fbpx

Online Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Online vize başvurusu internet üzerinden form doldurularak yapılabilmektedir. Online vize başvuru formları, ön başvuru niteliğinde olmakla beraber uygulanması gereken en önemli prosedürdür. Seyahat gerçekleştirilecek olan ülkeye bağlı olarak vize işlemleri için online başvuru yapabilmek mümkündür. Ülkelere göre online vize prosedürlerinde değişiklikler bulunmaktadır. Vize başvuru online işlemlerinin yürütülebilmesi için ilgili ülkenin vize prosedürlerinin bilinmesi gerekmektedir. Seyahat edilecek olan ülkeye ve alınacak vize türüne göre hangi yolun izlenmesi gerektiği resmi kurumlardan öğrenilmelidir. Online vize başvurusu konusunda ülkelerin farklı prosedürleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde e-vize uygulamaları bulunmakla beraber vize işleri, çoğunlukla resmi kurumlar üzerinden yürütülmektedir. İlgili ülkenin resmi makamlarından vize prosedürlerine, hazırlanacak evraklara dair bilgi alınmalıdır. Vize başvuru sürecinde bazı işlemlerin online platformlar üzerinden gerçekleştirilmesi mümkündür.

İtalya Vize Online Başvurusu Nasıl Yapılır?

İtalya vize başvuru online İtalya Konsolosluğu tarafından resmi olarak yetkilendirilen kurumlar üzerinden yapılabilmektedir. Başvuru formu online olarak doldurulduktan sonra çıktısıyla beraber vize merkezlerine gidilmesi gerekmektedir. İtalya elektronik başvuru formu internet üzerinden doldurulmakla beraber randevu gününde çıktısının alınarak teslim edilmesi önemlidir. Vize başvuru formları, en önemli evraklar arasında yer almaktadır.

İtalya Vize Başvuru Formu’nda yer alan bilgilerin tamamen doğru ve eksiksiz olması önemlidir. Elektronik İtalya vize başvuru formu doldurulduktan sonra imzalanarak diğer gerekli belgelerle beraber merkeze teslim edilmelidir. Schengen vize ülkelerinini prosedürlerini uygulayan İtalya Konsolosluğu, vize başvurularında titiz davranmakta ve belge eksikliğini kabul etmemektedir. İtalya vize başvuruları konusunda ekstra destek almak isteyenler danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak vize alım süreçlerini hızlandırabilir.

Kanada Vize Online Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kanada vize başvuru online işlemleri için ülke Büyükelçiliği ve Konsolosluğu’ndan detaylı olarak bilgi alınması gerekmektedir. Kanada vize prosedürleri, çok aşamalı olarak gerçekleşmekle beraber Schengen vizesine tabi değildir. Bu nedenle başvurulacak vize türünün doğru olarak belirlenmesi önemlidir. Kanada Konsolosluğu resmi internet sitesi üzerinden online olarak başvuru formu doldurmak mümkündür. Başvurulacak vize türüne göre doğru form doldurulduktan sonra “Validate” butonuna basılarak barkod oluşturulması gerekmektedir.

Başvuru merkezleri veya Konsolosluk vize işlemlerinde form doldurulduktan sonra oluşturulan barkod kullanılarak işlemler yürütülmektedir. Başvuru formu elektronik ortamda doldurulduktan sonra çıktısının alınması ve imzalanması gerekmektedir. Kanada vizesi için başvuru formları, farklı detaylara sahip olduğundan profesyonel danışmanlardan yardım alınabilmektedir.

Çin Vize Online Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çin vize başvuru online işlemleri için alınacak vize türüne uygun olan formun internet üzerinden temin edilmesi gerekmektedir. Çin Büyükelçiliği’nin yaptığı resmî açıklamalara göre 1 Ocak 2021 tarihini takiben başvuru işlemleri online olarak yürütülebilmektedir. Çin vize başvurusu için online form doldurma veya internet üzerinden randevu alma gibi işlemler kolaylaştırılmıştır. Çin Ankara Büyükelçiliği resmi internet sitesi üzerinden başvuru işlemlerinin yapılabilmesi mümkündür.

