Vize Başvuruları Ne Zaman Açılacak 2022?

2021 vize başvurularının açılma zamanı ülkelerin uyguladıkları prosedürlere bağlı olarak değişim gösterir. Ülkeler, vize başvurularını kabul etmekle beraber birtakım kısıtlamaların devam ettiğini söylemek mümkündür. Tüm dünyada yaşanan pandemi sürecinden dolayı vize işlemlerinde birtakım kısıtlamalar meydana gelmiştir. 2021 yılında Covid-19 önlemleri kapsamında ülkelere giriş çıkışlar kontrol altındadır. Türkiye’den diğer ülkelere vize alarak yolculuk yapacak olan kişilerin ülke prosedürlerine göre belirli şartları yerine getirmesi gerekir. 2021 vize başvuruları, ülkeler tarafından verilen güncel kararlara göre şekillenmektedir. Ülkelere girişte seyahat kısıtlamaları devam ettiğinden yolcular tarafından hangi şartların sağlanması gerektiğine dikkat edilmesi gerekir.

Konsolosluklar Ne Zaman Açılacak 2021?

2021 konsoloslukların açılma zamanı ülkelere göre farklılık göstermektedir. Türkiye’de hizmet veren konsolosluklar Covid-19 önlemleri doğrultusunda hizmetlerine devam etmektedir. Her ülke konsolosluğunun kendisine ait resmi internet sitesi bulunmaktadır. Vize başvuruları ve yolculuk detaylarına dair tüm bilgilendirmelere internet üzerinden erişilebilmektedir. Konsolosluklar, şu an için resmi tatil günleri haricinde hizmet vermektedir. Ocak 2021 tarihin takiben büyükelçilik ve konsolosluklar tarafından gerekli açıklamalar yapılmıştır. Ülke giriş çıkışlarında hangi önemlerin alınacağı ve yolcuların sağlaması gereken prosedürler güncel şekilde duyurulmaktadır.

Konsoloslukların açık olması, vize başvuruları açısından kritik öneme sahiptir. Günümüzde vize başvuruları için aracı kurumlar tayin edilmekte ve onlar üzerinden başvuru süreci yönetilebilmektedir. Fakat başvuruların değerlendirilmesi ve sonuca bağlanması konsoloslukların insiyatifinde olmaktadır. Pandemi sürecinden dolayı ülke girişlerinde kontroller sıkılaşmıştır. Bu kapsamda birtakım ülkeler, negatif sonuçlu olan PCR testinin sunulmasını istemektedir. 2021 yılı Ocak ayını takiben konsolosluklar, vize hizmetleri vermeye kontrollü şekilde devam etmektedir. Vize başvuru süreçlerinde yolcular, ülkelerin istedikleri koşulları sağlamalı ve başvurular buna göre gerçekleştirilmelidir.

Vize Başvuruları Açık Mı?

Vize başvurularının açık olup olmadığı ülkelere göre değişim göstermektedir. Ülkelerin konsoloslukları tarafından gerekli açıklamalar yapılmaktadır. Pandemi sürecinde uçuşların kapalı olmasından dolayı vize alımları belirli bir dönem boyunca mümkün olmamıştır. Avrupa ülkelerine gerçekleştirilecek olan seyahatler için kontrollü şekilde vize başvurusu yapmak mümkündür. Almanya, İtalya, Hollanda gibi ülkeler belirli şartların sağlanması halinde vize başvurularını onaylamaktadır. Bunun yanı sıra ABD ve İngiltere gibi ülkelerde kendi belirledikleri vize prosedürleri doğrultusunda başvuruları kabul etmektedir.

