Hızlı Polonya Vizesi Başvuru İşlemleri

Polonya Vizesi 2023 başvuru işlemleri hakkında güncel bilgilere sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Uzmanlarımızdan Polonya vizesi hakkında detaylı destek alabilirsiniz.

TÜM VİZELER

Vize Gereken Tüm Ülkelerde Hizmet Veriyoruz.

danışmanlık

Uzman Vize Başvuru Danışmanlığı

PR/TR

Oturum Vizesi veya Geçici Vize Başvuruları

Yasal Onay

Ülkelerin Yasalarına %100 Uygun Başvuru

şirketimiz hakkında

Çok sayıda Onaylanan Polonya Vizesi müşterilerimiz ile başarı oranımızı arttırmaya devam ediyoruz.

Hızlı ve güvenli Polonya vizesi başvurusu yapmak ister misiniz? Online başvuru ve randevu takibi ile gerekli vize evraklarınızı bize ileterek tüm yorucu işleri sizler için hızlıca yapıyoruz.

TEKLİFİMİZ

Polonya VİZESİ HİZMETLERİMİZ

İster bireysel ister kurumsal müşterimiz olun, Polonya Vizesi işlemlerinde sizlere alanında uzman en iyi danışmanlık hizmetini sunmaktayız.  Vize başvuru işlemlerinde tüm zor ve karmaşık işlemleri sizler adına gerçekleştiriyoruz. 

Polonya Oturum İşlemleri

Gelecek planlarınız doğrultusunda Polonya ülkesi için kalıcı ve geçici oturum danışmanlığı, ikame vizesi başvurularınızı gerçekleştiriyoruz.​

Polonya ÖĞRENCİ VİZESİ​

Yurtdışında okuma amaçlı alınan Polonya öğrenci vizesi başvuru işlemlerini hızlı ve güvenilir olarak konsolosluklara iletiyoruz. Başvurunuz güvencemiz dahilinde.​

Polonya aile vizeSİ

İster evlilik nedeni ile olsun, ister akraba ziyareti amaçlı olsun tüm ailenize Polonya vizesi almak istiyorsanız, ayrıcalıklı olarak size ve ailenize özel vize başvuru danışmanlığı veriyoruz.​

Polonya TİCARİ VİZE

İş seyahatlerinde Polonya vizenizi almak için öncelik sağlıyoruz. Çift pasaport işlemleri ve hızlı başvuru ile şirketinizin vize işlemlerini kolaylaştırıyoruz. ​

Polonya VIP VİZE hizmeti

Öncelik isteyen müşterilerimizi Polonya Vip Vize hizmet deneyimi ile tanıştırıyoruz. Vip müşteri özel danışmanlarımız sizin adınıza tüm işlemleri yapacaktır.​

Polonya TURİSTİK VİZE

Polonya seyahatiniz için tatil ve gezi amaçlı sunulan vize işlemlerini Vizebasvuru.com.tr ayrıcalıkları ile sunuyoruz. Siz tatil için hazırlıklarınızı yaparken bizde vize onayınızı alıyor olacağız.​

Vize Danışmanı

Polonya Vizesi Süreçleriyle ilgili Tüm Sorularınız İçin Bizi Arayın

VİZE BAŞVURU DANIŞMANLIĞI

Polonya Vizesi danışmanlık hizmetinde yılların deneyimi ile başvurularınızı uzman yardımı ile kolayca gerçekleştirin.

Polonya Vizesi Nasıl Alınır? Polonya Vizesi Ücreti 2023

Polonya Hakkında Bilgiler

Polonya vizesi ile Orta Avrupa’da yer alan Polonya Cumhuriyeti’ne seyahat edebilirsiniz. Polonya Cumhuriyeti; batıda Almanya, güneybatıda Çek Cumhuriyeti, güneyde Slovakya, kuzeydoğuda Rusya ve Litvanya, doğuda Belarus, güneydoğuda Ukrayna ile sınır komşusu iken kuzeyinde Baltık Denizi yer alır. Polonya Cumhuriyeti 312 696 km2’lik yüzölçümü ile Avrupa’nın dokuzuncu, dünyanın altmış dokuzuncu büyük ülkesi olarak bilinir. Başkenti Varşova olan Polonya Cumhuriyeti 38,4 milyon nüfus oranı ile dünya sıralamasında en kalabalık 36. ülke olarak yer alır. Polonya’nın para birimi Polonya Zlotisidir. Polonya Cumhuriyeti’nin hareketli tarihi ve oldukça geniş topraklara sahip olması nedeniyle yerleşim yerleri arasında sert geçişlerle farklılıklar gözlenir. Bölge coğrafyasının %35‘lik bir oranı ormanlık arazidir ve %50’si tarım alanı olarak ayrılır. Ülkede 23 ulusal park yer alırken birçok göl vardır. 16 idari bölgeden oluşan Polonya Cumhuriyetini ziyaret etmek için en çok Mayıs, Haziran, Eylül, Ekim ayları tercih edilir. Bu aylarda bölgenin ikliminin seyahate en uygun olduğu ılıman iklim yaşanırken ülkenin sosyal kültürel faaliyet takvimi de bu aylarda oldukça yoğundur. Bölgenin etnik ve coğrafi yapısı nedeniyle Polonya Cumhuriyeti’nde resmi dil olarak Lehçe konuşulurken, İngilizce, Almanca ve Rusça ’da konuşulan diller arasında yer alır. Bölgede iletişim kurulurken saygılı bir üslup kullanılır. “sen” yerine “siz” ifadeleri daha yaygındır. Avrupa ülkesi olmasına rağmen oldukça ekonomik bir ülkedir.