Çin vize başvurusu için internet üzerinden kayıt yaptırılarak formun doldurulması gerekmektedir. Daha sonra randevu oluşturularak formun çıktısı alınmalı ve belirtilen günde ilgili kuruma sunulmalıdır. Randevu gününde kişinin diğer evrakları hazırlamış olarak bulunması ve parmak izi vermesi prosedürler arasındadır. Online olarak vize başvuru işlemleri konusunda gerekli olan tüm destek vize firmaları tarafından sağlanabilmektedir.

Amerika Vize Online Başvurusu Nasıl Yapılır?

Amerika vize başvuru online Amerika Büyükelçiliği resmi internet sitesi üzerinden yürütülmektedir. Amerika vizesine online başvuru yapabilmek için başvurulacak vize türüne göre elektronik formların doldurulması gerekir. Amerika vize türleri, göçmen olmayan ve göçmen olarak iki temel grupta incelenmektedir. Amerika göçmen olmayan vize türünden başvuracak olanların DS-160 başvuru formunu online olarak doldurması gerekmektedir. Amerika Büyükelçiliği, resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan başvuru formları geçerli olmaktadır.

Amerika vizesi için randevu alınabilmesinin ön şartı online Amerika vize başvuru formunun doldurulmasıdır. Vize başvuru formunu doldurmayanların randevu almaları ve vize işlemlerini yürütmeleri mümkün değildir. Amerika vize başvurularında tüm evrakların güncel ve doğru olması başvurunun onaylanmasını etkileyecek olan en önemli kriterlerdendir. Amerika vize başvuru formlarının eksiksiz ve doğru şekilde doldurulması için profesyonel anlamda tecrübe sahibi kişilerden destek almanız önerilmektedir.

Avusturya Vize Online Başvurusu Nasıl Yapılır?

Avusturya vize başvuru online randevu işlemleri Avusturya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen resmi kuruluşlar üzerinden ilerlemektedir. İzmir, Gaziantep, Antalya, Bodrum, Ankara, İstanbul gibi şehirlerde veri merkezleri bulunmaktadır. Vizeye başvuran kişinin oturduğu yere bağlı olarak randevu oluşturması gerekmektedir. Başvuru sahipleri merkezler tarafından yönlendirilerek online başvuru işlemlerini halletmektedir. Online platform üzerinden Avusturya vizesi için başvuru oluşturmak mümkündür.

Avusturya vize başvurusu için alınan randevu zamanına göre başvuru belgelerinin eksiksiz olarak hazırlanması gerekir. Başvuru sahibinin pasaport bilgileri, doğum tarihi gibi temel bilgilerinin kesinlikle doğru olması gerekmektedir. Avusturya seyahat tarihlerinde herhangi bir aksama yaşanmaması adına süreç yönetimi doğru şekilde yapılmalıdır. Vize işlemlerinizde profesyonel destek veren firmalar, süreci doğru yöneterek Avusturya vize başvurunuzu sorunsuz geçirmenize yardımcı olmaktadır.

Almanya Vize Online Başvurusu Nasıl Yapılır?

Almanya vize başvuru online işlemlerinin halledilebilmesi için resmi olarak yetkilendirilen kuruluşlarla çalışılması gerekmektedir. Almanya uzun süreli veya kısa süreli vizeler için doldurulması gereken formlarda farklılık olmaktadır. İnternet üzerinden Almanya Türkiye Dış Temsilcilikleri resmi sitelerinden gerekli formları edinmek mümkündür. Almanya vize başvuru formu online olarak doldurulduktan sonra çıktısının alınması ve randevu gününde getirilmesi gerekmektedir. Vize başvuru formunu doldurmayanların işlemlerinin kabul edilmesi mümkün değildir.