Pandemi sürecinde kontrollü olarak normalleşme başlamasıyla beraber yurt dışı uçuşları açılmıştır. Bu kapsamda ülkelerin istedikleri prosedürler yerine getirilerek vize başvurularını gerçekleştirmek mümkündür. Vize başvuruları açık olmakla beraber ülkeler tarafından güncel olarak yayınlanan bilgilendirmelerin takip edilmesi önemlidir. Ülkelerde yaşanan Covid-19 sürecine bağlı olarak yeni alınan kararlarla vize başvuruları yönlendirilebilmektedir. Güncel olarak çoğu ülkenin vize başvuruları açık olmakla birlikte aciliyetin olup olmaması vb. durumların ilgili kurumlara kanıtlarla sunulması gerekir.

Schengen Vizesi Ne Zaman Açılacak 2021?

2021 Schengen vize başvurularının açılma zamanı resmi olarak verilen kararlarla kesinleşmektedir. Schengen vize başvuruları, Covid-19 tedbirleri kapsamında açıktır. Schengen vizesi, AB ülkelerine çeşitli amaçlar doğrultusunda ziyaret gerçekleştirmek isteyenlere verilen kısa süreli vizedir. Dünya genelinde yaşanan pandemi, ülkelerin giriş çıkışlara kısıtlama getirmesine neden olmuştur. Getirilen kısıtlamalar, vize başvurularını doğrudan etkilemiştir. 2021 yılını takiben Schengen vize başvuruları ülkelerin uyguladıkları prosedürlere bağlı olarak kontrollü şekilde gerçekleşir. Almanya, Avusturya, İtalya gibi Schengen üyesi ülkelere belirli şartları sağlamak kaydıyla giriş yapmak mümkündür.

iDATA Nedir?

iDATA’nın ne olduğu Türkiye’de İtalya ve Almanya vize başvuru süreçlerinde yetkilendirilen kurum olarak yapılabilir. Ülke konsoloslukları tarafından resmi olarak yetki verilen bir kurumdur. Vize başvuru süreçlerine dair yapılan güncel duyurular resmi internet sitesinde yer almaktadır. Başvuru sahiplerinin evraklarını eksiksiz olarak hazırlaması ve iDATA üzerinden online olarak randevularını almaları gerekir. Vize için başvuru yapan kişiler, Schengen vize adımlarını takip ederek belirlenen ülkelere seyahat gerçekleştirebilir.

Pandemi sürecinden sonra ülkeler arası uçuşların açılmasıyla beraber vize başvuruları yeniden gündeme gelmiştir. İtalya ve Almanya gibi Schengen üye ülkeler arasında bulunanlar Covid-19 testi yaptırılmasını zorunlu tutmaktadır. PCR testi olarak adlandırılan Covid-19 testi, ülkelere giriş yapabilmek için gereklidir. Sonucu negatif çıkan testin görevlilere gösterilmesi ve onay alınması gerekir. iDATA, vizeye başvuranlara test hizmeti sunmakta ve anlaşmalı sağlık kuruluşları üzerinden PCR testi yaptırmaya olanak tanımaktadır. Hangi ülkeye seyahat edilecekse onun istediği koşullara uygun olan testler yaptırılarak güvenli bir seyahat süreci gerçekleştirilmektedir.

Vize Randevusu Nasıl Alınır 2021?

2021 yılı vize randevusu almanın yolu ülke prosedürlerine göre farklılık göstermektedir. Konsolosluk veya büyükelçilikler üzerinden doğrudan başvuru gerçekleştirmek mümkündür. Fakat yoğunluğun fazla olmasından dolayı vize alım sürecinin uzama ihtimali vardır. Bu nedenle her ülkenin konsolosluğu tarafından yetki verilen firmalardan randevu alınabilmektedir. Randevu alınan firmalar, yalnızca belgelerin temin edilmesi ve yetkili kuruma iletilmesiyle görevlidir. Vize başvurularının olumlu veya olumsuz yanıt alması yine konsoloslukların insiyatifinde olan bir durumdur.