Polonya Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Polonya vizesi başvurusu yapmak için öncelikle pasaport işlemlerinizi halletmiş olmanız gerekir. En fazla 10 yıl önce oluşturulan pasaportunuzun geçerlilik tarihinin seyahat sürenizi karşıladığından emin olmalısınız ve pasaportunuzun en az son iki sayfası boş olmalıdır. Kısa süreli seyahatleriniz için Polonya Konsolosluğu’na bireysel başvuru kabul edilmez. Güvenilir ve yetkin bir danışman aracılığı ile başvuru yapmanız beklenir. D tipi uzun süreli vize işlemleriniz için bireysel olarak başvuru yapabilirsiniz. Polonya Cumhuriyeti geziniz için yapacağınız vize başvuru süreci şu şekildedir:

 • Polonya seyahatinizin süresini planlayarak gidiş – dönüş biletlerinizin rezervasyonunu yapmış olmanız gerekir.
 • Polonya seyahatiniz süresince her türlü masrafınızı karşılayacak yeterli bakiyeye sahip olmanız şartı aranır.
 • Polonya seyahat sürenizde konaklayacağınız noktaların rezervasyon bilgilerinin olması size avantaj sağlar.
 • Gerekli prosedürleri ayarlamanız sonucunda Polonya vizesi başvuru formunu doğru bilgiler ile doldurmanız gerekir.
 • Polonya’ya seyahat sebebinizi açık bir dil ile ifade edecek şekilde Polonya vizeniz için dilekçe yazmanız gerekir.
 • Polonya vize evraklarınızı eksiksiz şekilde temin edip doğru bilgiler ile doldurmanız sonucunda, vize danışmanlık firmaları aracılığı ile evraklarınız Polonya Konsolosluğu’na iletilir.
 • Belgelerinizin iletilip incelenmesi sonucunda işlem bedellerinizin harç parasının gerekli adrese yatırılması gerekir.
 • Vize başvurularınızda konsolosluktan randevu alarak seyahatiniz için mülakata tabii tutulabilirsiniz. Mülakatta kişisel bilgileriniz ve seyahat amacınız gibi sorular sorulur.
 • Vize başvuru sürecinizi olumlu olarak tamamlayıp Polonya dış elçiliklerince de mahsur görülmez ise vizeniz onaylanır.

Polonya Cumhuriyeti Schengen bölgeleri arasında yer alır. Bu sebeple Yeşil, Gri, Siyah pasaport sahipli Türk vatandaşlarının 180 günü kapsayan 90 günlük seyahat planlamalarında vize almalarına gerek yoktur. Bordo pasaportlu Türk vatandaşlarının Polonya seyahatlerinin gerekçesine göre vize işlemlerini başlatması beklenir. Kısa süreli seyahatler için 180 günü kapsayan 90 günlük Polonya vizesi almak için danışmanlık firmalarının aracılığı ile başvuru yapılabilir. 90 günü aşacak Polonya seyahatleri için Polonya Konsolosluğu’ndan bireysel olarak D tipi vize başvurusu yapılması sonucu vize almak mümkün.

Polonya Vizesi Başvuru Formu Nereden Alınır?

Polonya seyahatiniz için geçerli nitelikleri karşılayan pasaportunuzu almanız sonucu vize işlemlerini başlatabilirsiniz. Polonya vize işlemlerinizin en temelini Polonya vize başvuru formu oluşturur. Vize başvuru formunuzu doğru beyanlar ile vize türünüzün niteliğine göre doldurmanız gerekir. Başvuru formunda yer alan bilgiler vize onay süreciniz için büyük önem taşır. Bu yüzden doğru belgenin doğru şekilde doldurulduğundan emin olarak belge teslimini yapmanız sizin yararınıza olur. Polonya Konsolosluğu’nun sitesinden Polonya başvuru formuna erişim sağlamanız mümkün. Polonya vizesi başvuru formu için aşağıda yer alan örnekten de faydalanabilirsiniz. Polonya vizesi başvuru formu şu şekildedir:

Polonya Vizesi Çeşitleri Nelerdir?

Polonya seyahatiniz için vize başvurunuzda seyahat nedeninize göre vize türünüz de farklılık gösterir. Polonya vize çeşitlerini inceleyerek ihtiyacınız olan vize türüne karar verebilirsiniz. Polonya vize çeşitleri şu şekildedir:

 • Schengen Polonya Vizesi (C Tipi Kısa Süreli Vize); 180 günü kapsayan 90 günü aşmayan ve Schengen bölgelerinde geçerli bir vize türüdür. Kişisel sebepler, iş, eğitim gibi 90 günü aşmayan seyahatler için kullanılır. Schengen bölgeleri; Avusturya, Almanya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Yunanistan, İspanya, Hollanda, İzlanda, Litvanya, Liechtenstein Lüksemburg, Letonya, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İsviçre, İsveç, Macaristan ve İtalya’dır.
 • Turizm Amaçlı Polonya Vizesi; Schengen vizesi kapsamında kişisel seyahatiniz için verilen gümrükte zaman kayıplarını önleyerek, önceden hazırlanan kriterlerin doğruluğunu tespit etmeye yarayan ve durumu hızlandıran vize çeşididir.
 • Ticari Ziyaret Veya Konferans Amaçlı Polonya Vizesi; Schengen vizesi kapsamında verilir.
 • Aile, Akraba, Arkadaş Ziyareti Amaçlı Polonya Vizesi; Schengen vizesi kapsamında verilir. Ek olarak ziyaretinizin davet mektubu da istenir.
 • Kültürel ve Sportif Faaliyetler İçin Polonya Vizesi; kişisel Polonya geziniz için Schengen vizesi kapsamında verilen izindir.
 • Eğitim – Araştırma Amaçlı Polonya Vizesi; Schengen vizesi kapsamında Polonya’yı ziyaret etmek isteyen kişilere verilen izindir.
 • Tır Şoförleri İçin Polonya Vizesi; Schengen vizesi kapsamında tır şoförlerine verilen izindir.
 • Ulusal D Tipi Polonya Vizesi; geçerlilik süresi 1 yıldır. Polonya’ya birkaç kez giriş yapma hakkınız bulunur. 90 günü geçmeyecek şekilde Schengen bölgeleri ziyaret edilebilir.
 • Çalışma İzniyle Verilen Polonya Vizesi; D tipi Polonya vizesidir.
 • Eğitim ve ERASMUS İçin Polonya Vizesi; D tipi Polonya vizesidir.
 • Bilimsel Araştırma Amaçlı veya Staj İçin Polonya Vizesi; D tipi Polonya vizesidir.
 • Gönüllü Hizmetler Kapsamında Polonya Vizesi; uzun süreli seyahatleri kapsayan vize çeşididir. 90 günü geçmeyecek şekilde diğer Schengen ülkeleri ziyaret edilebilir.
 • Kurs Amaçlı Polonya Vizesi; seyahate 15 günden az kalmış sürede yapılan başvurular kabul edilmeyebilir. D Tipi vize çeşididir. Vizeniz süresince Schengen bölgelerine seyahat edilebilir.

Polonya Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Polonya seyahatiniz için gerekli vize evraklarınızın toplanması sonucunda randevu alarak belge teslimi sağlanır ve belirtilen adrese işlem bedel ücretini yatırmanız gerekir. Polonya vizesi ücreti 90 Dolardır. Polonya seyahatiniz için vize ücretleri şu şekildedir:

 • Standart vize ücreti 90 Dolar olarak belirtilir.
 • 0 – 6 yaş arası çocuklar için vize ücreti talep edilmez.
 • 6 – 12 yaş çocuklar için vize ücreti 45 Dolar olarak belirlenir.
 • Belarus pasaport sahipleri için Polonya vize ücreti 40 Dolar olarak belirtilir.
 • Polonya vize işlemlerinizde servis hizmet bedeli 13,50 Euro olarak belirtilir.

Polonya ERASMUS vize ücreti eğitim durumunuza göre farklılık gösterir. Polonya vize başvuru ücretleri mevcut kur oranına göre değişim gösterebilir. Polonya vize başvuru merkezi 500 Euro banknot kabul etmez. Vize evraklarınızın teslimi sırasında vize ücreti de nakit olarak teslim alınır. Vize başvurunuzun reddedilmesi sonucu, vize işlem ücretiniz ve vize harç paranız geri iade edilmez. Polonya vize ücretinizi bir başkasına devredemezsiniz. Yatırılan bu tutar sadece Polonya vizeniz için geçerlidir. Polonya vize ücretini ödememiş kişilerin vize başvuruları geçersiz olur.

Polonya Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Polonya seyahatiniz için vize işlemlerinizin olumlu sonuçlanması işlemlerinizin bittiği anlamına gelmez. Gümrük geçişlerinizde, kontrol noktalarında vize evraklarınız ve seyahat nedenleriniz incelenebilir. Çeşitli sebepler ile gerçekleştireceğiniz Polonya seyahatinizde teknik sebeplerden dolayı yaşayacağınız problemleri minimuma indirmek için dikkat etmeniz gereken hususlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Polonya’da evraklarınızdan önce pasaportunuz kontrol edilir. Pasaport sayfalarınızın temiz olmasına, yırtık, yıpranmış olmamasına özen göstermeniz gerekir. Pasaportunuzun seyahat sürenize göre güncel olmasına ve son iki sayfasının boş olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Gidiş – dönüş biletlerinizi tarihleri ile birlikte yetkili kişiye sunabiliyor olmanız gerekir.
 • Polonya seyahatinizde konaklayacağınız noktaların rezervasyon bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak yetkiliye sunabilmeniz gerekir.
 • Polonya seyahatiniz boyunca maddi sıkıntı çekmeyeceğinize dair banka hesap bakiyenizin de yer aldığı hesap cüzdanınızı göstererek mali durumunuzu onaylatmanız gerekir.
 • Polonya Schengen vizesi için konsolosluklara bireysel başvuru yapılmaz. Konsolosluk ile senkronize çalışan danışmanlık firmaları veya acenteler aracılığı ile başvurunuzu ileteceğiniz için seyahatinizden en fazla 3 ay önce veya en az 15 gün kala başvurunuzu iletmiş olmanız gerekir. Son dakika başvuruları büyük oranda kabul edilmez. Vize başvurunuzda planlı ilerlemenizde fayda var.
 • 18 yaşından küçük bireylerin seyahat izinlerini belgelemeleri gerekir. Aile ile toplu seyahat edecek gruplar için de tek tek her bireyin ayrı ayrı dosyası olmak zorundadır.
 • Schengen vizesi kuralları gereğince parmak izi verilmesi gerekir. Sisteme kayıtlı 5 yıllık süreyi geçmemiş parmak iziniz yok ise randevu ile giderek biyometrik veri beyanında bulunmanız gerekir. Randevu saatinizi aksatmanız sonucunda yeniden randevu almanız gerekir.
 • 12 yaşından küçük çocuklar için bu işlem geçerli değildir.
 • Polonya vizeniz reddedilirse Polonya Konsolosluğu’na itiraz dilekçesi yazma hakkınız bulunur.