Online Almanya vize başvuru formunu çıktısı alındıktan sonra imzalanmalı ve diğer belgelerle beraber teslim edilmelidir. Elektronik başvuru formu, Almanya vize başvurularında gereken en önemli evraktır. Formun online olarak doldurulabilmesi vize işlemlerinde zamandan kazanılmasına yardımcı olmaktadır. Vize başvuru online formunun tam olarak doğru doldurulması büyük öneme sahip olduğundan profesyonel anlamda destek alınabilmektedir. Almanya vize başvurularının sonuçlanmasında tek yetkili merci ise Konsolosluk ’tur.

Hollanda Vize Online Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hollanda vize başvuru online Hollanda Konsolosluğu yönergeleri doğrultusunda yapılmaktadır. Konsolosluk tarafından güncel olarak belirlenen online başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Formların online platform üzerinden doldurularak işlemlere başlanması önemlidir. Yönergelere uygun olmayan yapılan online işlemler, kabul edilmeyeceğinden vize başvurusu yapmak mümkün değildir. Online sisteme erişebilmek için Hollanda Konsolosluğu resmi internet sitesine giriş yapılmalıdır. Resmi olarak düzenlenen online form platformundaki yönlendirmeler doğrultusunda işlemlerin yürütülmesi gerekir. Hollanda online vize başvuru formu İngilizce olarak doldurulmalıdır.

Konsolosluk sistemine giriş gerçekleştiren başvuru sahipleri, formu eksiksiz şekilde doldurulmalı ve Submit etmelidir. Online formun çıktısının alınması ve gerekli belgelerle beraber başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir. Pasaport numarası ve kişisel bilgilerin doğru şekilde verilmesi önemlidir. Elle doldurulan vize online başvuru formları geçersiz olacağından başvuruların kabul edilmesi söz konusu değildir. Hollanda vize başvuruları için nereden randevu alındığı evrak tesliminde önemli olmaktadır. Başvurulan kuruma bağlı olarak evrakların elden teslim edilmesi istenebilmektedir.

Fransa Vize Online Başvurusu Nasıl Yapılır?

Fransa vize başvuru online işlemleri için Konsolosluk tarafından yapılan bilgilendirmeler dikkate alınmalıdır. Fransa vize başvuru formuna online olarak erişim sağlamak resmi internet siteleri üzerinden mümkündür. Başvuru formu, online ortamda doldurulduktan sonra Fransa vize randevusu alınabilmektedir. Fransız Konsolosluğu resmi internet sitesi üzerinden randevu oluşturmak mümkündür. Başvuru formunun eksiksiz şekilde doldurulması ve çıktısının alınması gerekmektedir.

Başvuru formlarının doldurulması gibi işlemler başvuru sahibi için vakit alabilmektedir. Fransa vize başvuru formu ve pasaport bilgilerinde herhangi bir uyuşmazlık bulunmamalıdır. Eksik veya yönergelere uyulmadan doldurulan formların kabul edilmesi mümkün değildir. Fransa vize başvurusu için seyahat ve kişisel bilgilerin yer aldığı en önemli belge online formdur. Vize firması olarak verilen hizmetler sayesinde daha konforlu bir başvuru süreci geçirmek mümkündür.

İngiltere Vize Online Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere vize başvuru online işlemleri İngiltere hükümeti resmi internet sitesi üzerindendir. İngiltere vizesi için başvuru sahiplerinin doldurması gereken formlar bulunmaktadır. Talep edilen vize türüne göre formun doğru ve eksiksiz olarak doldurulması gerekir. Resmi internet sitesinden online olarak doldurulan form, internet üzerinden gönderilebilmektedir. Formda yer alan şıklar doğru şekilde işaretlendikten sonra gönderme işlemi tamamlanır. İngiltere vize başvurusu için en önemli adım online başvuru formunun doldurulmasıdır.

İngiltere online vize başvuru formunda doğum bilgileri, kimlik ve pasaport detayları mutlaka yer almalıdır. Temel bilgilerin yanlış veya eksik olması başvuruları olumsuz etkilemektedir. Başvuru sahibine ait mesleki bilgilerin formda doğru şekilde ifade edilmesi gerekmektedir. Ödeme işlemi ve randevu alımları online sistem üzerinden yürütülebilmektedir. Başvuru formunun doldurulmasının ardından randevuyla alakalı olarak detaylı bilgilendirmeler sunulur. İngiltere vize başvuru süreci, dikkatli ve hassas ilerlemesi gereken bir süreç olduğundan profesyonel anlamda tecrübeli kişilerden destek alabilirsiniz.