2021 vize başvuruları, internet siteleri üzerinden online olarak alınabilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kişilerin sahip oldukları pasaport türleri vize başvurularında etkilidir. Seyahat edilecek olan ülkelerin konsoloslukları üzerinden net bilgilere erişmek mümkündür. Dönemsel olarak yapılan duyurularla vize almak isteyen kişilerin yerine getirmesi gereken yükümlülükler belirtilmektedir. Her konsolosluk, vize süreçlerini farklı prosedürler doğrultusunda yürütmektedir. Bazı konsolosluklar, başvuruları şahsen kabul etmemekte ve doğrudan vize merkezlerine yönlendirme yapmaktadır.

2021 yılında seyahat edilecek olan ülkelerin konsolosluklarının randevu verme biçiminin araştırılması gerekir. Her ülke için teslim edilecek evraklarda farklılık olabilmektedir. Ülkeler için başvurulan vize türü vb. durumlar başvuru süreçlerini doğrudan etkilemektedir. Vize randevuları alındıktan sonra randevu günü ve saatinde istenen belgeler eksikiz şekilde teslim edilmelidir. Başvuruların onaylanıp onaylanmamasına gerekli incelemeler yapıldıktan sonra karar verilmektedir. Pandemi koşullarına bağlı olarak bazı ülkeler, yalnızca aciliyeti bulunan durumlarda vizelere onay vermektedir. İlgili ülkelerin hangi şartların sağlanması istediğin incelenerek başvuru yapılmalıdır.

Almanya Vize Başvuruları Ne Zaman Açılacak?

Almanya vize başvurularının açılma zamanı ülkeye giriş çıkış kısıtlamalarının kalkmasına bağlı olarak belirlenmiştir. Almanya’ya seyahat gerçekleştirmek için vize başvuruları açıktır. 2021 yılı Ocak ayını takiben belirli şartları sağlayan kişiler Almanya vizesi alabilir. Almanya Federal Cumhuriyeti, Covid-19 tedbirleri kapsamında vize kabul etmektedir. Almanya’da seyahat etmeden önce elektronik ortamda ülkeye giriş kaydı yapılması zorunluluğu vardır. Dijital giriş kaydı oluşturan kişilerin Almanya’da girerken belgeyi yanlarında taşıması istenir.

Pandemi kısıtlamaları doğrultusunda pek çok ülke elektronik giriş kaydı istemektedir. Almaya’ya giren herkes Covid-19 testi yaptırmak zorundadır. Güncel gelişmelere göre vize başvurularıyla alakalı duyurular, Almanya’nın Türkiye’de bulunan Dış Temsilcilikleri tarafından yapılmaktadır. C tipi Schengen vizesi ve D tipi Ulusal vize başvurularında aranan şartlar farkılaşmaktadır. Almanya’ya vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin karantina uygulamalarını dikkate alması gerekir.

Almanya vizesi alınabilmekle beraber test koşullarını sağlamayanların ülkeye giriş yapması mümkün değildir. Özellike son 10 günlük süre içerisinde herhangi bir risk bölgesinde bulunmuş olan kişilerden kayıt belgesi istenmektedir. Geçerli bir sebepten ötürü dijital kayıt oluşturması mümkün olmayan kişilerin kağıt üzerinde ek bildirim göstermesi zorunlu tutulmuştur. 6 yaşını doldurarak Almanya’ya giriş yapacak olanlar, son 10 günde riskli bölgelerde bulunmuş ise test sonuçlarını yanlarında bulundurmak zorundadır. Almanya’ya girişten en fazla 48 saat önce testin yaptırılarak gerekli makamlara sunulması gerekmektedir.

Almanya vize başvurusu yapılmadan önce ülkenin hangi giriş koşullarının sağlanmasını istediğinin bilinmesi önemlidir. Yayınlanan yeni yönetmelik çerçevesinde Almanya’ya giriş yapmak isteyenler karantina düzenlemelerine tabidir. Vaka sayısının yüksek olduğu yerlerden seyahat gerçekleştirenlerin ülkeye girdikten sonra varış yerine giderek 10 gün boyunca karantinada kalması gerekir. Transit olarak gerçekleştirilecek yolculuklarda ise ev karantinası zorunluluğu bulunmamaktadır.

