Hızlı Lüksemburg Vizesi Başvuru İşlemleri

2023 Lüksemburg Vizeleri başvuru işleminiz için detaylı ve güncel bilgilere sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Vizebasvuru.com.tr olarak hız Lüksemburg vize başvurusu konusunda danışmanlık vermekteyiz.

TÜM VİZELER

Vize Gereken Tüm Ülkelerde Hizmet Veriyoruz.

danışmanlık

Uzman Vize Başvuru Danışmanlığı

PR/TR

Oturum Vizesi veya Geçici Vize Başvuruları

Yasal Onay

Ülkelerin Yasalarına %100 Uygun Başvuru

şirketimiz hakkında

Çok sayıda Onaylanan Lüksemburg Vizesi müşterilerimiz ile başarı oranımızı arttırmaya devam ediyoruz.

Hızlı ve güvenli Lüksemburg vizesi başvurusu yapmak ister misiniz? Online başvuru ve randevu takibi ile gerekli vize evraklarınızı bize ileterek tüm yorucu işleri sizler için hızlıca yapıyoruz.

TEKLİFİMİZ

Lüksemburg VİZESİ HİZMETLERİMİZ

İster bireysel ister kurumsal müşterimiz olun, Lüksemburg Vizesi işlemlerinde sizlere alanında uzman en iyi danışmanlık hizmetini sunmaktayız.  Vize başvuru işlemlerinde tüm zor ve karmaşık işlemleri sizler adına gerçekleştiriyoruz. 

Lüksemburg Oturum İşlemleri

Gelecek planlarınız doğrultusunda Lüksemburg ülkesi için kalıcı ve geçici oturum danışmanlığı, ikame vizesi başvurularınızı gerçekleştiriyoruz.​

Lüksemburg ÖĞRENCİ VİZESİ​

Yurtdışında okuma amaçlı alınan Lüksemburg öğrenci vizesi başvuru işlemlerini hızlı ve güvenilir olarak konsolosluklara iletiyoruz. Başvurunuz güvencemiz dahilinde.​

Lüksemburg aile vizeSİ

İster evlilik nedeni ile olsun, ister akraba ziyareti amaçlı olsun tüm ailenize Lüksemburg vizesi almak istiyorsanız, ayrıcalıklı olarak size ve ailenize özel vize başvuru danışmanlığı veriyoruz.​

Lüksemburg TİCARİ VİZE

İş seyahatlerinde Lüksemburg vizenizi almak için öncelik sağlıyoruz. Çift pasaport işlemleri ve hızlı başvuru ile şirketinizin vize işlemlerini kolaylaştırıyoruz. ​

Lüksemburg VIP VİZE hizmeti

Öncelik isteyen müşterilerimizi Lüksemburg Vip Vize hizmet deneyimi ile tanıştırıyoruz. Vip müşteri özel danışmanlarımız sizin adınıza tüm işlemleri yapacaktır.​

Lüksemburg TURİSTİK VİZE

Lüksemburg seyahatiniz için tatil ve gezi amaçlı sunulan vize işlemlerini Vizebasvuru.com.tr ayrıcalıkları ile sunuyoruz. Siz tatil için hazırlıklarınızı yaparken bizde vize onayınızı alıyor olacağız.​

Vize Danışmanı

Lüksemburg Vizesi Süreçleriyle ilgili Tüm Sorularınız İçin Bizi Arayın

VİZE BAŞVURU DANIŞMANLIĞI

Lüksemburg Vizesi danışmanlık hizmetinde yılların deneyimi ile başvurularınızı uzman yardımı ile kolayca gerçekleştirin.

Lüksemburg Vizesi Nasıl alınır? Lüksemburg vize ücreti 2023

Lüksemburg Hakkında Bilgiler

Lüksemburg vizesi alarak seyahat edilen ülkenin resmi adı Lüksemburg Büyük Dükalığı’dır. Batı Avrupa’da bulunan ve denize kıyısı olmayan küçük bir devlettir. Toprakları Belçika, Fransa ve Almanya ile çevrelenmiştir. Başkenti, ülkeyle aynı adı taşıyan Lüksemburg’tur. Yüz ölçümü yaklaşık olarak 2.586 kilometrekare olarak bilinir. 2019 da alınan verilere göre 626.108 nüfusuyla Avrupa’nın en az nüfuslu ülkelerinden biridir. Lüksemburg; Avrupa Birliği, NATO, OECD, Birleşmiş Milletler, Benelüks Topluluğu ve Batı Avrupa Birliği kurucu üyelerindendir. Ülkenin başkenti olan ve aynı zamanda en büyük yerleşim birimi olan Lüksemburg, Avrupa Birliği ile ilgili çok sayıda kurum, kuruluş ve dairenin genel merkezliğine ev sahipliği yapar.

