fbpx

Hızlı Malta Vizesi Başvuru İşlemleri

Malta Vize ihtiyaçlarınız için Malta Vizesi 2023 başvuru süreçleri ve gerekli işlemleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. Vizebasvuru.com.tr olarak uzman vize danışmanları ile hizmetinizdeyiz.

TÜM VİZELER

Vize Gereken Tüm Ülkelerde Hizmet Veriyoruz.

danışmanlık

Uzman Vize Başvuru Danışmanlığı

PR/TR

Oturum Vizesi veya Geçici Vize Başvuruları

Yasal Onay

Ülkelerin Yasalarına %100 Uygun Başvuru

şirketimiz hakkında

Çok sayıda Onaylanan Malta Vizesi müşterilerimiz ile başarı oranımızı arttırmaya devam ediyoruz.

Hızlı ve güvenli Malta vizesi başvurusu yapmak ister misiniz? Online başvuru ve randevu takibi ile gerekli vize evraklarınızı bize ileterek tüm yorucu işleri sizler için hızlıca yapıyoruz.

TEKLİFİMİZ

Malta VİZESİ HİZMETLERİMİZ

İster bireysel ister kurumsal müşterimiz olun, Malta Vizesi işlemlerinde sizlere alanında uzman en iyi danışmanlık hizmetini sunmaktayız.  Vize başvuru işlemlerinde tüm zor ve karmaşık işlemleri sizler adına gerçekleştiriyoruz. 

Malta Oturum İşlemleri

Gelecek planlarınız doğrultusunda Malta ülkesi için kalıcı ve geçici oturum danışmanlığı, ikame vizesi başvurularınızı gerçekleştiriyoruz.​

Malta ÖĞRENCİ VİZESİ​

Yurtdışında okuma amaçlı alınan Malta öğrenci vizesi başvuru işlemlerini hızlı ve güvenilir olarak konsolosluklara iletiyoruz. Başvurunuz güvencemiz dahilinde.​

Malta aile vizeSİ

İster evlilik nedeni ile olsun, ister akraba ziyareti amaçlı olsun tüm ailenize Malta vizesi almak istiyorsanız, ayrıcalıklı olarak size ve ailenize özel vize başvuru danışmanlığı veriyoruz.​

Malta TİCARİ VİZE

İş seyahatlerinde Malta vizenizi almak için öncelik sağlıyoruz. Çift pasaport işlemleri ve hızlı başvuru ile şirketinizin vize işlemlerini kolaylaştırıyoruz. ​

Malta VIP VİZE hizmeti

Öncelik isteyen müşterilerimizi Malta Vip Vize hizmet deneyimi ile tanıştırıyoruz. Vip müşteri özel danışmanlarımız sizin adınıza tüm işlemleri yapacaktır.​

Malta TURİSTİK VİZE

Malta seyahatiniz için tatil ve gezi amaçlı sunulan vize işlemlerini Vizebasvuru.com.tr ayrıcalıkları ile sunuyoruz. Siz tatil için hazırlıklarınızı yaparken bizde vize onayınızı alıyor olacağız.​

Vize Danışmanı

Malta Vizesi Süreçleriyle ilgili Tüm Sorularınız İçin Bizi Arayın

VİZE BAŞVURU DANIŞMANLIĞI

Malta Vizesi danışmanlık hizmetinde yılların deneyimi ile başvurularınızı uzman yardımı ile kolayca gerçekleştirin.

Malta Vizesi Nasıl Alınır? Malta Vizesi Ücreti 2023

Malta Hakkında Bilgiler

Malta vizesi ile resmi adı Malta Cumhuriyeti olan Malta’yı ziyaret edebilirsiniz. Avrupa Birliği Ülkelerinden olan Malta Cumhuriyeti Güney Avrupa’da bulunan bir Akdeniz ada ülkesidir. Sicilya’nın güneyinde yer alan adalar takımında oluşan Malta devleti ortalama 376 km2 yüzölçümüne sahiptir ve ortalama nüfusu 514 bin 564’tür. Ülke içinde konuşulan resmi dil Maltaca ve İngilizcedir. Malta Cumhuriyeti’nin en büyük şehri olan Valetta aynı zamanda Malta’nın başkenti olma özelliğini de göstermektedir. Ülke içinde kullanın para birimi Avrupa Birliği ülkesi olmasından dolayı Euro’dur.

Malta Schengen vizesine sahip bir ülke olup, bünyesine daha çok eğitim ve turistik amaçlı ziyaretleri çekmektedir. Özellikle yumuşak ve sıcak bir iklim özelliği olmasından dolayı yaz aylarında birçok turist çeken bir yapısı vardır. Kültürel açıdan da zengin olan Malta Cumhuriyeti etnik farklılıkları yansıtmaktadır.