Amerika Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Amerika vize başvurularının açılma zamanı Covid-19 tedbirleri kapsamında gerçekleşmiştir. Kontrollü olarak normalleşmelerle beraber ülkeler sınırlarını yeniden giriş çıkışa açmıştır. Amerika vize başvuruları, diğer ülkelerde olduğu gibi pandemiye dönük verilen tedbir kararlarıyla açıktır. A.B.D. Dışişleri Bakanlığı tarafından vize başvurularına yönelik kararlar duyurulmaktadır. Acil olmayan B1/B2 tipi turist vizeleri şu an için askıya alınmıştır. F,M ve J kategorilerinden değişim programı için başvuracak olanlar, ilk defa başvuru yapacak öğrenciler şu anda askıya alınan kategoriler arasındadır.

İstanbul ABD Başkonsolosluğu ve Ankara ABD Büyükelçiliği’den yalnızca aciliyeti olan durumlar için vize randevusu almak mümkündür. ABD’ye alınacak ve acil göçmen olmayan vize randevuları, ABD Büyükelçiliği tarafından incelenerek karara bağlanır. Acil olmadığı tespit edilen vizeler için şu anda randevu almak mümkün değildir. İnsani durumlar ve tıbbi tedavi kapsamına giren durumlar acil olarak nitelendirilir.

Konsolosluk’tan randevu almış fakat son 14 gün içerisinde öksürük, nefes darlığı vb. durumlar geçirenlerin randevu tarihlerini değiştirmeleri gerekir. 26 Ocak 2021 tarihinde verilen kararlarla ABD’ye seyahat etmeden en fazla 72 saat içerisinde Covid-19 testi yaptırmak zorunludur. Uçağa binmeden önce havayolu yetkililerine test sonucunun negatif olduğunun belgelerle sunulması gerekir. ABD’ye seyahat edecek olanlar, Covid-19 geçirdikten sonra iyileştiklerini ispatladıkları halde uçağa binebilir.

İngiltere Vize Başvuruları Ne Zaman Açılacak?

İngiltere vize başvurularının açılma zamanı İngiltere Konsolosluğu tarafından verilen kararlara bağlıdır. 2020 yılında pandeminin yoğun olduğu dönemde randevu alımlarını durduracağını ve olan randevuların erteleneceğine duyuran konsolosluk, güncel olarak bilgilendirme yapmaktadır. Son olarak yayınlanan duyurulara göre İngiltere vize başvuruları, kontrollü şekilde açıktır. 

Ülkeye giriş çıkışlarda alınan pandemi önlemlerinden dolayı ekstra belgelerin istenmesi mümkündür. 23 Haziran 2020 tarihini takiben İngiltere vize başvuru merkezleri üzerinden vize işlemlerinin tamamlanabileceği duyurulmuştur. İngiltere’ye olan uçuşların açılmasıyla beraber 2021 yılında vize alarak ülkeye seyahat etmek mümkündür. İngiltere uçuşundan en az 72 saat öncesinden alınan PCR testi, Covid-19 önlemleri kapsamında gereklidir.

İtalya Vize Başvuruları Ne Zaman Açılacak?

İtalya vize başvurularının açılma zamanı ülke sınırlarının açılması ve başlayan uçuşlarla şekillenmiştir. İtalya’ya kısa süreli olarak gerçekleştirilecek seyahatleri için vize merkezleri üzerinden başvuru yapmak mümkündür. Uzun süreli olarak yapılacak vize başvurularında ise doğrudan İtalya Büyükelçiliği ve Konsolosluk’tan randevu alınması gerekir. İtalya Konsolosluğu güncel olarak hizmet vermeye devam etmekte ve başvuruları değerlendirmektedir. Vize almak isteyen kişilerin gerekli belgeleri hazırlayarak randevu günü ve saatinde başvurularını gerçekleştirmesi gerekir. İtalya’da giriş yapabilmek için PCR testi istenmemekle beraber zorunlu karantina uygulaması söz konusudur.

