İtalya Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İtalya Vize Başvuru Şartları

İtalya Vizesine Başvurmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli

Schengen ülkeleri kategorisinde yer alan İtalya, diğer ülkelerde olduğu gibi ülke giriş çıkışları konusunda gereken önlemleri alır. Özellikle 2021 yılından sonra Schengen ülkelerinde sıkı güvenlik tedbirleri alınarak işlem yapılır. Schengen vizesi, ülkeye girişin %100 garantisi olmamakla beraber gerekli tüm belgelerin kişinin yanında bulunması önemlidir. Amaca uygun olarak alınan İtalya vizesinin yanında birtakım sınır polisleri tarafından birtakım belgelerin gösterilmesi talep edilebilir. Bu gibi durumlara karşın yanınızda bazı evrakları bulundurarak önceden önem alabilirsiniz. İtalya vize başvuru sürecinde ve ülkeye girişlerde dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

 • Vize başvurunuzu, seyahatin başlama tarihinden en az 4 hafta öncesinden yapınız.
 • İtalya Başkonsolosluğu, yeni evrak talebinde bulunma hakkında sahiptir.
 • Bilgilerin yanlış olarak verilmesi, sahte evrak sunulması hallinde başvurunuz reddedilir.
 • İtalya için en erken vize başvurusunu seyahatinizin başlama tarihinden 3 ay önce gerçekleştirebilirsiniz.
 • İtalya vizenizin kabul edilmesi halinde diğer Schengen ülkelerine geçiş yapabilmeniz sınır kontrollerinin insiyatifindedir.
 • İtalya üzerinden gerçekleştireceğiniz vize başvurularını ancak gideceğiniz esas ülke İtalya olması halinde yapabilirsiniz.

İtalya vize başvuruları kabul edilenler şehir veya ülkeler arasında yapacakları yolculuklarda belirli belgeleri yanında bulundurmalıdır. Duruma göre değişmekle beraber sınır polisleri tarafından kanıtlayıcı ve destekleyici belgelerin talep edilmesi mümkündür. Geçerlilik süresi bulunan güncel pasaportunuzun yanı sıra konaklama ve maddi hususlara dönük kanıtları yanınızda bulundurmalısınız. Schengen vizeniz bulunsa dahi özellikle sınırlarda dikkat etmeniz gerekenler şu şekildedir:

 • Seyahat süresince gidiş ve dönüş uçak biletleri, nerede konaklayacağınıza dair destekleyici dökümanları yanınızda bulundurun.
 • Schengen ülkeleri için istenen ve seyahat süreci için geçerli sağlık sigortası belgelerinizi yanınıza alın.
 • Aile, ticari veya eğitim amaçlı olarak yaptığınız seyahatlerde karşı taraftan gelen davet mektupları ve dökümanları yanınızda bulundurun.
 • Nakit para, kredi kartları ve hesap dökümanı gibi seyahat süresince masrafların karşılanmasına dönük evrakları kolay ulaşabileceğiniz yerlerde saklayın.
 • Kısa veya uzun süreli vizeler fark etmeksizin Schengen ülkeleri güvenlik prosedürleri kapsamında ülke içi kontrollerin gerçekleştirilmesi mümkündür. Bu gibi güvenlik önlemlerine karşın, İtalya’ya neden gidildiğini açıkça kanıtlayan belgelerin talep edilmesi karşılaşabileceğiniz bir durumdur.

Sosyal Medya

Bize Mesaj Gönderin

Son Güncellemeler

Sorularınız için Vize Uzmanımız ile Hemen Görüşün

Tüm başvurularınıza ve sorularınıza hızlı cevap vermek için profesyonel kadromuzdan şimdi bilgi alabilirsiniz.

vizebasvuru dark logo

Vizebasvuru.com.tr online vize başvuru platformudur. Firmamız Kültür ve Turizm Bakanlığından A Grubu seyahat acentesi belgesine sahip, İzge Turizm ve Org. Tic. Ltd.Şti olarak hizmet vermektedir. Tüm profesyonel vize danışmanlık hizmetleri için bizlere dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

ofis iletişim bilgileri

Sosyal Medya & Bülten

Sektörden ve bizlerden son güncel haberleri almak için e-posta bültenimize kayıt olabilir ve bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

ülkeler

© 2021 Vizebasvuru.com.tr – Tüm hakları saklıdır.