Hızlı Kanada Vizesi Başvuru İşlemleri

Kuzey Amerika Ziyaretiniz için Kanada Vizesi başvuruları nasıl yapılır? 2023 Yılında evrak hangi evraklarla Kanada Vizesi randevusu alınabilir? Kanada Vize işlemleri bilgi sayfamızda sizlere 2023 Vize koşullarını sunuyoruz.

TÜM VİZELER

Vize Gereken Tüm Ülkelerde Hizmet Veriyoruz.

danışmanlık

Uzman Vize Başvuru Danışmanlığı

PR/TR

Oturum Vizesi veya Geçici Vize Başvuruları

Yasal Onay

Ülkelerin Yasalarına %100 Uygun Başvuru

şirketimiz hakkında

Çok sayıda Onaylanan Kanada Vizesi müşterilerimiz ile başarı oranımızı arttırmaya devam ediyoruz.

Hızlı ve güvenli Kanada vizesi başvurusu yapmak ister misiniz? Online başvuru ve randevu takibi ile gerekli vize evraklarınızı bize ileterek tüm yorucu işleri sizler için hızlıca yapıyoruz.

TEKLİFİMİZ

Kanada VİZESİ HİZMETLERİMİZ

İster bireysel ister kurumsal müşterimiz olun, Kanada Vizesi işlemlerinde sizlere alanında uzman en iyi danışmanlık hizmetini sunmaktayız.  Vize başvuru işlemlerinde tüm zor ve karmaşık işlemleri sizler adına gerçekleştiriyoruz. 

Kanada Oturum İşlemleri

Gelecek planlarınız doğrultusunda Kanada ülkesi için kalıcı ve geçici oturum danışmanlığı, ikame vizesi başvurularınızı gerçekleştiriyoruz.​

Kanada ÖĞRENCİ VİZESİ​

Yurtdışında okuma amaçlı alınan Kanada öğrenci vizesi başvuru işlemlerini hızlı ve güvenilir olarak konsolosluklara iletiyoruz. Başvurunuz güvencemiz dahilinde.​

Kanada aile vizeSİ

İster evlilik nedeni ile olsun, ister akraba ziyareti amaçlı olsun tüm ailenize Kanada vizesi almak istiyorsanız, ayrıcalıklı olarak size ve ailenize özel vize başvuru danışmanlığı veriyoruz.​

Kanada TİCARİ VİZE

İş seyahatlerinde Kanada vizenizi almak için öncelik sağlıyoruz. Çift pasaport işlemleri ve hızlı başvuru ile şirketinizin vize işlemlerini kolaylaştırıyoruz. ​

Kanada VIP VİZE hizmeti

Öncelik isteyen müşterilerimizi Kanada Vip Vize hizmet deneyimi ile tanıştırıyoruz. Vip müşteri özel danışmanlarımız sizin adınıza tüm işlemleri yapacaktır.​

Kanada TURİSTİK VİZE

Kanada seyahatiniz için tatil ve gezi amaçlı sunulan vize işlemlerini Vizebasvuru.com.tr ayrıcalıkları ile sunuyoruz. Siz tatil için hazırlıklarınızı yaparken bizde vize onayınızı alıyor olacağız.​

Vize Danışmanı

Kanada Vizesi Süreçleriyle ilgili Tüm Sorularınız İçin Bizi Arayın

VİZE BAŞVURU DANIŞMANLIĞI

Kanada Vizesi danışmanlık hizmetinde yılların deneyimi ile başvurularınızı uzman yardımı ile kolayca gerçekleştirin.

Kanada Vizesi Nasıl Alınır? Kanada Vizesi Ücreti 2023

Kanada Hakkında Bilgiler

Kuzey Amerika’nın en kuzeyindeki ülkeye gidebilmek için Kanada vizesi alınmalıdır. Büyük Okyanus’tan Atlantik’e kadar 9.98 milyon kilometre kare olmasıyla yüzölçümüne göre dünyanın en büyük 2. ülkesi Kanada’dır. ABD ve Kanada ortak sınırı ise dünyadaki en uzun kara sınırıdır. Kanada’nın başkenti Ottawa, resmi olarak konuşulan diller ise Fransızca ve İngilizce’dir. Anayasal monarşi ve parlamenter demokrasi ile yönetilir. Dünyanın en uzun sahil şeridine sahip Kanada, toplamda 10 eyalet ve 3 bölgeden oluşur. 33 milyonun üzerinde nüfusu bulunan Kanada’nın en büyük kenti Toronto’dur. Kanada, kişi başına düşen en yüksek göç oranına sahip ülkedir.

Kanada Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kanada vize başvurusu başvuru amacına uygun olan vize türünün belirlenmesi ile yapılır. Kanada vize türü ve başvuranın durumuna göre gereken tüm evraklar tam şekilde hazırlanır. Başvuru evrakları vize merkezlerine iletilerek sonuçlanması beklenir. Kanada vize prosedürleri, Kanada Konsolosluğu ve Konsolosluk tarafından yetkilendirilen vize merkezleri tarafından yürütülür. Gerekli başvuru taleplerinin oluşturulmasında vize merkezleri görev alır. Belirlenen randevu ve saatte başvuru sahibinin belgelerini tamamlamış olması gerekir. Belgelerde herhangi bir eksiklik olduğu veya başvuranın şartlara uygun olmadığı durumlarda olumsuz yanıt alınabilir.