Polonya Vizesi Ret Sebepleri Nelerdir?

Polonya seyahatiniz için gerekli işlemleri tamamlayıp vize işlemlerinizi başlatmanız sonucunda vize onay sürecini beklemeniz gerekir. Birçok kritere göre farklılık gösteren vize ret sonuçlarına itiraz etme hakkınız vardır. Yine de karar kesin ise evraklarınızı baştan hazırlamanız gerekir ve vize işlem ücretiniz geri iade edilmez. Yeni başvurunuz için yeni ücret yatırmanız gerekir. Polonya vizesi ret sebepleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Daha önce herhangi bir ülkede sınır dışı edilmiş olmanız başvuru sürecinizi olumsuz etkiler.
 • Polonya seyahatiniz süresince mali durumunuzun yetersiz görülmesi, ihtiyaçlarınızın karşılanamayacağını gösterir. Bu durum sonucunda ret alabilirsiniz.
 • Sicil kaydınıza göre Polonya kamu düzenini bozacağınıza karar verilirse vize başvurunuza ret cevabı alabilirsiniz.
 • Seyahat sürenizi karşılamayan bir pasaporta sahipseniz veya pasaportunuz yıpranmış ise, en az son iki sayfası boş değil ise Polonya vize başvurunuzda ret cevabı alabilirsiniz.
 • Polonya seyahat sürenizde kamu sağlığını veya huzurunu bozacağınız tespit edilirse vize başvurunuz geçerli onayı almaz, olumsuz sonuçlanır.
 • Vize başvurunuz sırasında dilekçenizi veya başvuru formunuzu yanlış, eksik bilgiler ile doldurmuşsanız veya bu tespit edilmişse Polonya vizesi başvurunuz reddedilir.
 • Vize evraklarınızı doğru vize türüne göre hazırlamış olmanıza dikkat edin.

Polonya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Polonya seyahatiniz için almak zorunda olduğunuz vize başvurunuzda gerekli evrakların doğru şekilde hazırlanması ve vize ücretinizin yatırılması, randevu ile gerekli biyometrik verilerinizin güncellenmesi adımlarından sonra yapacağınız tek şey vize başvurunuzun olumlu onay alması ve vize evraklarınızın hazırlanmasıdır.

Polonya seyahatleriniz için geçerli olan C tipi Schengen vizesini kullanmanız gerekir. Polonya vizesi onay süresi yaklaşık olarak 15 iş günüdür. Polonya seyahatiniz için D tipi Ulusal vize işlemleriniz için vize hazırlanma süreniz 15 iş günü ile 90 iş günü arasında değişim gösterir. Bu süreçleri göz önünde bulundurarak Polonya seyahatiniz için en fazla 3 ay öncesinden ve yetkin kişilerden yardım alarak Polonya vize işlemlerinizi başlatmanız sorunsuz bir seyahat başlangıcı yapmanıza sebep olur.

Polonya Vizesi Nereden Alınır?

Polonya seyahatiniz için belirlediğiniz vize türünüze göre vize başvurunuzu; sitemizin form bölümünden gerekli bilgileri doldurarak veya sitemizde yer alan irtibat telefon numaramız aracılığı ile bizimle irtibata geçerek başlatmanız mümkün.

Biz bir vize firmasıyız ve profesyonel kadromuz ile Polonya vizesi için size gerekli olacak tüm desteği sunarak, işlemlerinizi yakından takip edebiliriz. Vize işlemlerinizin yetkin ve tecrübeli kişilerden alacağınız bilgilendirme ve yönlendirmeler doğrultusunda yapılması Polonya vizenizin kabul edilme oranını maksimum seviyeye çıkarır.

