Hızlı Yunanistan Vizesi Başvuru İşlemleri

Yunanistan vizesi için gerekli olan evraklar ve başvuru süreçleri hakkında detaylı bilgilere sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Uzman ekibimiz sayesinde hızlı Yunanistan vizesi işlemleri yapabilirsiniz.

TÜM VİZELER

Vize Gereken Tüm Ülkelerde Hizmet Veriyoruz.

danışmanlık

Uzman Vize Başvuru Danışmanlığı

PR/TR

Oturum Vizesi veya Geçici Vize Başvuruları

Yasal Onay

Ülkelerin Yasalarına %100 Uygun Başvuru

şirketimiz hakkında

Çok sayıda Onaylanan Yunanistan Vizesi müşterilerimiz ile başarı oranımızı arttırmaya devam ediyoruz.

Hızlı ve güvenli Yunanistan vizesi başvurusu yapmak ister misiniz? Online başvuru ve randevu takibi ile gerekli vize evraklarınızı bize ileterek tüm yorucu işleri sizler için hızlıca yapıyoruz.

TEKLİFİMİZ

Yunanistan VİZESİ HİZMETLERİMİZ

İster bireysel ister kurumsal müşterimiz olun, Yunanistan Vizesi işlemlerinde sizlere alanında uzman en iyi danışmanlık hizmetini sunmaktayız.  Vize başvuru işlemlerinde tüm zor ve karmaşık işlemleri sizler adına gerçekleştiriyoruz. 

Yunanistan Oturum İşlemleri

Gelecek planlarınız doğrultusunda Yunanistan ülkesi için kalıcı ve geçici oturum danışmanlığı, ikame vizesi başvurularınızı gerçekleştiriyoruz.​

Yunanistan ÖĞRENCİ VİZESİ​

Yurtdışında okuma amaçlı alınan Yunanistan öğrenci vizesi başvuru işlemlerini hızlı ve güvenilir olarak konsolosluklara iletiyoruz. Başvurunuz güvencemiz dahilinde.​

Yunanistan aile vizeSİ

İster evlilik nedeni ile olsun, ister akraba ziyareti amaçlı olsun tüm ailenize Yunanistan vizesi almak istiyorsanız, ayrıcalıklı olarak size ve ailenize özel vize başvuru danışmanlığı veriyoruz.​

Yunanistan TİCARİ VİZE

İş seyahatlerinde Yunanistan vizenizi almak için öncelik sağlıyoruz. Çift pasaport işlemleri ve hızlı başvuru ile şirketinizin vize işlemlerini kolaylaştırıyoruz. ​

Yunanistan VIP VİZE hizmeti

Öncelik isteyen müşterilerimizi Yunanistan Vip Vize hizmet deneyimi ile tanıştırıyoruz. Vip müşteri özel danışmanlarımız sizin adınıza tüm işlemleri yapacaktır.​

Yunanistan TURİSTİK VİZE

Yunanistan seyahatiniz için tatil ve gezi amaçlı sunulan vize işlemlerini Vizebasvuru.com.tr ayrıcalıkları ile sunuyoruz. Siz tatil için hazırlıklarınızı yaparken bizde vize onayınızı alıyor olacağız.​

Vize Danışmanı

Yunanistan Vizesi Süreçleriyle ilgili Tüm Sorularınız İçin Bizi Arayın

VİZE BAŞVURU DANIŞMANLIĞI

Yunanistan Vizesi danışmanlık hizmetinde yılların deneyimi ile başvurularınızı uzman yardımı ile kolayca gerçekleştirin.

Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır? Yunanistan Vizesi Ücreti 2023

Yunanistan Hakkında Bilgiler

Resmi adı Helen Cumhuriyeti olan ülkeyi ziyaret etmek için Yunanistan vizesi alınması gerekir. Asya, Afrika ve Avrupa’nın kesişim noktasında bulunan Yunanistan, Balkanlar’da yer alan bir ülkedir. Kuzeyinde Makedonya ve Bulgaristan, kuzeydoğusunda Türkiye ve kuzeybatısında Arnavutluk ile komşudur. Toplamda 9 adet coğrafi bölgeden oluşan Yunanistan, 227’sinde ise yerleşim bulunan yaklaşık 3000 adaya sahiptir. Üniter parlamenter cumhuriyet sistemiyle yönetilen ülkenin nüfusu 10 milyonun üzerindedir. Yunanistan’ın başkenti ve en büyük şehri Atina iken en kalabalık şehri Selanik’tir. Para birimi Euro, resmi olarak konuşulan dil ise Yunanca’dır.

