fbpx

Yunanistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Yunanistan Vize başvuru Evrakları

Yunanistan vizesi için gerekli evraklar, tam ve doğru şekilde başvuru merkezlerine iletilmelidir. Başvurularda herhangi bir sorunla karşılaşılmaması çoğunlukla evrakların eksiksiz olmasına bağlıdır. Yunanistan Konsolosluğu tarafından başvurunun durumuna göre ekstra belgelerin istenmesi mümkündür. Bunun yanı sıra başvuru sahibi, gerekli görülen durumlarda yüz yüze görüşmeye çağrılabilir. Gerçekleştirilen mülakatlar esnasında sunulan belgelerin yanlış olduğu tespit edildiğinde vize işlemi reddedilir. Başvurulan vize kategorisine göre istenen evraklarda çeşitlilik oluşabilir.

Yunanistan vize evrakları şunlardır:

 • Vize Ücret Dekontu: Seyahat süresi ve vize kategorisine uygun olan harç ödemesi yapılarak belgeler arasında sunulması zorunludur.
 • Yunanistan Vize Başvuru Formu: Yunanistan vize başvuru işlemlerinin asli belgesi, başvuru formu olarak nitelendirilir. Online olarak alınabilen form, başvuran tarafından eksiksiz şekilde doldurularak imzalanmalıdır.
 • Pasaport: Seyahat sonrasından en az 3 ay daha geçerliliğe sahip ve 10 yıldan eski olmayan pasaport bulunmalıdır. Vize onayı için pasaport içerisinde 2 adet boş sayfa olmalıdır.
 • Nüfus Kayıt Örneği ve Kimlik Fotokopisi: Aile fertleriyle alakalı bilgilerin bulunduğu nüfus kayıt örneği ve kimlik fotokopisi gerekir. Boşanma vb. durumlarda medeni hal değişikliği yaşanması halinde tüm bilgiler güncel olmalıdır.
 • Biyometrik Parmak İzi: VIS ibareli pasaportlar için daha önceden parmak izi işlemi yaptırmış olanlardan istenmez. Yaptırmamış olanların ise vize randevu gününde parmak izi vermesi gerekir.
 • Fotoğraf: 3,5 x 4,5 boyutlarında, arka fonu beyaz 2 adet güncel biyometrik fotoğraftır.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: 30.000 Euro teminatlı ve seyahat süresini kapsayan seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorunludur. Yaptırılan sigorta, uluslarası seyahat kriterlerine uygun şekilde olmalıdır.
 • Muvafakatname: 18 yaşını henüz doldurmayan ve tek başına seyahat edecek çocukların noterden onaylı aile izinlerinin olması gerekir.
 • Konaklama ve Uçuş Rezervasyonları: Yunanistan seyahat sürecinde yaptırılan konaklama ve uçuş rezervasyonları belgeler arasına koyulmalıdır. Tarih ve isimlerin net olarak görülebildiği dökümanların sunulması gerekir.
 • Banka Hesap Cüzdanı: Başvuranın son 3 aylık döneme ait banka hesap hareketleri istenir. Yunanistan vizesi için banka hesabında en az 5000 TL bakiye bulunması gerekir. Belgelerde imza, kaşe ve imza sirküleri yer almalıdır.
 • Maaş Bordrosu: Çalışan kişilerin son 3 aylık maaş dökümlerini gösteren belge sunulmalıdır. Kira sözleşmesi, tapu, ek gelirler, ruhsat vb. belgeler finansal dökümanlar içerisine eklenebilir.

Sosyal Medya

Bize Mesaj Gönderin

Son Güncellemeler

Sorularınız için Vize Uzmanımız ile Hemen Görüşün

Tüm başvurularınıza ve sorularınıza hızlı cevap vermek için profesyonel kadromuzdan şimdi bilgi alabilirsiniz.

vizebasvuru dark logo

Vizebasvuru.com.tr online vize başvuru platformudur. Firmamız Kültür ve Turizm Bakanlığından A Grubu seyahat acentesi belgesine sahip, İzge Turizm ve Org. Tic. Ltd.Şti olarak hizmet vermektedir. Tüm profesyonel vize danışmanlık hizmetleri için bizlere dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

ofis iletişim bilgileri

Sosyal Medya & Bülten

Sektörden ve bizlerden son güncel haberleri almak için e-posta bültenimize kayıt olabilir ve bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

ülkeler

© 2021 Vizebasvuru.com.tr – Tüm hakları saklıdır.