 

Kanada hükümeti tarafından belirlenen vize prosedürleri gereğince pasaport ayrımı yapılmaksızın tüm Türkiye vatandaşlarının vize alması gerekir. Umumi (Bordo), Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahibi olanlar Kanada vize başvurusunda bulunmak zorundadır. Kanada ile Türkiye arasında vize konusunda herhangi bir muafiyet yoktur. Kanada vizesi, tek girişli veya çok girişli olmak üzere alınabilir. Tek girişlik Kanada vizelerinde başvuru sahibi 6 aylık sürede ülkeye yalnızca bir defa giriş yapma hakkına sahiptir. Çoklu girişlerde ise vize süresi boyunca istenen sayıda ülkeye giriş çıkış yapılır.

 

Kanada’ya seyahat edebilmek için turist vizesi kategorisinden veya geçici oturma izni üzerinden başvuru yapılmalıdır. Turistik, ticari vb. amaçlarla Kanada’ya geçici seyahat gerçekleştirecek olanlar farklı kategoride değerlendirilir. Başvurular yapılırken hazırlanan tüm belgelerin gidiş amacına uygunluğu önem taşır. Tıpkı diğer ülkelerde olduğu gibi Kanada da vize prosedürlerinin işleyişine önem veren ülkeler arasındadır. Başvuru işlemlerinin olumlu veya olumsuz sonuçlanması Kanada Konsolosluğu’na bağlı bir durumdur. Aracı olan kurumların, vize başvuru sonuçlarına herhangi bir katkısı yoktur.

Kanada Vizesi Başvuru Formu Nereden Alınır?

Kanada vize başvuru formu Kanada Büyükelçiliği resmi internet sitesi üzerinden temin edilebilir. https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/application/application-forms-guides.html bağlantısı üzerinden gidiş amacına uygun olan formlara ulaşmak mümkündür. Başvuruda herhangi bir problemle karşılaşmamak adına formdaki bilgiler mutlaka doğru olmalıdır.

 

Kanada vize başvurusu için lazım olan en önemli evraklardan birisi başvuru formudur. Formda seyahat amacına ve kişiye dair pek çok bilginin sağlanması gerekir. Konsolosluk tarafından başvuru sahibine dair en net bilgilerin alınacağı evraklar arasında başvuru formu vardır. Vize türüne bağlı olarak gereken diğer başvuru belgeleri ve form eksiksiz şekilde sunulmalıdır.

Kanada Vizesi Çeşitleri Nelerdir?

Kanada vizesi çeşitleri, seyahat amaçlarına göre farklı kategoriler üzerinden incelenir. Kanada Turist Vizesi, 6 aylık olarak verilen geçici bir oturma izni şeklinde tanımlanabilir. Geçici oturma izni ise Canada Temporary Resident Visa (TRV) olarak geçer. Bu vizeye sahip olanlar Kanada’ya seyahat gerçekleştirebilir. Vize işlemlerinin bitim sürecinde görevliler tarafından pasaporta işlenerek resmileşir. Pasaporta işlenen resmi vesika, başvuru sahibinin Kanada’ya giriş için uygunluğunu gösterir. Kanada vize türleri, ticari, turistik, ziyaret gibi sebeplerde amaçlara göre kategorilendirilmiştir. Kanada’ya seyahat amacının net olarak belirlenmesi, vize başvuru sürecinin en önemli basamaklarındadır.

 

Kanada vize türleri şunlardır:

 

Aile Ziyareti Vizesi: “PARENT AND GRANDPARENT SUPER VISA” olarak bilinen Kanada Aile Ziyareti Vizesi, Kanada’da yaşayan aile üyelerini ziyaret için alınır. Aile ziyareti vizesine sahip olan kişiler, Kanada’da tek seferde 2 yıla kadar ikamet etme hakkına sahip olur. Çoklu giriş vizesi olan aile ziyareti ile 10 yıl boyunca Kanada’ya giriş çıkış yapmak mümkündür.

 

Ticari Vize: Kanada Ticari Vizesi ve Kanada Turistik vize aynı kategori içerisinde değerlendirilir. Her iki vize tipi 6 aylık geçici oturma izni olarak tanımlanır. Kanada’ya iş ziyareti amaçlı olarak gelecek kişilerin başvurması gereken vizedir. Kanada’da serbest ticaretle uğraşanlar ve yatırım yapma amaçlı gelen kişiler ticari vize almalıdır.

 

Transit Vize: Farklı bir varış ülkesi bulunan kişilerin Kanada üzerinden geçiş yapmasına imkan veren vizedir. Kişilerin seyahat planlamalarına bağlı olarak tek veya çift girişli olarak düzenlenebilir. Kanada üzerinden uçakla geçecekler ve geçiş esnasında 48 saatten fazla bulunacakların mutlaka transit vize almaları gerekir.

 

Turist Vizesi: Kanada Turist Vizesi, “Visitor Visa” olarak adlandırılır. Kanada’da 6 ay boyunca geçici olarak bulunma imkanı tanır. Gezi veya turistik amaçlarla Kanada’ya gidecek olanların alması gereken vizedir.