Polonya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Polonya seyahatinize göre vize türünüzün çeşitlilik gösterdiği gibi, vize türüne göre de sizden talep edilen belgeler farklılık gösterir. Kişisel bilgileriniz, statünüz Polonya vizesi almanızda belirleyici etkenlerdir. Polonya vize evrakları genel hatları ile şu şekildedir:

 • Polonya seyahatiniz için vize talep formu.
 • Polonya seyahatiniz için vize başvuru formu.
 • Protokol yazısı.
 • Mesleki bilgilerinizi açıklayan belge.
 • Son 10 yılda yenilenmiş, en az son iki sayfası boş olan pasaportunuzun aslı ve fotokopisi.
 • Varsa, geçmiş dönemlere ait pasaport ve vizelerinizin fotokopileri.
 • TC kimlik numaranızın yazılı olduğu kimlik kartı fotokopisi.
 • Polonya seyahatiniz için en az 91 gün geçerli, 30 000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortanızın poliçe fotokopisi.
 • Polonya seyahatiniz için gidiş – dönüş uçak biletleriniz. Satın alma işlemi yapmadıysanız rezervasyon bilgileriniz.
 • Polonya seyahatiniz boyunca konaklayacağınız noktaların rezervasyon bilgileri.
 • Son dönemde çekilmiş, 35 x 45 mm boyutunda, arka fonu beyaz, daha önceki vize başvurularınızda kullanılmamış, üzerinde fotoğraf stüdyosunun reklamı bulunmadığı, 2 adet biyometrik fotoğraf.
 • Vize işlemleriniz için harç bedelinin hazır bulunması gerekir.
 • Çalışma amaçlı gidiyorsanız işe alım sürecinizin beyanını niteleyen Polonya hastane veya tıp kurumundan onaylı belge.
 • Banka hesap bakiyenizin ve hesap hareketlerinizin yer aldığı maddi desteğinizin yeterli olduğuna dair kanıtlayıcı belge.
 • Çalışanlar için maaş bordrosu.
 • Emekliler için emekli kartlarının fotokopisi. Emekli maaşlarının hesap hareketlerini gösteren banka cüzdanı. Emeklilik cüzdanlarının fotokopisi.
 • Ziyaret amaçlı gerçekleştirilecek olan Polonya seyahatinizde geçerli olan davet mektubunuz. Kim tarafından ne için davet edildiğinizi ve yakınlık derecenizi belirtmesi ayrıcalık taşır.
 • Orijinal faaliyet belgesi.
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği.
 • Eğer üzerinize kayıtlı tapu veya araç ruhsatı var ise onları belgeleyen fotokopiler.
 • Çalışan veya işveren konumunda olan bireyler için SGK hizmet döküm belgesi.
 • Çalışan veya işveren konumundaki bireyler için imza sirküleri ve vergi kayıtları.
 • Çalışan veya işveren konumundaki bireyler için ticaret ve sanayi odası kayıt belgesi. Resmi gazete sicil ilanını belgeleyen fotokopi.
 • İşveren konumundaki kişilerin son döneme ait vergi levhası fotokopileri.
 • Öğrenci, çocuk, ev hanımı veya çalışmayan kişilerin vize başvurularında, Polonya seyahat süreçleri boyunca maddi sıkıntı çekmeyeceklerine dair belgelendirme. Sponsorlarının mesleki bilgisi ve gelir durumunun açıkça ifade edilmesi gerekir.

Vize başvuru evraklarınızın eksiksiz ve doğru bilgiler ile tamamlandığına emin olduğunuz durumlarda danışmanlık firmasından randevu alarak işlemlerinize devam etmeniz gerekir.

Ekibimiz

PROFESYONEL DANIŞMANLARIMIZ

Vizebasvuru.com.tr olarak müşterilerimize Polonya vizesi ve oturum işlemleri konusunda uzman danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Ekibimizdeki en yeni üyemiz en az 3 Yıldır bizimle çalışmaktadır. Profesyonel danışmanlık hizmeti için bize ulaşabilirsiniz.

SİZLERDEN GELEN MESAJLAR

MÜŞTERİ YORUMLARI

3 adımda online vize danışmanlığı

BAŞVURU

Online olarak sistemimizden istediğiniz vize türü için başvuru yapın. Evrakları hazırlayıp sistemimizden bizlere kolayca ulaştırın.

RANDEVU

Uzmanlarımız Vize Başvuru Merkezlerine hızlıca sizin adınıza gerekli formları sunar. Seyahat tarihinize göre vize randevunuzu oluştururuz.

ONAY

Evrak ve randevu işlemleriniz sırasında tamamen sizi yönlendiren profesyonel kadromuz sayesinde onaylanmış vizeniz kısa sürede size ulaşır.

Videoyu oynat

Tüm Avrupa Ülkelerine Hızlı Vize Başvurusu

Almanya vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

Yunanistan Vizesi

Yunanistan vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

Fransa Vizesi

Fransa vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

İtalya Vizesi

İtalya vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

İngiltere Vizesi

İngiltere vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Polonya Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Polonya vizesi başvurusu yapmak için öncelikle pasaport işlemlerinizi halletmiş olmanız gerekir. En fazla 10 yıl önce oluşturulan pasaportunuzun geçerlilik tarihinin seyahat sürenizi karşıladığından emin olmalısınız ve pasaportunuzun en az son iki sayfası boş olmalıdır. Kısa süreli seyahatleriniz için Polonya Konsolosluğu’na bireysel başvuru kabul edilmez. Güvenilir ve yetkin bir danışman aracılığı ile başvuru yapmanız beklenir. D tipi uzun süreli vize işlemleriniz için bireysel olarak başvuru yapabilirsiniz. Polonya Cumhuriyeti geziniz için yapacağınız vize başvuru süreci şu şekildedir:

