Hızlı İngiltere Vizesi Başvuru İşlemleri

İngiltere Vizesi nedir? İngiltere Vizesi nasıl alınır ? 2024 Vize başvuru süreçleri nasıl işliyor. Uzman kadromuz ile İngiltere vizesi ihtiyacınızı hızlı şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Vizebasvuru.com.tr olarak İngiltere Vize işlemlerinde öncelikli hizmet alabilirsiniz.

TÜM VİZELER

Vize Gereken Tüm Ülkelerde Hizmet Veriyoruz.

danışmanlık

Uzman Vize Başvuru Danışmanlığı

PR/TR

Oturum Vizesi veya Geçici Vize Başvuruları

Yasal Onay

Ülkelerin Yasalarına %100 Uygun Başvuru

şirketimiz hakkında

Çok sayıda Onaylanan İngiltere Vizesi müşterilerimiz ile başarı oranımızı arttırmaya devam ediyoruz.

Hızlı ve güvenli İngiltere vizesi başvurusu yapmak ister misiniz? Online başvuru ve randevu takibi ile gerekli vize evraklarınızı bize ileterek tüm yorucu işleri sizler için hızlıca yapıyoruz.

TEKLİFİMİZ

İngiltere VİZESİ HİZMETLERİMİZ

İster bireysel ister kurumsal müşterimiz olun, İngiltere Vizesi işlemlerinde sizlere alanında uzman en iyi danışmanlık hizmetini sunmaktayız.  Vize başvuru işlemlerinde tüm zor ve karmaşık işlemleri sizler adına gerçekleştiriyoruz. 

İngiltere Oturum İşlemleri

Gelecek planlarınız doğrultusunda İngiltere ülkesi için kalıcı ve geçici oturum danışmanlığı, ikame vizesi başvurularınızı gerçekleştiriyoruz.​

İngiltere ÖĞRENCİ VİZESİ​

Yurtdışında okuma amaçlı alınan İngiltere öğrenci vizesi başvuru işlemlerini hızlı ve güvenilir olarak konsolosluklara iletiyoruz. Başvurunuz güvencemiz dahilinde.​

İngiltere aile vizeSİ

İster evlilik nedeni ile olsun, ister akraba ziyareti amaçlı olsun tüm ailenize İngiltere vizesi almak istiyorsanız, ayrıcalıklı olarak size ve ailenize özel vize başvuru danışmanlığı veriyoruz.​

İngiltere TİCARİ VİZE

İş seyahatlerinde İngiltere vizenizi almak için öncelik sağlıyoruz. Çift pasaport işlemleri ve hızlı başvuru ile şirketinizin vize işlemlerini kolaylaştırıyoruz. ​

İngiltere VIP VİZE hizmeti

Öncelik isteyen müşterilerimizi İngiltere Vip Vize hizmet deneyimi ile tanıştırıyoruz. Vip müşteri özel danışmanlarımız sizin adınıza tüm işlemleri yapacaktır.​

İngiltere TURİSTİK VİZE

İngiltere seyahatiniz için tatil ve gezi amaçlı sunulan vize işlemlerini Vizebasvuru.com.tr ayrıcalıkları ile sunuyoruz. Siz tatil için hazırlıklarınızı yaparken bizde vize onayınızı alıyor olacağız.​

Vize Danışmanı

İngiltere Vizesi Süreçleriyle ilgili Tüm Sorularınız İçin Bizi Arayın

VİZE BAŞVURU DANIŞMANLIĞI

İngiltere Vizesi danışmanlık hizmetinde yılların deneyimi ile başvurularınızı uzman yardımı ile kolayca gerçekleştirin.

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır? İngiltere Vizesi Ücreti 2024

İngiltere Hakkında Bilgiler

İngiltere vizesi, Birleşik Krallık’ı oluşturan dört ülkeden en büyüğü İngiltere’ye seyahat edebilmek için gereklidir. Büyük Britanya adasında yer alan İngiltere’nin kuzeyinde İskoçya, batısında ise Galler bulunur. Britanya takımadaları arasında Avrupa’ya en yakın olan ülke İngiltere’dir. 55 milyonun üzerinde nüfusa sahip İngiltere’nin yönetim biçimi monarşidir. İngiltere’nin başkenti olan Londra, aynı zamanda en büyük ve turistik şehirlerindendir. Nüfus bakımından yoğun olan diğer kentler arasında Birmingham, Manchester, Liverpool, Bristol, Sheffield gibi önemli şehirler vardır. Kilometre kare başına 235 kişi düşmesiyle dünyadaki nüfus yoğunluğu fazla olan ülkeler arasındadır. İngiltere’nin çalışan nüfusunun %40’ı sanayi kollarıyla bağlantılıdır.

İngiltere Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere vize başvurusu yapabilmek için belgelerin hazırlanmış olması gerekir. İngiltere’ye giriş amacına göre alınacak vize türleri farklılaşır. Vize türlerine bağlı olarak talep edilen belgelerde değişikler olabilir. Başvuru sahipleri, İngiltere diplomatik temsilcilikleri üzerinden randevu almalıdır. Randevu günü ve saatinde belgelerle birlikte eksiksiz olarak hazır olunması gerekir.