Lüksemburg küçük bir devlet olmasına rağmen bulunduğu konum itibariyle büyük öneme sahip bir ülkedir. Gelişmiş ekonomiye sahip olan ülkede kişi başına düşen milli gelir ortalaması bakımından IMF ve Dünya Bankası verilerine göre bir sırada yer almaktadır. Lüksemburg basın özgürlüğü sıralamasında da dünyada 4 sıradadır. Lüksemburg halkı yıllık içki tüketiminin ortalama 15.5 litre olmasıyla dünya sıralamasında liderdir. Ülkenin başkenti ile aynı adı taşıyan Lüksemburg 1995 ve 2007 yıllarında iki kez Avrupa kültür başkenti olma özelliğini yakalamıştır ve bu özelliği yaşayan tek şehirdir. Lüksemburg’un tarihsel değerleri 1994 yılında dünya miras listesinde koruma altına girmiştir. En bilindik müzeleri Ulusal Tarih ve Sanat Müzesi, Ulusal Askeri Tarih Müzesi ve Grandük Jean Modern Sanat Müzesi’dir.

Lüksemburg Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Lüksemburg vizesi başvurusu Schengen vize kapsamı içerisinde yer alır. 90 güne kadar konaklamalı Lüksemburg seyahatlerinde kısa süreli vize alınırken 90 günü aşacak konaklamalı seyahatler için uzun süreli vize türleri ile ülkeye giriş yapılabilir. Lüksemburg kısa süreli seyahat vizesi ve Lüksemburg Schengen vizesi, Schengen bölgesinde 180 günlük süre içerisinde en fazla 90 güne kadar serbest dolaşım hakkı tanır. Çok girişli olarak düzenlenen Schengen vizeleri için de 180 günlük sürede 90 güne kadar kalış süresi geçerli olur. Lüksemburg vize işlemleri için başvurulan diplomatik temsilcilik Lüksemburg Büyükelçiliği ve Konsolosluğudur. Diplomatik temsilcilikler kısa süreli Schengen vizesi başvurularını kabul etmezken uzun süreli D vize tipi başvurularını kabul eder. Kısa süreli seyahat edecek kişilerin Schengen vizesi başvuruları yetkilendirilmiş başvuru merkezleri tarafından yapılır.

Türk vatandaşlarından Umuma Mahsus pasaporta sahip olan kişilerin vize alması gerekmektedir. Hizmet pasaportu, yeşil pasaport ve diplomatik pasaporta sahip kişiler vize almadan seyahat işlemini gerçekleştirir. Vize türleri tek girişli ya da çok girişli olarak alınabilir. Vize başvuru yapmadan seyahat edecek olan kişi vize türünü belirlemelidir ve evrakları buna göre hazırlanmalıdır. Lüksemburg Schengen bölgesinde olduğundan dolayı vize işlemleri gerçekleştirirken evrak tesliminde parmak izi taraması yapılır. Tarama yapılacağı için başvuru işleminden önce Lüksemburg diplomatik temsilciliklerinden randevu alınması gerekir. Lüksemburg Büyükelçiliği ve Konsolosluğu vize işlemlerini yürüten temsilciliklerdir. Ancak bu temsilciliklerde sadece süreli başvurular kabul edilir. Vize başvuru işlemini nereye yapılırsa yapılsın sonuç Lüksemburg Konsolosluğu tarafından verilir.

Lüksemburg Vizesi Başvuru Formu Nereden Alınır?

https://ankara.mae.lu/tr/VIZE-Konsolosluk-Hizmetleri adresi Lüksemburg Konsolosluklarının resmi web sitesidir. Başvuru formuna ve merak edilen bilgilere bu site üzerinden ulaşılabilir. Kısa süreli konaklamalar için yeni AB kuralları 2020 yılında yürürlüğe girmiştir. Yeni kurallar ile kişilerin Avrupa’ya yapacakları vize başvuru işlemleri kolay hale gelmiştir. Vize başvuruları daha önce geçerli olan 3 ay yerine artık 6 ay önce gerçekleştirilme hakkına sahiptir. Bu sayede seyahat planlarının yapılması daha kolay olur. Başvurular seyahatten en geç 15 gün önce tamamlanmalıdır. Önerilen süre seyahatte 1 ay kala başlanmasıdır. Vize başvuruları seyahat edecek olan kişinin yaşadığı ülkede gerçekleştirilir. Lüksemburg vize başvuru formu elektronik ortamda doldurulur. Yeni kurallar ile başvuru sahipleri parmak izi taraması yaptıracağı için başvuruya bizzat kendisi gitmesi gerekir.

Vize başvurusunda bulunur konsoloslukların vize başvuru sahibi ile ilgili detaylı bilgi alabilmesi için formda yazılan bilgilerin doğru bilgi içermesi ve eksiksiz olması önemlidir. Vize başvurusu formu doldurulduktan sonra ekte verilen dosyalar ile bilgilerin tutarlı olması gerekir. Lüksemburg vize başvurusu formunun eksik doldurulmasından dolayı Lüksemburg Konsolosluğu başvuruyu geri çevirebilir. Formdaki bilgiler ve başvuru sırasında verilen evraklar doğruluğu tespit edilerek vizenin olumlu veya olumsuz sonuçlanmasında önemli bir rol oynar. Lüksemburg vize başvuru formları orijinal olmalıdır. Bu yüzden onlara Lüksemburg Konsolosluğu’ndan ulaşılmalıdır.

Lüksemburg Vize Çeşitleri Nelerdir?

