fbpx

Montreal’de Yaşam Şartları ; Kanada’da Yaşam 1 Aylık Masraflar Nelerdir ?

Kanada Yaşam Şartları

Herkese tekrar merhaba Montreal’deki yaşam giderleri Bu blokta iki şeyi dikkate aldım. Birincisi asgari ücretle geçinebilir misiniz İkinci olarak, giderleri çalışan bir birey üzerinden belirledim çünkü siz bir insan olduğunuzda giderleriniz çok farklı oluyor. Öğrenci ya da çalışan , Montreal ya da Kanada’ya taşınmak istiyorsanız umarım bu blog sizi teşvik eder Bütçenizi buna göre ayarlayabilirsiniz Belki bazılarınız şimdi para biriktiriyor, buna göre tasarruf edebilirsiniz O zaman daha fazla uzatmadan bloğumuza başlayalım Maalesef ilk bloğumuz konu paramızın çoğunu harcadığımız şey: “Ev Kirası “ Tercihlere veya mahalleye göre değişebilir ama bu konuda bana kesinlikle güvenebilirsiniz çünkü beş yıldır Kanada’da yaşıyorum ve sekiz daire değiştirdim.

Bunu neden yaptığımı sorarsanız lütfen sormayın Gerçek şu ki; yalnız mı yaşayacaksın oda arkadaşın var mı şehir merkezinde mi şehir dışında mı yaşıyorsun bunlar çok önemli Melis mantıklı olarak bir oda arkadaşıyla daha az ödemen gerekmez mi? Evet ama bu durumda oturduğun mahalle çok etkiliyor şu an oturduğum yerin kriterlerini düşünürsek şehrin güzel bir yerinde çok güzel bir apartman dairesinde oturuyorum o yüzden kiram biraz yüksek 1400$ ödüyorum. Ama bu asla ortalama için bir kriter değil Bu daire biraz pahalı Daha önce de söylediğim gibi tek başıma 700$’a ya da oda arkadaşlarımla yaşadım Bu sebeplerden dolayı bütçenize 1000$ ayırmanızı tavsiye ederim 1000$’a kesinlikle evinizde bir daire bulursunuz.

tercih edilen mahalle ve standartlar, ev arkadaşı olsun ya da olmasın , tabii ki apartman denilince tek başına gelmiyor Masrafları sadece kira değil Ev arkadaşınla yaşıyor ve sadece oda kiralıyorsan, giderlerin de buna bağlı olacaktır. Buna kendi başınıza yaşamak istiyorsanız, ısınma, sıcak su, elektrik vb . dahil etmeniz gerekiyor, bu videoya biraz bütçe ayırmak istedim gelmeden önce bunu düşünmeniz için ayda 50 dolar elektrik, ısınma ve sıcak su Montreal’de, Kanada’da şöyle hesaplıyorlar: Kışın soğuk hava nedeniyle daha fazla ısıtma kullandığımız için daha yüksek faturalar alıyorsunuz.

Yazın çok düşük oluyor Örneğin kışın iki ay boyunca 300-400$ fatura alıyorsunuz, yazın neredeyse hiçbir şey alamıyorsunuz Montreal’de Kanada’da bile tüm yıla dağıtma şansınız var. Sene sonunda 50-60 dolar civarında fatura kesiyor Yıl sonunda daha fazla mı, yoksa daha az mı harcadığını görebilirsin, ona göre yeniden dengelersin O yüzden 50 dolar ayırdım tabi ki dairemizin masrafları bitmedi Wi-Fi’yi unutmayalım Eğer sen yalnız yaşayın, kendi Wi-Fi’nizi almalısınız Bell, Türkiye’deki Turkcell gibi Kanada’daki en büyük sağlayıcılardan biridir Bu yüzden telefon planınızı ve Wi-fi’nizi Bell’den kolayca alabilirsiniz Her ikisi için de 100 $ ayırdım Bir sonraki masrafımız ulaşım Montreal çok şanslı.