 

Oturum İzni ve Vatandaşlık Vizesi: Geçici vize kategorilerinden farklı olan Kanada Oturum İzni, Kanada’da kalıcı olarak ikamet edebilmeyi sağlar. Kanada’ya göç ederek kalıcı şekilde orada yaşamak isteyenlerin alacağı vize türüdür. Kanada Göçmenlik prosedürleri içerisinde ilerleyen bir vizedir. Oturum iznine başvurmak isteyenlerin belirli şartları sağlaması gerekir.

Kanada Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Kanada vize ücreti turistik vizeler için 100 CAD harç bedeli olarak belirlenmiştir. Başvurulacak olan vize türüne göre farklı ücretlendirmeler söz konusudur. Kanada’ya seyahat etmeyi planlayanların uzun veya kısa süreli olması fark etmeksizin harç bedelini yatırmaları gerekir. Vize ücretlerini yatırmayanların başvurularının kabul edilmesi mümkün değildir. 2023 yılı için belirlenen Kanada vize ücretleri ve vize türlerine göre şu şekildedir:

 

 • Aile Ziyareti Vizesi: 100 CAD
 • Turistik Vize: 100 CAD
 • Ticari Vize: 100 CAD
 • Kısa Süreli Dil Okulu Vizesi: 100 CAD
 • Uzun Süreli Eğitim Vizeleri: 150 CAD
 • Çalışma İzni Vizeleri: 155 CAD

 

Kanada’ya pek çok amaç doğrultusunda seyahatler gerçekleşir. Kanada’ya seyahat gerçekleştirmek isteyenlerin vize harç ücretini ödemeleri zorunludur. Vize başvuru sürecinde danışmanlık hizmetlerinden yararlanmak mümkündür. Kişiye özel evrak listelerinin gönderilmesi, başvuru dosyalarının hazırlanması ve fotokopi alma vb. hizmetlerin tümü danışmanlık hizmetleri içerisinde değerlendirilir. Danışmanlık hizmeti, başvuru sahiplerinin vize alım sürecini kolaylaştırmaya dönük olarak sağlanır.

 

Kanada vize ücretleri, 2017 yılından beri alınan kararla online şekilde ödenebilir. Kanada Büyükelçiliği online ödeme yöntemi üzerinden başvuru işlemlerinden önce ödeme yapmak mümkündür. Gerçekleştirilen ödemenin dekontunun alınarak başvuru dökümanları arasında koyulması gerekir. Vize türünün yanlış belirlenerek farklı kategoriden ödeme yapılması durumlarında vize işlemlerinin başlaması mümkün değildir. Hangi tür vizeye başvurulduğu ve ödenecek tutar, başvuru işlemleri için önemlidir.

Kanada Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kanada vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken noktalar yalnızca belgeler değildir. Kanada vizesi almak isteyenlerin pek çok bakımdan gerekli koşulları sağlamaları gerekir. Belgeleri tam olsa bile Kanada vizesi almak için uygun şartları taşımayanların başvuruları reddedilir. Kanada vizesine uygunluk kategorisinde yer alan şartlar şunlardır:

 

 • Başvuru sahibinin sağlıklı olması,
 • Göç veya adli konularda herhangi bir sabıkasının olmaması,
 • Kanada hükümeti tarafından verilen geçerli bir seyahat belgesine sahip olunması,
 • Sınır memurlarının kişinin seyahat sonunda ülkesine döneceğine dair ikna olması.
 • Kanada’da kalınan süre boyunca masrafların karşılanabileceğine dair finansal kanıtların sunulması.

 

Kanada vize başvurularında dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanır:

 

 • Kanada Göç ve Mülteci Koruma Yasası gereğince bazı kişiler “kabul edilemez” kapsamında yer alır. Adli, güvenlik, insan hakları ve tıbbi nedenlerden dolayı Kanada Hükümeti’nin seyahatleri sınırlandırma yetkisi vardır. Vize başvurusunda bulunacak kişilerin ilgili kategorilerden herhangi birinde sakıncalı durumlar içerisinde yer almaması gerekir.

 

 • Vize başvurusu yapılırken biyometri işleminden geçilmesi zorunludur. Başvuru sahibinin parmak izinin alınması gerekir. 2018 yılından beri 14 – 79 yaş aralığındaki vize başvurusu yapanlardan parmak izi talep edilir.

 

 • Kanada vize başvuruları esnasında Kanada’da bulunan şirket veya kişiler tarafından gönderilen davet mektupları sunulmalıdır.

 

 • Kanada’da kalınan süre boyunca masrafların kim tarafından karşılanacağı net şekilde beyan edilmelidir. Çalışmayan veya öğrenci olan kişilere sponsor olacak kişilerin finansal durumunun belirtilmesi önem taşır.

 

 • Seyahat tarihine göre mümkün olabilecek en erken tarihte başvuru işlemleri başlatılmalıdır. Kanada Konsolosluğu 3 ay öncesinden başvuruları değerlendirmeye alır. Başvuruların reddedilme veya ekstra belge talebinde bulunulmasına karşın erken başvuru yapılması tavsiye edilir.

Kanada Vizesi Ret Sebepleri Nelerdir?