İtalya vize hizmetleri için konsolosluk, iDATA’yı yetkilendirmiştir. Vize başvuru süreçleri iDATA üzerinden ilerlemektedir. Pandemi sürecinden kaynaklı olarak İtalya vize başvurularında mobil başvuru hizmeti sağlanmaktadır. 1 Aralık 2020 tarihini takiben verilen kararlar doğrultusunda Schengen vize başvurularında kolaylık sağlanmaktadır. Normal şartlarda başvuru sahibi, parmak izi işlemleri için doğrudan vize merkezinde bulunmak zorundadır. Fakat yapılan uygulamayla beraber iDATA mobil başvuru ekipleri, doğrudan başvuru sahibinin işyerine gelerek parmak izi alabilmektedir.

Hollanda Vize Başvuruları Ne Zaman Açılacak?

Hollanda vize başvurularının açılma zamanı uçuşların açılmasını takiben gerçekleşmiştir. Hollanda vize başvuruları güncel olarak açıktır. Covid-19 kapsamında alınan seyahat önlemleri ise devam etmektedir. 16 Aralık 2020’de verilen kararla negatif sonuçlu Covid-19 testinin sunulması gerekir. Yolcuların Hollanda’ya varış tarihinden itibaren 72 saatten daha eski olmayan negatif Covid-19 testini ve kanıtlayıcı belgeleri göstermesi zorunludur. Schengen vize başvurusu yapmak isteyenler vize merkezleri üzerinden işlem gerçekleştirmelidir. Hangi tip vize alınmak istendiğine bağlı olarak başvuru süreçleri farklılaşmaktadır. Hollanda Konsolosluğu resmi internet sitesi üzerinden güncel pandemi koşullarına göre duyuru yapılmaktadır.

Avusturya Vize Başvuruları Ne Zaman Açılacak?

Avusturya vize başvurularının açılma zamanı Konsolosluk tarafından yapılan bilgilendirmeler doğrultusunda netleşmektedir. Şu an için prosedürlere uygun şekilde vize alanların Avusturya’ya seyahat etmesi mümkünüdür. 10 Mart 2021 tarihinde yapılan güncel bilgilendirmelere göre Covid-19 hastalığını kapsayan seyahat sağlık sigortasının yaptırılması zorunludur. Türkiye’den kalkan Hollanda uçuşlarında negatif sonuçlu PCR testinin yolcuların yanında bulunması istenmektedir.

Avusturya’ya seyahat gerçekleştirmeden önce elektronik kayıt oluşturulması şartı bulunmaktadır. Kayıt formlarının İngilizce ve Almanca olarak sunulması gerekmektedir. Gerekli koşulları sağlayan kişiler, belgelerini eksiksiz şekilde hazırlayarak vize başvurusunu gerçekleştirebilir. Dünya genelindeki Covid-19 önlemlerine bağlı olarak başvuru süreçlerinde değişiklikler yaşanabilmektedir.

Yunanistan Vize Başvuruları Ne Zaman Açılacak?

Yunanistan vize başvurularının açılma zamanı sınırların kontrollü olarak açılmasını takibendir. Yunanistan’a seyahat etmek isteyenlerin vize prosedürlerini yerine getirerek evraklarını eksiksiz şekilde sunması gerekir. Yunanistan Konsolosluğu’ndan randevu almak mümkündür. Fakat oluşabilecek yoğunluk ve aksamalardan dolayı aracı vize kurumları üzerinden vize başvurusu yapılması tavsiye edilir. Yaşanan salgın durumundan dolayı vize başvuruları tek tek ve detaylı olarak incelenmektedir. Yunansitan’a seyahat etmek için acil durumu bulunanların bu durumu kanıtlayıcı ve destekleyici belgelerini mutlaka sunmaları gerekir.

Dubai Vize Başvuruları Ne Zaman Açılacak?