Dubai Vize Online Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dubai vize başvuru online e-vize prosedürleri kapsamında yapılabilmektedir. Dubai üzerinden alınan e-vizeler ile Füceyre, Acman, Abu Dhabi gibi Birleşik Arap Emirlikleri’ne giriş yapmak mümkündür. E-vizeden yararlanmak isteyenlerin bordo pasaport, haricinde diğer pasaport tiplerine sahip olması gerekir. Dubai online vize, yaklaşık olarak 2 günde alınabilmektedir. Online platform üzerinden gerçekleştirilen başvuru sayesinde kişinin merkezlerde bulunmasına gerek yoktur.

Dubai’ye seyahat amacının ne olduğu ve alınacak vize türü üzerinden uygun başvurunun yapılması önemlidir. Dubai online vizeye başvurulduktan sonra başvuru sahibinin e-mail adresine vize gelmektedir. Barkodlu olarak gönderilen vize ve pasaportun seyahat esnasında kişinin yanında bulunması gerekmektedir. Dubai online vize başvurusu sırasında istenen tüm belgelerin doğru olması önem taşır. Yalan beyan fark edilmesi gibi durumlarda ülke tarafından cezai yaptırımlar devreye sokulabilmektedir.

İspanya Vize Online Başvurusu Nasıl Yapılır?

İspanya vize başvuru online işlemler Konsolosluk ve Büyükelçilik tarafından yapılan resmi bilgilendirmeler doğrultusunda gerçekleşmektedir. Resmi internet siteleri üzerinden online olarak edinilen başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Schengen vize başvurusu, Konsolosluk, Büyükelçilik veya vize firmaları üzerinden yapılabilmektedir. Resmi internet siteleri üzerinden İspanya vize başvurusu için online randevu almak mümkündür.

İspanya vize başvuru formuyla beraber talep edilen tüm evrakların yetkili kuruluşlara teslim edilmesi gerekir. Başvuru sahibinin pasaport ve kişisel bilgilerinde herhangi bir tutarsızlık bulunmamalıdır. Online İspanya vize başvuru formu toplamda 4 sayfadan oluşmakla beraber başvurular için en önemli belge niteliğindedir. Yönergeler doğrultusunda online formun eksiksiz ve doğru şekilde doldurulması önem taşımaktadır.

Litvanya Vize Online Başvurusu Nasıl Yapılır?

Litvanya vize başvuru online işlemleri Konsolosluk tarafından verilen yönergeler doğrultusunda gerçekleştirilmektedir. Her Schengen ülkesinde olduğu gibi Litvanya için de online başvuru formu bulunmaktadır. Resmi kuruluşlar aracılığı ile temin edilen formun tam olarak doldurulup randevu gününde teslim edilmesi gerekmektedir. Litvanya’ya seyahat edebilmek için Schengen vize başvuru formunun doldurulması önemlidir.

Litvanya vize başvuru formunda yer alan bilgilerin teslim edilen diğer evraklarla uyumlu olması önem taşımaktadır. Litvanya vize başvuruları için randevu online ortam üzerinden alınabilmektedir. Belirtilen randevu günü ve saatinde belgelerin eksiksiz şekilde sunulması kritik öneme sahiptir. Online başvuru formlarının doldurulmasından belge kontrolüne kadar pek çok nokta için danışmanlardan profesyonel hizmet alabilirsiniz.

Vize Online Başvuru Formları Nedir?