Lüksemburg’a seyahat edecek birinin seyahat etme amacı farklılık gösterebilir. Kimi insanlar sadece gezmek amacıyla giderken kimi iş vasıtasıyla seyahat eder. Türkiye’de yaşayıp dış ülkelerde akraba veya arkadaşı yaşayan kişilerin sayısı da oldukça fazladır. Sporcu olan kişiler yurt dışına bu faaliyetleri için gitmek durumunda kalabilir. Vize çıkarılırken bu nedenlere göre vize türü değiştir. Vize türü vize başvurusu yapılmadan önce karar verilir ve başvuru işlemi ona göre gerçekleştirilir. Vize türüne karar verildikten sonra yapılan başvuru işlemlerinde başvuru merkezi farklı belgeler talep edilir.

Lüksemburg vize çeşitleri şu şekilde belirtilmiştir:

 • Lüksemburg Turistik Vize: Lüksemburg ülkesine tur veya seyahat şirketi ile gezmek için gidildiğinde alınması gereken vize türüdür. Kişi tur ile gittiğini ve gerekli bilgileri belirtmelidir. Konaklama süresi ile uyuştuğu takdirde herhangi bir sorun ile karşılaşılmaz.
 • Lüksemburg Ticari Vize: Lüksemburg’ta gerçekleşecek olan herhangi bir iş görüşmesi veya toplantı için çıkarılan vize türü ticari vize olarak geçer. İş görüşmesi yapılacağına dair gerekli belgelerin bulundurulması gerekir. Başvuru merkezi iş görüşmesinin ya da toplantının hangi adreste gerçekleşeceğini, ortakların adı ve iletişim numarası gibi bilgileri kişiden ister. Ticari vize de kısa süreli seyahat kapsamına girmektedir.
 • Lüksemburg Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi: Belediye davetiyesi, daveti yollayan kişiyle yakınlık derecesini gösteren belgeler bu vize tipine başvuru esnasında istenen belgelerdir. Kısa süreli seyahat olan aile ziyareti yurt dışında olan yakınlara yapılan ziyaretlerdir. Orada kalınacak adres ve kimin yanında kalınacağına dair belgeler kişiden istenir. Bu yüzden bu vizeye başvuracak olan kişilerin sıkıntı yaşamaması için belgeyi önceden hazırlaması gerekir.
 • Lüksemburg Aile Birleşimi Vizesi: Nüfus müdürlüğünden alınmış Formül A-Formül B belgeleri, evlilik cüzdanı, sabıka kaydı, Lüksemburg’da yaşayan kişinin vatandaşlık belgesi, ikametgâh belgesi, maaş bordroları gibi belgeler başvuru esnasında istenir. Gerekli görüldüğü durumlarda konsolosluklar tarafından ek belge talep edilebilir. Başvuru sürecinin sorunsuz bir şekilde devam ettiği takdirde Lüksemburg vizesi 5-15 iş günü arasında sonuçlanır. Seyahat sürecinde herhangi bir problem yaşanmaması için başvuruların en az 1 ay öncesinden yapılıp tamamlanması gerekmektedir.
 • Lüksemburg Kültürel, Sportif, Konferans Vizesi: Bu tarz düzenlenen etkinliklere katılım sağlayacak olanlar başvuru yaparken etkinliği düzenleyen firmanın göndereceği davetiyeyi başvuru dosyası içerisinde bulundurmalıdır. Bu tarz vizeye genellikle sporcular başvuru yapmaktadır.
 • Lüksemburg Eğitim, Öğrenim ve Araştırma Vizesi: Lüksemburg’a eğitim amacıyla seyahat edecek olan kişiler için alınması gereken bir vize türüdür. Öğretim görevlisi ya da öğretmenler için çalıştığı kurumdan alınan izin belgesi, maaş bordrosu, işe giriş bildirgesi gibi belgeler başvuru sırasında istenir. Bundan dolayı başvuru işlemleri başlatırken bu belgelerin de tamamlanmasına özen gösterilmelidir. Genellikle ön başvuru yapıldıktan sonra vize türüne göre gerekli belgeler kişiye mail adresi yöntemi ile bildirilir.
 • Lüksemburg Tır şoförleri Vizesi: Bu vize türü ile seyahat edecek olan kişiler şirketten teminat mektubu, şirketin sürücü listesi, uluslararası sürücü belgesi, C2 belgesi, davet mektubu, çalışılan şirkete ait faaliyet belgesi, işe giriş bildirgesi evraklarının tümünü önceden hazırlayıp vize başvuru merkezine teslim etmelidir.
 • Lüksemburg Transit Vize: Transit vize başvurusu uçak aktarması yapacak olan kişiler için gereklidir. Aktarılacak uçağın uçuş süresine kadar geçerliliği vardır. Uçuş gerçekleştikten sonra vizenin geçerliliği sona erer. Gidilecek ülkenin vizesi, vizesiz bir ülkeyse seyahat belgeleri, otel rezervasyonu, davetiye gibi gerekli evrakların tümü eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim edilmelidir.

Lüksemburg Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Lüksemburg ülkesine gitmek isteyen bir kişi öze durumlara sahip olmadığında vize başvuru işlemini yapması gerekir. Ülkenin neden ziyaret edileceği belirlenir ve ona uygun evraklar hazırlanmaya başlanır. Vize başvurusu yapan bir kişi belirli bir ücret ödemesi gerekir. Ücret değişikliği güncellemelerle gerçekleşir. Bu değişikliği genellikle kur etkiler. Vize ücretleri konsolosluklar tarafından belirlenir. Lüksemburg vize ücretleri 60 Euro olarak belirlenmiştir. 6-12 yaş arasında bulunan çocuklar için bu ücret 35 Euro’dur. 6 yaşından küçük çocuklardan herhangi bir vize ücreti talep edilmemektedir.

