenen vize çeşididir.
 • Turistik amaçlı vize; kısa süreli verilen vize grubuna dâhildir. Gezi ve kültürel amaçlı seyahatler için genellikle 90 gün süreli verilen vize çeşididir.
 • Hollanda Schengen vizesi; Schengen Bölgelerine üye olan ülkelerden bir veya birkaçına seyahat etmek için turizm veya iş amaçlı geziler için geçerli 90 güne kadar uzatılan kısa süreli vize çeşididir.
 • Aile ve arkadaşları kapsayan ziyaret amaçlı vize; Hollanda’da ikamet eden aile arkadaş gibi ziyaret edilebilecek kişilerin var olması ve bu kişiler tarafından davet dilekçesinin yazılması sonucu ziyaretçi kişinin vize alması sağlanan vize çeşididir.
 • Şoför vizesi; ticari amaçlı hususi veya şirket aracı ile Schengen bölgelerine girmek veya Schengen bölgesinden geçiş sağlamak için başvuru yapılan vize çeşididir.
 • Transit vize; aktarmalı yurtdışı uçuşlarda aktarma yapılacak ülke tarafından istenen geçici olarak verilen vize çeşididir.
 • Denizci vizesi; Malta veya Malta üzerinden Schengen bölgesine üye ülkelerin karasularına geçiş izni amaçlı kısa süreli verilen vize çeşididir.
 • Kültür – Sanat – Spor – Konferans – Araştırma Faaliyetleri vizesi; eğitim seyahatlerini kapsayan vize çeşididir.
 • Hollanda Antilleri vizesi; Hollanda Krallığı’nın Antiller bölümü için verilen, Aruba, Bonaire, Curaçao, Saba, St Eustatius ve St Maarten bölgelerini kapsayan vize çeşididir.

Hollanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Hollanda seyahatiniz için pasaport işlemlerinizin tamamlanmasının ardından vize başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekir. Vize türünüze göre yapacağınız başvuruda bir takım evraklar istenir. Vize türünüze göre Hollanda vize evrakları şu şekildedir:

İşverenler için vize evrakları;

 • Pasaport
 • Pasaport fotokopisi ve varsa eski vizelerinizin fotokopileri
 • Medeni durumu evli olan kişilerin evlilik cüzdanı fotokopisi
 • Vize başvuru formunuz ve taahhütnameniz
 • Şirketinizin imza yetkilisi tarafından kaşeli ve imzalı olarak düzenlenen vize talep dilekçeniz
 • Ticaret ve Sanayi Odası kaydınız
 • Son üç ay tarihli orijinal faaliyet belgeniz
 • Şirketin son dönemine ait vergi levhasının kopyası
 • Süresi geçmemiş olacak şekilde imza sirküleri kopyası
 • TC kimlik numaranızın yer aldığı kimlik kartınızın fotokopisi
 • Resmi gazete ilanı kopyası
 • Yeni çekilmiş 2 adet biometrik fotoğraf
 • Banka hesap cüzdanınızın mevcut bakiyesinin ve hesap hareketlerinin yer aldığı fotokopisi
 • SGK hizmet dökümünüz veya emekli kişiler için emeklilik cüzdanı fotokopisi
 • Tapu ve araçlarınızın ruhsat fotokopileri (üzerinize kayıtlı tapunuz yok ise gerekli değildir)
 • Hollanda seyahatinize ait gidiş – dönüş uçak ve otel rezervasyonlarınız
 • Seyahat sağlık sigortası poliçeniz
 • Yeni tarihli, anne ve baba bilgilerinizin yer aldığı vukuatlı nüfus kayıt örneğiniz gibi evrakların başvurunuzdan önce hazır halde bulunması gerekir.

Çalışanlar için vize evrakları arasında tüm bunlara ek olarak son 3 aylık maaş bordrosu da istenir.

Emekliler için vize evrakları şu şekildedir:

 • Pasaport
 • Pasaport fotokopisi ve varsa eski pasaportlarınızın fotokopisi
 • Vize başvuru formunuz ve taahhütnamesi
 • Hollanda başkonsolosluğuna yazılmış seyahat amacını açıklayan şahsi dilekçe
 • 2 adet vesikalık fotoğraf gereklidir. Biometrik fotoğraf kabul edilmez.
 • Maaş miktarınızın yer aldığı banka cüzdanının ve banka kartınızın fotokopisi
 • Banka hesap cüzdanınızın fotokopisi
 • Üzerinize kayıtlı tapu veya araç ruhsatlarınızın fotokopisi
 • Seyahat sağlık sigortası poliçeniz
 • Yeni tarihli, anne ve baba bilgilerinizin yer aldığı vukuatlı nüfus kayıt örneğiniz
 • Kimlik kartınızın fotokopisi
 • Evli iseniz evlilik cüzdanınızın fotokopisi gibi belgeleri hazır bulundurmanız gerekir.

Öğrenciler için Hollanda vize evrakları şu şekildedir:

 • Pasaport
 • Pasaportunuzun fotokopisi ve eski tarihli Schengen vizelerinizin fotokopisi
 • Kimlik kartınızın fotokopisi
 • Vize başvuru formunuz ve taahhütnameniz
 • Hollanda başkonsolosluğuna yazılmış, seyahat amacınızı açıklayan şahsi dilekçeniz
 • 2 adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf
 • Yeni tarihli öğrenci belgesi
 • Seyahat masraflarınızı karşılayacak kişiye ait finansal ve mesleki bilgilerinin yer aldığı belge
 • Banka hesap hareketlerinizin yer aldığı hesap cüzdanınızın fotokopileri
 • Üzerinize kayıtlı tapu ve araç ruhsatlarınızın fotokopisi
 • Seyahat sağlık sigortası poliçeniz
 • Yeni tarihli, anne ve baba bilgilerinizin yer aldığı vukuatlı nüfus kayıt örneğiniz gibi evrakların bir dosyada toplanması sonucu başvurunuzu iletebilirsiniz.