Kanada vizesi ret sebepleri çeşitli faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. En sık karşılaşılan vize ret nedenleri arasında kişinin yanlış vize kategorisi üzerinden başvuru yapması gösterilebilir. Başvuru amacı net olarak anlaşılamadığında ve sunulan belgelerde tutarsızlık görüldüğünde vizelerin reddedilmesi mümkündür. Kanada Konsolosluğu, belgeler tam olsa bile çeşitli sebepleri gerekçe göstererek başvuruları reddetme hakkına sahiptir. Ret kağıtları detaylı şekilde incelendiğinde sebebin tam olarak ne olduğu anlaşılır.

 

Kanada vize ret nedenleri şunlar olabilir:

 

 • Kanada Ziyaret Amacı (Purpose of Visit): En sık karşılaşılan vize ret sebeplerinden birisi seyahat amacının net olarak ifade edilememesidir. İlk defa başvuran ve kısıtlı bilgiye sahip olan kişilerin yaptıkları hatalardandır. Kanada’ya neden seyahat edildiği ve hangi vize kategorisi üzerinden başvuru yapıldığının kanıtlanabilir olarak beyan edilmesi gerekir. Açıklayıcı, kanıtlayıcı ve destekleyici tüm belgeler başvuru dosyasında bulunmalıdır.

 

 • Seyahat Geçmişi (Travel History): Kanada seyahati öncesine daha evvel yurt dışına çıkmamış olanların başvuruları şüpheli olarak değerlendirilebilir. Bu tip durumlarda başvuran kişinin yasal olmayan yollarla Kanada’da kalacağı düşünüldüğünden başvuru olumsuz yanıtlanabilir.

 

 • Ekonomik Nedenler (Financial Reasons): Kanada’daki seyahat boyunca masrafların nasıl karşılancağı açıkça beyan edilmemişse ret cevabı alınabilir. Banka hesabında yüklü tutarların bulunması da şüpheye yol açacağından olumsuz sonuç çıkabilir. Bu nedenle finansal dökümanlar hazırlanırken dikkat edilmesi ve bilgilerin açıklığa kavuşturulması önemlidir.

 

Kanada vize reddi, başvuru sonuçlandıktan sonra kişiye yollanır. Maddeler halinde ret sebebi veya sebeplerinin neler olduğunun yazdığı bir belgedir. Kanada Konsolosluğu tarafından İngilizce olarak hazırlanarak kişiye iletilir. Ret gerekçelerinin ne olduğu tespit edildikten sonra hatalı kısımların tamamlanarak yeniden başvuru yapılması gerekir. Reddedilen vize başvurularında ücret iadesi söz konusu değildir. Aynı vize prosedürleri doğrultusunda eksiksiz belgelerle yeniden başvuru gerçekleştirilmelidir. Vize başvurularının reddedilmemesi, maddi ve zamansal kayıplar yaşamamak adına başvuru sürecinde profesyonel kişilerden destek almanız tavsiye edilir.

Kanada Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kanada vizesi onay süresi yaklaşık olarak 15-35 iş günü içerisindedir. Çalışma yoğunluğuna bağlı olarak sürelerde değişiklik olabilir. Kanada vize başvuruları, en az 1 ay öncesinden yapılarak sürecin daha garantili olarak ilerletilmesi tavsiye edilir. Kanada Konsolosluğu resmi tatil zamanları veya güncel durumlardan kaynaklı olarak kurumun kapalı olması halinde vize alım süreci otomatik olarak uzayacaktır. Başvurunun zaman aralığının geniş tutulması ve seyahat planlamalarının vize süreci üzerinden yürütülmesi önem taşır.

 

Kanada vizesinin sonuçlanmasında tek yetkili merci, Kanada Konsolosluğu’dur. Danışmanlık firmaları, vize onay sürecinde karar verme yetkisine sahip değildir. Çıkabilecek olumsuz kararlarda başvuru sahibi yeniden başvuru yapacağından vize alım süreci uzar. Bunun yanı sıra Konsolosluk tarafından başvuruların özelinde yeni belgelerin talep edilmesi mümkündür. Belgelerin temini, bekleme süreleri vb. durumlar göz önünde bulundurulduğunda başvuruların aksatılmaması önem taşır. Vize reddi durumlarında ücret iadesi olmamasının yanı sıra zamansal anlamda kayıplar yaşanır.

 

Kanada Vizesi Nereden Alınır?

Kanada vizesi başvuru sürecinizde tecrübe sahibi ve vize desteği konusunda uzman kadromuz sizinledir. Kanada vizesi konusunda aklınıza takılan noktalar ve belge hazırlama süreci, ekibimiz tarafından çözüme kavuşturulur. Vize başvuru sürecinizi sorunsuz şekilde geçirebilmeniz adına yardım alabileceğiniz firmamız, profesyonel hizmet kadrosuyla ihtiyacınız olan desteği sunar. Sitemizde yer alan forum veya telefon numarası üzerinden bizlerle irtibata geçerek Kanada vizesi hakkında detaylı bilgi sahibi olabilir, ihtiyacınız olan desteği alabilirsiniz.

