Hızlı İsviçre Vizesi Başvuru İşlemleri

İsviçre Vizesi başvuru işlemleri 2024 vize koşulları ne durumda? Başvuru şartları nedir ? Uzmanlarımız sizlere tüm vize konularından anında cevap vermektedir. Kolay vize başvurusu için Vizebasvuru.com.tr

TÜM VİZELER

Vize Gereken Tüm Ülkelerde Hizmet Veriyoruz.

danışmanlık

Uzman Vize Başvuru Danışmanlığı

PR/TR

Oturum Vizesi veya Geçici Vize Başvuruları

Yasal Onay

Ülkelerin Yasalarına %100 Uygun Başvuru

şirketimiz hakkında

Çok sayıda Onaylanan İsviçre Vizesi müşterilerimiz ile başarı oranımızı arttırmaya devam ediyoruz.

Hızlı ve güvenli İsviçre vizesi başvurusu yapmak ister misiniz? Online başvuru ve randevu takibi ile gerekli vize evraklarınızı bize ileterek tüm yorucu işleri sizler için hızlıca yapıyoruz.

TEKLİFİMİZ

İsviçre VİZESİ HİZMETLERİMİZ

İster bireysel ister kurumsal müşterimiz olun, İsviçre Vizesi işlemlerinde sizlere alanında uzman en iyi danışmanlık hizmetini sunmaktayız.  Vize başvuru işlemlerinde tüm zor ve karmaşık işlemleri sizler adına gerçekleştiriyoruz. 

İsviçre Oturum İşlemleri

Gelecek planlarınız doğrultusunda İsviçre ülkesi için kalıcı ve geçici oturum danışmanlığı, ikame vizesi başvurularınızı gerçekleştiriyoruz.​

İsviçre ÖĞRENCİ VİZESİ​

Yurtdışında okuma amaçlı alınan İsviçre öğrenci vizesi başvuru işlemlerini hızlı ve güvenilir olarak konsolosluklara iletiyoruz. Başvurunuz güvencemiz dahilinde.​

İsviçre aile vizeSİ

İster evlilik nedeni ile olsun, ister akraba ziyareti amaçlı olsun tüm ailenize İsviçre vizesi almak istiyorsanız, ayrıcalıklı olarak size ve ailenize özel vize başvuru danışmanlığı veriyoruz.​

İsviçre TİCARİ VİZE

İş seyahatlerinde İsviçre vizenizi almak için öncelik sağlıyoruz. Çift pasaport işlemleri ve hızlı başvuru ile şirketinizin vize işlemlerini kolaylaştırıyoruz. ​

İsviçre VIP VİZE hizmeti

Öncelik isteyen müşterilerimizi İsviçre Vip Vize hizmet deneyimi ile tanıştırıyoruz. Vip müşteri özel danışmanlarımız sizin adınıza tüm işlemleri yapacaktır.​

İsviçre TURİSTİK VİZE

İsviçre seyahatiniz için tatil ve gezi amaçlı sunulan vize işlemlerini Vizebasvuru.com.tr ayrıcalıkları ile sunuyoruz. Siz tatil için hazırlıklarınızı yaparken bizde vize onayınızı alıyor olacağız.​

Vize Danışmanı

İsviçre Vizesi Süreçleriyle ilgili Tüm Sorularınız İçin Bizi Arayın

VİZE BAŞVURU DANIŞMANLIĞI

İsviçre Vizesi danışmanlık hizmetinde yılların deneyimi ile başvurularınızı uzman yardımı ile kolayca gerçekleştirin.

İsviçre Vizesi Nasıl Alınır? İsviçre Vizesi Ücreti 2024

İsviçre Hakkında Bilgiler

İsviçre vizesi ile seyahat edebileceğiniz İsviçre Konfederasyonu, Kızılhaç’ın doğduğu ülke olması yönüyle öne çıkar. İsviçre Konfederasyonu; Batı, Orta ve Güney Avrupa’nın kesişme noktasında yer alan bir ülkedir. Bern bölgesi merkezli 26 kantondan oluşan bir federal cumhuriyet rejimi ile yönetilir. İsviçre Konfederasyonu; kuzey sınırında Almanya, batısında Fransa, güneyinde İtalya, doğusunda, Avusturya ile Lihtenstayn ile sınır komşusudur. İsviçre topraklarının denize kıyısı yoktur. Ülke toprakları Alp Dağları, Jura Dağları ve İsviçre platosu üzerinde şekillenir ve ülke nüfusu düz platolarda yerleşim sağlar. Ülkenin küresel ve ekonomik noktası olarak dikkat çeken en önemli şehirleri Zürih ve Cenevre’dir. 41 285 km2 yüzölçümünde 8 570 000 nüfus yoğunluğu bulunan İsviçre Konfederasyonu’nun başkenti Bern şehri olurken en büyük şehri Zürih’tir. İsviçre Konfederasyonu konumu itibari ile çeşitli etnik kökenleri bünyesinde barındırır. Ülke sınırlarında Almanca, Fransızca, İtalyanca ve Romanca gibi diller konuşulur. Geleneksel olarak 1 Ağustos 1291 yılında kurulan İsviçre Konfederasyonu’nun uzun süreli bir silahlı tarafsızlık tarihi vardır. Ülke halkı büyük oranda topraklarına bağlılıkları ile bilinirken bunun sebebi tarihi geçmiş olmakla beraber federalizm ve doğrudan demokrasi ile yönetilmelerinin, Alplerde yaşayanlar olarak adlandırılmalarının etkisi oldukça büyüktür. İsviçre seyahatinizi Eylül ve Ekim aylarına ayarlayarak memnun bir kültürel gezi dönemi geçirebilirsiniz. Bölgede Temmuz ve Ağustos aylarında hava sıcaklığı yüksek olsa da yoğun yağış dönemleri görülür. Kış sporları ve kayak için en ideal zaman dilimi de Ocak Şubat gibi kış ayları olacaktır.