Yunanistan Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yunanistan vize başvurusu Schengen vize prosedürleri doğrultusunda ilerler. Başvuru formunun doldurularak Yunanistan’a seyahat sebeplerinin net şekilde açıklanması gerekir. En uygun vize türü üzerinden başvuru yapılarak gereken belgeler hazırlanır. Seyahat türlerine bağlı olarak istenilen evraklarda farklılıklar bulunur. Yunanistan Konsolosluğu tarafından yetki verilen vize merkezleri üzerinden başvuru işlemlerinin yürütülmesi mümkündür.

 

Yunanistan’a seyahat etmek isteyen Bordo (Umumi) Pasaport sahiplerinin vize alması zorunludur. Hususi (Yeşil), Hizmet(Gri), Diplomatik (Siyah) Pasaportu bulunan Türk vatandaşları ise vize prosedürlerinden muaftır. Bordo pasaport haricinde diğer pasaportu bulunan kişiler 180 gün içerisinde 90 gün boyunca Yunanistan’a seyahat etme hakkına sahiptir. 90 günün aşılması halinde vize işlemlerinin yeniden yapılması zorunludur. Aksaklıklar veya yaptırımlarla karşılaşamamak adına ülkede bulunulan süreçte vize süresinin takip edilmesi önerilir.

 

Yunanistan, Schengen ülkelerinin vize prosedürlerini uygular. Schengen anlaşması sayesinde Yunanistan’a kısa süreli olarak seyahatlerin gerçekleştirilmesi mümkün kılınmıştır. Yunanistan’da 90 günden daha uzun süreli olarak kalmak isteyenlerin farklı vize kategorileri üzerinden başvuru yapması gerekir. Uzun süreli vize işlemlerinde Yunanistan Konsolosluğu’na başvuru gerçekleştirilmelidir. İkamet edilen yerde hizmet veren konsolosluk vize departmanlarından başvuru yapmak mümkündür.

Yunanistan Vizesi Başvuru Formu Nereden Alınır?

Yunanistan vize başvuru formu Yunanistan Konsolosluğu’nun resmi internet siteleri üzerinden alınır. https://www.mfa.gr/turkey/tr/visas.html?mission=ank linki üzerinden gerekli başvuru formlarına erişmek mümkündür. Yunanistan vizesine başvurmak isteyenlerin formda yer alan tüm alanları eksiksiz olarak doldurması zorunludur.

 

Yunanistan vize başvurusu için gereken tüm standart işlemlerin başlangıcında formun doldurulması yer alır. Formda kişinin seyahat planlamasına dair tüm detaylar talep edilir. Bu nedenle başvuru sahiplerinin Yunanistan seyahatine ilişkin her noktayı tamamlamış olması önemlidir. Vize başvuru işlemleri sırasında gerekli tüm belgelerle beraber form sunulmalıdır. Yunanistan Vize Başvuru olmadan vize sürecinin başlaması mümkün değildir.

Yunanistan Vizesi Çeşitleri Nelerdir?

Yunanistan vizesi başvurularının gerçekleştirilecek seyahatin amacına göre yapılması gerekir. Seyahatin süresine bağlı olarak farklı vize kategorileri bulunur. C tipi kısa süreli vizeler, Schengen kategorisinde yer alır. D tipi uzun süreli vizeler ise Yunanistan Ulusal Vizesi olarak geçer. Vize kategorilerine göre sağlanması gereken şartlar farklılaşır.

