POLONYA VİZESİ ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Polonya seyahatiniz için vize başvurunuzda seyahat nedeninize göre vize türünüz de farklılık gösterir. Polonya vize çeşitlerini inceleyerek ihtiyacınız olan vize türüne karar verebilirsiniz. Polonya vize çeşitleri şu şekildedir:

 • Schengen Polonya Vizesi (C Tipi Kısa Süreli Vize); 180 günü kapsayan 90 günü aşmayan ve Schengen bölgelerinde geçerli bir vize türüdür. Kişisel sebepler, iş, eğitim gibi 90 günü aşmayan seyahatler için kullanılır. Schengen bölgeleri; Avusturya, Almanya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Yunanistan, İspanya, Hollanda, İzlanda, Litvanya, Liechtenstein Lüksemburg, Letonya, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İsviçre, İsveç, Macaristan ve İtalya’dır.
 • Turizm Amaçlı Polonya Vizesi; Schengen vizesi kapsamında kişisel seyahatiniz için verilen gümrükte zaman kayıplarını önleyerek, önceden hazırlanan kriterlerin doğruluğunu tespit etmeye yarayan ve durumu hızlandıran vize çeşididir.
 • Ticari Ziyaret Veya Konferans Amaçlı Polonya Vizesi; Schengen vizesi kapsamında verilir.
 • Aile, Akraba, Arkadaş Ziyareti Amaçlı Polonya Vizesi; Schengen vizesi kapsamında verilir. Ek olarak ziyaretinizin davet mektubu da istenir.
 • Kültürel ve Sportif Faaliyetler İçin Polonya Vizesi; kişisel Polonya geziniz için Schengen vizesi kapsamında verilen izindir.
 • Eğitim – Araştırma Amaçlı Polonya Vizesi; Schengen vizesi kapsamında Polonya’yı ziyaret etmek isteyen kişilere verilen izindir.
 • Tır Şoförleri İçin Polonya Vizesi; Schengen vizesi kapsamında tır şoförlerine verilen izindir.
 • Ulusal D Tipi Polonya Vizesi; geçerlilik süresi 1 yıldır. Polonya’ya birkaç kez giriş yapma hakkınız bulunur. 90 günü geçmeyecek şekilde Schengen bölgeleri ziyaret edilebilir.
 • Çalışma İzniyle Verilen Polonya Vizesi; D tipi Polonya vizesidir.
 • Eğitim ve ERASMUS İçin Polonya Vizesi; D tipi Polonya vizesidir.
 • Bilimsel Araştırma Amaçlı veya Staj İçin Polonya Vizesi; D tipi Polonya vizesidir.
 • Gönüllü Hizmetler Kapsamında Polonya Vizesi; uzun süreli seyahatleri kapsayan vize çeşididir. 90 günü geçmeyecek şekilde diğer Schengen ülkeleri ziyaret edilebilir.
 • Kurs Amaçlı Polonya Vizesi; seyahate 15 günden az kalmış sürede yapılan başvurular kabul edilmeyebilir. D Tipi vize çeşididir. Vizeniz süresince Schengen bölgelerine seyahat edilebilir.

Sosyal Medya

Sıkça Sorulan Sorular

POLONYA VİZESİ ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Turizm Amaçlı Polonya Vizesi; Schengen vizesi kapsamında kişisel seyahatiniz için verilen gümrükte zaman kayıplarını önleyerek, önceden hazırlanan kriterlerin doğruluğunu tespit etmeye yarayan ve durumu hızlandıran vize çeşididir.

Bize Mesaj Gönderin

Son Güncellemeler

Sorularınız için Vize Uzmanımız ile Hemen Görüşün

Tüm başvurularınıza ve sorularınıza hızlı cevap vermek için profesyonel kadromuzdan şimdi bilgi alabilirsiniz.

vizebasvuru dark logo

Vizebasvuru.com.tr online vize başvuru platformudur. Firmamız Kültür ve Turizm Bakanlığından A Grubu seyahat acentesi belgesine sahip, İzge Turizm ve Org. Tic. Ltd.Şti olarak hizmet vermektedir. Tüm profesyonel vize danışmanlık hizmetleri için bizlere dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

ofis iletişim bilgileri

Sosyal Medya & Bülten

Sektörden ve bizlerden son güncel haberleri almak için e-posta bültenimize kayıt olabilir ve bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

ülkeler

© 2021 Vizebasvuru.com.tr – Tüm hakları saklıdır.