İsviçre Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İsviçre Konfederasyonu’na seyahatlerinizde öncelikle pasaport işlemlerinizi halletmiş olmanız gerekir. Daha sonrasında vize onayı için gerekli belgeler hazırlanır. İsviçre vizesi başvurusu için istenen belgeler seyahat nedeninize göre çeşitlilik gösterir. İsviçre vize başvuru süreci şu şekildedir:

 • Vize işlemleriniz için pasaport bilgilerinizin güncel olmasına dikkat etmeniz gerekir. Pasaportunuzun geçerlilik tarihi seyahat süreniz ile çakışma gösterecek ile pasaport bilgilerinizi güncelleyerek işlem başlatılır.
 • İsviçre vizesi için başvuru formu doldurmanız gerekir. Başvuru formunuzu tamamen doğru bilgilere dayanarak doldurmanız size avantaj sağlar.
 • Konsolosluğa iletilmek üzere vize başvuru dilekçenizi seyahat nedeninizi belirten açık ifadeler ile yazmanız gerekir.
 • Seyahat planlamanızı önceden yapmış olmanız gerekir. Uçak biletleriniz, konaklama rezervasyonlarınız gibi bilgilerin yer aldığı bir dosya oluşturmalısınız.
 • Vize belgelerinizi oluştururken doğruluğu tespit edilebilir ve temiz bir belge teslimi yapmanız sorunsuz vize işlemleriniz için önemli bir unsurdur. Banka hesap hareketlerinizin düzenli olması, banka bakiyelerinizin yüksek miktarlarda olması sizi avantajlı duruma getirir.
 • İsviçre vize türünüze göre hazırlamış olduğunuz evrakların teslimi sonrasında sizi mülakata alabilirler. Bu mülakat sürecini oldukça sakin bir şekilde ve kendinizi net ifade ederek atlatmanız size fayda sağlar.
 • Mülakat aşamasından sonra vize ücretini ilgili noktaya yatırmanız istenir. Gerekli tüm adımları tamamlayarak ödeme yaptığınız durumda başvurunuzun onaylanması için beklemeniz gerekir.

İsviçre vizeniz için gerekli onayı sadece İsviçre Konsolosluğu tarafından alabilirsiniz. İsviçre seyahati için Türk vatandaşlarının Gri, Yeşil ve Siyah pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmayacak şekilde seyahat planlaması yapmaları sonucu vizeden muaf tutulurlar. Türk vatandaşlarından Bordo pasaport sahibi kişilerin Schengen vizesi yoksa 90 günü aşmayan seyahatleri için İsviçre Schengen vizesine başvuru yapılması gerekir. 90 günü aşan seyahatler için uzun süreli vize başvurusu yapılması gerekir.

İsviçre Vizesi Başvuru Formu Nereden Alınır?

İsviçre seyahatiniz için pasaport işleminizi sorunsuz halletmeniz sonucunda vize evraklarınızı hazırlamanız gerekir. Vize evraklarınızın arasında İsviçre vize başvuru formu da istenir. İsviçre vize başvuru formunda kişisel bilgilerinizin yanı sıra seyahatinize dayalı ve banka hesaplarınızın sorgulandığı bilgiler de yer alır. İsviçre vizesi başvuru formunuzu tamamen doğru bilgiler ile doldurmanız beklenir. Yanlış beyanlar başvurunuzun iptalini sağlayacağı gibi yatırmış olduğunuz vize ücretinin de yanmasına sebep olur. İsviçre konsolosluğunun resmi sitesinden vize başvuru formuna ulaşabileceğiniz gibi aşağıda da bir örneği vardır. İsviçre vize başvuru formu şu şekildedir:

https://www.konsolosluk.gov.tr/Visa

İsviçre Vizesi Çeşitleri Nelerdir?

İsviçre seyahatiniz için gerekli olan vize işlemleri için seyahat sebebinize göre belge talep edilir. Seyahat sebebiniz, seyahat türünüz, pasaport türünüz istenen bu belgelerde farklılıklar meydana getirir. İsviçre vizesi çeşitleri şu şekilde sıralanır:

 • C Tipi (Kısa Süreli) İsviçre Vizesi; Schengen bölgesinde yer alan İsviçre için 180 günlük süreyi kapsayan ve seyahat süresinin maksimum 90 gün olacağı yolculuklar için C Tipi Vize uygulanır. Bu vize süresi sınırlı olduğu için en geç 90 gün sonrasında İsviçre sınırlarından ayrılmanız gerekir. Bu vize türü Bordo pasaportlu Türk vatandaşları için geçerli bir uygulamadır.
 • Turistik Amaçlı İsviçre Vizesi; kültürel gezileriniz için 180 günlük süreci kapsayan 90 günü aşmayan yolculuklar için verilen vize çeşididir.
 • Ticari, İş ve Fuar Amaçlı Ziyaretler İçin İsviçre Vizesi; İsviçre’ye seyahat amacınızın iş ve ticaret kapsamlı olduğu gezileri içine alan vize çeşididir. Bu vize başvurusunda iş gezinizi belgeleyecek bir davet mektubu sunmanız gerekir.
 • Aile, Akraba, Arkadaş Ziyareti Amacı İle İsviçre Vizesi; İsviçre seyahatinizin sebebi bir yakınınızı ziyaret ise alınması gereken vize çeşididir. 90 günü aşmayacak olan bu seyahat türünüz için başvuru sırasında İsviçre’deki yakınınız tarafından size iletilen davet mektubu vize işlemlerinizde sunmanız gereken belgeler arasında yer alır
 • Kültürel Faaliyet Veya Konferansa Katılmak İçin İsviçre Vizesi; 90 günü aşmama şartı aranan bu vize türünde her türlü konferans, kültürel etkinlik ve spor faaliyetleri için verilen bir vize çeşididir.
 • Kısa Zamanlı Eğitim ve Staj İçin İsviçre Vizesi; söz konusu eğitiminizin zaman süresi 90 günü aşmayacak şekilde ise bu vize türünü seçebilirsiniz. Eğer eğitiminiz 90 günlük süreyi aşacak şekilde planlanmış ise D Tipi vize almanız gerekir. Eğitim için gidecek kişi 18 yaşından küçük ise doğum belgesi ve seyahat izin belgesini de başvuru sırasında sunması gerekir.
 • D Tipi (Uzun Süreli) İsviçre Vizesi; İsviçre seyahatiniz için planlanan gezi süreniz 90 günü aşıyor ise başvurulması gereken vize çeşididir.
 • Transit İsviiçre Vizesi; Schengen bölgesinde olmayan bir ülkeyi ziyaret etmek amacıyla yola çıkılan İsviçre’de aktarma yapılacak seyahatleri kapsar. Bu vize türü geçicidir ve sadece İsviçre havaalanında sorunsuz beklemeniz için verilir. Aktarma sırasında havaalanı dışına çıkışınız yasaktır.

İsviçre Vizesi Ücreti Ne Kadar?

İsviçre seyahatiniz için planladığınız geziniz için yola çıkmadan önce evraklarınızı tamamladığınızdan emin olmalısınız. Aksi takdirde havaalanında yapılacak kontrollerde geri çevrilebilirsiniz. İsviçre seyahatiniz için İsviçre vizesi ücreti ödemeniz gerekir. Vize türünüze göre oluşturduğunuz evraklarınızın teslimi sonrasında İsviçre vize ücreti olan 80 Euro ’luk harç bedelini, istenen adrese ulaştırmanız gerekir. Vize harç bedeliniz başvurunuzun reddi sonucunda geri iade edilmez. Vize işlemlerinizi tekrar başlatmanız sonucunda yine aynı harç bedeli tarafınızdan temin edilir. Bu yüzden vize başvuru belgelerinizi titizlikle temin ederek doğru bilgilendirme yapmanız sizin avantajınıza olur. Vize başvuru sürecinizde randevu almanız sonun oluşacak mülakatı da başarılı atlatmanız sonucu vize işlemlerinizin onaylanmasında bir engel kalmaz. 6 yaş altı çocuklardan İsviçre vizesi harç bedeli alınmaz. Schengen vizesi için başvuru yapılan İsviçre seyahatinizde vize ücretleri şu şekildedir:

 • Kısa süreli 90 günden az İsviçre seyahatleriniz için vize bedeli 80 Euro olarak belirlenir.
 • Kısa süreli 90 günden az 6 – 12 yaş arası gruplar için İsviçre vize bedeli 40 Euro olarak belirlenir.
 • Kısa süreli 90 günden az seyahatlerde 0 – 6 yaş arası kişilerin İsviçre vize bedeli yoktur. Ücretsiz olarak işlem başlatılır.
 • İsviçre seyahatleriniz için geçerli ticari vize harç bedeli 80 Euro olarak belirlenir.
 • İsviçre seyahatleriniz için geçerli tıbbi amaçlı İsviçre vizesi için harç bedeli 80 Euro olarak belirlenir.
 • İsviçre seyahatlerinizde geçerli yaz okulu İsviçre vizesi için belirlenen harç bedeli 80 Euro olarak belirlenir.
 • İsviçre vizeniz için biyometrik işlem ücret bedeli 125 TL olarak belirlenir.
 • Kısa süreli vize başvuruları ile uzun süreli vize başvurularının danışmanlık ücretleri farklılık gösterir. Kısa süreli vizeler için danışmanlık ücreti 45 Euro olarak belirlenirken uzun süreli vize başvurularınızda 150 Euro danışmanlık harç ücreti talep edilir.
 • İsviçre vize işlemleriniz için dış sağlayıcılara da belirli bir ücret ödemeniz gerekir. Dış sağlayıcılar ve İsviçre vizesi için ödeyeceğiniz tutarlar kur farkına göre değişim gösterebilir.