 

Yunanistan vize türleri şunlardır:

 

 • Turistik Vize: Yunanistan’a turistik faaliyet ve gezi gerçekleştirmek için 90 günü aşmayacak şekilde yapılan vize başvurusudur. Yunanistan turistik vizesini alanlar, vize süresi boyunca farklı Schengen ülkelerine geçiş yapabilir.
 • Ticari, İş ve Fuar Vizeleri: İş, ticari faaliyet ve fuar ziyaretleri amacıyla Yunanistan’a gitmek için alınan vize türüdür. Ticari vizelerde Türkiye ve Yunanistan arasında geçerli olabilecek ticari faaliyet belgelerinin sunulması gerekir.
 • Kültürel, Sportif ve Konferans Vizeleri: Yunanistan’da gerçekleşecek olan sportif ve kültürel faaliyetlere katılım amacıyla alınan vizedir. Tek seferde 90 güne kadar olan seyahatiler için verilir. Yunanistan’da olacak etkinliğin katılım belgesi veya davetiye mektubunun sunulması gerekir.
 • Kısa Süreli Öğrenim ve Staj Vizesi: Yunanistan’da staj yapmak veya kısa süreli öğrenim faaliyetlerine katılmak için gereken vize türüdür. 90 günü aşmayacak olan durumlarda verilir.
 • Akraba, Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi: Yunanistan’da bulunan akraba, aile üyeleri ve arkadaşları ziyaret için verilen vizedir. Karşı taraftan alınacak olan davetiye vb. belgeler başvuru sırasında istenir.
 • Transit Vize: Farklı ülkelere yapılacak olan seyahatlerde Yunanistan’dan aktarma yapmak gerektiğinde alınan vizedir. Transit vize alan kişiler konaklama yapamamakla beraber yalnızca Yunanistan’dan geçme hakkına sahip olur.
 • D Tipi Uzun Süreli Vize: C tipi kısa süreli vizelerden farklı olan D tipi ulusal vize ile 90 günden fazla süre boyunca Yunanistan’da kalmak mümkündür. Eğitim, ticari gibi seyahat amaçlarına göre farklı kategorilerde değerlendirilir.

 

Normal olarak alınan Schengen C tipi kısa süreli vizeler, 180 günlük süre içerisinde herhangi bir amaçla Yunanistan’da kalabilme hakkı tanır. Schengen kategorisinde bulunan ülkelerde Yunanistan üzerinden alınan vizeyi kullanmak mümkündür. Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Çek Cumhuriyeti, Almanya ve diğer Schengen üyesi ülkelere C tipi vize ile giriş yapılabilir. Vize süresinin aşılmaması ve hangi ülkeden vize alındıysa ilk olarak oradan giriş gerçekleştirmek prosedürler açısından önemlidir.

Yunanistan Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Yunanistan vize ücreti 2023 yılı için 80 Euro olarak belirlenmiştir. Vize harç ücretleri, Konsolosluk tarafından belirlenerek her sene güncel şekilde duyurulur. Harç ücreti içerisine danışmanlık hizmetleri, sağlık sigortası, vize başvuru merkezi ücretleri dahil değildir. Kişinin başvuru sürecine bağlı olarak ödenecek tutarlarda farklılıklar olabilir. Kısa süreli Schengen vizelerinde yetişkinlerden 80 Euro harç ücreti alınır. 6-12 yaş arası çocuklar için ise 40 Euro harç ücreti bulunur. 6 yaş altındaki çocuklar ise harç ücretlendirmesinden muaftır.

 

Uzun süreli vize kategorisinde yer alan Yunanistan Ulusal Vizesi için belirlenen ücret, 180 Euro’dur. Seyahat süresi ve uygulanan prosedürlere bağlı olarak ücret bakımından kısa süreli vizelerden farklılık gösterir. Yunanistan uzun süreli vizeler, kendi içerisinde alt kategorilere ayrıldığından farklı vize türüne göre farklı ücretlerle karşılaşılabilir. Ekstra danışmanlık hizmetleri almak isteyenler için ise yaklaşık 30 Euro civarı ücret talep edilebilir. Danışmanlık desteği içerisinde belgelerin hazırlanması, fotokopi, çıktı ve randevu alımları gibi hizmetler bulunur.