Eğitim programına katılacak olan öğrenciler ve öğretmenlerden, seminer ve konferanslara katılım sağlayacak 25 yaş altı kişilerden de vize ücreti talep edilmemektedir. Aynı zamandan bu kişilerin yanında seyahat edecek olan birindi derece yakından da vize ücreti talep edilmez. Vize türlerine, yaşa göre danışmanlık ve hizmet bedeli içinde ödenecek olan tutar şu şekildedir:

 • Turistik Vize = 80 Euro
 • Ticari Vize = 80 Euro
 • Ziyaret Vizesi = 80 Euro
 • Kültürel Vize = 80 Euro
 • 0-6 Yaş Arası = 40 Euro
 • 6-12 Yaş Arası = Ücretsiz

Lüksemburg vizesi başvurularında deneyimler ve güçlü kadro ile vize başvuru işlemleri için danışmanlık hizmetinden faydalanabilirsiniz. Danışmanlık hizmeti için belirlenen tutar 30 Euro’dur. Seyahat Sağlık Sigortası ücreti sigorta süresine göre değişiklik gösterebilir. Bazı ülkelerin vatandaşları az miktardaki ücret karşılığında vize sahibi olabilir. Bu ülkeler aşağıdaki gibi listelenmiştir:

 • Ukrayna
 • Bosna Hersek
 • Rusya
 • Arnavutluk
 • Sırbistan
 • Moldova
 • Gürcistan

Vize ücretleri sadece kişiye ait tanımlanır ve herhangi bir devretme işlemi gerçekleştirilemez. Vize satılması gibi bir işlem olamaz. Vize başvurusu olumsuz sonuçlanırsa ve ret kararı verilirse başvuru için yatırılan vize harcı geri alınamaz. Lüksemburg için ödenen vize ücreti sadece Lüksemburg’a gerçekleştirilecek olan seyahatlerde geçerli olur.

Lüksemburg Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Lüksemburg vize başvuru sahibi seyahat amacına uygun evraklarını eksiksiz bir şekilde tamamlamaya özen göstermelidir. Hazırlanan belgelerin birbirleri ile uyumlu olması gerekir. Vize uyum koşulları tamamlandıktan sonra kısa süreli seyahatler için Lüksemburg Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen vize başvuru merkezlerine vize müracaat işlemleri gerçekleştirilmelidir. Pasaportun ve önceki vizelerin tüm kopyalarının seyahatin gerçekleşeceği tarihten önce en az 3 ay daha geçerli olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca pasaportlarda en az iki sayfanın boş bırakılması dikkat edilmesi gereken bir konudur. Lüksemburg vize başvurusu sırasında parmak izi taraması yapılır. Son 5 yıl içerisinde bu işlem gerçekleştirilmiş olsa da yeniden gerçekleştirilir. 12 yaştan küçük çocuklar ve parmak izi veremeyecek durumda olanlar bu gereklilikten muaf tutulur.

 

Lüksemburg Vizesi Ret Sebepleri Nelerdir?

Lüksemburg için yapılan vize başvurularının değerlendirmesini Lüksemburg Konsolosluğu yapmaktadır. Lüksemburg Konsolosluğu başvuruyu onaylayabileceği gibi ret verme hakkına da sahiptir. Vize reddi alan kişilerin seyahati engellenmiş olmaz, sadece tekrar başvuru yapılması gerekir. Her başvuru için ayrı para ödeneceği unutulmamalıdır. Kısa süreli vize başvuruları 10 gün civarında, uzun süreli vize başvuruları ile 2 ay gibi bir sürede sonuçlanmaktadır.

Lüksemburg vize ret nedenleri şu şekildedir:

 • Lüksemburg vize başvurusu sırasında Konsolosluğa teslim edilen evrakların veya formların herhangi birinde eksik ya da yanlış bilgilerin olması
 • Lüksemburg’a yapılan seyahatin nedeni açık bir şekilde belirtilmediğinde ya da kanıtlarla güçlendirilmediğinde
 • Seyahat sürecinde oluşacak olan masrafların karşılanması için yetersiz kalınması, yeteri kadar bir gelire sahip olunmaması
 • Banka hesaplarında yeteri miktarda para bulunmaması
 • Lüksemburg vize bitişinden sonra ülkeye geri döneceğini kanıtlayamayan kişiler vize başvurusundan ret alabilir.

Lüksemburg Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Lüksemburg vizesi onay süresi, işlemlerin tamamlanması ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 7 iş günü olmaktadır. Konsoloslukta oluşabilecek yoğunluklar sebebiyle sürenin uzayabileceğinden kişi bu duruma göre hareket etmelidir. Eğer seyahate 90 günden fazla süre varsa Lüksemburg vizesi başvurusu Konsolosluk tarafından kabul edilmeyebilir. Seyahat planında sıkıntı yaşamamak için seyahat tarihin önceki 30 gün ile 90 gün arasında bir sürede başvuru yapılması önerilen bir konudur. Türkiye vatandaşlarından hariç diğer ülkelerin vatandaşları için vize başvurusunun onay süresi çoğunlukla aynı olur ve 15 gün ile 1 ay arasında değişiklik gösterir.