 

Randevuya gitmeden önce vize ücreti ödenmelidir. Gerekli görülen durumlarda İngiltere Konsolosluğu tarafından mülakat talebinde bulunulabilir. İngiltere vize başvuruları, konsolosluk ve büyükelçilik tarafından alınır. Başvuru merkezine iletilen talepler, en son tekrar konsolosluk onayından geçerek sonuçlanır.

 

Türk vatandaşları İngiltere’ye seyahat etmek istediğinde Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) Pasaport sahipleri için vize almak zorunludur. Kısa veya uzun süreli fark etmeksizin bu pasaport gruplarına mensup olanlar vize işlemlerine tabidir. Diplomatik (Siyah) Pasaport sahiplerinin ise 180 gün içerisinde 90 günü geçmemek üzere İngiltere’ye seyahat etme hakları vardır.

 

Farklı bir ülkeye seyahat edecek olanlar, eğer İngiltere üzerinden geçiş yapacaksa transit vize almaları gerekir. İngiltere vize işlemleri, sıkı denetimler ve kontroller doğrultusunda verilir. Başvuru formlarının eksiksiz doldurulması, verilen bilgilerde yanlışlık olmaması gibi durumlar süreç için önemlidir.

 

İngiltere Konsolosluğu tarafından alınacak vize türüne göre hangi belgelerin talep edildiği başvuru sahiplerine aktarılır. Seyahat süresinden yaklaşık bir ay öncesinden başvuru işlemlerinin başlatılması tavsiye edilir. İngiltere seyahatinin aksamaması ve vize sürecinin sorunsuz geçmesi için başvuru tarihleri doğru planlanmalıdır.

İngiltere Vizesi Başvuru Formu Nereden Alınır?

İngiltere vize başvuru formu İngiltere büyükelçilik ve konsolosluğunun resmi internet siteleri üzerinden edinilir. https://www.gov.uk/check-uk-visa bağlantısı üzerinden vize işlemleriyle alakalı güncel bilgileri edinmek mümkündür. İngiltere vizesi almak için form doldurma işlemi, eksiksiz olarak yerine getirilmesi gereken bir prosedürdür.

 

İngiltere vizesi başvuru formu, online ortamda doldurulabilir. Formda belirtilmesi istenen bilgilerde yalan beyan verilmesi veya eksik bilgi sunulması halinde başvurular reddedilir. Verilecek her türlü bilginin tutarlı olması önemlidir. İngiltere vizesi için istenen evraklarla başvuru formu birbirini destekleyici nitelikte olmalıdır.

İngiltere Vizesi Çeşitleri Nelerdir?

İngiltere, ülkeyi ziyaret edecek olan yabancıların geliş sebeplerine bağlı olarak farklı vize kategorileri belirlemiştir. Ülke giriş ve çıkışlarında gereken kontrollerin sağlanması bu şekilde mümkündür. Diplomatik pasaport dışında diğer pasaport hamillerinin ziyaret sebeplerine göre çeşitli vize türleri üzerinden başvuru yapması gerekir.

 

İngiltere vize türleri şunlardır:

 

 • Turistik Vize: İngiltere’ye kısa süreli turistik gezi amaçlı gidenlerin alması gereken vizedir.
 • Aile Ziyareti Vizesi: İngiltere’de bulunan anne, baba, çocuk gibi yakın akrabaları kısa süreli ziyaret etmek için alınır.
 • Ticari Vize: İş amaçlı veya herhangi ticari bir amaç için İngiltere’ye gitmesi gerekenlere uygun olan vizedir. Konferans, seminer, iş toplantıları ve mesleki eğitime katılacak olanlar bu kategoride değerlendirilir.
 • Transit Vize: Farklı bir ülkeye gidebilmek için İngiltere’den geçmek zorunda olanların alması gereken vizedir.
 • Tier 4 Öğrenci Vizesi: İngiltere’de öğrenci olarak bulunacaklara verilir. Öğrencilere çalışma hakkı tanıyan vize tipidir.
 • Aile Birleşimi Vizesi: Evlilik veya nişanlılık vizesi olarak da bilinir. İngiltere’de yerleşik olarak bulunan kişinin maddi durumu ve aradaki ilişkinin ispatlanması gerekir.
 • Yasal Eş Tescili ve Evlilik Vizesi: İngiltere’de nikah kıydıktan sonra Türkiye’de yaşamayı planlayanlar için uygun vize türüdür. 6 aylık vize süresi içerisinde Türkiye’ye dönülmesi gerekir.
 • Tıbbi Tedavi Amaçlı Vize: İngiltere’de herhangi bir doktora ameliyat, tedavi ve muayene amaçlı gideceklerin alması gereken vizedir. Kişinin hastane raporları başvuru belgeleri arasında istenebilir. İngiltere’deki doktor randevusunun başvurudan önce alınması gerekir.
 • Ankara Anlaşması Vizesi: Sermaye sahibi ve İngiltere’de iş kurmak isteyenlerin alacağı vizedir.
 • Çalışma Vizeleri: Vasıflı işçi, sporcu veya yatırımcı olarak İngiltere’de bulunacaklar çalışma vizeleri kategorisine dahildir.