Yunanistan Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Yunanistan vize başvuru belgelerinin eksiksiz olarak hazırlanması vize almak için yeterli değildir. Başvuru süresince gerekli şartların sağlanması ve Yunanistan vizesi almak için uygun olunması gerekir. Konsolosluk tarafından gerekli görülen durumlarda ek belgeler istenebildiği gibi mülakata çağrılmak mümkündür. Yunanistan vize başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir:

 

 • Başvuru için Yunanistan Konsolosluğu’na sunulan evrakların 3 aydan eski olmaması gerekir. Güncel evrakların temin edilerek başvuruların gerçekleştirilmesi süreci etkiler.

 

 • Yunanistan vizesi için başvuru randevuları, seyahat tarihinden minimum 2 hafta önceden alınmalıdır. Geç alınan randevularda yeterli süre bulunmadığından başvuruların onaylanmama ihtimali vardır. Seyahat planlaması ve vize alım sürecinin iyi yönetilmesi gerekir.

 

 • Vize belgeleri, başvurulan vize türüne uygun olarak eksiksiz şekilde hazırlanmalıdır.

 

 • Yunanistan Vize Başvuru Formu, eksik veya tutarsız bilgilerle doldurulmamalıdır. Teslim edilen diğer belgelerle uyumlu olmalıdır.

 

 • Başvuru sırasında verilen parmak izinin geçerlilik süresi 5 yıl olarak belirlenmiştir. Fakat vize başvurularının reddedilmesi durumunda yeniden parmak izi istenir.

 

 • Öğrenciler, gelir düzeyi yeterli olmayanlar veya çalışmayanların Yunanistan’daki seyahat masraflarını karşılayacağına dair sponsor göstermeleri gerekir. Sponsor olacak kişinin hesap dökümleri vb. durumlar belgelerle ispat edilir.

 

 • Pasaportların eski ve yıpranmış olmaması önemlidir. Vize alınsa bile pasaportun yıpranmış olmasından kaynaklı olarak Yunanistan sınırından çevrilmek mümkündür.

 

 • Başvuruları eksik ve hatalı belgelerle yapmak başvurunun reddedilmesine neden olabileceği gibi aynı zamanda suçtur.

 

 • Başvuruların şahsi olarak gerçekleştirilmesi gerekir. Çocuklarla seyahat edeceklerin ise her çocuk için ayrı başvuru dosyası oluşturması önemlidir.

 

 • Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda mülakata çağırabilir. Yetkili kişiler tarafından sorulan sorular, doğru şekilde yanıtlanmalı ve yalan beyan verilmemelidir. Konsolosluk tarafından gerçekleştirilen mülakatların amacı, yabancı vatandaşların ülkeye giriş koşullarını sağlayıp sağlamadığının anlaşılmasıdır.

 

Yunanistan vize prosedürleri, Schengen anlaşmasına uygun şekilde yürütülür. Belgelerin eksiksiz olmasına rağmen çeşitli sebeplerden dolayı vize alamama durumuyla karşılaşılabilir. Bunun yanı sıra vize alınsa dahi Yunanistan’a giriş yapabilmek sınır polislerinin insiyatifinde olan bir durumdur. Gerekli belge ve kanıtların gösterilememesi halinde ülkeye giriş yapılamayabilir. Girişlerde Yunanistan vizesi olan pasaport gösterilmeli, gerektiği durumlarda istenen konaklama, rezervasyon vb. dökümanlar sunulmalıdır.

Yunanistan Vizesi Ret Sebepleri Nelerdir?

Yunanistan vizesinin reddedilmesinin arkasında farklı nedenler olabilir. Vizenin ret durumlarında Konsolosluk tarafından başvuru sahibi yazılı olarak bilgilendirilir. Yazılı bilgilendirmede başvurunun hangi nedenlere bağlı olarak ret aldığı açıkça anlaşılır. Evrakların eksik olması en yaygın ret sebeplerinden birisidir. Bunun yanı sıra başvuru sahibinin özel durumlarından kaynaklı olarak ret alınması mümkündür.