Malta Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Malta vize başvurusu yapmak için öncelikle vize işlemleri için istenen belgelerin doğru ve eksiksiz bir şekilde toparlanması gerekmektedir. Toplanan başvuru belgeleri yaşadığınız şehirde bulunan ya da yaşadığınız şehre yakın Malta Başkonsolosluğu’na götürüp vize başvuru talep dilekçesi ile teslim edilmelidir.

Vize başvurusu yaparken sahip olunan pasaportlar ile ilgili bazı farklılıklar bulunmaktadır. Bu farklılıklar pasaportun hizmet durumuna göre vize işlemlerinde değişiklik göstermektedir. Bordo (Umuma ait) pasaport sahipleri vize başvurusu yapmaları gerekirken Yeşil (hususi, devlet memurlarına özel) pasaport, Gri (Hizmet) pasaportu ve Siyah (Diplomatik) pasaport sahipleri 180 günlük süre içerisinde vize işlemlerinden muaf tutulmaktadırlar. Malta Schengen vizesine sahip olduğu için Malta vizesi ile diğer Schengen ülkelerine giriş yapılabilmektedir.

Malta Vizesi Başvuru Formu Nereden Alınır?

Malta vizesi başvuru formu almak için Malta Büyükelçiliği ya da Malta Başkonsolosluğuna giderek formu elden teslim alabilirsiniz veya Malta Konsolosluğu resmî web sitesine girerek başvuru formunun indirilmesi mümkündür.

Başvuru formuna ulaşmanın bir yolu daha bulunmaktadır. Vize başvurusu yapmak için danışmanlık hizmeti veren şirketler ya da acenteler bulunmaktadır. Bu yerlerden danışmanlık hizmeti alarak Malta için gerekli olan vize başvuru formunu alabilirsiniz.

https://www.maltakonsoloslugu.com/malta-vize-basvuru-formu/

Malta Vizesi Çeşitleri Nelerdir?

Malta’ya gitmek için gerekli olan vize türleri iki türlüdür. Kısa süreli ve uzun süreli vizeler olarak ayrılan bu vize türleri ülkeye gitme amacına göre değişmektedir. Kısa süreli vize tipinin süresi maksimum 90 gün olup ülkeye gidilen amaca göre bu süre kısalabilmektedir. Uzun süreli vizeler ise geniş bir zaman dilimini kapsayarak verilebileceği gibi süresiz bir şekilde de vize verilebilmektedir. Kısa ve uzun süreli Malta vizesi türleri aşağıda verildiği gibidir:

 • Malta Turistik Vize: Turistik gezi faaliyetleri için Malta’ya gidecek olan Türk vatandaşlarının aldığı vize türüdür. Seyahat süresi kadar vize izni verilmektedir.
 • Malta Ticari Vize: İş ile ilgili ticari faaliyetler ile ilgili Malta’yı ziyaret etmek isteyen kişiler için verilen vize türüdür. Kısa süreli vizeler arasında yer alan bu vize ile kısıtlı bir zaman aralığında Malta’da bulunmayı sağlar.
 • Malta Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi: Malta’da yaşayan aile bireyi, akraba veya arkadaş tarafından davet mektubu gönderilerek alınan vize türüdür. Kısa süreli vizeler arasında yer alıp ülkede kalınabilecek gün sayısı maksimum 90 gündür.
 • Malta Spor ve Kültürel Amaçlı Vize: Malta Cumhuriyeti sınırları içerisinde yapılan spor müsabakaları ya da kültürel faaliyetlere katılım içim alınan vize türüdür. Yapılacak olan etkinliğe katılımızı gösteren bilet katılım belgesi gibi belgelerin başvuru sırasında verilen evraklar arasında verilmektedir. Etkinlik süresi kadar vize izni verilmektedir.
 • Malta Transit Vize: Malta üzerinden başka bir ülkeye giriş yapmak için kullanılan vize türüdür. Genellikle havaalanı ya da aktarma merkezleri tarafından alınmaktadır.
 • Malta Aile Birleşimi Vizesi: Malta ülkesi vatandaşı biri ile evlenme durumunda alınan vize türüdür. Genellikle oturma izni olarak geçen bu vize uzun süreli hatta süresiz bir vizedir.
 • Malta Eğitim Vizesi: Malta Cumhuriyeti’ne okumak için gelecek kısa ya da uzun dönemi kapsana vize türüdür. Dil okulu, Erasmus programı ya da lisans öğretiminin tümünü Malta’da tamamlayacak olan öğrenciler için verilen vize türüdür.
 • Malta Çalışma Vizesi: Malta’ya çalışmak için giden kişiler tarafından başvurulan vize türü olup uzun süreli vizeler arasında yer almaktadır.

Malta Vizesi Ücreti Ne Kadar?