 

İngiltere çalışma vizeleri, başvuru sahiplerinin vasıflarına ve geliş amaçlarına göre alt kategorilere ayrılır. İngiltere çalışma vizeleri şunlardır:

 

 • Tier 1 Vizesi: Yatırımcılar, nadir görülen yeteneğe sahip olanlar ve girişimcilik faaliyetleri yürütenlerin aldığı vizedir.
 • Tier 2 Vizesi: Din adamları, sporcular, vasıflı işçiler, şirket içi transferlerin alabileceği vize tipidir.
 • Tier 5 Vizesi: Erasmus öğrenci değişim, staj ve gençlik değişim programlarına katılanlar, sporcu, sanatçı ve misyonerlerin aldığı vizedir. Hayır kurumu faaliyeti yürütenler, uluslarası sözleşmelere bağlı programlara dahil olanlar bu vizeyi almalıdır.
 • Diğer Çalışma Vizeleri: Türkiye’deki firmadan İngiltere’ye çalışmak için gönderilen kişilerin alması gereken vizelerin tümünü kapsar.

İngiltere yerleşim vizeleri ise kendi içlerinde alt dallara sahiptir. İngiltere yerleşim vizeleri şu şekilde gruplandırılır:

 

 • Akrabalar İçin Yerleşim Vizesi
 • Evlat Edinilen Çocuklar İçin Yerleşim Vizesi
 • Evli Olmayan Çiftler İçin Yerleşim Vizesi
 • Evli Çiftler İçin Yerleşim Vizesi
 • Anne ve Baba İçin Yerleşim Vizesi
 • Çocuklar İçin Yerleşim Vizesi
 • Nişanlılar İçin Yerleşim Vizesi

İngiltere Vizesi Ücreti Ne Kadar?

İngiltere vize ücreti için 2024 yılında belirlenen tutar, 130 Dolar ve 1962 Dolar arasında değişim gösterir. İngiltere vizesi için başvurular, sırasıyla en az 6 ay, 2 yıl, 5 yıl ve 10 yıl olmak üzere yapılır. Vizelerin süresi ve talep edilen vizenin türü, vize harç ücretleri üzerinde etkilidir. Sürelere ve vize tiplerine bağlı olarak İngiltere vize ücretleri şu şekildedir:

 

 • 6 Aylık Vize: 130 Dolar
 • 2 Yıllık Vize: 495 Dolar
 • 5 Yıllık Vize: 896 Dolar
 • 10 Yıllık Vize: 1124 Dolar
 • 6 Aylık Kısa Süreli Dil Okulu Vizesi: 133 Dolar
 • 11 Aylık Kısa Süreli Dil Okulu Vizesi: 254 Dolar
 • Tier 4 Uzun Süreli Öğrenci Vizesi: 476 Dolar
 • 1 Yıllık Akademik Vize ve İş Vizesi: 240 Dolar
 • Yerleşim Vizesi: 1962 Dolar

 

İngiltere vizesi için harç ücretleri, yıllara bağlı olarak değişim gösterir. Gidiş amacına bağlı olarak ödenecek tutarların artması söz konusudur. 6 aylık süreden başlayarak 1 yıla kadar farklı amaçlar için vize alınması mümkündür.

İngiltere Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İngiltere vizesi alabilmek için evrakların tamamen eksiksiz olmasının yanında birtakım prosedürlerin yerine getirilmesi gerekir. İngiltere vizesi almak isteyenlerin bizzat kendisi başvuru gerçekleştirmelidir. Gerekli dökümanlarda herhangi bir yanlışlık veya eksiklik bulunmasa bile başvuruların onaylanması İngiltere Konsolosluğu’nun insiyatifinde olan bir durumdur. Evrakların sahte olması, masrafları nasıl karşılanacağıyla alakalı olarak eksik güvence verildiği durumlarda başvurunun reddi mümkün olabilir. İngiltere vize başvurusunda dikkat edilecek önemli noktalar şunlardır:

 

 • İngiltere vize başvurusu yapılırken biyometrik olarak veri beyan edilmesi zorunludur. Güvenlik anlamında İngiltere vizesine başvuran herkesin parmak izini vermesi gerekir. Vize için randevu gününde ve saatinde parmak izi verme işlemi tamamlanır. Bazı hallerde biyometrik veri beyanından muaf olan kişilerin haricinde herkes prosedürleri yerine getirmelidir.
 • Göçmenlikle alakalı vize taleplerinde ekstra belgeler veya mülakat talebinde bulunulabilir.
 • İngiltere vizesine başvuru belgelerinde kesinlikle yanlış bilgi beyan edilmemelidir. Yanlış ve sahte evrakların tespit edilmesi halinde 10 yıl boyunca ülkeye giriş yasağı alınabilir.
 • Öğrenci olanlar, Türkiye’de okudukları okuldan izin alarak gittiklerinde bunu ispat edecek belgeleri yanında bulundurmalıdır.
 • Öğrencilerin eğitim masrafları kim tarafından karşılanacaksa bu duruma dair destekleyici ve kanıtlayıcı belgeler ibraz edilmelidir.
 • İngiltere Vizesi Başvuru Formu, eksiksiz olarak doldurulması gereken en önemli evraklar arasındadır. Diğer belgelerle tutarlı olmalı ve gerekirse profesyonel kişilerden yardım alınarak doldurulmalıdır.
 • Vize başvuru sürecinde kişinin hesabında bulunan paraya dikkat edilir. Başvuru yapmadan 3 ay öncesinden ilgili banka hesabına yeterli miktarda para koyularak masrafların karşılanabileceğine dair güvence sunulması tavsiye edilir.

İngiltere Vizesi Ret Sebepleri Nelerdir?