Çok küçük Ayrıca her saniye metro veya otobüs bulabiliyorsunuz ve her yere ulaşabiliyorlar Kar nedeniyle yollar hep tıkanıyor bu yüzden en az bir veya iki kez metro kullanmanız gerekiyor Bakalım bir istasyona ne kadar metro gelmişim şehir merkezi. Şu anda Old Port’tayız Burayı çok seviyorum, Paris, Fransa’daki istasyonlara benziyor Bildiğiniz gibi belki daha önce de söylemiştim Old Port Montreal’in en eski semtlerinden biri Tarihi kalıntıları veya Fransız etkisini her yerde bulabilirsiniz En güzel girişlerden biridir. Hadi aşağı inelim Size tüm ücretleri göstermek istiyorum Kartınızı ve ödeme yöntemlerinizi nasıl alabileceğinizi Her şeyi tartışalım Bunun gibi bir kartı var Buna OPUS deniyor Herkesin bir tane var Herkes ben dahil Aylık alıyor Yani, ben aylık alıyorum ve bunun için 86 dolar ödüyorum ulaşım Bunu bir ay kullanabilirim, sabah ve akşam, hafta içi ve hafta sonu, çarşamba, pazartesi, hata hata..

Pazartesi, salı, çarşamba, perşembe, cuma, her dakika, saniye kullanabilirsiniz . Dışarıda yemek istesek de istemesek de, kısıtlı bir bütçeyle ya da değil, her zaman dışarıda yiyoruz Gündüz ya da gece . Birlikte sipariş verelim Şimdi siparişimizi aldık Çabuk kontrol edelim Hamburger, patates kızartması ve kola var Hepsine yaklaşık 14 dolar ödedim İşte almaya çalıştığım şey Kanada’da şirketler öğle yemeğinizi Sodexo ile ödemez veya Türkiye’deki gibi yemek servis et Yani kendi yemeğini kendin getir Alternatif gibi değil herkes evinden yemek getiriyor Bu Türkiye’de olsa herkes yine dışarıda yerdi Ama burada öyle bir şey yok sağlıklı beslenmek için herkes öğle yemeğini ben dahil getiriyorum genellikle hafta içi her gün almak için pazar günleri yemek yaparım çünkü işten döndükten sonra her gün yemek yapmak zordur Haftada bir veya iki kez yemek yapmak istemediniz ve fast food almak istiyorsunuz, Haftada iki kez öğle yemeğini dışarıda yiyorsanız ve hafta sonu arkadaşlarınızla iki kez dışarı çıkıyorsanız bir veya iki içki alın, yiyin vb .

Aylık giderinizi bu şekilde hesapladık. öğle ve akşam yemekleri ayda ortalama 200 dolar. e, insanlara veya gittiğin yerlere göre değişebilir McDonald’s veya A&W yerine güzel bir restoranda makarna yiyebilirsin O durumda çok farklı olabilir ama ortalama olarak 200 $ diyebiliriz Bakkal alışverişi için şimdi buna geldik mağaza Detaya girmiyorum ama belki farklı bir videoda konuşabiliriz Ama genel olarak haftalık market alışverişiniz için 50$ ayırabiliriz Yani aylık 200$ ayırabilirsiniz Tabii ki yalnız yaşayan birinden bahsediyorum. bir apartman dairesinde bir sürü insanla yaşıyorsanız masraflarınız doğal olarak artacaktır Ama yalnız yaşıyorsanız 50$ bir hafta için fazlasıyla yeterli yani aylık 200$ harcama Bir sonraki kategorimiz elbette kültürel aktiviteler Hangimiz gitmez sinema ya da tiyatro ya da arkadaşlarımızla dışarı Bu yüzden bu kategoriyi atlamak istemedim Montreal’deki kültürel etkinliklere 50 dolar ayırdım Tabii ki, komedi şovlarına ve filmlere ne sıklıkta gittiğinize bağlı.