2023 Malta vizesi ücreti 60 Euro olarak belirlenmiştir. Vize başvuru işlemlerini yapmadan vize başvuru ücreti yatırılmalıdır. Yatırılan ücretin dekontu başvuru evraklarının arasına konulması unutulmamalıdır. Malta vizesi 6-12 yaş arası çocuklar için daha miktarda olup 35 Euro’dur. 0-6 yaş arası çocuklar içi kısa süreli seyahatlerde herhangi bir ücret talep etmemektedir. Fakat 90 günü aşan uzun süreli vize işlemlerinde 0-6 yaş arası çocuklardan da ücret talep edilmektedir. Bu ücret 66 Euro’dur.

Verilen bu ücret fiyatları başvurulan vizenin türüne göre değişebilmektedir. Vize harç bedeline ek olarak özel sağlık sigortası, hizmet bedeli ve farklı seyahat masrafları çıkabilmektedir. Özel sağlık sigortası ücret bedeli 20 Euro’dur. Fakat ülkede kalınacak gün sayısına göre sağlık sigortası ücret bedeli değişebilmektedir. Hizmet bedeli ise ortalama 30 Euro civarındadır fakat bu da başvurulacak vizenin türüne göre değişiklik gösterebilmektedir.

Malta Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Malta’ya gitmek için yapılan vize başvur işlemleri sırasında oldukça dikkatli olunmalıdır. Çünkü yapılabilecek küçük bir hata vize alma sürecinizi uzatabilir ya da olumsuz bir şekilde sonuçlanmasına sebebiyet verebilmektedir. Bunun için başvuru sırasında verilecek olan evrakların güncel olmasına, eksik olmamasına ve doğru bilgiler içermesine oldukça dikkat edilmelidir.

 • 18 yaş altı yetişkin olmayan çocukların ve gençlerin vize alması için ebeveynlerinin yanında olmaları gerekmektedir. Eğer 18 yaş altı çocuk ya da genç ebeveyni olmadan Malta’ya gidecek ise ebeveyni noter onaylı muvafakatname vermesi gerekmektedir. Muvafakatname vermeyen kişilerin vize başvuruları işleme alınmamaktadır.
 • Malta vizesi için yapılacak olan özel sağlık sigortasının seyahat dönüşünü de maksimum 15 gün kadar kapsaması gerekmektedir.
 • Vize başvurusu yapılırken seyahat tarihinden en geç 30 gün önce yapılmalıdır. Geç yapılan ya da seyahat tarihine yakın yapılan başvurular sonuçlanmayabilir.
 • Vize başvuru süreci resmî tatillere denk gelmemesine dikkat edilmelidir. Aksi takdirde başvuru süreci uzayabilmektedir. Bu da seyahatinizi ertelemenize neden olabilir.
 • Pasaportun en az 1 sene geçerli olması gerekir.
 • Evlilik ya da boşanma gibi işlemler sonucu değişen soyisim sonucu aksilikler yaşanabilmektedir. Kimlik ve pasaportta yazan isim ve soy ismin birbirleri ile uyuşması gerekmektedir.
 • Alınacak Malta Schengen vizesi ile başka bir Schengen ülkesine geçilecek ise geçmeden önce mutlaka Malta’da 1 gün konaklamak gereklidir.
 • Vize başvuru türü aile veya arkadaş ziyareti ise Malta’da yaşayan akrabadan ya da arkadaş tarafından bir davet mektubu gönderilmelidir. Bu mektubun İngilizce ya da Maltaca olmasına dikkat edilmelidir. Türkçe yazılan davet mektupları kabul edilmemektedir. Davet mektubu başvuru yapacak olan kişiye e- mail ya da faks ile gönderilmelidir. E- mail ya da faks ile yollanan davet mektubu başvuru sırasında konsolosluğa iletilmelidir.
 • Spor müsabakalarına sporcu olarak katılacak olan kişiler için de davet mektubu gönderilmelidir. Malta’da yer alan spor müsabakasından sorumlu olan resmi bir kişi tarafından müsabakaya katılacak olan sporcu adına bir davet mektubu iletilmelidir. Posta, e-mail ya da faks yolu ile gönderilen bu davet mektubu vize başvuru işlemleri sırasında konsolosluğa iletilmelidir.

Malta Vizesi Ret Sebepleri Nelerdir?

Başvuru işlemleri sırasında yaşanan olumsuzluklar nedeni ile Malta vize başvurusu olumsuz olarak sonuçlanabilmektedir. Başvurunun olumsuz sonuçlanmasına neden olan birçok faktör bulunabilmektedir. Malta vizesi ret nedenleri aşağıda verilen nedenlerden dolayı gerçekleşebilmektedir.