Kanada Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Kanada vizesi için istenen evrakların doğru ve eksiksiz şekilde hazırlanması gerekir. Kanada vizesi almak isteyenler, belirli ortak evrakları mutlaka temin etmelidir. Bunun yanı sıra başvurulacak vize türlerine bağlı olarak ek evraklar talep edilebilir. Turistik, ticari veya ziyaret amaçlı vizelerde durumu kanıtlayıcı ve destekleyici belgelerin sunulması istenir.

Ortak olarak istenen Kanada vize evrakları şunlardır:

 

 • Geçerli Pasaport: Seyahat dönüş tarihinden önce 6 ay daha geçerli olacak pasaportun aslıdır. 2 adet boş vize sayfası mutlaka bulunmalıdır.
 • Kanada Vizesi Aile Bilgi Formu: Aile üyeleriyle alakalı bilgiler içeren formdur. Ad, soyad, doğum tarihleri, meslek, medeni durum vb. bilgilerin yazılması gerekir. Eksiksiz olarak doldurularak başvuru sahibi tarafından imzalanır.
 • Kanada Vizesi Başvuru Formu: Kanada vizesine başvurmak için gereken en önemli belgelerdendir. Vize formunun internet üzerinden eksiksiz şekilde doldurularak çıktısı alınmalıdır.
 • Eski ve Yeni Pasaportların Fotokopisi: Önceki dönemlerde ve güncel olarak kullanılan pasaportların vizeli ve kaşeli tüm sayfalarının fotokopileridir.
 • Uçak ve Konaklama Rezervasyonları: Kanada’da bulunulacak süre boyunca otel ve uçak rezervasyonlarını gösteren dökümanların tümüdür.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Anne, baba, eş, eski eş ve çocuklarla alakalı bilgileri içerecek olan belgedir.
 • Kimlik Fotokopisi: Başvuru sahibinin nüfus cüzdanı fotokopisidir.
 • 2 Adet Fotoğraf: 35×45 mm ebatlarında yüz hatlarının net olarak görüldüğü ve arka fonu beyaz 2 tane biyometrik fotoğraf istenir.

 

Kanada vizesi için gereken evrakları, kişinin mesleki durumuna bağlı olarak farklılıklar gösterir. Kamu çalışanı, emekli veya çalışmayan kişilerden farklı belgelerin talep edilmesi mümkündür. Mesleki duruma bağlı olarak Kanada vizesi için gerekli belgeler şunlardır:

 

 • Şirket sahipleri ve ortakları için şirket imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi, vergi levhası, banka hesap cüzdanları, ruhsat, tapu ve kira sözleşmeleri gibi evraklar,
 • Emekliler için emeklilik kartı fotokopisi, banka hesap cüzdanları, ek gelirler ve banka hesap dökümleri,
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi, 18 yaşını doldurmamış olanlardan muvafakatname ve masrafları karşılayacak olan sponsorun belgeleri,
 • Çalışanlar için SGK işe giriş bildirgesi, maaş bordrosu, güncel iş evrakları ve ek gelirler,
 • Kamu çalışanları için bağlı olunan kurumdan alınan çalışma ve izin belgesi, görev kimlik kartı, maaş bordrosu ve vadesiz banka hesap özetleri,
 • Ev hanımları için tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, evlilik cüzdanı, sponsor belgeleri ve ek gelirler.

Ekibimiz

PROFESYONEL DANIŞMANLARIMIZ

Vizebasvuru.com.tr olarak müşterilerimize Kanada vizesi ve oturum işlemleri konusunda uzman danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Ekibimizdeki en yeni üyemiz en az 3 Yıldır bizimle çalışmaktadır. Profesyonel danışmanlık hizmeti için bize ulaşabilirsiniz.

SİZLERDEN GELEN MESAJLAR

MÜŞTERİ YORUMLARI

3 adımda online vize danışmanlığı

BAŞVURU

Online olarak sistemimizden istediğiniz vize türü için başvuru yapın. Evrakları hazırlayıp sistemimizden bizlere kolayca ulaştırın.

RANDEVU

Uzmanlarımız Vize Başvuru Merkezlerine hızlıca sizin adınıza gerekli formları sunar. Seyahat tarihinize göre vize randevunuzu oluştururuz.

ONAY

Evrak ve randevu işlemleriniz sırasında tamamen sizi yönlendiren profesyonel kadromuz sayesinde onaylanmış vizeniz kısa sürede size ulaşır.

Videoyu oynat

Tüm Avrupa Ülkelerine Hızlı Vize Başvurusu

Almanya vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

Yunanistan Vizesi

Yunanistan vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

Fransa Vizesi

Fransa vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

İtalya Vizesi

İtalya vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

İngiltere Vizesi

İngiltere vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Kanada Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kanada vize başvurusu başvuru amacına uygun olan vize türünün belirlenmesi ile yapılır. Kanada vize türü ve başvuranın durumuna göre gereken tüm evraklar tam şekilde hazırlanır. Başvuru evrakları vize merkezlerine iletilerek sonuçlanması beklenir. Kanada vize prosedürleri, Kanada Konsolosluğu ve Konsolosluk tarafından yetkilendirilen vize merkezleri tarafından yürütülür. Gerekli başvuru taleplerinin oluşturulmasında vize merkezleri görev alır. Belirlenen randevu ve saatte başvuru sahibinin belgelerini tamamlamış olması gerekir. Belgelerde herhangi bir eksiklik olduğu veya başvuranın şartlara uygun olmadığı durumlarda olumsuz yanıt alınabilir.