İsviçre Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İsviçre seyahatiniz için sorunsuz bir vize süreci geçirmek istiyorsanız titiz ve doğru bilgiler içeren evrak dosyası oluşturmanız gerekir. İsviçre seyahatiniz için yapacağınız vize başvurunuzun ret onayı almaması adına ve tekrar tekrar vize işlem ücreti ödememeniz için dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Vize başvurunuz kabul edilse dahi havaalanları gibi kontrol noktalarında sizden gerekli evrak sunmanız istenebilir veya ülkeye seyahat amacınız sorulabilir. Seyahatinizin yarıda kalmaması için bazı noktalarda özenli olunması gerekir. İsviçre seyahatiniz süresinde sorun yaşamamanız adına dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekilde sıralanabilir:

 • İsviçre seyahatiniz için dikkat etmeniz gereken ve yanınızdan ayırmamanız gereken belgeler arasında gidiş – dönüş seyahat biletleriniz, konaklamalarınızı gerçekleştireceğiniz noktaların rezervasyon bilgileri, banka hesap bakiyenizin yer aldığı hesap cüzdanınız gibi önemli bilgilerin hemen erişebileceğiniz yerde olması gerekir.
 • İsviçre seyahatinizi akraba, arkadaş veya aileden birisini ziyaret etmek amaçlı yada iş, eğitim gibi ziyaretler için gerçekleştiriyorsanız davet mektubunuzun da hemen erişebileceğiniz bir noktada bulunması yararınıza olur.
 • İsviçre seyahatinizde nakit sıkıntısı çekmeyeceğinize dair gerekli belgelendirmeyi görevlilere sunabiliyor olmanız beklenir.
 • Schengen bölgesinde yer alan İsviçre için de geçerli Schengen zorunlu seyahat sağlık sigortanızın poliçesini yanınızdan ayırmayınız. 30 000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortanız seyahat sürenizi kapsayan bir geçerlilik süresine sahip olmalıdır.
 • İsviçre seyahatiniz D Tipi uzun süreli vize türünü kapsıyor ise ülkede kalış sebebinizi net ve açıklayıcı şekilde belgeler ile destekleyebiliyor olmanız beklenir.
 • 2008 tarihinden itibaren Schengen bölgesine dâhil olan İsviçre, Türkiye dışında ikamet eden Türk vatandaşlarına sınırda vize alma imkânı sunmaz. Sorun yaşamamak için vize işlemlerinizi ikamet ettiğiniz ülkenin İsviçre konsolosluğundan temin ederek yola çıkmanız yararlı olacaktır.
 • Schengen bölgelerinden herhangi birisinde ikamet eden Türk vatandaşları vize almadan İsviçre’ye seyahat edebilir.
 • İsviçre seyahatlerinizde sınırdan geçerken yapılacak kontrollerde ülkeye sokulabilecek döviz miktarında sınırlama olmamasına rağmen büyük meblağların kaynak ve tutarı şüpheli olur ve açıklanamaz ise polis tarafından soruşturma açılarak hakkınızda inceleme başlatılabilir. 2 000 İsviçre Frangının üzeri tutarlarda ziynet eşyası bulunduran kişiler sınır kapılarında mal varlıklarını beyan etmek zorundadır. Belirtilen tutar gereğince eşya bedeli karşılığında makbuzlu depozito ödenir. Seyahat bitiminde gümrükten makbuz karşılığı depozito bedelinizi geri alabilirsiniz.
 • İsviçre seyahatinizde otoyol ulaşımını sağlayacak misafirler 40 İsviçre Frangı bedelinde otoyol bandrolü almalıdır. Alınan bandrollerin, aracın ön camına yapıştırılma zorunluluğu vardır. Aksi halde cezai işlem başlatılır.

İsviçre Vizesi Ret Sebepleri Nelerdir?

İsviçre seyahatiniz için vize işlemlerinizin eksiksiz şekilde tamamlanmış olması gerekir. İsviçre vizesi için başvuru yapan kişinin ret onayı alması seyahatine engel bir durum oluşturur. Vize başvurunuzun reddedilmemesi için ve tekrar tekrar ücret ödememeniz için İsviçre vizesinin ret sebepleri şu şekilde sıralanabilir:

 • İsviçre vizenizin ret onayı almasının sebebi İsviçre temsilcilikleri tarafından başvurunuzun geçersiz görülmesi ile alakalı bir durumdur. İsviçre vizenizin reddi ülkeye girişinizi yasaklar niteliktedir.
 • İsviçre seyahatiniz için yaptığınız vize başvurunuzun yetkin bir vize başvuru merkezinde yapılmaması başvurunuzun değerlendirilmesinde olumsuz bir etken olarak görülür.
 • Mali durum yetersizliği,
 • Yanlış form veya dilekçe kullanımı,
 • Yanlış bilgi beyanları,
 • Sicil kaydının temiz olmaması,
 • Daha önce bir ülkeden sınır dışı edilmiş olmak gibi çeşitli nedenler ile başvurunuz kabul edilmeyebilir.

İsviçre Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Ticari amaçlı İsviçre vizesi en erken tarihli 4 – 6 iş gününde işlemi tamamlanır. Aile, akraba gibi ziyaret amaçlı olan İsviçre vizesi onay süresi 20 – 30 gün ile en geç sonuçlanan İsviçre vizesidir. Schengen vize başvurusu 5 – 15 iş günü içerisinde sonuçlanır.

İsviçre Vizesi Nereden Alınır?