Dubai vize başvurularının açılma zamanı pandemi sürecinde alınan kararlarla kesinleşmiştir. Dubai vize başvuruları için doğrudan Konsolosluğa gitmeye gerek yoktur. Online sistem üzerinden vize başvurusu yapılması mümkündür. Vize başvuruları Dubai Konsolosluğu tarafından sonuçlandırılır. 180 gün içerisinde 90 gün boyunca seyahat gerçekleştirecek olan gri, siyah ve yeşil pasaport sahiplerinin vize almasına gerek yoktur.

Dubai için aracı firmalar üzerinden vize başvurusu yapılabilmektedir. Covid-19 önlemleri kapsamında ülkeye girebilmek için birtakım uygulamaların yapılması gerekir. 31 Ocak 2021 tarihinde duyurulan kararla Dubai’ye giriş yapacak olan tüm yolculardan negatif sonuçlu PCR testi istenir. Yaptırılacak olan testlerin uçuştan en fazla 72 saat öncesine ait olması önem taşımaktadır.

Bulgaristan Vize Başvuruları Ne Zaman Açılacak?

Bulgaristan vize başvurularının açılma zamanı güncel olarak yapılan bilgilendirmelerle netleşir. Bulgaristan’a seyahat etmek isteyenler için vize başvuruları açıktır. Bulgaristan, AB ülkeleri arasında bulunsa da henüz Schengen Anlaşması’nı imzalamamıştır. Bu nedenle Bulgaristan’a seyahat edebilmek için Bulgaristan vizesi alınması gerekir. Kısa veya uzun dönemli olarak vize başvurusu yapmak mümkündür.

2021 vize başvuruları, Bulgaristan Konsolosluğu’nun kontrolünden geçmekte ve uygun görülmeyenler reddedilmektedir. Konsolosluk tarafından yetki verilen vize firmaları üzerinden başvurular gerçekleştirilebilir. Başvuru sahipleri, başkonsolosluk veya konsolosluktan randevu alarak vize işlemlerini tamamlar. Vizelerin olumlu yanıtlanabilmesi için belgelerde herhangi bir eksiklik bulunmaması gerekir.

Sosyal Medya

Sıkça Sorulan Sorular

Konsolosluklar Ne Zaman Açılacak 2021?

Konsolosluklar, şu an için resmi tatil günleri haricinde hizmet vermektedir. Ocak 2021 tarihin takiben büyükelçilik ve konsolosluklar tarafından gerekli açıklamalar yapılmıştır. Ülke giriş çıkışlarında hangi önemlerin alınacağı ve yolcuların sağlaması gereken prosedürler güncel şekilde duyurulmaktadır.

Vize Başvuruları Açık Mı?

Avrupa ülkelerine gerçekleştirilecek olan seyahatler için kontrollü şekilde vize başvurusu yapmak mümkündür. Almanya, İtalya, Hollanda gibi ülkeler belirli şartların sağlanması halinde vize başvurularını onaylamaktadır. Bunun yanı sıra ABD ve İngiltere gibi ülkelerde kendi belirledikleri vize prosedürleri doğrultusunda başvuruları kabul etmektedir.

Schengen Vizesi Ne Zaman Açılacak 2021?

Schengen vize başvuruları, Covid-19 tedbirleri kapsamında açıktır. Schengen vizesi, AB ülkelerine çeşitli amaçlar doğrultusunda ziyaret gerçekleştirmek isteyenlere verilen kısa süreli vizedir. Dünya genelinde yaşanan pandemi, ülkelerin giriş çıkışlara kısıtlama getirmesine neden olmuştur. Getirilen kısıtlamalar, vize başvurularını doğrudan etkilemiştir. 2021 yılını takiben Schengen vize başvuruları ülkelerin uyguladıkları prosedürlere bağlı olarak kontrollü şekilde gerçekleşir.

iDATA Nedir?