 • Polonya seyahatinizin süresini planlayarak gidiş – dönüş biletlerinizin rezervasyonunu yapmış olmanız gerekir.
 • Polonya seyahatiniz süresince her türlü masrafınızı karşılayacak yeterli bakiyeye sahip olmanız şartı aranır.
 • Polonya seyahat sürenizde konaklayacağınız noktaların rezervasyon bilgilerinin olması size avantaj sağlar.
 • Gerekli prosedürleri ayarlamanız sonucunda Polonya vizesi başvuru formunu doğru bilgiler ile doldurmanız gerekir.
 • Polonya’ya seyahat sebebinizi açık bir dil ile ifade edecek şekilde Polonya vizeniz için dilekçe yazmanız gerekir.
 • Polonya vize evraklarınızı eksiksiz şekilde temin edip doğru bilgiler ile doldurmanız sonucunda, vize danışmanlık firmaları aracılığı ile evraklarınız Polonya Konsolosluğu’na iletilir.
 • Belgelerinizin iletilip incelenmesi sonucunda işlem bedellerinizin harç parasının gerekli adrese yatırılması gerekir.
 • Vize başvurularınızda konsolosluktan randevu alarak seyahatiniz için mülakata tabii tutulabilirsiniz. Mülakatta kişisel bilgileriniz ve seyahat amacınız gibi sorular sorulur.
 • Vize başvuru sürecinizi olumlu olarak tamamlayıp Polonya dış elçiliklerince de mahsur görülmez ise vizeniz onaylanır.

Polonya Cumhuriyeti Schengen bölgeleri arasında yer alır. Bu sebeple Yeşil, Gri, Siyah pasaport sahipli Türk vatandaşlarının 180 günü kapsayan 90 günlük seyahat planlamalarında vize almalarına gerek yoktur. Bordo pasaportlu Türk vatandaşlarının Polonya seyahatlerinin gerekçesine göre vize işlemlerini başlatması beklenir. Kısa süreli seyahatler için 180 günü kapsayan 90 günlük Polonya vizesi almak için danışmanlık firmalarının aracılığı ile başvuru yapılabilir. 90 günü aşacak Polonya seyahatleri için Polonya Konsolosluğu’ndan bireysel olarak D tipi vize başvurusu yapılması sonucu vize almak mümkün.

Polonya Vizesi Başvuru Formu Nereden Alınır?

Polonya seyahatiniz için geçerli nitelikleri karşılayan pasaportunuzu almanız sonucu vize işlemlerini başlatabilirsiniz. Polonya vize işlemlerinizin en temelini Polonya vize başvuru formu oluşturur. Vize başvuru formunuzu doğru beyanlar ile vize türünüzün niteliğine göre doldurmanız gerekir. Başvuru formunda yer alan bilgiler vize onay süreciniz için büyük önem taşır. Bu yüzden doğru belgenin doğru şekilde doldurulduğundan emin olarak belge teslimini yapmanız sizin yararınıza olur. Polonya Konsolosluğu’nun sitesinden Polonya başvuru formuna erişim sağlamanız mümkün. Polonya vizesi başvuru formu için aşağıda yer alan örnekten de faydalanabilirsiniz. Polonya vizesi başvuru formu şu şekildedir:

Polonya Vizesi Çeşitleri Nelerdir?

Polonya seyahatiniz için vize başvurunuzda seyahat nedeninize göre vize türünüz de farklılık gösterir. Polonya vize çeşitlerini inceleyerek ihtiyacınız olan vize türüne karar verebilirsiniz. Polonya vize çeşitleri şu şekildedir:

 • Schengen Polonya Vizesi (C Tipi Kısa Süreli Vize); 180 günü kapsayan 90 günü aşmayan ve Schengen bölgelerinde geçerli bir vize türüdür. Kişisel sebepler, iş, eğitim gibi 90 günü aşmayan seyahatler için kullanılır. Schengen bölgeleri; Avusturya, Almanya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Yunanistan, İspanya, Hollanda, İzlanda, Litvanya, Liechtenstein Lüksemburg, Letonya, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İsviçre, İsveç, Macaristan ve İtalya’dır.
 • Turizm Amaçlı Polonya Vizesi; Schengen vizesi kapsamında kişisel seyahatiniz için verilen gümrükte zaman kayıplarını önleyerek, önceden hazırlanan kriterlerin doğruluğunu tespit etmeye yarayan ve durumu hızlandıran vize çeşididir.
 • Ticari Ziyaret Veya Konferans Amaçlı Polonya Vizesi; Schengen vizesi kapsamında verilir.
 • Aile, Akraba, Arkadaş Ziyareti Amaçlı Polonya Vizesi; Schengen vizesi kapsamında verilir. Ek olarak ziyaretinizin davet mektubu da istenir.
 • Kültürel ve Sportif Faaliyetler İçin Polonya Vizesi; kişisel Polonya geziniz için Schengen vizesi kapsamında verilen izindir.
 • Eğitim – Araştırma Amaçlı Polonya Vizesi; Schengen vizesi kapsamında Polonya’yı ziyaret etmek isteyen kişilere verilen izindir.
 • Tır Şoförleri İçin Polonya Vizesi; Schengen vizesi kapsamında tır şoförlerine verilen izindir.
 • Ulusal D Tipi Polonya Vizesi; geçerlilik süresi 1 yıldır. Polonya’ya birkaç kez giriş yapma hakkınız bulunur. 90 günü geçmeyecek şekilde Schengen bölgeleri ziyaret edilebilir.
 • Çalışma İzniyle Verilen Polonya Vizesi; D tipi Polonya vizesidir.
 • Eğitim ve ERASMUS İçin Polonya Vizesi; D tipi Polonya vizesidir.
 • Bilimsel Araştırma Amaçlı veya Staj İçin Polonya Vizesi; D tipi Polonya vizesidir.
 • Gönüllü Hizmetler Kapsamında Polonya Vizesi; uzun süreli seyahatleri kapsayan vize çeşididir. 90 günü geçmeyecek şekilde diğer Schengen ülkeleri ziyaret edilebilir.
 • Kurs Amaçlı Polonya Vizesi; seyahate 15 günden az kalmış sürede yapılan başvurular kabul edilmeyebilir. D Tipi vize çeşididir. Vizeniz süresince Schengen bölgelerine seyahat edilebilir.