 

Kanada hükümeti tarafından belirlenen vize prosedürleri gereğince pasaport ayrımı yapılmaksızın tüm Türkiye vatandaşlarının vize alması gerekir. Umumi (Bordo), Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahibi olanlar Kanada vize başvurusunda bulunmak zorundadır. Kanada ile Türkiye arasında vize konusunda herhangi bir muafiyet yoktur. Kanada vizesi, tek girişli veya çok girişli olmak üzere alınabilir. Tek girişlik Kanada vizelerinde başvuru sahibi 6 aylık sürede ülkeye yalnızca bir defa giriş yapma hakkına sahiptir. Çoklu girişlerde ise vize süresi boyunca istenen sayıda ülkeye giriş çıkış yapılır.

 

Kanada’ya seyahat edebilmek için turist vizesi kategorisinden veya geçici oturma izni üzerinden başvuru yapılmalıdır. Turistik, ticari vb. amaçlarla Kanada’ya geçici seyahat gerçekleştirecek olanlar farklı kategoride değerlendirilir. Başvurular yapılırken hazırlanan tüm belgelerin gidiş amacına uygunluğu önem taşır. Tıpkı diğer ülkelerde olduğu gibi Kanada da vize prosedürlerinin işleyişine önem veren ülkeler arasındadır. Başvuru işlemlerinin olumlu veya olumsuz sonuçlanması Kanada Konsolosluğu’na bağlı bir durumdur. Aracı olan kurumların, vize başvuru sonuçlarına herhangi bir katkısı yoktur.

Kanada Vizesi Başvuru Formu Nereden Alınır?

Kanada vize başvuru formu Kanada Büyükelçiliği resmi internet sitesi üzerinden temin edilebilir. https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/application/application-forms-guides.html bağlantısı üzerinden gidiş amacına uygun olan formlara ulaşmak mümkündür. Başvuruda herhangi bir problemle karşılaşmamak adına formdaki bilgiler mutlaka doğru olmalıdır.

 

Kanada vize başvurusu için lazım olan en önemli evraklardan birisi başvuru formudur. Formda seyahat amacına ve kişiye dair pek çok bilginin sağlanması gerekir. Konsolosluk tarafından başvuru sahibine dair en net bilgilerin alınacağı evraklar arasında başvuru formu vardır. Vize türüne bağlı olarak gereken diğer başvuru belgeleri ve form eksiksiz şekilde sunulmalıdır.

Kanada Vizesi Çeşitleri Nelerdir?

Kanada vizesi çeşitleri, seyahat amaçlarına göre farklı kategoriler üzerinden incelenir. Kanada Turist Vizesi, 6 aylık olarak verilen geçici bir oturma izni şeklinde tanımlanabilir. Geçici oturma izni ise Canada Temporary Resident Visa (TRV) olarak geçer. Bu vizeye sahip olanlar Kanada’ya seyahat gerçekleştirebilir. Vize işlemlerinin bitim sürecinde görevliler tarafından pasaporta işlenerek resmileşir. Pasaporta işlenen resmi vesika, başvuru sahibinin Kanada’ya giriş için uygunluğunu gösterir. Kanada vize türleri, ticari, turistik, ziyaret gibi sebeplerde amaçlara göre kategorilendirilmiştir. Kanada’ya seyahat amacının net olarak belirlenmesi, vize başvuru sürecinin en önemli basamaklarındadır.

 

Kanada vize türleri şunlardır:

 

Aile Ziyareti Vizesi: “PARENT AND GRANDPARENT SUPER VISA” olarak bilinen Kanada Aile Ziyareti Vizesi, Kanada’da yaşayan aile üyelerini ziyaret için alınır. Aile ziyareti vizesine sahip olan kişiler, Kanada’da tek seferde 2 yıla kadar ikamet etme hakkına sahip olur. Çoklu giriş vizesi olan aile ziyareti ile 10 yıl boyunca Kanada’ya giriş çıkış yapmak mümkündür.

 

Ticari Vize: Kanada Ticari Vizesi ve Kanada Turistik vize aynı kategori içerisinde değerlendirilir. Her iki vize tipi 6 aylık geçici oturma izni olarak tanımlanır. Kanada’ya iş ziyareti amaçlı olarak gelecek kişilerin başvurması gereken vizedir. Kanada’da serbest ticaretle uğraşanlar ve yatırım yapma amaçlı gelen kişiler ticari vize almalıdır.

 

Transit Vize: Farklı bir varış ülkesi bulunan kişilerin Kanada üzerinden geçiş yapmasına imkan veren vizedir. Kişilerin seyahat planlamalarına bağlı olarak tek veya çift girişli olarak düzenlenebilir. Kanada üzerinden uçakla geçecekler ve geçiş esnasında 48 saatten fazla bulunacakların mutlaka transit vize almaları gerekir.

 

Turist Vizesi: Kanada Turist Vizesi, “Visitor Visa” olarak adlandırılır. Kanada’da 6 ay boyunca geçici olarak bulunma imkanı tanır. Gezi veya turistik amaçlarla Kanada’ya gidecek olanların alması gereken vizedir.