 • Başvuru Evraklarının Eksik veya Yanlış Verilmesi: En çok rastlanan ret nedeni olan başvuru evraklarının eksikliği veya güncel olmaması sorunudur. Konsolosluğa teslim edilen evrakların güncel olmasına ve istenenlere uygun olmasına dikkat edilmelidir. Aynı zamanda verilen belgelerin doğru olmamasından kaynaklanan ret işlemleri de oluşmaktadır. Belgelerin doğruluğu son derece önemlidir. Ve yanlış ilgi verildiği zaman ret işlemi ile kalmayıp uzunca bir süre vize verilmemektedir. Belgelerin doğruluğu bu yönden oldukça önem arz etmektedir.
 • Seyahat Amacından Kaynaklı Vize Reddi: Seyahatin amacına uygun kanıtlayıcı bir belgenin başvuru evrakları arasına konulmamış olmasından dolayı ya da konulmuş olan belgenin inandırıcı nitelik taşımamasından kaynaklı vize reddi oluşabilmektedir.
 • Ekonomik Şartların Yetersizliğinde Kaynaklı Vize Reddi: Başvuru belgeleri arasına konulmuş olan gelirinizin yetersiz görülmesi durumundan vize reddi yapılabilmektedir. Banka hesaplarınızda yapmış olduğunuz işiniz ve mal varlıklarınız dışında şüpheli para giriş çıkışının olduğu durumlarda da vize reddi yapılabilmektedir.
 • Kamu Güvenliği Nedeni ile Vize Reddi: Başvuran kişinin kamu düzenini bozacak, güvenlik zafiyeti olan tutum ve davranışlarda bulunmuş ve siciline işlenmiş ise vize başvurusu ret cevabı alabilmektedir.
 • Sağlık Sigortası Nedeniyle Vize Reddi: Başvuru işlemleri sırasında sağlık sigortası yaptırıldığına dair belgenin bulunmaması yani sağlık sigortasının yapılmamış olması vizenin ret cevabı ile sonuçlanmasına neden olmaktadır.
 • Kişinin Ülkesine Geri Döneceğine Dair Kanıtının Olmaması: Başvuru evrakları arasında gidiş- dönüş biletlerinin yer alması gerekmektedir. Sadece biletler değil ülkesinde yaşadığı yere dair ikametgâh bilgileri, çalıştığı iş, iş yeri izin belgesi gibi belgeler ile seyahat sonrası ülkesine geri döneceğinin garantisini vermesi gerekmektedir. Bu gibi belgeler verilmediği ya da yetersi olduğu durumlarda Malta vizesi başvuru süreci olumsuz sonuçlanabilmektedir.

Yukarıda verilen durumlar ile karşılaşıldığı zaman Malta Konsolosluğu tarafından yazılı bir şekilde vize reddi bildirilmektedir. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için başvuru talep dilekçesinin ve istenen evrakların doğru, güncel ve herhangi bir eksik olmadan hazırlanıp Malta Konsolosluğu’na verilmesi gerekmektedir. Vize başvuru işlemleri reddedilen kişilerin bu başvuru durumuna itiraz dilekçesi verebilme hakkı vardır. Ret itiraz dilekçesi, vize başvuru sonucu olumsuz sonuçlandığı günden itibaren 8 gün içerisinde Malta Konsolosluğuna verilebilmektedir. Hangi konudan ret alındığı verilen yazılı ret bildirisinde yer almaktadır. Ret bildirisinde yer alan konu düzeltildikten sonra itiraz dilekçesi verilmektedir. Bu şekilde de herhangi bir olumlu sonuç alınamadıysa Malta vizesi başvuru süreci tekrarlanabilmektedir.

Malta Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Başvuru evrakları ve vize başvurusu talep formu doğru, eksiksiz ve en güncel veriler ile doldurulduktan sonra, Malta Başkonsolosluğu ya da Malta Büyükelçiliğine bizzat kişinin kendisinin gidip vermesi gerekmektedir. Kişi başvuru evraklarını verdiği gün itibari ile başvuru süreci başlamış olur. Evraklar değerlendirileme başladığı zaman herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşılmaz ise Malta vizesi onay süresi maksimum 15 gün içerisinde sonuç açıklanmaktadır. Mutlaka seyahat tarihinden önce vize onay sonucu açıklanmaktadır.

Vize onay süreci resmî tatiller ile karşılaşmaması için ya da belge eksikliğinden kaynaklı tamamlanması gereken işlerin olabilmesi durumunda veyahut konsolosluğun dönemsel olarak yoğun olduğu bir döneme denk gelmemek, gelinse bile seyahat planında bir değişiklik olmaması için Malta vize başvurusu yapacak olan kişilerin en az 30 gün önceden evraklarını Malta Konsolosluğu’na iletmesi gerekmektedir.

Malta Vizesi Nereden Alınır?

Malta vizesi almak için İstanbul, Ankara ve Antalya’da bulunan Konsolosluklara gerekli olan belgeler ve vize başvurusu talep dilekçesi doldurularak başvuru yapılarak alınmaktadır. Vize başvuru süreci meşakkatli bir süreç olup hiçbir evrağın atlanmaması gerekmektedir. İş yoğunluğundan dolayı fazla ilgilenemeyecek olan kişiler vize danışmanlık firmalarına ya da acentelerinden destek almaktadır.