Polonya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Polonya seyahatinize göre vize türünüzün çeşitlilik gösterdiği gibi, vize türüne göre de sizden talep edilen belgeler farklılık gösterir. Kişisel bilgileriniz, statünüz Polonya vizesi almanızda belirleyici etkenlerdir. Polonya vize evrakları genel hatları ile şu şekildedir:

 • Polonya seyahatiniz için vize talep formu.
 • Polonya seyahatiniz için vize başvuru formu.
 • Protokol yazısı.
 • Mesleki bilgilerinizi açıklayan belge.
 • Son 10 yılda yenilenmiş, en az son iki sayfası boş olan pasaportunuzun aslı ve fotokopisi.
 • Varsa, geçmiş dönemlere ait pasaport ve vizelerinizin fotokopileri.
 • TC kimlik numaranızın yazılı olduğu kimlik kartı fotokopisi.
 • Polonya seyahatiniz için en az 91 gün geçerli, 30 000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortanızın poliçe fotokopisi.
 • Polonya seyahatiniz için gidiş – dönüş uçak biletleriniz. Satın alma işlemi yapmadıysanız rezervasyon bilgileriniz.
 • Polonya seyahatiniz boyunca konaklayacağınız noktaların rezervasyon bilgileri.
 • Son dönemde çekilmiş, 35 x 45 mm boyutunda, arka fonu beyaz, daha önceki vize başvurularınızda kullanılmamış, üzerinde fotoğraf stüdyosunun reklamı bulunmadığı, 2 adet biyometrik fotoğraf.
 • Vize işlemleriniz için harç bedelinin hazır bulunması gerekir.
 • Çalışma amaçlı gidiyorsanız işe alım sürecinizin beyanını niteleyen Polonya hastane veya tıp kurumundan onaylı belge.
 • Banka hesap bakiyenizin ve hesap hareketlerinizin yer aldığı maddi desteğinizin yeterli olduğuna dair kanıtlayıcı belge.
 • Çalışanlar için maaş bordrosu.
 • Emekliler için emekli kartlarının fotokopisi. Emekli maaşlarının hesap hareketlerini gösteren banka cüzdanı. Emeklilik cüzdanlarının fotokopisi.
 • Ziyaret amaçlı gerçekleştirilecek olan Polonya seyahatinizde geçerli olan davet mektubunuz. Kim tarafından ne için davet edildiğinizi ve yakınlık derecenizi belirtmesi ayrıcalık taşır.
 • Orijinal faaliyet belgesi.
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği.
 • Eğer üzerinize kayıtlı tapu veya araç ruhsatı var ise onları belgeleyen fotokopiler.
 • Çalışan veya işveren konumunda olan bireyler için SGK hizmet döküm belgesi.
 • Çalışan veya işveren konumundaki bireyler için imza sirküleri ve vergi kayıtları.
 • Çalışan veya işveren konumundaki bireyler için ticaret ve sanayi odası kayıt belgesi. Resmi gazete sicil ilanını belgeleyen fotokopi.
 • İşveren konumundaki kişilerin son döneme ait vergi levhası fotokopileri.
 • Öğrenci, çocuk, ev hanımı veya çalışmayan kişilerin vize başvurularında, Polonya seyahat süreçleri boyunca maddi sıkıntı çekmeyeceklerine dair belgelendirme. Sponsorlarının mesleki bilgisi ve gelir durumunun açıkça ifade edilmesi gerekir.

Vize başvuru evraklarınızın eksiksiz ve doğru bilgiler ile tamamlandığına emin olduğunuz durumlarda danışmanlık firmasından randevu alarak işlemlerinize devam etmeniz gerekir.

Polonya Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Polonya seyahatiniz için gerekli vize evraklarınızın toplanması sonucunda randevu alarak belge teslimi sağlanır ve belirtilen adrese işlem bedel ücretini yatırmanız gerekir. Polonya vizesi ücreti 90 Dolardır. Polonya seyahatiniz için vize ücretleri şu şekildedir:

 • Standart vize ücreti 90 Dolar olarak belirtilir.
 • 0 – 6 yaş arası çocuklar için vize ücreti talep edilmez.
 • 6 – 12 yaş çocuklar için vize ücreti 45 Dolar olarak belirlenir.
 • Belarus pasaport sahipleri için Polonya vize ücreti 40 Dolar olarak belirtilir.
 • Polonya vize işlemlerinizde servis hizmet bedeli 13,50 Euro olarak belirtilir.