Lüksemburg Vizesi Nereden Alınır?

Vize için başvuru yapılan merkezlerde kişiye danışmanlık hizmeti sunulmaktadır. Eğer vize işlemleri ile uğraşmaya zaman ayıramayan kişilerseniz ya da belgelerin hazırlığı ile ilgili yeterli bilgiye sahip olmadığınızı düşünüyorsanız sitede yer alan iletişim adreslerimizle ya da forumlardan bize ulaşabilirsiniz. Profesyonel destek kadrosu ile vize başvuru süreci ile ilgili her konuda destek sağlayabiliriz. Danışmanlığımız sayesinde ve sahip olunan hizmetler doğrultusunda vize ile ilgili her işlemler bizim kontrolümüz altında ilerleyecektir. Başvuru süreci boyunca vize ile ilgili gerekli bilgi aktarımı danışmanlarımız aracılığı ile tarafınıza iletilecektir. Danışmanlık hizmetinin alınması ile vize başvuru işlemlerinizi süresi hızlı ve sorunsuz bir şekilde halledilir.

Lüksemburg Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Lüksemburg vizesi için doldurulan online başvuru formu ile birlikte başvuru merkezine teslim edilecek bazı belgeler de bulunmaktadır. Başvuru süreci kişinin durumuna bağlı olarak uzayıp kısalabilir. Nadirde olsa bazı durumlarda 2 aya kadar uzayabilir. Lüksemburg’a seyahat edecek olan bazı kişiler özel durumlarda vizesiz bir şekilde seyahatini gerçekleştirir. Bu pasaport sahiplerine tanınan süre 180 gün içerisinde konaklama süresinde geçerlidir. Seyahat edecek olan kişilerden istenen belgeler ön başvuru yapıldıktan sonra başvuruda belirtilen e-posta adresine iletilir. Bu yüzden kişi mailini düzenli olarak kontrol etmeyi ihmal etmemelidir.

Lüksemburg vize evrakları şunlardır:

 • Kişiye ait pasaport (Seyahat sonrası 3 ay daha geçerliliği ve 2 sayfası boş olan)
 • Lüksemburg vize başvuru formu
 • Lüksemburg vize talep dilekçesi
 • Eski vizelerin fotokopileri
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • İkametgâh
 • Biyometrik fotoğraf (Yeni çekilmiş ve arka fon beyaz olacak şekilde)
 • Konaklama yeri rezervasyonları, seyahat belgeleri (Rezervasyon ve bilet gibi)
 • Mali durumu gösteren belgeler (Tapu, araç ruhsatı, kira geliri gibi)
 • Seyahat sağlık sigortası (30.000 EUR teminatlı olmalıdır)
 • 18 yaşından küçük kişiler için ailelerinden alınmış noter onaylı muvafakatname

Ekibimiz

PROFESYONEL DANIŞMANLARIMIZ

Vizebasvuru.com.tr olarak müşterilerimize Lüksemburg vizesi ve oturum işlemleri konusunda uzman danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Ekibimizdeki en yeni üyemiz en az 3 Yıldır bizimle çalışmaktadır. Profesyonel danışmanlık hizmeti için bize ulaşabilirsiniz.

SİZLERDEN GELEN MESAJLAR

MÜŞTERİ YORUMLARI

3 adımda online vize danışmanlığı

BAŞVURU

Online olarak sistemimizden istediğiniz vize türü için başvuru yapın. Evrakları hazırlayıp sistemimizden bizlere kolayca ulaştırın.

RANDEVU

Uzmanlarımız Vize Başvuru Merkezlerine hızlıca sizin adınıza gerekli formları sunar. Seyahat tarihinize göre vize randevunuzu oluştururuz.

ONAY

Evrak ve randevu işlemleriniz sırasında tamamen sizi yönlendiren profesyonel kadromuz sayesinde onaylanmış vizeniz kısa sürede size ulaşır.

Videoyu oynat

Tüm Avrupa Ülkelerine Hızlı Vize Başvurusu

Almanya vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

Yunanistan Vizesi

Yunanistan vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

Fransa Vizesi

Fransa vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

İtalya Vizesi

İtalya vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

İngiltere Vizesi

İngiltere vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Lüksemburg Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Lüksemburg vizesi başvurusu Schengen vize kapsamı içerisinde yer alır. 90 güne kadar konaklamalı Lüksemburg seyahatlerinde kısa süreli vize alınırken 90 günü aşacak konaklamalı seyahatler için uzun süreli vize türleri ile ülkeye giriş yapılabilir. Lüksemburg kısa süreli seyahat vizesi ve Lüksemburg Schengen vizesi, Schengen bölgesinde 180 günlük süre içerisinde en fazla 90 güne kadar serbest dolaşım hakkı tanır. Çok girişli olarak düzenlenen Schengen vizeleri için de 180 günlük sürede 90 güne kadar kalış süresi geçerli olur. Lüksemburg vize işlemleri için başvurulan diplomatik temsilcilik Lüksemburg Büyükelçiliği ve Konsolosluğudur. Diplomatik temsilcilikler kısa süreli Schengen vizesi başvurularını kabul etmezken uzun süreli D vize tipi başvurularını kabul eder. Kısa süreli seyahat edecek kişilerin Schengen vizesi başvuruları yetkilendirilmiş başvuru merkezleri tarafından yapılır.