 

Yunanistan vize ret nedenleri şunlar olabilir:

 

 • İlk Gidilecek Ülke Seçimi: Schengen vize başvurularında ilk gidilecek ülkenin vize başvurusu yapılan olmasına dikkat edilir. Schengen vizesine sahip olan kişiler, pek çok Avrupa ülkesini ziyaret edebilir. Fakat Yunanistan üzerinden başvuruluyorsa ilk giriş yapılacak ülke Yunanistan olmalıdır.
 • Önceki Vize Retleri: Geçmiş dönemlerde vize başvurusundan alınan ret yanıtları, olumsuzluk oluşturur. Bu nedenle daha önceden alınmış olan vizelerin eksi pasaportla beraber sunulması güven teşkil edebilir.
 • Eksik Gelir Beyanı: Banka hesabında yeterli düzeyde bakiye olmadığı tespit edilenlerin başvurusu ret alabilir. Yunanistan’a seyahat gerçekleştirmek isteyenlerin hesaplarında minimum 5-6 bin TL civarında bulunması tavsiye edilir. Öğrenciler veya çalışmayanların ise masraflarını karşılayacak olan sponsor evraklarını sunmaları önemlidir.
 • Hatalı ve Eksik Evraklar: Yunanistan’ın vize türleri için istediği evraklar göz önünde bulundurularak başvuru yapılmalıdır. Maddi durumu gösteren evraklar, seyahat sigortası vb. önemli belgelerde eksiklik olması halinde ret yanıtı almak olasıdır. Belgelerinde hatalı ve yalan beyan verdikleri tespit edilenlerin ise başvuruları otomatik olarak iptal edilir.
 • Otel ve Uçak Rezervasyonları: Yunanistan seyahat tarihlerini kapsayacak olan otel ve uçak bileti rezervasyonlarının gösterilmesi gerekir. Başvuru değerlendirme sürecinde oteller aranarak teyit edilebilir.
 • Ülkeler Arası İlişkiler: Türkiye ve Yunanistan arasındaki dönemsel ilişkilerden kaynaklı olarak vize alamamak mümkündür. Evraklarda herhangi bir problem çıkmamasına karşın güncel durumlardan dolayı vize ret alabilir.

 

Yunanistan vize başvuruları yapılırken pek çok farklı noktaya dikkat edilmesi önem taşır. Evrakların doğru şekilde doldurulması ve vize türüne uygun belgelerin sunulması önemlidir. Yunanistan’a giderek geri dönülmeyeceğinden şüphelenilen durumlarda vize reddiyle karşılaşılabilir. Vize reddedilmesinin nedenleri incelenerek gerekli yerlerde düzeltme yapılmalıdır.

 

Evrak eksikliği vb. durumlardan kaynaklanan hatalar giderilerek yeniden başvuru yapılır. Ret cevabı alan başvurularda ödenen vize ücretlerinin iadesi mümkün değildir. Belge hazırlama sürecinde aksaklık yaşayarak ret almamak için uzman kişilerle çalışmanız önerilir. Vize başvurularının reddedilmemesi için Yunanistan vize başvurusu uyum şartlarına dikkat edilerek işlem yapılması gerekir.

Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Yunanistan vizesi onay süresi başvuru tarihini takiben 10-20 iş günü içerisindedir. Yoğunluk durumlarına bağlı olarak belirtilen sürelerde değişimler olabilir. Konsolosluk tarafından maksimum bekleme süresi 21 iş günü süresi olarak belirlenmiştir. Fakat başvuruların durumuna ve kurumun yoğunluğuna bağlı olarak aksamalar olabilir. Kısa süreli ve uzun süreli vize kategorilerinin değerlendirme sürecinde farklılıklar vardır. 90 günden daha uzun süre için Yunanistan’a yapılan vize başvurularının değerlendirilmesi otomatik olarak uzayabilir. Uzun süreli vizelerde 1-2 ay bekleme süresinden söz etmek mümkündür.

 

Yunanistan vizesi başvuruları, seyahat tarihinden minimum 20 iş günü öncesinden başlatılmalıdır. Uzun süreli vize başvurusunda bulunacakların ise 40-50 gün öncesinden süreci başlatmaları önerilir. Yunanistan Konsolosluğu resmi tatil günleri gibi çalışılamayacak süreler göz önüne alınmalıdır. Başvuru sahibinden ek belgeler istenebileceği gibi mülakata çağrılması halinde sürecin uzaması mümkündür.

Yunanistan Vizesi Nereden Alınır?