İsviçre vize başvurunuzu; sitemizin form bölümünden gerekli bilgileri doldurarak veya sitemizde yer alan irtibat telefon numaramız aracılığı ile bizimle irtibata geçerek başlatmanız mümkün.

Biz bir vize firmasıyız ve profesyonel kadromuz ile İsviçre vizesi için size gerekli olacak tüm desteği sunarak, işlemlerinizi yakından takip edebiliriz. Vize süreçlerinizde onay bekleme adımınızı sorunsuz olarak geçirmek istiyorsanız ihtiyacınız olan her türlü destekte tecrübeli ekibimizle yanınızda olacağız.

İsviçre Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İsviçre seyahatiniz için pasaport işlemlerinizi tamamlamanız sonucunda vize türünüze göre sizden çeşitli evraklar talep edilir ve doğruluğu kesin olacak şekilde teslim etmeniz beklenir. İsviçre vizesi için gerekli evraklar şu şekilde sıralanabilir:

 • TC kimlik numaranızın yer aldığı kimlik kartı fotokopisi
 • Güncel pasaport. Seyahat sürenizden 3 ay sonra da geçerliliği olması ve son iki sayfasının boş olması şartı aranır.
 • Pasaport fotokopiniz ve eski pasaportlarınız varsa fotokopisi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneğiniz
 • 18 yaşından küçükler için seyahat izin belgesi ve muvafakat name
 • Son üç aya ait minimum 5 000 TL bakiyeli banka hesap hareketlerinizin yer aldığı banka hesap cüzdanınız
 • Gidiş dönüş uçak biletlerinizin ve konaklama rezervasyonlarınızın açıkça belirtildiği belge
 • Sağlık sigorta poliçenizin fotokopisi
 • Ziyaret amaçlı veya iş görüşmesi için gidiyorsanız davet mektubunuzun fotokopisi
 • Aktif çalışıyorsanız SGK işe giriş bildirgeniz ve SGK hizmet dökümünüz
 • Çalışanlar için maaş bordrosu
 • İş için gidiyorsanız resmi izin belgeniz
 • Son dönemde çekilmiş 2 adet fotoğrafınız
 • Şirket sahibi veya çalışan olarak iş gezisine gidenler için geçerli; çalışılan şirketin vergi levhası, imza sirküleri, faaliyet belgesi ve ticaret odası sicil gazetesi fotokopileri
 • Sponsor ile gidiliyor ise sponsora ait evraklar ve masrafların karşılanacağına dair belgeler istenir. Ev hanımları, çocuklar, çalışmayan kişiler bu gruba girer.
 • Eğitim için gidiliyorsa son döneme ait eğitim belgesi
 • Emekliler için; İsviçre Başkonsolosluğu’na yazılmış seyahat gerekçesini de belirten dilekçe ve emekli maaş kartının, banka hesap hareketlerinin yer aldığı hesap cüzdanının fotokopisi
 • Üzerinize kayıtlı ruhsat ve tapu varsa fotokopisi
 • Şirket sahiplerinin SGK / BAĞ-KUR 4B detaylı hizmet dökümlerinin yer aldığı belgeler gibi İsviçre seyahatinizde sizden istenecek evraklar bu şekildedir.

SİZLERDEN GELEN MESAJLAR

MÜŞTERİ YORUMLARI

3 adımda online vize danışmanlığı

BAŞVURU

Online olarak sistemimizden istediğiniz vize türü için başvuru yapın. Evrakları hazırlayıp sistemimizden bizlere kolayca ulaştırın.

RANDEVU

Uzmanlarımız Vize Başvuru Merkezlerine hızlıca sizin adınıza gerekli formları sunar. Seyahat tarihinize göre vize randevunuzu oluştururuz.

ONAY

Evrak ve randevu işlemleriniz sırasında tamamen sizi yönlendiren profesyonel kadromuz sayesinde onaylanmış vizeniz kısa sürede size ulaşır.

Videoyu oynat

Tüm Avrupa Ülkelerine Hızlı Vize Başvurusu

Almanya vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

Yunanistan Vizesi

Yunanistan vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

Fransa Vizesi

Fransa vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

İtalya Vizesi

İtalya vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

İngiltere Vizesi

İngiltere vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

İsviçre Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İsviçre Konfederasyonu’na seyahatlerinizde öncelikle pasaport işlemlerinizi halletmiş olmanız gerekir. Daha sonrasında vize onayı için gerekli belgeler hazırlanır. İsviçre vizesi başvurusu için istenen belgeler seyahat nedeninize göre çeşitlilik gösterir. İsviçre vize başvuru süreci şu şekildedir:

 • Vize işlemleriniz için pasaport bilgilerinizin güncel olmasına dikkat etmeniz gerekir. Pasaportunuzun geçerlilik tarihi seyahat süreniz ile çakışma gösterecek ile pasaport bilgilerinizi güncelleyerek işlem başlatılır.
 • İsviçre vizesi için başvuru formu doldurmanız gerekir. Başvuru formunuzu tamamen doğru bilgilere dayanarak doldurmanız size avantaj sağlar.
 • Konsolosluğa iletilmek üzere vize başvuru dilekçenizi seyahat nedeninizi belirten açık ifadeler ile yazmanız gerekir.
 • Seyahat planlamanızı önceden yapmış olmanız gerekir. Uçak biletleriniz, konaklama rezervasyonlarınız gibi bilgilerin yer aldığı bir dosya oluşturmalısınız.
 • Vize belgelerinizi oluştururken doğruluğu tespit edilebilir ve temiz bir belge teslimi yapmanız sorunsuz vize işlemleriniz için önemli bir unsurdur. Banka hesap hareketlerinizin düzenli olması, banka bakiyelerinizin yüksek miktarlarda olması sizi avantajlı duruma getirir.
 • İsviçre vize türünüze göre hazırlamış olduğunuz evrakların teslimi sonrasında sizi mülakata alabilirler. Bu mülakat sürecini oldukça sakin bir şekilde ve kendinizi net ifade ederek atlatmanız size fayda sağlar.
 • Mülakat aşamasından sonra vize ücretini ilgili noktaya yatırmanız istenir. Gerekli tüm adımları tamamlayarak ödeme yaptığınız durumda başvurunuzun onaylanması için beklemeniz gerekir.

İsviçre vizeniz için gerekli onayı sadece İsviçre Konsolosluğu tarafından alabilirsiniz. İsviçre seyahati için Türk vatandaşlarının Gri, Yeşil ve Siyah pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmayacak şekilde seyahat planlaması yapmaları sonucu vizeden muaf tutulurlar. Türk vatandaşlarından Bordo pasaport sahibi kişilerin Schengen vizesi yoksa 90 günü aşmayan seyahatleri için İsviçre Schengen vizesine başvuru yapılması gerekir. 90 günü aşan seyahatler için uzun süreli vize başvurusu yapılması gerekir.

İsviçre Vizesi Başvuru Formu Nereden Alınır?

İsviçre seyahatiniz için pasaport işleminizi sorunsuz halletmeniz sonucunda vize evraklarınızı hazırlamanız gerekir. Vize evraklarınızın arasında İsviçre vize başvuru formu da istenir. İsviçre vize başvuru formunda kişisel bilgilerinizin yanı sıra seyahatinize dayalı ve banka hesaplarınızın sorgulandığı bilgiler de yer alır. İsviçre vizesi başvuru formunuzu tamamen doğru bilgiler ile doldurmanız beklenir. Yanlış beyanlar başvurunuzun iptalini sağlayacağı gibi yatırmış olduğunuz vize ücretinin de yanmasına sebep olur. İsviçre konsolosluğunun resmi sitesinden vize başvuru formuna ulaşabileceğiniz gibi aşağıda da bir örneği vardır. İsviçre vize başvuru formu şu şekildedir:

https://www.konsolosluk.gov.tr/Visa

İsviçre Vizesi Çeşitleri Nelerdir?

İsviçre seyahatiniz için gerekli olan vize işlemleri için seyahat sebebinize göre belge talep edilir. Seyahat sebebiniz, seyahat türünüz, pasaport türünüz istenen bu belgelerde farklılıklar meydana getirir. İsviçre vizesi çeşitleri şu şekilde sıralanır:

 • C Tipi (Kısa Süreli) İsviçre Vizesi; Schengen bölgesinde yer alan İsviçre için 180 günlük süreyi kapsayan ve seyahat süresinin maksimum 90 gün olacağı yolculuklar için C Tipi Vize uygulanır. Bu vize süresi sınırlı olduğu için en geç 90 gün sonrasında İsviçre sınırlarından ayrılmanız gerekir. Bu vize türü Bordo pasaportlu Türk vatandaşları için geçerli bir uygulamadır.
 • Turistik Amaçlı İsviçre Vizesi; kültürel gezileriniz için 180 günlük süreci kapsayan 90 günü aşmayan yolculuklar için verilen vize çeşididir.
 • Ticari, İş ve Fuar Amaçlı Ziyaretler İçin İsviçre Vizesi; İsviçre’ye seyahat amacınızın iş ve ticaret kapsamlı olduğu gezileri içine alan vize çeşididir. Bu vize başvurusunda iş gezinizi belgeleyecek bir davet mektubu sunmanız gerekir.
 • Aile, Akraba, Arkadaş Ziyareti Amacı İle İsviçre Vizesi; İsviçre seyahatinizin sebebi bir yakınınızı ziyaret ise alınması gereken vize çeşididir. 90 günü aşmayacak olan bu seyahat türünüz için başvuru sırasında İsviçre’deki yakınınız tarafından size iletilen davet mektubu vize işlemlerinizde sunmanız gereken belgeler arasında yer alır
 • Kültürel Faaliyet Veya Konferansa Katılmak İçin İsviçre Vizesi; 90 günü aşmama şartı aranan bu vize türünde her türlü konferans, kültürel etkinlik ve spor faaliyetleri için verilen bir vize çeşididir.
 • Kısa Zamanlı Eğitim ve Staj İçin İsviçre Vizesi; söz konusu eğitiminizin zaman süresi 90 günü aşmayacak şekilde ise bu vize türünü seçebilirsiniz. Eğer eğitiminiz 90 günlük süreyi aşacak şekilde planlanmış ise D Tipi vize almanız gerekir. Eğitim için gidecek kişi 18 yaşından küçük ise doğum belgesi ve seyahat izin belgesini de başvuru sırasında sunması gerekir.
 • D Tipi (Uzun Süreli) İsviçre Vizesi; İsviçre seyahatiniz için planlanan gezi süreniz 90 günü aşıyor ise başvurulması gereken vize çeşididir.
 • Transit İsviiçre Vizesi; Schengen bölgesinde olmayan bir ülkeyi ziyaret etmek amacıyla yola çıkılan İsviçre’de aktarma yapılacak seyahatleri kapsar. Bu vize türü geçicidir ve sadece İsviçre havaalanında sorunsuz beklemeniz için verilir. Aktarma sırasında havaalanı dışına çıkışınız yasaktır.