Türk vatandaşlarından Umuma Mahsus pasaporta sahip olan kişilerin vize alması gerekmektedir. Hizmet pasaportu, yeşil pasaport ve diplomatik pasaporta sahip kişiler vize almadan seyahat işlemini gerçekleştirir. Vize türleri tek girişli ya da çok girişli olarak alınabilir. Vize başvuru yapmadan seyahat edecek olan kişi vize türünü belirlemelidir ve evrakları buna göre hazırlanmalıdır. Lüksemburg Schengen bölgesinde olduğundan dolayı vize işlemleri gerçekleştirirken evrak tesliminde parmak izi taraması yapılır. Tarama yapılacağı için başvuru işleminden önce Lüksemburg diplomatik temsilciliklerinden randevu alınması gerekir. Lüksemburg Büyükelçiliği ve Konsolosluğu vize işlemlerini yürüten temsilciliklerdir. Ancak bu temsilciliklerde sadece süreli başvurular kabul edilir. Vize başvuru işlemini nereye yapılırsa yapılsın sonuç Lüksemburg Konsolosluğu tarafından verilir.

Lüksemburg Vizesi Başvuru Formu Nereden Alınır?

https://ankara.mae.lu/tr/VIZE-Konsolosluk-Hizmetleri adresi Lüksemburg Konsolosluklarının resmi web sitesidir. Başvuru formuna ve merak edilen bilgilere bu site üzerinden ulaşılabilir. Kısa süreli konaklamalar için yeni AB kuralları 2020 yılında yürürlüğe girmiştir. Yeni kurallar ile kişilerin Avrupa’ya yapacakları vize başvuru işlemleri kolay hale gelmiştir. Vize başvuruları daha önce geçerli olan 3 ay yerine artık 6 ay önce gerçekleştirilme hakkına sahiptir. Bu sayede seyahat planlarının yapılması daha kolay olur. Başvurular seyahatten en geç 15 gün önce tamamlanmalıdır. Önerilen süre seyahatte 1 ay kala başlanmasıdır. Vize başvuruları seyahat edecek olan kişinin yaşadığı ülkede gerçekleştirilir. Lüksemburg vize başvuru formu elektronik ortamda doldurulur. Yeni kurallar ile başvuru sahipleri parmak izi taraması yaptıracağı için başvuruya bizzat kendisi gitmesi gerekir.

Vize başvurusunda bulunur konsoloslukların vize başvuru sahibi ile ilgili detaylı bilgi alabilmesi için formda yazılan bilgilerin doğru bilgi içermesi ve eksiksiz olması önemlidir. Vize başvurusu formu doldurulduktan sonra ekte verilen dosyalar ile bilgilerin tutarlı olması gerekir. Lüksemburg vize başvurusu formunun eksik doldurulmasından dolayı Lüksemburg Konsolosluğu başvuruyu geri çevirebilir. Formdaki bilgiler ve başvuru sırasında verilen evraklar doğruluğu tespit edilerek vizenin olumlu veya olumsuz sonuçlanmasında önemli bir rol oynar. Lüksemburg vize başvuru formları orijinal olmalıdır. Bu yüzden onlara Lüksemburg Konsolosluğu’ndan ulaşılmalıdır.

Lüksemburg Vize Çeşitleri Nelerdir?

Lüksemburg’a seyahat edecek birinin seyahat etme amacı farklılık gösterebilir. Kimi insanlar sadece gezmek amacıyla giderken kimi iş vasıtasıyla seyahat eder. Türkiye’de yaşayıp dış ülkelerde akraba veya arkadaşı yaşayan kişilerin sayısı da oldukça fazladır. Sporcu olan kişiler yurt dışına bu faaliyetleri için gitmek durumunda kalabilir. Vize çıkarılırken bu nedenlere göre vize türü değiştir. Vize türü vize başvurusu yapılmadan önce karar verilir ve başvuru işlemi ona göre gerçekleştirilir. Vize türüne karar verildikten sonra yapılan başvuru işlemlerinde başvuru merkezi farklı belgeler talep edilir.

Lüksemburg vize çeşitleri şu şekilde belirtilmiştir:

 • Lüksemburg Turistik Vize: Lüksemburg ülkesine tur veya seyahat şirketi ile gezmek için gidildiğinde alınması gereken vize türüdür. Kişi tur ile gittiğini ve gerekli bilgileri belirtmelidir. Konaklama süresi ile uyuştuğu takdirde herhangi bir sorun ile karşılaşılmaz.
 • Lüksemburg Ticari Vize: Lüksemburg’ta gerçekleşecek olan herhangi bir iş görüşmesi veya toplantı için çıkarılan vize türü ticari vize olarak geçer. İş görüşmesi yapılacağına dair gerekli belgelerin bulundurulması gerekir. Başvuru merkezi iş görüşmesinin ya da toplantının hangi adreste gerçekleşeceğini, ortakların adı ve iletişim numarası gibi bilgileri kişiden ister. Ticari vize de kısa süreli seyahat kapsamına girmektedir.
 • Lüksemburg Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi: Belediye davetiyesi, daveti yollayan kişiyle yakınlık derecesini gösteren belgeler bu vize tipine başvuru esnasında istenen belgelerdir. Kısa süreli seyahat olan aile ziyareti yurt dışında olan yakınlara yapılan ziyaretlerdir. Orada kalınacak adres ve kimin yanında kalınacağına dair belgeler kişiden istenir. Bu yüzden bu vizeye başvuracak olan kişilerin sıkıntı yaşamaması için belgeyi önceden hazırlaması gerekir.
 • Lüksemburg Aile Birleşimi Vizesi: Nüfus müdürlüğünden alınmış Formül A-Formül B belgeleri, evlilik cüzdanı, sabıka kaydı, Lüksemburg’da yaşayan kişinin vatandaşlık belgesi, ikametgâh belgesi, maaş bordroları gibi belgeler başvuru esnasında istenir. Gerekli görüldüğü durumlarda konsolosluklar tarafından ek belge talep edilebilir. Başvuru sürecinin sorunsuz bir şekilde devam ettiği takdirde Lüksemburg vizesi 5-15 iş günü arasında sonuçlanır. Seyahat sürecinde herhangi bir problem yaşanmaması için başvuruların en az 1 ay öncesinden yapılıp tamamlanması gerekmektedir.
 • Lüksemburg Kültürel, Sportif, Konferans Vizesi: Bu tarz düzenlenen etkinliklere katılım sağlayacak olanlar başvuru yaparken etkinliği düzenleyen firmanın göndereceği davetiyeyi başvuru dosyası içerisinde bulundurmalıdır. Bu tarz vizeye genellikle sporcular başvuru yapmaktadır.
 • Lüksemburg Eğitim, Öğrenim ve Araştırma Vizesi: Lüksemburg’a eğitim amacıyla seyahat edecek olan kişiler için alınması gereken bir vize türüdür. Öğretim görevlisi ya da öğretmenler için çalıştığı kurumdan alınan izin belgesi, maaş bordrosu, işe giriş bildirgesi gibi belgeler başvuru sırasında istenir. Bundan dolayı başvuru işlemleri başlatırken bu belgelerin de tamamlanmasına özen gösterilmelidir. Genellikle ön başvuru yapıldıktan sonra vize türüne göre gerekli belgeler kişiye mail adresi yöntemi ile bildirilir.
 • Lüksemburg Tır şoförleri Vizesi: Bu vize türü ile seyahat edecek olan kişiler şirketten teminat mektubu, şirketin sürücü listesi, uluslararası sürücü belgesi, C2 belgesi, davet mektubu, çalışılan şirkete ait faaliyet belgesi, işe giriş bildirgesi evraklarının tümünü önceden hazırlayıp vize başvuru merkezine teslim etmelidir.
 • Lüksemburg Transit Vize: Transit vize başvurusu uçak aktarması yapacak olan kişiler için gereklidir. Aktarılacak uçağın uçuş süresine kadar geçerliliği vardır. Uçuş gerçekleştikten sonra vizenin geçerliliği sona erer. Gidilecek ülkenin vizesi, vizesiz bir ülkeyse seyahat belgeleri, otel rezervasyonu, davetiye gibi gerekli evrakların tümü eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim edilmelidir.

Lüksemburg Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Lüksemburg vizesi için doldurulan online başvuru formu ile birlikte başvuru merkezine teslim edilecek bazı belgeler de bulunmaktadır. Başvuru süreci kişinin durumuna bağlı olarak uzayıp kısalabilir. Nadirde olsa bazı durumlarda 2 aya kadar uzayabilir. Lüksemburg’a seyahat edecek olan bazı kişiler özel durumlarda vizesiz bir şekilde seyahatini gerçekleştirir. Bu pasaport sahiplerine tanınan süre 180 gün içerisinde konaklama süresinde geçerlidir. Seyahat edecek olan kişilerden istenen belgeler ön başvuru yapıldıktan sonra başvuruda belirtilen e-posta adresine iletilir. Bu yüzden kişi mailini düzenli olarak kontrol etmeyi ihmal etmemelidir.

Lüksemburg vize evrakları şunlardır:

 • Kişiye ait pasaport (Seyahat sonrası 3 ay daha geçerliliği ve 2 sayfası boş olan)
 • Lüksemburg vize başvuru formu
 • Lüksemburg vize talep dilekçesi
 • Eski vizelerin fotokopileri
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • İkametgâh
 • Biyometrik fotoğraf (Yeni çekilmiş ve arka fon beyaz olacak şekilde)
 • Konaklama yeri rezervasyonları, seyahat belgeleri (Rezervasyon ve bilet gibi)
 • Mali durumu gösteren belgeler (Tapu, araç ruhsatı, kira geliri gibi)
 • Seyahat sağlık sigortası (30.000 EUR teminatlı olmalıdır)
 • 18 yaşından küçük kişiler için ailelerinden alınmış noter onaylı muvafakatname

Lüksemburg Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Lüksemburg ülkesine gitmek isteyen bir kişi öze durumlara sahip olmadığında vize başvuru işlemini yapması gerekir. Ülkenin neden ziyaret edileceği belirlenir ve ona uygun evraklar hazırlanmaya başlanır. Vize başvurusu yapan bir kişi belirli bir ücret ödemesi gerekir. Ücret değişikliği güncellemelerle gerçekleşir. Bu değişikliği genellikle kur etkiler. Vize ücretleri konsolosluklar tarafından belirlenir. Lüksemburg vize ücretleri 60 Euro olarak belirlenmiştir. 6-12 yaş arasında bulunan çocuklar için bu ücret 35 Euro’dur. 6 yaşından küçük çocuklardan herhangi bir vize ücreti talep edilmemektedir.