Ülke konsoloslukları tarafından resmi olarak yetki verilen bir kurumdur. Vize başvuru süreçlerine dair yapılan güncel duyurular resmi internet sitesinde yer almaktadır. Başvuru sahiplerinin evraklarını eksiksiz olarak hazırlaması ve iDATA üzerinden online olarak randevularını almaları gerekir.

Vize Randevusu Nasıl Alınır 2021?

2021 yılı vize randevusu almanın yolu ülke prosedürlerine göre farklılık göstermektedir. Konsolosluk veya büyükelçilikler üzerinden doğrudan başvuru gerçekleştirmek mümkündür. Fakat yoğunluğun fazla olmasından dolayı vize alım sürecinin uzama ihtimali vardır. Bu nedenle her ülkenin konsolosluğu tarafından yetki verilen firmalardan randevu alınabilmektedir.

Almanya Vize Başvuruları Ne Zaman Açılacak?

Almanya’ya seyahat gerçekleştirmek için vize başvuruları açıktır. 2021 yılı Ocak ayını takiben belirli şartları sağlayan kişiler Almanya vizesi alabilir. Almanya Federal Cumhuriyeti, Covid-19 tedbirleri kapsamında vize kabul etmektedir. Almanya’da seyahat etmeden önce elektronik ortamda ülkeye giriş kaydı yapılması zorunluluğu vardır.

Amerika Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Amerika vize başvurularının açılma zamanı Covid-19 tedbirleri kapsamında gerçekleşmiştir. Kontrollü olarak normalleşmelerle beraber ülkeler sınırlarını yeniden giriş çıkışa açmıştır. Amerika vize başvuruları, diğer ülkelerde olduğu gibi pandemiye dönük verilen tedbir kararlarıyla açıktır. A.B.D. Dışişleri Bakanlığı tarafından vize başvurularına yönelik kararlar duyurulmaktadır. Acil olmayan B1/B2 tipi turist vizeleri şu an için askıya alınmıştır. F,M ve J kategorilerinden değişim programı için başvuracak olanlar, ilk defa başvuru yapacak öğrenciler şu anda askıya alınan kategoriler arasındadır.

İngiltere Vize Başvuruları Ne Zaman Açılacak?

İngiltere vize başvurularının açılma zamanı İngiltere Konsolosluğu tarafından verilen kararlara bağlıdır. 2020 yılında pandeminin yoğun olduğu dönemde randevu alımlarını durduracağını ve olan randevuların erteleneceğine duyuran konsolosluk, güncel olarak bilgilendirme yapmaktadır. Son olarak yayınlanan duyurulara göre İngiltere vize başvuruları, kontrollü şekilde açıktır.

İtalya Vize Başvuruları Ne Zaman Açılacak?

İtalya vize başvurularının açılma zamanı ülke sınırlarının açılması ve başlayan uçuşlarla şekillenmiştir. İtalya’ya kısa süreli olarak gerçekleştirilecek seyahatleri için vize merkezleri üzerinden başvuru yapmak mümkündür. Uzun süreli olarak yapılacak vize başvurularında ise doğrudan İtalya Büyükelçiliği ve Konsolosluk ’tan randevu alınması gerekir. İtalya Konsolosluğu güncel olarak hizmet vermeye devam etmekte ve başvuruları değerlendirmektedir. Vize almak isteyen kişilerin gerekli belgeleri hazırlayarak randevu günü ve saatinde başvurularını gerçekleştirmesi gerekir. İtalya’da giriş yapabilmek için PCR testi istenmemekle beraber zorunlu karantina uygulaması söz konusudur.

Hollanda Vize Başvuruları Ne Zaman Açılacak?