Vize başvurusu için online form her ülkeye göre farklı şekilde temin edilebilmektedir. Ülkelerin Büyükelçilik ve Konsoloslukları online vize başvuru formları hakkında gerekli bilgileri sunmaktadır. Hükümetlerin resmi internet siteleri üzerinden güncel olan vize başvuru formlarının edinilmesi gerekmektedir. Bazı ülkeler, başvuru formlarının elektronik ortam üzerinden direkt sisteme aktarılmasına olanak tanımaktadır. Çoğu ülke ise başvuru formlarının doldurularak elden teslim edilmesini istemektedir. Bunun yanı sıra son dönemlerde uygulanmaya başlanan e-vize prosedürleri bazı ülkelere seyahat için büyük kolaylık sağlamaktadır.

Vize online başvuru formları, ülke Konsoloslukları tarafından güncellenebilmektedir. Bu nedenle en güncel belgelerle başvuru gerçekleştirilmesi gerekir. Online vize başvuru formlarının ülkelere ve vize türüne bağlı olarak edinilmesi önemlidir. Seyahat amacına ve başvuru sahibinin kişisel bilgilerine uygun olarak hazırlanmayan formlar, başvuruların reddine yol açmaktadır. Formlarda yer alan bilgilerin hem kendi içerisinde hem de diğer belgelerle tutarlı olması gerekmektedir. Bilgi eksikliği veya yanlış beyan verilmesi gidi durumlar başvuruların reddedilmesinde sıklıkla karşılaşılan durumlardandır.

E-Vize Nedir?

E-vizenin ne olduğu vize alımında bürokratik işlemlerden kurtulmayı sağlayan bir uygulama olarak yapılabilir. Vize alım süreci, belgelerin temini ve randevu alımı gibi prosedürlerden dolayı uzayabilmektedir. E-vize sistemi ile çevrimiçi kullanıcılar, seyahat gerçekleştirmek istedikleri ülkelere online olarak başvuru yapabilmektedir. Elektronik vize uygulaması olarak bilinen e-vize, gerekli koşulları yerine getirenlere verilebilmektedir. Belirli ülkeler için turistik amaçlı seyahatlerde e-vize uygulamasından yararlanılabilmektedir. Tüm ülkelerde geçerli olmamasından dolayı seyahat edilecek ülkelerin vize koşullarının incelenmesi önem taşımaktadır. Henüz yeni uygulanmaya başlanan bir sistem olmasından dolayı her yurt dışı seyahati için e-vize almak mümkün değildir.

E-Vize Nasıl Alınır?

E-vizeyi almanın yolu ülkelere bağlı olarak gerçekleşebilen bir durumdur. E-vize işlemlerinden faydalanmak isteyenlerin seyahat edecekleri ülkenin vize süreçlerini incelemeleri önem taşımaktadır. Yalnızca e-vize sistemini kullanan ülkeler üzerinden herhangi bir kuruma gitmeden başvuru yapmak mümkündür. E-vizeden yararlanılabilecek ülkeler günümüzde oldukça sınırlıdır. Schengen ülkeleri ve Türkiye arasında henüz e-vize uygulamasından söz etmek mümkün değildir.

Herhangi bir kuruma gitmeye gerek kalmadan e-vize alınabilecek ülkeler şunlardır:

 • Gürcistan
 • Dubai
 • Bahreyn
 • Ermenistan
 • Azerbeycan
 • Hindistan
 • Kenya
 • Kamboçya
 • Kuveyt
 • Malezya
 • Birleşik Arap Emirlikleri
 • Gabon
 • Özbekistan
 • Ruanda
 • Rusya
 • Kamboçya
 • Singapur
 • Sri Lanka
 • Zambiya
 • Zimbabve
 • Uganda
 • Yeşil Burun Adaları
 • São Tomé ve Príncipe
 • Myanmar
 • Moldova
 • Saint Kitts ve Nevis

E-vize ücretleri, ülkelere bağlı olarak değişir. Bazı ülkeler ücret talebinde bulunmazken bazıları için vize ücreti ödenmesi gerekebilir. Seyahat edilecek ülkenin e-vize detayları incelenerek pek çok konu hakkında bilgi sahibi olunabilmektedir.

Vize Online Başvuru Sonucu İzlemesi Nasıl Yapılır?

