fbpx

Kanada Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

kanada vize Başvuru işlemleri önemli noktalar

Kanada Vizesi Başvurularında Dikkat edilecekler

Kanada vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken noktalar yalnızca belgeler değildir. Kanada vizesi almak isteyenlerin pek çok bakımdan gerekli koşulları sağlamaları gerekir. Belgeleri tam olsa bile Kanada vizesi almak için uygun şartları taşımayanların başvuruları reddedilir. Kanada vizesine uygunluk kategorisinde yer alan şartlar şunlardır:

  • Başvuru sahibinin sağlıklı olması,
  • Göç veya adli konularda herhangi bir sabıkasının olmaması,
  • Kanada hükümeti tarafından verilen geçerli bir seyahat belgesine sahip olunması,
  • Sınır memurlarının kişinin seyahat sonunda ülkesine döneceğine dair ikna olması.
  • Kanada’da kalınan süre boyunca masrafların karşılanabileceğine dair finansal kanıtların sunulması.

Kanada vize başvurularında dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanır:

  • Kanada Göç ve Mülteci Koruma Yasası gereğince bazı kişiler “kabul edilemez” kapsamında yer alır. Adli, güvenlik, insan hakları ve tıbbi nedenlerden dolayı Kanada Hükümeti’nin seyahatleri sınırlandırma yetkisi vardır. Vize başvurusunda bulunacak kişilerin ilgili kategorilerden herhangi birinde sakıncalı durumlar içerisinde yer almaması gerekir.
  • Vize başvurusu yapılırken biyometri işleminden geçilmesi zorunludur. Başvuru sahibinin parmak izinin alınması gerekir. 2018 yılından beri 14 – 79 yaş aralığındaki vize başvurusu yapanlardan parmak izi talep edilir.
  • Kanada vize başvuruları esnasında Kanada’da bulunan şirket veya kişiler tarafından gönderilen davet mektupları sunulmalıdır.
  • Kanada’da kalınan süre boyunca masrafların kim tarafından karşılanacağı net şekilde beyan edilmelidir. Çalışmayan veya öğrenci olan kişilere sponsor olacak kişilerin finansal durumunun belirtilmesi önem taşır.
  • Seyahat tarihine göre mümkün olabilecek en erken tarihte başvuru işlemleri başlatılmalıdır. Kanada Konsolosluğu 3 ay öncesinden başvuruları değerlendirmeye alır. Başvuruların reddedilme veya ekstra belge talebinde bulunulmasına karşın erken başvuru yapılması tavsiye edilir.

Sosyal Medya

Bize Mesaj Gönderin

Son Güncellemeler

Sorularınız için Vize Uzmanımız ile Hemen Görüşün

Tüm başvurularınıza ve sorularınıza hızlı cevap vermek için profesyonel kadromuzdan şimdi bilgi alabilirsiniz.

vizebasvuru dark logo

Vizebasvuru.com.tr online vize başvuru platformudur. Firmamız Kültür ve Turizm Bakanlığından A Grubu seyahat acentesi belgesine sahip, İzge Turizm ve Org. Tic. Ltd.Şti olarak hizmet vermektedir. Tüm profesyonel vize danışmanlık hizmetleri için bizlere dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

ofis iletişim bilgileri

Sosyal Medya & Bülten

Sektörden ve bizlerden son güncel haberleri almak için e-posta bültenimize kayıt olabilir ve bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

ülkeler

© 2021 Vizebasvuru.com.tr – Tüm hakları saklıdır.