Firmamız bünyesindeki uzman kadromuz tarafından verilen hizmet doğrultusunda Yunanistan vize başvuru süreciniz, sorunsuz şekilde ilerler. Vize işlemleri konusunda deneyim sahibi ve profesyonel kadromuzdan Yunanistan vize başvurularınızla alakalı her türlü bilgiyi edinebilirsiniz. Yunanistan seyahati amacınıza uygun ve doğru vize kategorisinden başvurarak işlemlerinizi daha garantili şekilde yürütebilirsiniz. Sitemizin forum bölümünden veya telefon numaramız üzerinden bizlerle iletişime geçerek Yunanistan vize işlemleriniz hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yunanistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Yunanistan vizesi için gerekli evraklar, tam ve doğru şekilde başvuru merkezlerine iletilmelidir. Başvurularda herhangi bir sorunla karşılaşılmaması çoğunlukla evrakların eksiksiz olmasına bağlıdır. Yunanistan Konsolosluğu tarafından başvurunun durumuna göre ekstra belgelerin istenmesi mümkündür. Bunun yanı sıra başvuru sahibi, gerekli görülen durumlarda yüz yüze görüşmeye çağrılabilir. Gerçekleştirilen mülakatlar esnasında sunulan belgelerin yanlış olduğu tespit edildiğinde vize işlemi reddedilir. Başvurulan vize kategorisine göre istenen evraklarda çeşitlilik oluşabilir.

 

Yunanistan vize evrakları şunlardır:

 

 • Vize Ücret Dekontu: Seyahat süresi ve vize kategorisine uygun olan harç ödemesi yapılarak belgeler arasında sunulması zorunludur.
 • Yunanistan Vize Başvuru Formu: Yunanistan vize başvuru işlemlerinin asli belgesi, başvuru formu olarak nitelendirilir. Online olarak alınabilen form, başvuran tarafından eksiksiz şekilde doldurularak imzalanmalıdır.
 • Pasaport: Seyahat sonrasından en az 3 ay daha geçerliliğe sahip ve 10 yıldan eski olmayan pasaport bulunmalıdır. Vize onayı için pasaport içerisinde 2 adet boş sayfa olmalıdır.
 • Nüfus Kayıt Örneği ve Kimlik Fotokopisi: Aile fertleriyle alakalı bilgilerin bulunduğu nüfus kayıt örneği ve kimlik fotokopisi gerekir. Boşanma vb. durumlarda medeni hal değişikliği yaşanması halinde tüm bilgiler güncel olmalıdır.
 • Biyometrik Parmak İzi: VIS ibareli pasaportlar için daha önceden parmak izi işlemi yaptırmış olanlardan istenmez. Yaptırmamış olanların ise vize randevu gününde parmak izi vermesi gerekir.
 • Fotoğraf: 3,5 x 4,5 boyutlarında, arka fonu beyaz 2 adet güncel biyometrik fotoğraftır.
 • Seyahat Sağlık Sigortası:000 Euro teminatlı ve seyahat süresini kapsayan seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorunludur. Yaptırılan sigorta, uluslarası seyahat kriterlerine uygun şekilde olmalıdır.
 • Muvafakatname: 18 yaşını henüz doldurmayan ve tek başına seyahat edecek çocukların noterden onaylı aile izinlerinin olması gerekir.
 • Konaklama ve Uçuş Rezervasyonları: Yunanistan seyahat sürecinde yaptırılan konaklama ve uçuş rezervasyonları belgeler arasına koyulmalıdır. Tarih ve isimlerin net olarak görülebildiği dökümanların sunulması gerekir.
 • Banka Hesap Cüzdanı: Başvuranın son 3 aylık döneme ait banka hesap hareketleri istenir. Yunanistan vizesi için banka hesabında en az 5000 TL bakiye bulunması gerekir. Belgelerde imza, kaşe ve imza sirküleri yer almalıdır.
 • Maaş Bordrosu: Çalışan kişilerin son 3 aylık maaş dökümlerini gösteren belge sunulmalıdır. Kira sözleşmesi, tapu, ek gelirler, ruhsat vb. belgeler finansal dökümanlar içerisine eklenebilir.