Biz de bir vize firması olarak Malta vizesi başvurularınız için destek olmaktayız. Profesyonel kadromuz ile sunduğumuz destek vize alma işlemleriniz kolaylaştıracak vize alırken herhangi bir sorun yaşanmasının önüne geçilir.  Malta vize işlemleri için alanında uzman danışmanlarımız ile vize sürecini geçirmek istiyorsanız internet sitemizde bulunan telefon numaralarımız ile bizi arayarak ya da iletişim sekmesinden forum bölümünden istek ya da sorularınızı yazarak bize ulaşabilirsiniz.

Malta Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Malta vizesi almak için gerekli olan evraklar standart olup kişinin meslek grubuna göre standart evraklara ek başka belgeler daha istenebilmektedir.

Malta vizesi evrakları aşağı verildiği gibi yer alıp eksiksiz bir şekilde tamamlanmalıdır.

 • Yeni çıkartılmış ya da kullanılmakta olan pasaportun fotokopisi başvuru evrakları arasında en önemli olanıdır. Eğer pasaport işlenmiş ise pasaportun işlenmiş sayfalarının fotokopisi.
 • Vize başvuru formu ve 2 adet Biometrik fotoğraf,
 • Kimlik fotokopisi ve tam vukuatı nüfus kayıt örneği başvuru evrakları arasında yer alması gerekmektedir.
 • Gidiş-dönüş seyahat belgeleri ve Malta’ya gidildiği zaman konaklanacak yerin adresi ya da rezervasyon kaydını gösteren belgeler evraklar arasında yer almalıdır.
 • Aktif olarak kullanılan banka hesap cüzdanının son 3 aylık dokümanları ve hesap içinde bulunan para miktarını gösteren belgeler başvuru evrakları arasında bulunması gerekir. Bunun istenmesinin sebebi seyahat masraflarının karşılanıp karşılanamayacağının değerlendirmesi ve ispatlanması içindir.
 • Vize başvurusu yapan kişiye özel mal varlığı var ise mal varlıklarının tapu ya da ruhsat belgelerinin fotokopileri yer almalıdır.
 • Vize harcının ödendiğini gösteren dekont evraklar arasında bulunmalıdır.
 • Seyahat sağlık sigortası yapıldığına dair belge başvuru evrakları arasına konulmalıdır.
 • Çalışan kişiler için iş yerinden izin belgesi, SGK işe giriş belgesi, 3 aylık maaş bordrosu ve iş yeri bilgileri gereklidir.
 • Devlete bağlı kurumlarda çalışanlar için resmi izin belgeleri ve Malta devlet daireleri tarafından davet mektubu gönderilmelidir.
 • Kendi işine sahip, iş yeri olan kişiler için Ticaret Odası’ndan son 3 ay içerisinde alınan Ticaret Odası kaydı, vergi levhası ve imza sirküleri başvuru evrakları arasına konulmalıdır.
 • Çiftçiler için Ziraat Odası’ndan alınan Ziraat Odası kaydı alınması gerekmektedir.
 • Avukat, Doktor, Eczacı, Diş Hekimi, Mühendisler için bağlı bulundukları odalardan kayıt belgelerinin kopyası ya da meslek kimlik kartı fotokopisi olması gerekmektedir.
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi ve seyahat masraflarının karşılanacağı gösteren sponsor bilgileri ya da burs almışlarsa burs aldığına dair belgelerin evraklar arasına konulması gerekmektedir.
 • Eğitim için gidecek kişiler için eğitim kurumuna kabul edildiklerini gösteren kabul belgesi ve davet mektubu.
 • Transit olarak Malta üzerinden geçecek kişiler için uçak rezervasyonları ve gidilecek olan ülkenin vizesi.
 • Çalışmak için gidecek olan kişiler için çalışma izin mektubu evraklar arasında yer almalıdır.

SİZLERDEN GELEN MESAJLAR

MÜŞTERİ YORUMLARI

3 adımda online vize danışmanlığı

BAŞVURU

Online olarak sistemimizden istediğiniz vize türü için başvuru yapın. Evrakları hazırlayıp sistemimizden bizlere kolayca ulaştırın.

RANDEVU

Uzmanlarımız Vize Başvuru Merkezlerine hızlıca sizin adınıza gerekli formları sunar. Seyahat tarihinize göre vize randevunuzu oluştururuz.

ONAY

Evrak ve randevu işlemleriniz sırasında tamamen sizi yönlendiren profesyonel kadromuz sayesinde onaylanmış vizeniz kısa sürede size ulaşır.