Polonya ERASMUS vize ücreti eğitim durumunuza göre farklılık gösterir. Polonya vize başvuru ücretleri mevcut kur oranına göre değişim gösterebilir. Polonya vize başvuru merkezi 500 Euro banknot kabul etmez. Vize evraklarınızın teslimi sırasında vize ücreti de nakit olarak teslim alınır. Vize başvurunuzun reddedilmesi sonucu, vize işlem ücretiniz ve vize harç paranız geri iade edilmez. Polonya vize ücretinizi bir başkasına devredemezsiniz. Yatırılan bu tutar sadece Polonya vizeniz için geçerlidir. Polonya vize ücretini ödememiş kişilerin vize başvuruları geçersiz olur.

Polonya Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Polonya seyahatiniz için vize işlemlerinizin olumlu sonuçlanması işlemlerinizin bittiği anlamına gelmez. Gümrük geçişlerinizde, kontrol noktalarında vize evraklarınız ve seyahat nedenleriniz incelenebilir. Çeşitli sebepler ile gerçekleştireceğiniz Polonya seyahatinizde teknik sebeplerden dolayı yaşayacağınız problemleri minimuma indirmek için dikkat etmeniz gereken hususlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Polonya’da evraklarınızdan önce pasaportunuz kontrol edilir. Pasaport sayfalarınızın temiz olmasına, yırtık, yıpranmış olmamasına özen göstermeniz gerekir. Pasaportunuzun seyahat sürenize göre güncel olmasına ve son iki sayfasının boş olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Gidiş – dönüş biletlerinizi tarihleri ile birlikte yetkili kişiye sunabiliyor olmanız gerekir.
 • Polonya seyahatinizde konaklayacağınız noktaların rezervasyon bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak yetkiliye sunabilmeniz gerekir.
 • Polonya seyahatiniz boyunca maddi sıkıntı çekmeyeceğinize dair banka hesap bakiyenizin de yer aldığı hesap cüzdanınızı göstererek mali durumunuzu onaylatmanız gerekir.
 • Polonya Schengen vizesi için konsolosluklara bireysel başvuru yapılmaz. Konsolosluk ile senkronize çalışan danışmanlık firmaları veya acenteler aracılığı ile başvurunuzu ileteceğiniz için seyahatinizden en fazla 3 ay önce veya en az 15 gün kala başvurunuzu iletmiş olmanız gerekir. Son dakika başvuruları büyük oranda kabul edilmez. Vize başvurunuzda planlı ilerlemenizde fayda var.
 • 18 yaşından küçük bireylerin seyahat izinlerini belgelemeleri gerekir. Aile ile toplu seyahat edecek gruplar için de tek tek her bireyin ayrı ayrı dosyası olmak zorundadır.
 • Schengen vizesi kuralları gereğince parmak izi verilmesi gerekir. Sisteme kayıtlı 5 yıllık süreyi geçmemiş parmak iziniz yok ise randevu ile giderek biyometrik veri beyanında bulunmanız gerekir. Randevu saatinizi aksatmanız sonucunda yeniden randevu almanız gerekir.
 • 12 yaşından küçük çocuklar için bu işlem geçerli değildir.
 • Polonya vizeniz reddedilirse Polonya Konsolosluğu’na itiraz dilekçesi yazma hakkınız bulunur.

Polonya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Polonya seyahatiniz için almak zorunda olduğunuz vize başvurunuzda gerekli evrakların doğru şekilde hazırlanması ve vize ücretinizin yatırılması, randevu ile gerekli biyometrik verilerinizin güncellenmesi adımlarından sonra yapacağınız tek şey vize başvurunuzun olumlu onay alması ve vize evraklarınızın hazırlanmasıdır.

Polonya seyahatleriniz için geçerli olan C tipi Schengen vizesini kullanmanız gerekir. Polonya vizesi onay süresi yaklaşık olarak 15 iş günüdür. Polonya seyahatiniz için D tipi Ulusal vize işlemleriniz için vize hazırlanma süreniz 15 iş günü ile 90 iş günü arasında değişim gösterir. Bu süreçleri göz önünde bulundurarak Polonya seyahatiniz için en fazla 3 ay öncesinden ve yetkin kişilerden yardım alarak Polonya vize işlemlerinizi başlatmanız sorunsuz bir seyahat başlangıcı yapmanıza sebep olur.

Polonya Vizesi Nereden Alınır?

Polonya seyahatiniz için belirlediğiniz vize türünüze göre vize başvurunuzu; sitemizin form bölümünden gerekli bilgileri doldurarak veya sitemizde yer alan irtibat telefon numaramız aracılığı ile bizimle irtibata geçerek başlatmanız mümkün.

Biz bir vize firmasıyız ve profesyonel kadromuz ile Polonya vizesi için size gerekli olacak tüm desteği sunarak, işlemlerinizi yakından takip edebiliriz. Vize işlemlerinizin yetkin ve tecrübeli kişilerden alacağınız bilgilendirme ve yönlendirmeler doğrultusunda yapılması Polonya vizenizin kabul edilme oranını maksimum seviyeye çıkarır.