İngiltere vize başvurularının reddedilmesi farklı sebeplere bağlı olarak gelişebilen bir durumdur. Evrakların doğru şekilde hazırlanarak bu riskin minimuma indirilmesi önemlidir. İngiltere, en çok vize talebinde bulunulan 5 ülke arasında yer alır. Bu nedenle vize değerlendirme sürecinde belirli kriterler göz önünde bulundurularak hassas kontroller yapılır. Evraklardan kaynaklanan problemlerden dolayı vize başvurusunun reddedilmesi ise en sık karşılaşılan sebepler arasındadır.

 

İngiltere vize ret nedenleri şunlar olabilir:

 

 • Finansal Yetersizlik/Şüphe: Başvuru sahibinin toplam geliri İngiltere seyahatini gerçekleştirmek için yeterli görülmeyebilir. Konsolosluk, banka dökümlerini incelerken verilen beyanlarla alakalı tutarsızlık tespit edebilir. Aylık maaş ve gelir gider dengesi vize almak için önemli olduğundan bu tip durumlarda İngiltere vize başvurusu reddedilir.
 • Eksik/Sahte/Yanlış Evrak: Evraklar üzerinde düzeltme veya oynamalar yapmak vizenin reddedilmesine sebep olmakla beraber Birleşik Krallık’a 10 yıl süre boyunca giriş yasağı ile sonuçlanabilir. Başvuru sahibi, sunmuş olduğu beyanları destekleyecek evrakları eksiksiz vermekle yükümlüdür. Evrakların yanlış teslim edilmesi, başvurunun direkt olarak ret sebeplerindendir.
 • Yalan/Eksik Beyan: Vize başvuru formunda verilen yanıtların eksik olması veya doğrudan yalan olması başvurunun reddedilmesine sebep olur. Konsolosluk, elinde bulunan bilgiler ve formda yazanları karşılaştırarak tutarlı olup olmadıklarını tespit eder. Yalan beyanda bulunulduğu ortaya çıkarsa vize talebi reddedilir
 • Yetersiz Sayıda Yurt Dışı Seyahati: Başvuru sahibinin daha önce yurt dışı seyahatinin bulunması doğrudan ret sebebi değildir fakat eksi olarak yazılır. Daha önce AB ülkeleri veya ABD’ye giden kişilerin vize başvurularının olumlu yanıtlanma ihtimali daha yüksektir.
 • Yanlış Vize Kategorisine Başvuru: İngiltere vize işlemleri, belirli kategoriler üzerinden yürütülür. Başvuranın yanlış kategori üzerinden evrak sunması amaca uygun olmadığından ret cevabı alınır.
 • Tutarsız/Yanlış Harcama Planları: İngiltere seyahat planlamasında sunulan evraklarda çok yüksek ve düşük tutarların belirtilmiş olması, güveni zedeleyebilir. Başvuru sahipleri gelir gider bakımından tutarlı planlamalar sunmalıdır. Kişinin ekonomik gücünden bağımsız olarak harcama planı gösterildiğinde başvurunun reddedilme riski vardır.
 • Geçmiş Dönemlerden Kaynaklı Problemler: İngiltere’ye daha önce seyahat etmiş kişilerin süreleri aşması, vize sürelerini ihlal etmesi gibi durumlar yeni vize başvurusuna olumsuz yansır.
 • Önceki Yurt Dışı Seyahatlerinde Yaşanan Sorunlar: Herhangi bir yurt dışı ülkesinde önceki dönemlerde adli sorun yaşanması, güvenlik ihlalleri, sınır dışı edilme vb. durumlar vize sürecini doğrudan etkiler.

 

İngiltere vize başvuruları, prosedürler oldukça titiz olarak yürütüldüğünden hassas olarak gerçekleştirilmelidir. Geçmiş dönemlerde diğer ülkeleri sorunsuz şekilde seyahat etmek veya finansal durumun iyi olması İngiltere vizesi almak için yeterli sebepler değildir.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere vizesi onay süresi her şart sağlandığında ve tüm belgeler tamam olduğunda yaklaşık olarak 1-3 haftadır. Kısa süreli vizeler için 1-3 haftalık periyot geçerliyken, uzun dönemli yerleşim vizelerinin 60 günü bulması mümkündür. Acil olarak vize almak isteyenler, ekspres hizmetlerden yararlanarak işlemlerini daha kısa sürede halledebilir. Özellikle uzun süreli yerleşim vizelerine başvuru yapacak olanların seyahat tarihinin 3 ay öncesinden işlemlere başlaması önerilir. Resmi tatil günlerinin araya girmesi, ek belgeler talep edilmesi gibi durumlar ise sürecin uzamasına etki eder.

İngiltere Vizesi Nereden Alınır?

İngiltere vize başvuru süreçlerinizi profesyonel ve alanında deneyim sahibi kadrosuyla hizmet veren firmamız üzerinden yürütebilirsiniz. Sitemizde yer alan telefon ve forum bölümünden bizlerle iletişime geçerek ilgili konular hakkında bilgi alabilirsiniz. Alanında tecrübeli ve profesyonel personellerimizde sunmuş olduğumuz vize desteğinden yararlanarak İngiltere vize işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İngiltere vizesine başvuru esnasında detaylı olarak hazırlanması gereken dökümanlar vardır. Tüm evrakların eksiksiz şekilde başvuruda hazır bulundurulması önemlidir. Başvuru durumuna bağlı olarak ekstra evraklar istenebilir. Başvurulan vize türüne ve başvuru sahibine bağlı olarak istenebilecek belgelerin detaylandırılması mümkündür.