Hollanda vize başvurularının açılma zamanı uçuşların açılmasını takiben gerçekleşmiştir. Hollanda vize başvuruları güncel olarak açıktır. Covid-19 kapsamında alınan seyahat önlemleri ise devam etmektedir. 16 Aralık 2020’de verilen kararla negatif sonuçlu Covid-19 testinin sunulması gerekir. Yolcuların Hollanda’ya varış tarihinden itibaren 72 saatten daha eski olmayan negatif Covid-19 testini ve kanıtlayıcı belgeleri göstermesi zorunludur. Schengen vize başvurusu yapmak isteyenler vize merkezleri üzerinden işlem gerçekleştirmelidir. Hangi tip vize alınmak istendiğine bağlı olarak başvuru süreçleri farklılaşmaktadır. Hollanda Konsolosluğu resmi internet sitesi üzerinden güncel pandemi koşullarına göre duyuru yapılmaktadır.

Avusturya Vize Başvuruları Ne Zaman Açılacak?

Avusturya vize başvurularının açılma zamanı Konsolosluk tarafından yapılan bilgilendirmeler doğrultusunda netleşmektedir. Şu an için prosedürlere uygun şekilde vize alanların Avusturya’ya seyahat etmesi mümkünüdür. 10 Mart 2021 tarihinde yapılan güncel bilgilendirmelere göre Covid-19 hastalığını kapsayan seyahat sağlık sigortasının yaptırılması zorunludur. Türkiye’den kalkan Hollanda uçuşlarında negatif sonuçlu PCR testinin yolcuların yanında bulunması istenmektedir.

Yunanistan Vize Başvuruları Ne Zaman Açılacak?

Yunanistan vize başvurularının açılma zamanı sınırların kontrollü olarak açılmasını takibendir. Yunanistan’a seyahat etmek isteyenlerin vize prosedürlerini yerine getirerek evraklarını eksiksiz şekilde sunması gerekir. Yunanistan Konsolosluğu’ndan randevu almak mümkündür.

Dubai Vize Başvuruları Ne Zaman Açılacak?

Dubai için aracı firmalar üzerinden vize başvurusu yapılabilmektedir. Covid-19 önlemleri kapsamında ülkeye girebilmek için birtakım uygulamaların yapılması gerekir. 31 Ocak 2021 tarihinde duyurulan kararla Dubai’ye giriş yapacak olan tüm yolculardan negatif sonuçlu PCR testi istenir. Yaptırılacak olan testlerin uçuştan en fazla 72 saat öncesine ait olması önem taşımaktadır.

Bulgaristan Vize Başvuruları Ne Zaman Açılacak?

Bulgaristan vize başvurularının açılma zamanı güncel olarak yapılan bilgilendirmelerle netleşir. Bulgaristan’a seyahat etmek isteyenler için vize başvuruları açıktır. Bulgaristan, AB ülkeleri arasında bulunsa da henüz Schengen Anlaşması’nı imzalamamıştır. Bu nedenle Bulgaristan’a seyahat edebilmek için Bulgaristan vizesi alınması gerekir. Kısa veya uzun dönemli olarak vize başvurusu yapmak mümkündür.

Bize Mesaj Gönderin

Son Güncellemeler

Avustralya Vizesi Nereden Alınır?

Avustralya Vizesi Nereden Alınır?

Vize işlemlerini güvenli ve doğru yollardan gerçekleştirmeniz gerekir. Hazırladığınız dosyanın resmi gerekliliklere uygun olup olmadığını

Sorularınız için Vize Uzmanımız ile Hemen Görüşün

Tüm başvurularınıza ve sorularınıza hızlı cevap vermek için profesyonel kadromuzdan şimdi bilgi alabilirsiniz.

vizebasvuru dark logo

Vizebasvuru.com.tr online vize başvuru platformudur. Firmamız Kültür ve Turizm Bakanlığından A Grubu seyahat acentesi belgesine sahip, İzge Turizm ve Org. Tic. Ltd.Şti olarak hizmet vermektedir. Tüm profesyonel vize danışmanlık hizmetleri için bizlere dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

ofis iletişim bilgileri

Sosyal Medya & Bülten

Sektörden ve bizlerden son güncel haberleri almak için e-posta bültenimize kayıt olabilir ve bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

ülkeler

© 2021 Vizebasvuru.com.tr – Tüm hakları saklıdır.