Eğitim programına katılacak olan öğrenciler ve öğretmenlerden, seminer ve konferanslara katılım sağlayacak 25 yaş altı kişilerden de vize ücreti talep edilmemektedir. Aynı zamandan bu kişilerin yanında seyahat edecek olan birindi derece yakından da vize ücreti talep edilmez. Vize türlerine, yaşa göre danışmanlık ve hizmet bedeli içinde ödenecek olan tutar şu şekildedir:

 • Turistik Vize = 80 Euro
 • Ticari Vize = 80 Euro
 • Ziyaret Vizesi = 80 Euro
 • Kültürel Vize = 80 Euro
 • 0-6 Yaş Arası = 40 Euro
 • 6-12 Yaş Arası = Ücretsiz

Lüksemburg vizesi başvurularında deneyimler ve güçlü kadro ile vize başvuru işlemleri için danışmanlık hizmetinden faydalanabilirsiniz. Danışmanlık hizmeti için belirlenen tutar 30 Euro’dur. Seyahat Sağlık Sigortası ücreti sigorta süresine göre değişiklik gösterebilir. Bazı ülkelerin vatandaşları az miktardaki ücret karşılığında vize sahibi olabilir. Bu ülkeler aşağıdaki gibi listelenmiştir:

 • Ukrayna
 • Bosna Hersek
 • Rusya
 • Arnavutluk
 • Sırbistan
 • Moldova
 • Gürcistan

Vize ücretleri sadece kişiye ait tanımlanır ve herhangi bir devretme işlemi gerçekleştirilemez. Vize satılması gibi bir işlem olamaz. Vize başvurusu olumsuz sonuçlanırsa ve ret kararı verilirse başvuru için yatırılan vize harcı geri alınamaz. Lüksemburg için ödenen vize ücreti sadece Lüksemburg’a gerçekleştirilecek olan seyahatlerde geçerli olur.

Lüksemburg Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Lüksemburg vize başvuru sahibi seyahat amacına uygun evraklarını eksiksiz bir şekilde tamamlamaya özen göstermelidir. Hazırlanan belgelerin birbirleri ile uyumlu olması gerekir. Vize uyum koşulları tamamlandıktan sonra kısa süreli seyahatler için Lüksemburg Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen vize başvuru merkezlerine vize müracaat işlemleri gerçekleştirilmelidir. Pasaportun ve önceki vizelerin tüm kopyalarının seyahatin gerçekleşeceği tarihten önce en az 3 ay daha geçerli olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca pasaportlarda en az iki sayfanın boş bırakılması dikkat edilmesi gereken bir konudur. Lüksemburg vize başvurusu sırasında parmak izi taraması yapılır. Son 5 yıl içerisinde bu işlem gerçekleştirilmiş olsa da yeniden gerçekleştirilir. 12 yaştan küçük çocuklar ve parmak izi veremeyecek durumda olanlar bu gereklilikten muaf tutulur.

 

Lüksemburg Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Lüksemburg vizesi onay süresi, işlemlerin tamamlanması ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 7 iş günü olmaktadır. Konsoloslukta oluşabilecek yoğunluklar sebebiyle sürenin uzayabileceğinden kişi bu duruma göre hareket etmelidir. Eğer seyahate 90 günden fazla süre varsa Lüksemburg vizesi başvurusu Konsolosluk tarafından kabul edilmeyebilir. Seyahat planında sıkıntı yaşamamak için seyahat tarihin önceki 30 gün ile 90 gün arasında bir sürede başvuru yapılması önerilen bir konudur. Türkiye vatandaşlarından hariç diğer ülkelerin vatandaşları için vize başvurusunun onay süresi çoğunlukla aynı olur ve 15 gün ile 1 ay arasında değişiklik gösterir.

Lüksemburg Vizesi Nereden Alınır?

Vize için başvuru yapılan merkezlerde kişiye danışmanlık hizmeti sunulmaktadır. Eğer vize işlemleri ile uğraşmaya zaman ayıramayan kişilerseniz ya da belgelerin hazırlığı ile ilgili yeterli bilgiye sahip olmadığınızı düşünüyorsanız sitede yer alan iletişim adreslerimizle ya da forumlardan bize ulaşabilirsiniz. Profesyonel destek kadrosu ile vize başvuru süreci ile ilgili her konuda destek sağlayabiliriz. Danışmanlığımız sayesinde ve sahip olunan hizmetler doğrultusunda vize ile ilgili her işlemler bizim kontrolümüz altında ilerleyecektir. Başvuru süreci boyunca vize ile ilgili gerekli bilgi aktarımı danışmanlarımız aracılığı ile tarafınıza iletilecektir. Danışmanlık hizmetinin alınması ile vize başvuru işlemlerinizi süresi hızlı ve sorunsuz bir şekilde halledilir.