 

Oturum İzni ve Vatandaşlık Vizesi: Geçici vize kategorilerinden farklı olan Kanada Oturum İzni, Kanada’da kalıcı olarak ikamet edebilmeyi sağlar. Kanada’ya göç ederek kalıcı şekilde orada yaşamak isteyenlerin alacağı vize türüdür. Kanada Göçmenlik prosedürleri içerisinde ilerleyen bir vizedir. Oturum iznine başvurmak isteyenlerin belirli şartları sağlaması gerekir.

Kanada Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Kanada vizesi için istenen evrakların doğru ve eksiksiz şekilde hazırlanması gerekir. Kanada vizesi almak isteyenler, belirli ortak evrakları mutlaka temin etmelidir. Bunun yanı sıra başvurulacak vize türlerine bağlı olarak ek evraklar talep edilebilir. Turistik, ticari veya ziyaret amaçlı vizelerde durumu kanıtlayıcı ve destekleyici belgelerin sunulması istenir.

Ortak olarak istenen Kanada vize evrakları şunlardır:

 

 • Geçerli Pasaport: Seyahat dönüş tarihinden önce 6 ay daha geçerli olacak pasaportun aslıdır. 2 adet boş vize sayfası mutlaka bulunmalıdır.
 • Kanada Vizesi Aile Bilgi Formu: Aile üyeleriyle alakalı bilgiler içeren formdur. Ad, soyad, doğum tarihleri, meslek, medeni durum vb. bilgilerin yazılması gerekir. Eksiksiz olarak doldurularak başvuru sahibi tarafından imzalanır.
 • Kanada Vizesi Başvuru Formu: Kanada vizesine başvurmak için gereken en önemli belgelerdendir. Vize formunun internet üzerinden eksiksiz şekilde doldurularak çıktısı alınmalıdır.
 • Eski ve Yeni Pasaportların Fotokopisi: Önceki dönemlerde ve güncel olarak kullanılan pasaportların vizeli ve kaşeli tüm sayfalarının fotokopileridir.
 • Uçak ve Konaklama Rezervasyonları: Kanada’da bulunulacak süre boyunca otel ve uçak rezervasyonlarını gösteren dökümanların tümüdür.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Anne, baba, eş, eski eş ve çocuklarla alakalı bilgileri içerecek olan belgedir.
 • Kimlik Fotokopisi: Başvuru sahibinin nüfus cüzdanı fotokopisidir.
 • 2 Adet Fotoğraf: 35×45 mm ebatlarında yüz hatlarının net olarak görüldüğü ve arka fonu beyaz 2 tane biyometrik fotoğraf istenir.

 

Kanada vizesi için gereken evrakları, kişinin mesleki durumuna bağlı olarak farklılıklar gösterir. Kamu çalışanı, emekli veya çalışmayan kişilerden farklı belgelerin talep edilmesi mümkündür. Mesleki duruma bağlı olarak Kanada vizesi için gerekli belgeler şunlardır:

 

 • Şirket sahipleri ve ortakları için şirket imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi, vergi levhası, banka hesap cüzdanları, ruhsat, tapu ve kira sözleşmeleri gibi evraklar,
 • Emekliler için emeklilik kartı fotokopisi, banka hesap cüzdanları, ek gelirler ve banka hesap dökümleri,
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi, 18 yaşını doldurmamış olanlardan muvafakatname ve masrafları karşılayacak olan sponsorun belgeleri,
 • Çalışanlar için SGK işe giriş bildirgesi, maaş bordrosu, güncel iş evrakları ve ek gelirler,
 • Kamu çalışanları için bağlı olunan kurumdan alınan çalışma ve izin belgesi, görev kimlik kartı, maaş bordrosu ve vadesiz banka hesap özetleri,
 • Ev hanımları için tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, evlilik cüzdanı, sponsor belgeleri ve ek gelirler.

Kanada Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Kanada vize ücreti turistik vizeler için 100 CAD harç bedeli olarak belirlenmiştir. Başvurulacak olan vize türüne göre farklı ücretlendirmeler söz konusudur. Kanada’ya seyahat etmeyi planlayanların uzun veya kısa süreli olması fark etmeksizin harç bedelini yatırmaları gerekir. Vize ücretlerini yatırmayanların başvurularının kabul edilmesi mümkün değildir. 2023 yılı için belirlenen Kanada vize ücretleri ve vize türlerine göre şu şekildedir:

 

 • Aile Ziyareti Vizesi: 100 CAD
 • Turistik Vize: 100 CAD
 • Ticari Vize: 100 CAD
 • Kısa Süreli Dil Okulu Vizesi: 100 CAD
 • Uzun Süreli Eğitim Vizeleri: 150 CAD
 • Çalışma İzni Vizeleri: 155 CAD

 

Kanada’ya pek çok amaç doğrultusunda seyahatler gerçekleşir. Kanada’ya seyahat gerçekleştirmek isteyenlerin vize harç ücretini ödemeleri zorunludur. Vize başvuru sürecinde danışmanlık hizmetlerinden yararlanmak mümkündür. Kişiye özel evrak listelerinin gönderilmesi, başvuru dosyalarının hazırlanması ve fotokopi alma vb. hizmetlerin tümü danışmanlık hizmetleri içerisinde değerlendirilir. Danışmanlık hizmeti, başvuru sahiplerinin vize alım sürecini kolaylaştırmaya dönük olarak sağlanır.