Videoyu Oynat

Tüm Avrupa Ülkelerine Hızlı Vize Başvurusu

Almanya vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

Yunanistan Vizesi

Yunanistan vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

Fransa Vizesi

Fransa vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

İtalya Vizesi

İtalya vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

İngiltere Vizesi

İngiltere vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Malta Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Malta vize başvurusu yapmak için öncelikle vize işlemleri için istenen belgelerin doğru ve eksiksiz bir şekilde toparlanması gerekmektedir. Toplanan başvuru belgeleri yaşadığınız şehirde bulunan ya da yaşadığınız şehre yakın Malta Başkonsolosluğu’na götürüp vize başvuru talep dilekçesi ile teslim edilmelidir.

Vize başvurusu yaparken sahip olunan pasaportlar ile ilgili bazı farklılıklar bulunmaktadır. Bu farklılıklar pasaportun hizmet durumuna göre vize işlemlerinde değişiklik göstermektedir. Bordo (Umuma ait) pasaport sahipleri vize başvurusu yapmaları gerekirken Yeşil (hususi, devlet memurlarına özel) pasaport, Gri (Hizmet) pasaportu ve Siyah (Diplomatik) pasaport sahipleri 180 günlük süre içerisinde vize işlemlerinden muaf tutulmaktadırlar. Malta Schengen vizesine sahip olduğu için Malta vizesi ile diğer Schengen ülkelerine giriş yapılabilmektedir.

Malta Vizesi Başvuru Formu Nereden Alınır?

Malta vizesi başvuru formu almak için Malta Büyükelçiliği ya da Malta Başkonsolosluğuna giderek formu elden teslim alabilirsiniz veya Malta Konsolosluğu resmî web sitesine girerek başvuru formunun indirilmesi mümkündür.

Başvuru formuna ulaşmanın bir yolu daha bulunmaktadır. Vize başvurusu yapmak için danışmanlık hizmeti veren şirketler ya da acenteler bulunmaktadır. Bu yerlerden danışmanlık hizmeti alarak Malta için gerekli olan vize başvuru formunu alabilirsiniz.

https://www.maltakonsoloslugu.com/malta-vize-basvuru-formu/

Malta Vizesi Çeşitleri Nelerdir?

Malta’ya gitmek için gerekli olan vize türleri iki türlüdür. Kısa süreli ve uzun süreli vizeler olarak ayrılan bu vize türleri ülkeye gitme amacına göre değişmektedir. Kısa süreli vize tipinin süresi maksimum 90 gün olup ülkeye gidilen amaca göre bu süre kısalabilmektedir. Uzun süreli vizeler ise geniş bir zaman dilimini kapsayarak verilebileceği gibi süresiz bir şekilde de vize verilebilmektedir. Kısa ve uzun süreli Malta vizesi türleri aşağıda verildiği gibidir:

 • Malta Turistik Vize: Turistik gezi faaliyetleri için Malta’ya gidecek olan Türk vatandaşlarının aldığı vize türüdür. Seyahat süresi kadar vize izni verilmektedir.
 • Malta Ticari Vize: İş ile ilgili ticari faaliyetler ile ilgili Malta’yı ziyaret etmek isteyen kişiler için verilen vize türüdür. Kısa süreli vizeler arasında yer alan bu vize ile kısıtlı bir zaman aralığında Malta’da bulunmayı sağlar.
 • Malta Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi: Malta’da yaşayan aile bireyi, akraba veya arkadaş tarafından davet mektubu gönderilerek alınan vize türüdür. Kısa süreli vizeler arasında yer alıp ülkede kalınabilecek gün sayısı maksimum 90 gündür.
 • Malta Spor ve Kültürel Amaçlı Vize: Malta Cumhuriyeti sınırları içerisinde yapılan spor müsabakaları ya da kültürel faaliyetlere katılım içim alınan vize türüdür. Yapılacak olan etkinliğe katılımızı gösteren bilet katılım belgesi gibi belgelerin başvuru sırasında verilen evraklar arasında verilmektedir. Etkinlik süresi kadar vize izni verilmektedir.
 • Malta Transit Vize: Malta üzerinden başka bir ülkeye giriş yapmak için kullanılan vize türüdür. Genellikle havaalanı ya da aktarma merkezleri tarafından alınmaktadır.
 • Malta Aile Birleşimi Vizesi: Malta ülkesi vatandaşı biri ile evlenme durumunda alınan vize türüdür. Genellikle oturma izni olarak geçen bu vize uzun süreli hatta süresiz bir vizedir.
 • Malta Eğitim Vizesi: Malta Cumhuriyeti’ne okumak için gelecek kısa ya da uzun dönemi kapsana vize türüdür. Dil okulu, Erasmus programı ya da lisans öğretiminin tümünü Malta’da tamamlayacak olan öğrenciler için verilen vize türüdür.
 • Malta Çalışma Vizesi: Malta’ya çalışmak için giden kişiler tarafından başvurulan vize türü olup uzun süreli vizeler arasında yer almaktadır.