 

İngiltere vize evrakları şunlardır:

 

 • Seyahatin bitiş tarihini takiben minimum 6 ay daha geçerli ve 2 sayfası boş pasaport,
 • Varsa başvuru sahibinin eski pasaportları,
 • Nüfus cüzdanının fotokopisi,
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
 • Vize talep dilekçesi,
 • Vize başvuru formu,
 • Gidiş-dönüş uçak biletleri ve rezervasyon bilgileri,
 • Konaklama yerine ait rezervasyon detayları,
 • Vize ücreti ödeme dekontu,
 • 3,5*4,5 boyutlarında 2 adet biometrik fotoğraf,
 • Kira geliri, kira sözleşmesi, tapu, araç ruhsatı gibi dökümanlar,
 • Aktif kullanılan banka hesabı ve hesapta en az 7000 TL bakiye,
 • Son 6 aya ait güncel hesap dökümleri,
 • Ülkeye geri dönüleceğini kanıtlayan dökümanlar.

 

İngiltere vize başvurularında öğrenci, çalışan veya emekli gibi vasıflara sahip olanlardan farklı belgeler istenebilir. Başvurulan vizeye ve kişinin durumuna göre talep edilen belgeler şu şekildedir:

 

 • Çalışan kişiler için işe giriş bildirgesi, SGS 4A hizmet dökümü, kurumdan alınan imza sirküleri ve 3 aylık kaşeli imzalı maaş bordroları,
 • Öğrenciler için İngiltere’deki eğitim kurumundan kabul belgesi, öğrenci belgesi, ve masrafları üstlenecek olan sponsorların belgeleri,
 • 18 yaş altı olanlar için yasal vasi veya ebeveynden alınan muvafakatname,
 • Şirket sahipleri ve ortakları için imza sirküleri, şirket faaliyetler, 4B hizmet dökümü, ticari sicil gazetesi ve vergi levhası,
 • Çalışmayanlar için kira geliri, sözleşmeler ve masrafları karşılayacak olan sponsorun evrakları,
 • Emekliler için emeklilik maaşı hesap dökümleri ve emeklilik kartı vb. dökümanlar,
 • Ankara Anlaşması vizesi için gelir dökümanları, iş teklifi için niyet mektubu, meslek ve eğitim belgeleri, yapılacak işe ait hesap dökümleri,
 • Tier 1 vizesi alacaklar için İngiltere İçişleri Bakanlığı’ndan alınan üstün yetenekli olunduğuna dair belge ve B1 düzeyinde İngilizce bilgisinin kanıtları vb. evraklar,
 • Tier 2 vizesi alacaklar için COS belgesi, Tier 2 puanlama sistemi dökümleri, mesleki ve akademik sertifika veya diplomalar, B1 seviyesinde İngilizce yeterlilik belgesi ve çalışma izni mektubu,
 • Tier 4 vizesi alacaklar için B1 düzeyinde IELTS sonuç belgesi, CAS belgesi için evraklar, sponsor dökümanları, öğrenci belgesi ve Tier 4 listesindeki eğitim kurumundan kabul belgesi,
 • Tier 5 vizesi alacaklar için lisanslı kurumdan alınan sponsorluk belgesi ve COS belgesi gibi evraklar.

 

İngiltere vizesi için hazırlanması gereken evraklar eksiksiz şekilde sunulmalıdır. Belgelerde olabilecek eksiklikler sürecin uzamasına yol açar. Maddiyat ve zamansal kayıpları önlemek adına belgeler konusunda doğru bilgilendirme alınarak başvuru sürecinin sorunsuz geçirilmesi önem taşır.

SİZLERDEN GELEN MESAJLAR

MÜŞTERİ YORUMLARI

3 adımda online vize danışmanlığı

BAŞVURU

Online olarak sistemimizden istediğiniz vize türü için başvuru yapın. Evrakları hazırlayıp sistemimizden bizlere kolayca ulaştırın.

RANDEVU

Uzmanlarımız Vize Başvuru Merkezlerine hızlıca sizin adınıza gerekli formları sunar. Seyahat tarihinize göre vize randevunuzu oluştururuz.

ONAY

Evrak ve randevu işlemleriniz sırasında tamamen sizi yönlendiren profesyonel kadromuz sayesinde onaylanmış vizeniz kısa sürede size ulaşır.

Videoyu oynat

Tüm Avrupa Ülkelerine Hızlı Vize Başvurusu

Almanya vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

Yunanistan Vizesi

Yunanistan vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

Fransa Vizesi

Fransa vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

İtalya Vizesi

İtalya vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

İngiltere Vizesi

İngiltere vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

İngiltere Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere vize başvurusu yapabilmek için belgelerin hazırlanmış olması gerekir. İngiltere’ye giriş amacına göre alınacak vize türleri farklılaşır. Vize türlerine bağlı olarak talep edilen belgelerde değişikler olabilir. Başvuru sahipleri, İngiltere diplomatik temsilcilikleri üzerinden randevu almalıdır. Randevu günü ve saatinde belgelerle birlikte eksiksiz olarak hazır olunması gerekir.