Online vize başvuru takip işlemleri başvuru gerçekleştirilen kurum üzerinden olmaktadır. Ülkelerin vize prosedürleri gereği vize konusunda resmi olarak yetki verilen kurumlar bulunmaktadır. Konsolosluk üzerinden doğrudan başvuru yapılabilmekle beraber bazı ülkelerin vize başvurularında işlemler, yetkili kuruluşlar tarafından yürütülmektedir. Başvuru yapıldıktan sonra pasaport numarası ve başvuru sonrası verilen referans numarası üzerinden işlem yapmak mümkündür. Başvuru gerçekleştirildikten sonra online yapılacak sorgulama sayesinde başvurunun hangi aşamada olduğu izlenebilmektedir. İnternet üzerinden başvuru sahiplerinin kişisel bilgileri girilerek vize başvuru online sorgulama yapılabilmektedir.

Sosyal Medya

Sıkça Sorulan Sorular

Vize Online Başvuru Sonucu İzlemesi Nasıl Yapılır?

Başvuru gerçekleştirildikten sonra online yapılacak sorgulama sayesinde başvurunun hangi aşamada olduğu izlenebilmektedir. İnternet üzerinden başvuru sahiplerinin kişisel bilgileri girilerek vize başvuru online sorgulama yapılabilmektedir.

E-Vize Nasıl Alınır?

E-vizeyi almanın yolu ülkelere bağlı olarak gerçekleşebilen bir durumdur. E-vize işlemlerinden faydalanmak isteyenlerin seyahat edecekleri ülkenin vize süreçlerini incelemeleri önem taşımaktadır. Yalnızca e-vize sistemini kullanan ülkeler üzerinden herhangi bir kuruma gitmeden başvuru yapmak mümkündür. E-vizeden yararlanılabilecek ülkeler günümüzde oldukça sınırlıdır. Schengen ülkeleri ve Türkiye arasında henüz e-vize uygulamasından söz etmek mümkün değildir.

E-Vize Nedir?

E-vizenin ne olduğu vize alımında bürokratik işlemlerden kurtulmayı sağlayan bir uygulama olarak yapılabilir. Vize alım süreci, belgelerin temini ve randevu alımı gibi prosedürlerden dolayı uzayabilmektedir. E-vize sistemi ile çevrimiçi kullanıcılar, seyahat gerçekleştirmek istedikleri ülkelere online olarak başvuru yapabilmektedir. Elektronik vize uygulaması olarak bilinen e-vize, gerekli koşulları yerine getirenlere verilebilmektedir. Belirli ülkeler için turistik amaçlı seyahatlerde e-vize uygulamasından yararlanılabilmektedir.

Vize Online Başvuru Formları Nedir?

Vize başvurusu için online form her ülkeye göre farklı şekilde temin edilebilmektedir. Ülkelerin Büyükelçilik ve Konsoloslukları online vize başvuru formları hakkında gerekli bilgileri sunmaktadır. Hükümetlerin resmi internet siteleri üzerinden güncel olan vize başvuru formlarının edinilmesi gerekmektedir. Bazı ülkeler, başvuru formlarının elektronik ortam üzerinden direkt sisteme aktarılmasına olanak tanımaktadır. Çoğu ülke ise başvuru formlarının doldurularak elden teslim edilmesini istemektedir. Bunun yanı sıra son dönemlerde uygulanmaya başlanan e-vize prosedürleri bazı ülkelere seyahat için büyük kolaylık sağlamaktadır.

Litvanya Vize Online Başvurusu Nasıl Yapılır?

Litvanya vize başvuru online işlemleri Konsolosluk tarafından verilen yönergeler doğrultusunda gerçekleştirilmektedir. Her Schengen ülkesinde olduğu gibi Litvanya için de online başvuru formu bulunmaktadır. Resmi kuruluşlar aracılığı ile temin edilen formun tam olarak doldurulup randevu gününde teslim edilmesi gerekmektedir. Litvanya’ya seyahat edebilmek için Schengen vize başvuru formunun doldurulması önemlidir.