Malta Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Malta vizesi almak için gerekli olan evraklar standart olup kişinin meslek grubuna göre standart evraklara ek başka belgeler daha istenebilmektedir.

Malta vizesi evrakları aşağı verildiği gibi yer alıp eksiksiz bir şekilde tamamlanmalıdır.

 • Yeni çıkartılmış ya da kullanılmakta olan pasaportun fotokopisi başvuru evrakları arasında en önemli olanıdır. Eğer pasaport işlenmiş ise pasaportun işlenmiş sayfalarının fotokopisi.
 • Vize başvuru formu ve 2 adet Biometrik fotoğraf,
 • Kimlik fotokopisi ve tam vukuatı nüfus kayıt örneği başvuru evrakları arasında yer alması gerekmektedir.
 • Gidiş-dönüş seyahat belgeleri ve Malta’ya gidildiği zaman konaklanacak yerin adresi ya da rezervasyon kaydını gösteren belgeler evraklar arasında yer almalıdır.
 • Aktif olarak kullanılan banka hesap cüzdanının son 3 aylık dokümanları ve hesap içinde bulunan para miktarını gösteren belgeler başvuru evrakları arasında bulunması gerekir. Bunun istenmesinin sebebi seyahat masraflarının karşılanıp karşılanamayacağının değerlendirmesi ve ispatlanması içindir.
 • Vize başvurusu yapan kişiye özel mal varlığı var ise mal varlıklarının tapu ya da ruhsat belgelerinin fotokopileri yer almalıdır.
 • Vize harcının ödendiğini gösteren dekont evraklar arasında bulunmalıdır.
 • Seyahat sağlık sigortası yapıldığına dair belge başvuru evrakları arasına konulmalıdır.
 • Çalışan kişiler için iş yerinden izin belgesi, SGK işe giriş belgesi, 3 aylık maaş bordrosu ve iş yeri bilgileri gereklidir.
 • Devlete bağlı kurumlarda çalışanlar için resmi izin belgeleri ve Malta devlet daireleri tarafından davet mektubu gönderilmelidir.
 • Kendi işine sahip, iş yeri olan kişiler için Ticaret Odası’ndan son 3 ay içerisinde alınan Ticaret Odası kaydı, vergi levhası ve imza sirküleri başvuru evrakları arasına konulmalıdır.
 • Çiftçiler için Ziraat Odası’ndan alınan Ziraat Odası kaydı alınması gerekmektedir.
 • Avukat, Doktor, Eczacı, Diş Hekimi, Mühendisler için bağlı bulundukları odalardan kayıt belgelerinin kopyası ya da meslek kimlik kartı fotokopisi olması gerekmektedir.
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi ve seyahat masraflarının karşılanacağı gösteren sponsor bilgileri ya da burs almışlarsa burs aldığına dair belgelerin evraklar arasına konulması gerekmektedir.
 • Eğitim için gidecek kişiler için eğitim kurumuna kabul edildiklerini gösteren kabul belgesi ve davet mektubu.
 • Transit olarak Malta üzerinden geçecek kişiler için uçak rezervasyonları ve gidilecek olan ülkenin vizesi.
 • Çalışmak için gidecek olan kişiler için çalışma izin mektubu evraklar arasında yer almalıdır.

Malta Vizesi Ücreti Ne Kadar?

2023 Malta vizesi ücreti 60 Euro olarak belirlenmiştir. Vize başvuru işlemlerini yapmadan vize başvuru ücreti yatırılmalıdır. Yatırılan ücretin dekontu başvuru evraklarının arasına konulması unutulmamalıdır. Malta vizesi 6-12 yaş arası çocuklar için daha miktarda olup 35 Euro’dur. 0-6 yaş arası çocuklar içi kısa süreli seyahatlerde herhangi bir ücret talep etmemektedir. Fakat 90 günü aşan uzun süreli vize işlemlerinde 0-6 yaş arası çocuklardan da ücret talep edilmektedir. Bu ücret 66 Euro’dur.

Verilen bu ücret fiyatları başvurulan vizenin türüne göre değişebilmektedir. Vize harç bedeline ek olarak özel sağlık sigortası, hizmet bedeli ve farklı seyahat masrafları çıkabilmektedir. Özel sağlık sigortası ücret bedeli 20 Euro’dur. Fakat ülkede kalınacak gün sayısına göre sağlık sigortası ücret bedeli değişebilmektedir. Hizmet bedeli ise ortalama 30 Euro civarındadır fakat bu da başvurulacak vizenin türüne göre değişiklik gösterebilmektedir.

Malta Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Malta’ya gitmek için yapılan vize başvur işlemleri sırasında oldukça dikkatli olunmalıdır. Çünkü yapılabilecek küçük bir hata vize alma sürecinizi uzatabilir ya da olumsuz bir şekilde sonuçlanmasına sebebiyet verebilmektedir. Bunun için başvuru sırasında verilecek olan evrakların güncel olmasına, eksik olmamasına ve doğru bilgiler içermesine oldukça dikkat edilmelidir.