Hollanda seyahatiniz için alacağınız vize başvurunuzda tamamen doğru bilgilere yer verilmesi işlemlerinizin kolay ve başarılı ilerlemesi için oldukça önemlidir.

Hollanda Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Hollanda seyahatiniz için pasaport ve vize işlemleriniz için gerekli evrakların toplanıp kabulü sonrasında Hollanda vizesi ücreti ödemeniz beklenir. Hollanda seyahatiniz için normal Schengen vize ücreti 80 Euro olarak belirlenir. Hollanda vize ücretinizi ödemeden vize işlemleriniz onaylanmaz. Vize türünüze göre evraklarınızı dosyalayıp randevu almanız sonucunda görüşmeniz onaylı sonuçlanır ise vize ücretini belirtilen adrese göndermeniz beklenir. Schengen vizesi için başvuru yapılan Hollanda seyahatinizde vize ücretleri şu şekildedir:

 • 6 yaş altı çocuklar için Hollanda vizesi ücretsizdir.
 • 6 – 11 yaş arası çocuklar için Hollanda vizesi 40 Euro olarak belirlenir.
 • Normal Schengen vize tutarı 80 Euro olarak belirlenir.
 • Düşük oranlı Schengen vize ücreti 35 Euro olarak belirlenir.
 • 6 yaş altı çocuklar için Karayip vizesi ücretsizdir.
 • 6 – 11 yaş arası çocuklar için Karayip vizesiniz ücreti 40 Euro olarak belirlenir.
 • Karayip vizesinin normal belirtilen ücret tutarı 80 Euro şeklindedir.

Hollanda seyahatinizin vize ücretleri bu şekildedir. Vize ücretleri kur farkının çok olduğu durumlarda değişim gösterebilir. Vize başvurunuzun kabul edilmemesi durumunda ödemiş olduğunuz vize ücreti size iletilmez. Yeni başvurunuz için tekrar ücret ödersiniz. Bunun için vize evraklarınızı büyük bir titizlikle ve tamamen doğru bilgiler ile hazırlamanız beklenir.

Hollanda Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Hollanda Schengen ülkeleri arasında yer alır. Schengen ülkeleri için geçerli girişlerde dikkat edilmesi gereken başlıca unsurlar vardır. Hollanda seyahatinizde sorun yaşamamak adına dikkat etmeniz gereken adımlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Özellikle Schengen giriş bölgelerinde dönüş biletinizin yanınızda olması şartı aranır. Sorunsuz bir geçiş için dönüş biletinizi yanınızda bulundurun.
 • Hollanda seyahatiniz boyunca konaklama yapacağınız yerlerin adres ve rezervasyon bilgilerini sorunsuz şekilde sunabiliyor olmanız gerekir.
 • Hollanda seyahat sürenizi kapsayan 30000 Euro’ya kadar teminatlı seyahat sağlık sigortanızın poliçesini yanınızda bulundurmanız gerekir.
 • Hollanda seyahat süreniz boyunca pasaportunuz ve aktif geçerliliği bulunan vizenizin yanınızda olması gerekir.
 • Ülkeye geliş amacınız sorulduğunda geçerli ve doğru bilgiler vermeniz gerekir.
 • Geçerlilik süresi 6 aydan az kalmış pasaportlar ile Hollanda’ya giriş izni verilmez. Pasaport sürenizi kontrol ederek seyahatinize başlamanızda fayda vardır.
 • Hollanda’nın vize mevzuatı çerçevesinde Hollanda’ya turist olarak yapılacak girişlerde Schengen vize başvurularının esas varış yeri ilk olarak Hollanda olması şartı aranır.
 • Hollanda’dan geçiş yapacak kişiler için ikamet ettikleri ülkeye ait kimlik kartlarının yanlarında bulundurulması şartı vardır.
 • Hollanda’yı geçiş noktası olarak kullanmayacak olan ve herhangi bir AB ülkesinde ikamet etmeyen Türk vatandaşlarının vizelerini sorunsuz şekilde sunabiliyor olması beklenir. Sınırlarda vize verme işlemi yapılmaz.

Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hollanda seyahatiniz için pasaport ve vize işlemlerinizin belgelerini tamamlayıp onaylatmanız sonucunda vize işlemlerinizin hazırlanması beklenir. Vize türünüze göre toparlayıp oluşturduğunuz dosyanızın onaylanması sonucunda Hollanda vizesi onay süresi 5 ila 15 iş günü arasında değişim gösterir. Ortalama olarak işlemlerin bu süreçte halledildiği Hollanda vizelerinde başvuru sürenizin içine resmi tatil girmesi durumlarında uzama görülür. Talep formunuza ek belgelendirmeler istendiği zaman belgeleri ulaştırma sürenize göre de vize süreniz tekrar şekillenir. Hollanda vizenizin hazır olma süresi dönemsel yoğunluk ve iş yüküne göre farklılık gösterir.

Hollanda Vizesi Nereden Alınır?

Hollanda vize başvurunuzu; sitemizin form bölümünden gerekli bilgileri doldurarak veya sitemizde yer alan irtibat telefon numaramız aracılığı ile bizimle irtibata geçerek başlatmanız mümkün.

Biz bir vize firmasıyız ve profesyonel kadromuz ile Hollanda vizesi için size gerekli olacak tüm desteği sunarak, işlemlerinizi yakından takip edebiliriz. Tecrübeli ve yetkin kişiler ile Hollanda vizesi için başvuru sürecinizi başarılı olarak tamamlamanızı sağlarız.