İspanya Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İspanya Vizesi Başvuru Şarlarında Dikkat Edilecekler

2021 İspanya Vizesi Başvurusunda Nelere Dikkat Edilmeli

İspanya vize başvurusu yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli husus, konsolosluğa sunulan evrakların orijinal ve en güncel halinde olmalarıdır. Resmî belgeler başvuru sırasında belirtilen zamanlarda alınmış olmalıdır. Tercihen başvuru evraklarını teslim etmeden 10 gün önce alınmış olmasıdır. Diğer dikkat edilmesi gereken detaylar şu şekilde belirtilebilir:

  • Aile ya da arkadaş ziyareti vize başvurusunda bulunan kişilerin başvuru sırasında davet mektubu sunmaları gerekmektedir. Sunulacak olan bu mektup davet eden kişi tarafından İspanyolca ya da İngilizce yazılmış olmalıdır. İspanya’da yaşayan aile bireyi veya bir arkadaş tarafından yazılabileceği gibi İspanya Belediyesi onaylı resmi ve orijinal bir davet mektubu da olabilir. Davet mektubu yazan aile bireyi ya da arkadaş tarafından e-mail ya da faks aracılığı ile İspanya vize başvurusu yapacak kişiye gönderilir. Davet mektubu ile beraber davet eden kişinin İspanya’da oturum izni, İspanya pasaportu, oturduğu evin sözleşmesi veya tapusunun fotokopisinin de gönderilmesi gerekmektedir.
  • Vize başvurusu yaparken 12 yaşından küçük çocukların başvuru sırasında parmak izi vermelerine gerek yoktur. 12 yaş ve altı çocuklar tek başına İspanya’ya gidecek ise anne ve babası tarafından imzalanan noter tarafından onaylı muvafakatname verilmelidir. Eğer ebeveynleri ile birlikte gidecek ise muvafakatnameye gerek yoktur.
  • Evlilik ya da boşanma sonucu soyadı değişen kişilerin başvurularının kabul edilmesi için kimlik ve pasaportlarının en son medeni durumuna göre güncellenmiş olması birbiri ile uyuşuyor olması gerekmektedir.
  • 12 yaş üstü kişiler İspanya vize başvuruşu için bizzat kendisinin gitmesi gerekmektedir.
  • Vize başvuru evrakları arasında bir diğer önemli evrak ise ikametgâh belgesidir. Kişinin ikamet ettiği adresi belgeleyip sunması gerekmektedir.

Sosyal Medya

Bize Mesaj Gönderin

Son Güncellemeler

Avustralya Vizesi Nereden Alınır?

Avustralya Vizesi Nereden Alınır?

Vize işlemlerini güvenli ve doğru yollardan gerçekleştirmeniz gerekir. Hazırladığınız dosyanın resmi gerekliliklere uygun olup olmadığını

Sorularınız için Vize Uzmanımız ile Hemen Görüşün

Tüm başvurularınıza ve sorularınıza hızlı cevap vermek için profesyonel kadromuzdan şimdi bilgi alabilirsiniz.

vizebasvuru dark logo

Vizebasvuru.com.tr online vize başvuru platformudur. Firmamız Kültür ve Turizm Bakanlığından A Grubu seyahat acentesi belgesine sahip, İzge Turizm ve Org. Tic. Ltd.Şti olarak hizmet vermektedir. Tüm profesyonel vize danışmanlık hizmetleri için bizlere dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

ofis iletişim bilgileri

Sosyal Medya & Bülten

Sektörden ve bizlerden son güncel haberleri almak için e-posta bültenimize kayıt olabilir ve bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

ülkeler

© 2021 Vizebasvuru.com.tr – Tüm hakları saklıdır.