 

Randevuya gitmeden önce vize ücreti ödenmelidir. Gerekli görülen durumlarda İngiltere Konsolosluğu tarafından mülakat talebinde bulunulabilir. İngiltere vize başvuruları, konsolosluk ve büyükelçilik tarafından alınır. Başvuru merkezine iletilen talepler, en son tekrar konsolosluk onayından geçerek sonuçlanır.

 

Türk vatandaşları İngiltere’ye seyahat etmek istediğinde Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) Pasaport sahipleri için vize almak zorunludur. Kısa veya uzun süreli fark etmeksizin bu pasaport gruplarına mensup olanlar vize işlemlerine tabidir. Diplomatik (Siyah) Pasaport sahiplerinin ise 180 gün içerisinde 90 günü geçmemek üzere İngiltere’ye seyahat etme hakları vardır.

 

Farklı bir ülkeye seyahat edecek olanlar, eğer İngiltere üzerinden geçiş yapacaksa transit vize almaları gerekir. İngiltere vize işlemleri, sıkı denetimler ve kontroller doğrultusunda verilir. Başvuru formlarının eksiksiz doldurulması, verilen bilgilerde yanlışlık olmaması gibi durumlar süreç için önemlidir.

 

İngiltere Konsolosluğu tarafından alınacak vize türüne göre hangi belgelerin talep edildiği başvuru sahiplerine aktarılır. Seyahat süresinden yaklaşık bir ay öncesinden başvuru işlemlerinin başlatılması tavsiye edilir. İngiltere seyahatinin aksamaması ve vize sürecinin sorunsuz geçmesi için başvuru tarihleri doğru planlanmalıdır.

İngiltere Vizesi Başvuru Formu Nereden Alınır?

İngiltere vize başvuru formu İngiltere büyükelçilik ve konsolosluğunun resmi internet siteleri üzerinden edinilir. https://www.gov.uk/check-uk-visa bağlantısı üzerinden vize işlemleriyle alakalı güncel bilgileri edinmek mümkündür. İngiltere vizesi almak için form doldurma işlemi, eksiksiz olarak yerine getirilmesi gereken bir prosedürdür.

 

İngiltere vizesi başvuru formu, online ortamda doldurulabilir. Formda belirtilmesi istenen bilgilerde yalan beyan verilmesi veya eksik bilgi sunulması halinde başvurular reddedilir. Verilecek her türlü bilginin tutarlı olması önemlidir. İngiltere vizesi için istenen evraklarla başvuru formu birbirini destekleyici nitelikte olmalıdır.

İngiltere Vizesi Çeşitleri Nelerdir?

İngiltere, ülkeyi ziyaret edecek olan yabancıların geliş sebeplerine bağlı olarak farklı vize kategorileri belirlemiştir. Ülke giriş ve çıkışlarında gereken kontrollerin sağlanması bu şekilde mümkündür. Diplomatik pasaport dışında diğer pasaport hamillerinin ziyaret sebeplerine göre çeşitli vize türleri üzerinden başvuru yapması gerekir.

 

İngiltere vize türleri şunlardır:

 

 • Turistik Vize: İngiltere’ye kısa süreli turistik gezi amaçlı gidenlerin alması gereken vizedir.
 • Aile Ziyareti Vizesi: İngiltere’de bulunan anne, baba, çocuk gibi yakın akrabaları kısa süreli ziyaret etmek için alınır.
 • Ticari Vize: İş amaçlı veya herhangi ticari bir amaç için İngiltere’ye gitmesi gerekenlere uygun olan vizedir. Konferans, seminer, iş toplantıları ve mesleki eğitime katılacak olanlar bu kategoride değerlendirilir.
 • Transit Vize: Farklı bir ülkeye gidebilmek için İngiltere’den geçmek zorunda olanların alması gereken vizedir.
 • Tier 4 Öğrenci Vizesi: İngiltere’de öğrenci olarak bulunacaklara verilir. Öğrencilere çalışma hakkı tanıyan vize tipidir.
 • Aile Birleşimi Vizesi: Evlilik veya nişanlılık vizesi olarak da bilinir. İngiltere’de yerleşik olarak bulunan kişinin maddi durumu ve aradaki ilişkinin ispatlanması gerekir.
 • Yasal Eş Tescili ve Evlilik Vizesi: İngiltere’de nikah kıydıktan sonra Türkiye’de yaşamayı planlayanlar için uygun vize türüdür. 6 aylık vize süresi içerisinde Türkiye’ye dönülmesi gerekir.
 • Tıbbi Tedavi Amaçlı Vize: İngiltere’de herhangi bir doktora ameliyat, tedavi ve muayene amaçlı gideceklerin alması gereken vizedir. Kişinin hastane raporları başvuru belgeleri arasında istenebilir. İngiltere’deki doktor randevusunun başvurudan önce alınması gerekir.
 • Ankara Anlaşması Vizesi: Sermaye sahibi ve İngiltere’de iş kurmak isteyenlerin alacağı vizedir.
 • Çalışma Vizeleri: Vasıflı işçi, sporcu veya yatırımcı olarak İngiltere’de bulunacaklar çalışma vizeleri kategorisine dahildir.

