fbpx

Romanya Vizesi Başvuru Formu Nereden Alınır? Romanya Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Romanya vize işlemleri

Romanya vize başvuru formu belgelerin arasında mutlaka yer almalıdır. Online sistem üzerinden başvuru formunu temin ederek gerekli bilgiler doğrultusunda doldurabilirsiniz.

Romanya vizesi için örnek link: https://www.vizebasvuru.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/romanya-vize-basvuru-formu.pdf

Romanya vize ücreti 80 Euro olarak belirlenmiştir. Romanya vize başvurularında, başvuru merkez ücreti 30 Euro’dur. Romanya vize ücretleri çeşitli unsurlara göre farklılık göstermektedir. Turistik, ticari, ziyaret, transit, şoför, öğrenci vizeleri 80 Euro’dur. D tipi uzun süreli oturma izni veren Romanya vize ücreti ise 200 Euro’dur. Romanya vizesi alacak 6 ila 12 yaş aralığındaki çocuklar için 40 Euro ödenmektedir. Moldova, Makedonya, Sırbistan ülkeleri vize ücretlerinden muaftır.

 Romanya vize başvurusu sırasında belli bir bedel ödemekten muaf olan kişiler şöyledir:

  • 0-6 yaş aralığındaki çocuklar
  • Romanya vatandaşlığında olan ailelerin üyeleri
  • Bilimsel amaçlı seyahat edecek olan kişiler

Sosyal Medya

Bize Mesaj Gönderin

Son Güncellemeler

Sorularınız için Vize Uzmanımız ile Hemen Görüşün

Tüm başvurularınıza ve sorularınıza hızlı cevap vermek için profesyonel kadromuzdan şimdi bilgi alabilirsiniz.

vizebasvuru dark logo

Vizebasvuru.com.tr online vize başvuru platformudur. Firmamız Kültür ve Turizm Bakanlığından A Grubu seyahat acentesi belgesine sahip, İzge Turizm ve Org. Tic. Ltd.Şti olarak hizmet vermektedir. Tüm profesyonel vize danışmanlık hizmetleri için bizlere dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

ofis iletişim bilgileri

Sosyal Medya & Bülten

Sektörden ve bizlerden son güncel haberleri almak için e-posta bültenimize kayıt olabilir ve bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

ülkeler

© 2021 Vizebasvuru.com.tr – Tüm hakları saklıdır.