İspanya Vize Online Başvurusu Nasıl Yapılır?

İspanya vize başvuru online işlemler Konsolosluk ve Büyükelçilik tarafından yapılan resmi bilgilendirmeler doğrultusunda gerçekleşmektedir. Resmi internet siteleri üzerinden online olarak edinilen başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Schengen vize başvurusu, Konsolosluk, Büyükelçilik veya vize firmaları üzerinden yapılabilmektedir. Resmi internet siteleri üzerinden İspanya vize başvurusu için online randevu almak mümkündür.

Dubai Vize Online Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dubai vize başvuru online e-vize prosedürleri kapsamında yapılabilmektedir. Dubai üzerinden alınan e-vizeler ile Füceyre, Acman, Abu Dhabi gibi Birleşik Arap Emirlikleri’ne giriş yapmak mümkündür. E-vizeden yararlanmak isteyenlerin bordo pasaport, haricinde diğer pasaport tiplerine sahip olması gerekir. Dubai online vize, yaklaşık olarak 2 günde alınabilmektedir. Online platform üzerinden gerçekleştirilen başvuru sayesinde kişinin merkezlerde bulunmasına gerek yoktur.

İngiltere Vize Online Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere vize başvuru online işlemleri İngiltere hükümeti resmi internet sitesi üzerindendir. İngiltere vizesi için başvuru sahiplerinin doldurması gereken formlar bulunmaktadır. Talep edilen vize türüne göre formun doğru ve eksiksiz olarak doldurulması gerekir. Resmi internet sitesinden online olarak doldurulan form, internet üzerinden gönderilebilmektedir. Formda yer alan şıklar doğru şekilde işaretlendikten sonra gönderme işlemi tamamlanır. İngiltere vize başvurusu için en önemli adım online başvuru formunun doldurulmasıdır.

Fransa Vize Online Başvurusu Nasıl Yapılır?

Fransa vize başvuru online işlemleri için Konsolosluk tarafından yapılan bilgilendirmeler dikkate alınmalıdır. Fransa vize başvuru formuna online olarak erişim sağlamak resmi internet siteleri üzerinden mümkündür. Başvuru formu, online ortamda doldurulduktan sonra Fransa vize randevusu alınabilmektedir. Fransız Konsolosluğu resmi internet sitesi üzerinden randevu oluşturmak mümkündür. Başvuru formunun eksiksiz şekilde doldurulması ve çıktısının alınması gerekmektedir.

Hollanda Vize Online Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hollanda vize başvuru online Hollanda Konsolosluğu yönergeleri doğrultusunda yapılmaktadır. Konsolosluk tarafından güncel olarak belirlenen online başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Formların online platform üzerinden doldurularak işlemlere başlanması önemlidir. Yönergelere uygun olmayan yapılan online işlemler, kabul edilmeyeceğinden vize başvurusu yapmak mümkün değildir. Online sisteme erişebilmek için Hollanda Konsolosluğu resmi internet sitesine giriş yapılmalıdır. Resmi olarak düzenlenen online form platformundaki yönlendirmeler doğrultusunda işlemlerin yürütülmesi gerekir. Hollanda online vize başvuru formu İngilizce olarak doldurulmalıdır.

Almanya Vize Online Başvurusu Nasıl Yapılır?

Almanya vize başvuru online işlemlerinin halledilebilmesi için resmi olarak yetkilendirilen kuruluşlarla çalışılması gerekmektedir. Almanya uzun süreli veya kısa süreli vizeler için doldurulması gereken formlarda farklılık olmaktadır. İnternet üzerinden Almanya Türkiye Dış Temsilcilikleri resmi sitelerinden gerekli formları edinmek mümkündür. Almanya vize başvuru formu online olarak doldurulduktan sonra çıktısının alınması ve randevu gününde getirilmesi gerekmektedir. Vize başvuru formunu doldurmayanların işlemlerinin kabul edilmesi mümkün değildir.

Avusturya Vize Online Başvurusu Nasıl Yapılır?