 

İngiltere çalışma vizeleri, başvuru sahiplerinin vasıflarına ve geliş amaçlarına göre alt kategorilere ayrılır. İngiltere çalışma vizeleri şunlardır:

 

 • Tier 1 Vizesi: Yatırımcılar, nadir görülen yeteneğe sahip olanlar ve girişimcilik faaliyetleri yürütenlerin aldığı vizedir.
 • Tier 2 Vizesi: Din adamları, sporcular, vasıflı işçiler, şirket içi transferlerin alabileceği vize tipidir.
 • Tier 5 Vizesi: Erasmus öğrenci değişim, staj ve gençlik değişim programlarına katılanlar, sporcu, sanatçı ve misyonerlerin aldığı vizedir. Hayır kurumu faaliyeti yürütenler, uluslarası sözleşmelere bağlı programlara dahil olanlar bu vizeyi almalıdır.
 • Diğer Çalışma Vizeleri: Türkiye’deki firmadan İngiltere’ye çalışmak için gönderilen kişilerin alması gereken vizelerin tümünü kapsar.

İngiltere yerleşim vizeleri ise kendi içlerinde alt dallara sahiptir. İngiltere yerleşim vizeleri şu şekilde gruplandırılır:

 

 • Akrabalar İçin Yerleşim Vizesi
 • Evlat Edinilen Çocuklar İçin Yerleşim Vizesi
 • Evli Olmayan Çiftler İçin Yerleşim Vizesi
 • Evli Çiftler İçin Yerleşim Vizesi
 • Anne ve Baba İçin Yerleşim Vizesi
 • Çocuklar İçin Yerleşim Vizesi
 • Nişanlılar İçin Yerleşim Vizesi

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İngiltere vizesine başvuru esnasında detaylı olarak hazırlanması gereken dökümanlar vardır. Tüm evrakların eksiksiz şekilde başvuruda hazır bulundurulması önemlidir. Başvuru durumuna bağlı olarak ekstra evraklar istenebilir. Başvurulan vize türüne ve başvuru sahibine bağlı olarak istenebilecek belgelerin detaylandırılması mümkündür.

 

İngiltere vize evrakları şunlardır:

 

 • Seyahatin bitiş tarihini takiben minimum 6 ay daha geçerli ve 2 sayfası boş pasaport,
 • Varsa başvuru sahibinin eski pasaportları,
 • Nüfus cüzdanının fotokopisi,
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
 • Vize talep dilekçesi,
 • Vize başvuru formu,
 • Gidiş-dönüş uçak biletleri ve rezervasyon bilgileri,
 • Konaklama yerine ait rezervasyon detayları,
 • Vize ücreti ödeme dekontu,
 • 3,5*4,5 boyutlarında 2 adet biometrik fotoğraf,
 • Kira geliri, kira sözleşmesi, tapu, araç ruhsatı gibi dökümanlar,
 • Aktif kullanılan banka hesabı ve hesapta en az 7000 TL bakiye,
 • Son 6 aya ait güncel hesap dökümleri,
 • Ülkeye geri dönüleceğini kanıtlayan dökümanlar.

 

İngiltere vize başvurularında öğrenci, çalışan veya emekli gibi vasıflara sahip olanlardan farklı belgeler istenebilir. Başvurulan vizeye ve kişinin durumuna göre talep edilen belgeler şu şekildedir:

 

 • Çalışan kişiler için işe giriş bildirgesi, SGS 4A hizmet dökümü, kurumdan alınan imza sirküleri ve 3 aylık kaşeli imzalı maaş bordroları,
 • Öğrenciler için İngiltere’deki eğitim kurumundan kabul belgesi, öğrenci belgesi, ve masrafları üstlenecek olan sponsorların belgeleri,
 • 18 yaş altı olanlar için yasal vasi veya ebeveynden alınan muvafakatname,
 • Şirket sahipleri ve ortakları için imza sirküleri, şirket faaliyetler, 4B hizmet dökümü, ticari sicil gazetesi ve vergi levhası,
 • Çalışmayanlar için kira geliri, sözleşmeler ve masrafları karşılayacak olan sponsorun evrakları,
 • Emekliler için emeklilik maaşı hesap dökümleri ve emeklilik kartı vb. dökümanlar,
 • Ankara Anlaşması vizesi için gelir dökümanları, iş teklifi için niyet mektubu, meslek ve eğitim belgeleri, yapılacak işe ait hesap dökümleri,
 • Tier 1 vizesi alacaklar için İngiltere İçişleri Bakanlığı’ndan alınan üstün yetenekli olunduğuna dair belge ve B1 düzeyinde İngilizce bilgisinin kanıtları vb. evraklar,
 • Tier 2 vizesi alacaklar için COS belgesi, Tier 2 puanlama sistemi dökümleri, mesleki ve akademik sertifika veya diplomalar, B1 seviyesinde İngilizce yeterlilik belgesi ve çalışma izni mektubu,
 • Tier 4 vizesi alacaklar için B1 düzeyinde IELTS sonuç belgesi, CAS belgesi için evraklar, sponsor dökümanları, öğrenci belgesi ve Tier 4 listesindeki eğitim kurumundan kabul belgesi,
 • Tier 5 vizesi alacaklar için lisanslı kurumdan alınan sponsorluk belgesi ve COS belgesi gibi evraklar.

 

İngiltere vizesi için hazırlanması gereken evraklar eksiksiz şekilde sunulmalıdır. Belgelerde olabilecek eksiklikler sürecin uzamasına yol açar. Maddiyat ve zamansal kayıpları önlemek adına belgeler konusunda doğru bilgilendirme alınarak başvuru sürecinin sorunsuz geçirilmesi önem taşır.