İsviçre Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İsviçre seyahatiniz için pasaport işlemlerinizi tamamlamanız sonucunda vize türünüze göre sizden çeşitli evraklar talep edilir ve doğruluğu kesin olacak şekilde teslim etmeniz beklenir. İsviçre vizesi için gerekli evraklar şu şekilde sıralanabilir:

 • TC kimlik numaranızın yer aldığı kimlik kartı fotokopisi
 • Güncel pasaport. Seyahat sürenizden 3 ay sonra da geçerliliği olması ve son iki sayfasının boş olması şartı aranır.
 • Pasaport fotokopiniz ve eski pasaportlarınız varsa fotokopisi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneğiniz
 • 18 yaşından küçükler için seyahat izin belgesi ve muvafakat name
 • Son üç aya ait minimum 5 000 TL bakiyeli banka hesap hareketlerinizin yer aldığı banka hesap cüzdanınız
 • Gidiş dönüş uçak biletlerinizin ve konaklama rezervasyonlarınızın açıkça belirtildiği belge
 • Sağlık sigorta poliçenizin fotokopisi
 • Ziyaret amaçlı veya iş görüşmesi için gidiyorsanız davet mektubunuzun fotokopisi
 • Aktif çalışıyorsanız SGK işe giriş bildirgeniz ve SGK hizmet dökümünüz
 • Çalışanlar için maaş bordrosu
 • İş için gidiyorsanız resmi izin belgeniz
 • Son dönemde çekilmiş 2 adet fotoğrafınız
 • Şirket sahibi veya çalışan olarak iş gezisine gidenler için geçerli; çalışılan şirketin vergi levhası, imza sirküleri, faaliyet belgesi ve ticaret odası sicil gazetesi fotokopileri
 • Sponsor ile gidiliyor ise sponsora ait evraklar ve masrafların karşılanacağına dair belgeler istenir. Ev hanımları, çocuklar, çalışmayan kişiler bu gruba girer.
 • Eğitim için gidiliyorsa son döneme ait eğitim belgesi
 • Emekliler için; İsviçre Başkonsolosluğu’na yazılmış seyahat gerekçesini de belirten dilekçe ve emekli maaş kartının, banka hesap hareketlerinin yer aldığı hesap cüzdanının fotokopisi
 • Üzerinize kayıtlı ruhsat ve tapu varsa fotokopisi
 • Şirket sahiplerinin SGK / BAĞ-KUR 4B detaylı hizmet dökümlerinin yer aldığı belgeler gibi İsviçre seyahatinizde sizden istenecek evraklar bu şekildedir.

İsviçre Vizesi Ücreti Ne Kadar?

İsviçre seyahatiniz için planladığınız geziniz için yola çıkmadan önce evraklarınızı tamamladığınızdan emin olmalısınız. Aksi takdirde havaalanında yapılacak kontrollerde geri çevrilebilirsiniz. İsviçre seyahatiniz için İsviçre vizesi ücreti ödemeniz gerekir. Vize türünüze göre oluşturduğunuz evraklarınızın teslimi sonrasında İsviçre vize ücreti olan 80 Euro ’luk harç bedelini, istenen adrese ulaştırmanız gerekir. Vize harç bedeliniz başvurunuzun reddi sonucunda geri iade edilmez. Vize işlemlerinizi tekrar başlatmanız sonucunda yine aynı harç bedeli tarafınızdan temin edilir. Bu yüzden vize başvuru belgelerinizi titizlikle temin ederek doğru bilgilendirme yapmanız sizin avantajınıza olur. Vize başvuru sürecinizde randevu almanız sonun oluşacak mülakatı da başarılı atlatmanız sonucu vize işlemlerinizin onaylanmasında bir engel kalmaz. 6 yaş altı çocuklardan İsviçre vizesi harç bedeli alınmaz. Schengen vizesi için başvuru yapılan İsviçre seyahatinizde vize ücretleri şu şekildedir:

 • Kısa süreli 90 günden az İsviçre seyahatleriniz için vize bedeli 80 Euro olarak belirlenir.
 • Kısa süreli 90 günden az 6 – 12 yaş arası gruplar için İsviçre vize bedeli 40 Euro olarak belirlenir.
 • Kısa süreli 90 günden az seyahatlerde 0 – 6 yaş arası kişilerin İsviçre vize bedeli yoktur. Ücretsiz olarak işlem başlatılır.
 • İsviçre seyahatleriniz için geçerli ticari vize harç bedeli 80 Euro olarak belirlenir.
 • İsviçre seyahatleriniz için geçerli tıbbi amaçlı İsviçre vizesi için harç bedeli 80 Euro olarak belirlenir.
 • İsviçre seyahatlerinizde geçerli yaz okulu İsviçre vizesi için belirlenen harç bedeli 80 Euro olarak belirlenir.
 • İsviçre vizeniz için biyometrik işlem ücret bedeli 125 TL olarak belirlenir.
 • Kısa süreli vize başvuruları ile uzun süreli vize başvurularının danışmanlık ücretleri farklılık gösterir. Kısa süreli vizeler için danışmanlık ücreti 45 Euro olarak belirlenirken uzun süreli vize başvurularınızda 150 Euro danışmanlık harç ücreti talep edilir.
 • İsviçre vize işlemleriniz için dış sağlayıcılara da belirli bir ücret ödemeniz gerekir. Dış sağlayıcılar ve İsviçre vizesi için ödeyeceğiniz tutarlar kur farkına göre değişim gösterebilir.