 • 18 yaş altı yetişkin olmayan çocukların ve gençlerin vize alması için ebeveynlerinin yanında olmaları gerekmektedir. Eğer 18 yaş altı çocuk ya da genç ebeveyni olmadan Malta’ya gidecek ise ebeveyni noter onaylı muvafakatname vermesi gerekmektedir. Muvafakatname vermeyen kişilerin vize başvuruları işleme alınmamaktadır.
 • Malta vizesi için yapılacak olan özel sağlık sigortasının seyahat dönüşünü de maksimum 15 gün kadar kapsaması gerekmektedir.
 • Vize başvurusu yapılırken seyahat tarihinden en geç 30 gün önce yapılmalıdır. Geç yapılan ya da seyahat tarihine yakın yapılan başvurular sonuçlanmayabilir.
 • Vize başvuru süreci resmî tatillere denk gelmemesine dikkat edilmelidir. Aksi takdirde başvuru süreci uzayabilmektedir. Bu da seyahatinizi ertelemenize neden olabilir.
 • Pasaportun en az 1 sene geçerli olması gerekir.
 • Evlilik ya da boşanma gibi işlemler sonucu değişen soyisim sonucu aksilikler yaşanabilmektedir. Kimlik ve pasaportta yazan isim ve soy ismin birbirleri ile uyuşması gerekmektedir.
 • Alınacak Malta Schengen vizesi ile başka bir Schengen ülkesine geçilecek ise geçmeden önce mutlaka Malta’da 1 gün konaklamak gereklidir.
 • Vize başvuru türü aile veya arkadaş ziyareti ise Malta’da yaşayan akrabadan ya da arkadaş tarafından bir davet mektubu gönderilmelidir. Bu mektubun İngilizce ya da Maltaca olmasına dikkat edilmelidir. Türkçe yazılan davet mektupları kabul edilmemektedir. Davet mektubu başvuru yapacak olan kişiye e- mail ya da faks ile gönderilmelidir. E- mail ya da faks ile yollanan davet mektubu başvuru sırasında konsolosluğa iletilmelidir.
 • Spor müsabakalarına sporcu olarak katılacak olan kişiler için de davet mektubu gönderilmelidir. Malta’da yer alan spor müsabakasından sorumlu olan resmi bir kişi tarafından müsabakaya katılacak olan sporcu adına bir davet mektubu iletilmelidir. Posta, e-mail ya da faks yolu ile gönderilen bu davet mektubu vize başvuru işlemleri sırasında konsolosluğa iletilmelidir.

Malta Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Başvuru evrakları ve vize başvurusu talep formu doğru, eksiksiz ve en güncel veriler ile doldurulduktan sonra, Malta Başkonsolosluğu ya da Malta Büyükelçiliğine bizzat kişinin kendisinin gidip vermesi gerekmektedir. Kişi başvuru evraklarını verdiği gün itibari ile başvuru süreci başlamış olur. Evraklar değerlendirileme başladığı zaman herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşılmaz ise Malta vizesi onay süresi maksimum 15 gün içerisinde sonuç açıklanmaktadır. Mutlaka seyahat tarihinden önce vize onay sonucu açıklanmaktadır.

Vize onay süreci resmî tatiller ile karşılaşmaması için ya da belge eksikliğinden kaynaklı tamamlanması gereken işlerin olabilmesi durumunda veyahut konsolosluğun dönemsel olarak yoğun olduğu bir döneme denk gelmemek, gelinse bile seyahat planında bir değişiklik olmaması için Malta vize başvurusu yapacak olan kişilerin en az 30 gün önceden evraklarını Malta Konsolosluğu’na iletmesi gerekmektedir.

Malta Vizesi Nereden Alınır?

Malta vizesi almak için İstanbul, Ankara ve Antalya’da bulunan Konsolosluklara gerekli olan belgeler ve vize başvurusu talep dilekçesi doldurularak başvuru yapılarak alınmaktadır. Vize başvuru süreci meşakkatli bir süreç olup hiçbir evrağın atlanmaması gerekmektedir. İş yoğunluğundan dolayı fazla ilgilenemeyecek olan kişiler vize danışmanlık firmalarına ya da acentelerinden destek almaktadır.

Biz de bir vize firması olarak Malta vizesi başvurularınız için destek olmaktayız. Profesyonel kadromuz ile sunduğumuz destek vize alma işlemleriniz kolaylaştıracak vize alırken herhangi bir sorun yaşanmasının önüne geçilir.  Malta vize işlemleri için alanında uzman danışmanlarımız ile vize sürecini geçirmek istiyorsanız internet sitemizde bulunan telefon numaralarımız ile bizi arayarak ya da iletişim sekmesinden forum bölümünden istek ya da sorularınızı yazarak bize ulaşabilirsiniz.