Özellikle Montreal’de! Montreal’in hayatın hiç durmadığı bir şehir olduğunu kesinlikle söyleyebilirim Kış ve yaz, her gün ve her saniye kendinize bir etkinlik bulabilirsiniz . Arkadaşlarınız bu etkinliklere katılacaksınız O yüzden hızlıca 50$ ayırdım, kültürel etkinliklerden yola çıktım ve eve giderken Zara’da bir t-shirt’ü beğendiniz ve yolda almak istiyorsunuz o yüzden alışverişe bütçe ayırdım Kesinlikle, yine ve yine insanı insana, erkeğe kadına değiştiriyor Alışveriş masraflarına aylık 50 dolar ayırdım Şimdi bana diyeceksin Melis, ayda bir ayakkabı mı alacağız yoksa her ay pantolon mu alacağız Ama şöyle düşün. Kanada’ya geldiğinizde mutlaka kışlık bir kaban almalısınız Kışlık kaban ücretini aylık olarak bölerseniz ve başka bir şey almazsanız ayda 50$ civarında olur Alacağınız markaya göre aşağı yukarı bu nedenle, bunu dahil etmek istedim. söyle bana Melis, hiçbir şey almayacağım, getirdiğim her şey yeterli olacak ve hatta bir kısmını verebilirim, yine de alman gereken şeyler olacak.

Unuttuğum olabilir ama en önemlilerini ele aldığımı düşünüyorum Hesaplarıma göre 1736 dolar olacak Şimdi sizin gelirinizi düşünürsek, asgari ücreti kastediyorum Quebec’te asgari ücret saatte 13 dolar 40 saat çalışıyorsunuz bir hafta yani ayda 2096 dolar gelirin var Vergi öncesi Çok fazla ayrıntıya girmeden önce 2096 dolar gelir ve giderin 1736 dolar diyebilirim, 360 dolar hatta ayda ortalama 350 dolar tasarruf edebilirsin Vergi sonrası daha düşük olabilir Belki sen başka masrafların var ya da belki bir çocuğun var Bir kursa gitmemek Farklı olabilir Ama ben bu ay et mi yesem mi tavuk mu yesem yoksa tiyatroya mı gideyim yoksa en sevdiğim şarkıcının birlikte yaşayabileceğin konserine bilet alabilecek miyim diye düşünmeden söylüyorum .

asgari ücret Kanada’ya taşınmak istiyorsan tek yapman gereken kararını vermek ve buraya gelmek Bu videonun sonuna geldik umarım herşeyi anlattım ve beğendin Beğendiysen don Beğene basmayı, abone olmayı, izlemeyi, başkalarına izletmeyi, paylaşmayı, her yerde paylaşmayı ve gördüğünüz her kişiye göstermeyi unutmayın..

Sosyal Medya

Bize Mesaj Gönderin

Son Güncellemeler

Avustralya Vizesi Nereden Alınır?

Avustralya Vizesi Nereden Alınır?

Vize işlemlerini güvenli ve doğru yollardan gerçekleştirmeniz gerekir. Hazırladığınız dosyanın resmi gerekliliklere uygun olup olmadığını

Sorularınız için Vize Uzmanımız ile Hemen Görüşün

Tüm başvurularınıza ve sorularınıza hızlı cevap vermek için profesyonel kadromuzdan şimdi bilgi alabilirsiniz.

vizebasvuru dark logo

Vizebasvuru.com.tr online vize başvuru platformudur. Firmamız Kültür ve Turizm Bakanlığından A Grubu seyahat acentesi belgesine sahip, İzge Turizm ve Org. Tic. Ltd.Şti olarak hizmet vermektedir. Tüm profesyonel vize danışmanlık hizmetleri için bizlere dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

ofis iletişim bilgileri

Sosyal Medya & Bülten

Sektörden ve bizlerden son güncel haberleri almak için e-posta bültenimize kayıt olabilir ve bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

ülkeler

© 2021 Vizebasvuru.com.tr – Tüm hakları saklıdır.