İsviçre Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İsviçre seyahatiniz için sorunsuz bir vize süreci geçirmek istiyorsanız titiz ve doğru bilgiler içeren evrak dosyası oluşturmanız gerekir. İsviçre seyahatiniz için yapacağınız vize başvurunuzun ret onayı almaması adına ve tekrar tekrar vize işlem ücreti ödememeniz için dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Vize başvurunuz kabul edilse dahi havaalanları gibi kontrol noktalarında sizden gerekli evrak sunmanız istenebilir veya ülkeye seyahat amacınız sorulabilir. Seyahatinizin yarıda kalmaması için bazı noktalarda özenli olunması gerekir. İsviçre seyahatiniz süresinde sorun yaşamamanız adına dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekilde sıralanabilir:

 • İsviçre seyahatiniz için dikkat etmeniz gereken ve yanınızdan ayırmamanız gereken belgeler arasında gidiş – dönüş seyahat biletleriniz, konaklamalarınızı gerçekleştireceğiniz noktaların rezervasyon bilgileri, banka hesap bakiyenizin yer aldığı hesap cüzdanınız gibi önemli bilgilerin hemen erişebileceğiniz yerde olması gerekir.
 • İsviçre seyahatinizi akraba, arkadaş veya aileden birisini ziyaret etmek amaçlı yada iş, eğitim gibi ziyaretler için gerçekleştiriyorsanız davet mektubunuzun da hemen erişebileceğiniz bir noktada bulunması yararınıza olur.
 • İsviçre seyahatinizde nakit sıkıntısı çekmeyeceğinize dair gerekli belgelendirmeyi görevlilere sunabiliyor olmanız beklenir.
 • Schengen bölgesinde yer alan İsviçre için de geçerli Schengen zorunlu seyahat sağlık sigortanızın poliçesini yanınızdan ayırmayınız. 30 000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortanız seyahat sürenizi kapsayan bir geçerlilik süresine sahip olmalıdır.
 • İsviçre seyahatiniz D Tipi uzun süreli vize türünü kapsıyor ise ülkede kalış sebebinizi net ve açıklayıcı şekilde belgeler ile destekleyebiliyor olmanız beklenir.
 • 2008 tarihinden itibaren Schengen bölgesine dâhil olan İsviçre, Türkiye dışında ikamet eden Türk vatandaşlarına sınırda vize alma imkânı sunmaz. Sorun yaşamamak için vize işlemlerinizi ikamet ettiğiniz ülkenin İsviçre konsolosluğundan temin ederek yola çıkmanız yararlı olacaktır.
 • Schengen bölgelerinden herhangi birisinde ikamet eden Türk vatandaşları vize almadan İsviçre’ye seyahat edebilir.
 • İsviçre seyahatlerinizde sınırdan geçerken yapılacak kontrollerde ülkeye sokulabilecek döviz miktarında sınırlama olmamasına rağmen büyük meblağların kaynak ve tutarı şüpheli olur ve açıklanamaz ise polis tarafından soruşturma açılarak hakkınızda inceleme başlatılabilir. 2 000 İsviçre Frangının üzeri tutarlarda ziynet eşyası bulunduran kişiler sınır kapılarında mal varlıklarını beyan etmek zorundadır. Belirtilen tutar gereğince eşya bedeli karşılığında makbuzlu depozito ödenir. Seyahat bitiminde gümrükten makbuz karşılığı depozito bedelinizi geri alabilirsiniz.
 • İsviçre seyahatinizde otoyol ulaşımını sağlayacak misafirler 40 İsviçre Frangı bedelinde otoyol bandrolü almalıdır. Alınan bandrollerin, aracın ön camına yapıştırılma zorunluluğu vardır. Aksi halde cezai işlem başlatılır.

İsviçre Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Ticari amaçlı İsviçre vizesi en erken tarihli 4 – 6 iş gününde işlemi tamamlanır. Aile, akraba gibi ziyaret amaçlı olan İsviçre vizesi onay süresi 20 – 30 gün ile en geç sonuçlanan İsviçre vizesidir. Schengen vize başvurusu 5 – 15 iş günü içerisinde sonuçlanır.

İsviçre Vizesi Nereden Alınır?

İsviçre vize başvurunuzu; sitemizin form bölümünden gerekli bilgileri doldurarak veya sitemizde yer alan irtibat telefon numaramız aracılığı ile bizimle irtibata geçerek başlatmanız mümkün.

Biz bir vize firmasıyız ve profesyonel kadromuz ile İsviçre vizesi için size gerekli olacak tüm desteği sunarak, işlemlerinizi yakından takip edebiliriz. Vize süreçlerinizde onay bekleme adımınızı sorunsuz olarak geçirmek istiyorsanız ihtiyacınız olan her türlü destekte tecrübeli ekibimizle yanınızda olacağız.