Avusturya vize başvuru online randevu işlemleri Avusturya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen resmi kuruluşlar üzerinden ilerlemektedir. İzmir, Gaziantep, Antalya, Bodrum, Ankara, İstanbul gibi şehirlerde veri merkezleri bulunmaktadır. Vizeye başvuran kişinin oturduğu yere bağlı olarak randevu oluşturması gerekmektedir. Başvuru sahipleri merkezler tarafından yönlendirilerek online başvuru işlemlerini halletmektedir. Online platform üzerinden Avusturya vizesi için başvuru oluşturmak mümkündür.

Amerika Vize Online Başvurusu Nasıl Yapılır?

Amerika vize başvuru online Amerika Büyükelçiliği resmi internet sitesi üzerinden yürütülmektedir. Amerika vizesine online başvuru yapabilmek için başvurulacak vize türüne göre elektronik formların doldurulması gerekir. Amerika vize türleri, göçmen olmayan ve göçmen olarak iki temel grupta incelenmektedir. Amerika göçmen olmayan vize türünden başvuracak olanların DS-160 başvuru formunu online olarak doldurması gerekmektedir. Amerika Büyükelçiliği, resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan başvuru formları geçerli olmaktadır.

Çin Vize Online Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çin vize başvuru online işlemleri için alınacak vize türüne uygun olan formun internet üzerinden temin edilmesi gerekmektedir. Çin Büyükelçiliği’nin yaptığı resmî açıklamalara göre 1 Ocak 2021 tarihini takiben başvuru işlemleri online olarak yürütülebilmektedir. Çin vize başvurusu için online form doldurma veya internet üzerinden randevu alma gibi işlemler kolaylaştırılmıştır. Çin Ankara Büyükelçiliği resmi internet sitesi üzerinden başvuru işlemlerinin yapılabilmesi mümkündür.

Kanada Vize Online Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kanada vize başvuru online işlemleri için ülke Büyükelçiliği ve Konsolosluğu’ndan detaylı olarak bilgi alınması gerekmektedir. Kanada vize prosedürleri, çok aşamalı olarak gerçekleşmekle beraber Schengen vizesine tabi değildir. Bu nedenle başvurulacak vize türünün doğru olarak belirlenmesi önemlidir. Kanada Konsolosluğu resmi internet sitesi üzerinden online olarak başvuru formu doldurmak mümkündür. Başvurulacak vize türüne göre doğru form doldurulduktan sonra “Validate” butonuna basılarak barkod oluşturulması gerekmektedir.

İtalya Vize Online Başvurusu Nasıl Yapılır?

İtalya vize başvuru online İtalya Konsolosluğu tarafından resmi olarak yetkilendirilen kurumlar üzerinden yapılabilmektedir. Başvuru formu online olarak doldurulduktan sonra çıktısıyla beraber vize merkezlerine gidilmesi gerekmektedir. İtalya elektronik başvuru formu internet üzerinden doldurulmakla beraber randevu gününde çıktısının alınarak teslim edilmesi önemlidir. Vize başvuru formları, en önemli evraklar arasında yer almaktadır.

Bize Mesaj Gönderin

Son Güncellemeler

Sorularınız için Vize Uzmanımız ile Hemen Görüşün

Tüm başvurularınıza ve sorularınıza hızlı cevap vermek için profesyonel kadromuzdan şimdi bilgi alabilirsiniz.

vizebasvuru dark logo

Vizebasvuru.com.tr online vize başvuru platformudur. Firmamız Kültür ve Turizm Bakanlığından A Grubu seyahat acentesi belgesine sahip, İzge Turizm ve Org. Tic. Ltd.Şti olarak hizmet vermektedir. Tüm profesyonel vize danışmanlık hizmetleri için bizlere dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

ofis iletişim bilgileri

Sosyal Medya & Bülten

Sektörden ve bizlerden son güncel haberleri almak için e-posta bültenimize kayıt olabilir ve bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

ülkeler

© 2021 Vizebasvuru.com.tr – Tüm hakları saklıdır.