 

Kanada vize ücretleri, 2017 yılından beri alınan kararla online şekilde ödenebilir. Kanada Büyükelçiliği online ödeme yöntemi üzerinden başvuru işlemlerinden önce ödeme yapmak mümkündür. Gerçekleştirilen ödemenin dekontunun alınarak başvuru dökümanları arasında koyulması gerekir. Vize türünün yanlış belirlenerek farklı kategoriden ödeme yapılması durumlarında vize işlemlerinin başlaması mümkün değildir. Hangi tür vizeye başvurulduğu ve ödenecek tutar, başvuru işlemleri için önemlidir.

Kanada Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kanada vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken noktalar yalnızca belgeler değildir. Kanada vizesi almak isteyenlerin pek çok bakımdan gerekli koşulları sağlamaları gerekir. Belgeleri tam olsa bile Kanada vizesi almak için uygun şartları taşımayanların başvuruları reddedilir. Kanada vizesine uygunluk kategorisinde yer alan şartlar şunlardır:

 

 • Başvuru sahibinin sağlıklı olması,
 • Göç veya adli konularda herhangi bir sabıkasının olmaması,
 • Kanada hükümeti tarafından verilen geçerli bir seyahat belgesine sahip olunması,
 • Sınır memurlarının kişinin seyahat sonunda ülkesine döneceğine dair ikna olması.
 • Kanada’da kalınan süre boyunca masrafların karşılanabileceğine dair finansal kanıtların sunulması.

 

Kanada vize başvurularında dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanır:

 

 • Kanada Göç ve Mülteci Koruma Yasası gereğince bazı kişiler “kabul edilemez” kapsamında yer alır. Adli, güvenlik, insan hakları ve tıbbi nedenlerden dolayı Kanada Hükümeti’nin seyahatleri sınırlandırma yetkisi vardır. Vize başvurusunda bulunacak kişilerin ilgili kategorilerden herhangi birinde sakıncalı durumlar içerisinde yer almaması gerekir.

 

 • Vize başvurusu yapılırken biyometri işleminden geçilmesi zorunludur. Başvuru sahibinin parmak izinin alınması gerekir. 2018 yılından beri 14 – 79 yaş aralığındaki vize başvurusu yapanlardan parmak izi talep edilir.

 

 • Kanada vize başvuruları esnasında Kanada’da bulunan şirket veya kişiler tarafından gönderilen davet mektupları sunulmalıdır.

 

 • Kanada’da kalınan süre boyunca masrafların kim tarafından karşılanacağı net şekilde beyan edilmelidir. Çalışmayan veya öğrenci olan kişilere sponsor olacak kişilerin finansal durumunun belirtilmesi önem taşır.

 

 • Seyahat tarihine göre mümkün olabilecek en erken tarihte başvuru işlemleri başlatılmalıdır. Kanada Konsolosluğu 3 ay öncesinden başvuruları değerlendirmeye alır. Başvuruların reddedilme veya ekstra belge talebinde bulunulmasına karşın erken başvuru yapılması tavsiye edilir.

Kanada Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kanada vizesi onay süresi yaklaşık olarak 15-35 iş günü içerisindedir. Çalışma yoğunluğuna bağlı olarak sürelerde değişiklik olabilir. Kanada vize başvuruları, en az 1 ay öncesinden yapılarak sürecin daha garantili olarak ilerletilmesi tavsiye edilir. Kanada Konsolosluğu resmi tatil zamanları veya güncel durumlardan kaynaklı olarak kurumun kapalı olması halinde vize alım süreci otomatik olarak uzayacaktır. Başvurunun zaman aralığının geniş tutulması ve seyahat planlamalarının vize süreci üzerinden yürütülmesi önem taşır.

 

Kanada vizesinin sonuçlanmasında tek yetkili merci, Kanada Konsolosluğu’dur. Danışmanlık firmaları, vize onay sürecinde karar verme yetkisine sahip değildir. Çıkabilecek olumsuz kararlarda başvuru sahibi yeniden başvuru yapacağından vize alım süreci uzar. Bunun yanı sıra Konsolosluk tarafından başvuruların özelinde yeni belgelerin talep edilmesi mümkündür. Belgelerin temini, bekleme süreleri vb. durumlar göz önünde bulundurulduğunda başvuruların aksatılmaması önem taşır. Vize reddi durumlarında ücret iadesi olmamasının yanı sıra zamansal anlamda kayıplar yaşanır.

 

Kanada Vizesi Nereden Alınır?

Kanada vizesi başvuru sürecinizde tecrübe sahibi ve vize desteği konusunda uzman kadromuz sizinledir. Kanada vizesi konusunda aklınıza takılan noktalar ve belge hazırlama süreci, ekibimiz tarafından çözüme kavuşturulur. Vize başvuru sürecinizi sorunsuz şekilde geçirebilmeniz adına yardım alabileceğiniz firmamız, profesyonel hizmet kadrosuyla ihtiyacınız olan desteği sunar. Sitemizde yer alan forum veya telefon numarası üzerinden bizlerle irtibata geçerek Kanada vizesi hakkında detaylı bilgi sahibi olabilir, ihtiyacınız olan desteği alabilirsiniz.