İngiltere Vizesi Ücreti Ne Kadar?

İngiltere vize ücreti için 2024 yılında belirlenen tutar, 130 Dolar ve 1962 Dolar arasında değişim gösterir. İngiltere vizesi için başvurular, sırasıyla en az 6 ay, 2 yıl, 5 yıl ve 10 yıl olmak üzere yapılır. Vizelerin süresi ve talep edilen vizenin türü, vize harç ücretleri üzerinde etkilidir. Sürelere ve vize tiplerine bağlı olarak İngiltere vize ücretleri şu şekildedir:

 

 • 6 Aylık Vize: 130 Dolar
 • 2 Yıllık Vize: 495 Dolar
 • 5 Yıllık Vize: 896 Dolar
 • 10 Yıllık Vize: 1124 Dolar
 • 6 Aylık Kısa Süreli Dil Okulu Vizesi: 133 Dolar
 • 11 Aylık Kısa Süreli Dil Okulu Vizesi: 254 Dolar
 • Tier 4 Uzun Süreli Öğrenci Vizesi: 476 Dolar
 • 1 Yıllık Akademik Vize ve İş Vizesi: 240 Dolar
 • Yerleşim Vizesi: 1962 Dolar

 

İngiltere vizesi için harç ücretleri, yıllara bağlı olarak değişim gösterir. Gidiş amacına bağlı olarak ödenecek tutarların artması söz konusudur. 6 aylık süreden başlayarak 1 yıla kadar farklı amaçlar için vize alınması mümkündür.

İngiltere Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İngiltere vizesi alabilmek için evrakların tamamen eksiksiz olmasının yanında birtakım prosedürlerin yerine getirilmesi gerekir. İngiltere vizesi almak isteyenlerin bizzat kendisi başvuru gerçekleştirmelidir. Gerekli dökümanlarda herhangi bir yanlışlık veya eksiklik bulunmasa bile başvuruların onaylanması İngiltere Konsolosluğu’nun insiyatifinde olan bir durumdur. Evrakların sahte olması, masrafları nasıl karşılanacağıyla alakalı olarak eksik güvence verildiği durumlarda başvurunun reddi mümkün olabilir. İngiltere vize başvurusunda dikkat edilecek önemli noktalar şunlardır:

 

 • İngiltere vize başvurusu yapılırken biyometrik olarak veri beyan edilmesi zorunludur. Güvenlik anlamında İngiltere vizesine başvuran herkesin parmak izini vermesi gerekir. Vize için randevu gününde ve saatinde parmak izi verme işlemi tamamlanır. Bazı hallerde biyometrik veri beyanından muaf olan kişilerin haricinde herkes prosedürleri yerine getirmelidir.
 • Göçmenlikle alakalı vize taleplerinde ekstra belgeler veya mülakat talebinde bulunulabilir.
 • İngiltere vizesine başvuru belgelerinde kesinlikle yanlış bilgi beyan edilmemelidir. Yanlış ve sahte evrakların tespit edilmesi halinde 10 yıl boyunca ülkeye giriş yasağı alınabilir.
 • Öğrenci olanlar, Türkiye’de okudukları okuldan izin alarak gittiklerinde bunu ispat edecek belgeleri yanında bulundurmalıdır.
 • Öğrencilerin eğitim masrafları kim tarafından karşılanacaksa bu duruma dair destekleyici ve kanıtlayıcı belgeler ibraz edilmelidir.
 • İngiltere Vizesi Başvuru Formu, eksiksiz olarak doldurulması gereken en önemli evraklar arasındadır. Diğer belgelerle tutarlı olmalı ve gerekirse profesyonel kişilerden yardım alınarak doldurulmalıdır.
 • Vize başvuru sürecinde kişinin hesabında bulunan paraya dikkat edilir. Başvuru yapmadan 3 ay öncesinden ilgili banka hesabına yeterli miktarda para koyularak masrafların karşılanabileceğine dair güvence sunulması tavsiye edilir.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere vizesi onay süresi her şart sağlandığında ve tüm belgeler tamam olduğunda yaklaşık olarak 1-3 haftadır. Kısa süreli vizeler için 1-3 haftalık periyot geçerliyken, uzun dönemli yerleşim vizelerinin 60 günü bulması mümkündür. Acil olarak vize almak isteyenler, ekspres hizmetlerden yararlanarak işlemlerini daha kısa sürede halledebilir. Özellikle uzun süreli yerleşim vizelerine başvuru yapacak olanların seyahat tarihinin 3 ay öncesinden işlemlere başlaması önerilir. Resmi tatil günlerinin araya girmesi, ek belgeler talep edilmesi gibi durumlar ise sürecin uzamasına etki eder.

İngiltere Vizesi Nereden Alınır?

İngiltere vize başvuru süreçlerinizi profesyonel ve alanında deneyim sahibi kadrosuyla hizmet veren firmamız üzerinden yürütebilirsiniz. Sitemizde yer alan telefon ve forum bölümünden bizlerle iletişime geçerek ilgili konular hakkında bilgi alabilirsiniz. Alanında tecrübeli ve profesyonel personellerimizde sunmuş olduğumuz vize desteğinden yararlanarak İngiltere vize işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.