SİZLERDEN GELEN MESAJLAR

MÜŞTERİ YORUMLARI

3 adımda online vize danışmanlığı

BAŞVURU

Online olarak sistemimizden istediğiniz vize türü için başvuru yapın. Evrakları hazırlayıp sistemimizden bizlere kolayca ulaştırın.

RANDEVU

Uzmanlarımız Vize Başvuru Merkezlerine hızlıca sizin adınıza gerekli formları sunar. Seyahat tarihinize göre vize randevunuzu oluştururuz.

ONAY

Evrak ve randevu işlemleriniz sırasında tamamen sizi yönlendiren profesyonel kadromuz sayesinde onaylanmış vizeniz kısa sürede size ulaşır.

Videoyu oynat

Tüm Avrupa Ülkelerine Hızlı Vize Başvurusu

Almanya vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

Yunanistan Vizesi

Yunanistan vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

Fransa Vizesi

Fransa vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

İtalya Vizesi

İtalya vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

Vize başvurusu

İngiltere Vizesi

İngiltere vizesi için gerekli evraklar ve tüm bilgilere sistemimizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca deneyimli kadromuzla ile irtibata geçerek hızlıca vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebiliriz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Yunanistan Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yunanistan vize başvurusu Schengen vize prosedürleri doğrultusunda ilerler. Başvuru formunun doldurularak Yunanistan’a seyahat sebeplerinin net şekilde açıklanması gerekir. En uygun vize türü üzerinden başvuru yapılarak gereken belgeler hazırlanır. Seyahat türlerine bağlı olarak istenilen evraklarda farklılıklar bulunur. Yunanistan Konsolosluğu tarafından yetki verilen vize merkezleri üzerinden başvuru işlemlerinin yürütülmesi mümkündür.

 

Yunanistan’a seyahat etmek isteyen Bordo (Umumi) Pasaport sahiplerinin vize alması zorunludur. Hususi (Yeşil), Hizmet(Gri), Diplomatik (Siyah) Pasaportu bulunan Türk vatandaşları ise vize prosedürlerinden muaftır. Bordo pasaport haricinde diğer pasaportu bulunan kişiler 180 gün içerisinde 90 gün boyunca Yunanistan’a seyahat etme hakkına sahiptir. 90 günün aşılması halinde vize işlemlerinin yeniden yapılması zorunludur. Aksaklıklar veya yaptırımlarla karşılaşamamak adına ülkede bulunulan süreçte vize süresinin takip edilmesi önerilir.

 

Yunanistan, Schengen ülkelerinin vize prosedürlerini uygular. Schengen anlaşması sayesinde Yunanistan’a kısa süreli olarak seyahatlerin gerçekleştirilmesi mümkün kılınmıştır. Yunanistan’da 90 günden daha uzun süreli olarak kalmak isteyenlerin farklı vize kategorileri üzerinden başvuru yapması gerekir. Uzun süreli vize işlemlerinde Yunanistan Konsolosluğu’na başvuru gerçekleştirilmelidir. İkamet edilen yerde hizmet veren konsolosluk vize departmanlarından başvuru yapmak mümkündür.

Yunanistan Vizesi Başvuru Formu Nereden Alınır?

Yunanistan vize başvuru formu Yunanistan Konsolosluğu’nun resmi internet siteleri üzerinden alınır. https://www.mfa.gr/turkey/tr/visas.html?mission=ank linki üzerinden gerekli başvuru formlarına erişmek mümkündür. Yunanistan vizesine başvurmak isteyenlerin formda yer alan tüm alanları eksiksiz olarak doldurması zorunludur.

 

Yunanistan vize başvurusu için gereken tüm standart işlemlerin başlangıcında formun doldurulması yer alır. Formda kişinin seyahat planlamasına dair tüm detaylar talep edilir. Bu nedenle başvuru sahiplerinin Yunanistan seyahatine ilişkin her noktayı tamamlamış olması önemlidir. Vize başvuru işlemleri sırasında gerekli tüm belgelerle beraber form sunulmalıdır. Yunanistan Vize Başvuru olmadan vize sürecinin başlaması mümkün değildir.

Yunanistan Vizesi Çeşitleri Nelerdir?

Yunanistan vizesi başvurularının gerçekleştirilecek seyahatin amacına göre yapılması gerekir. Seyahatin süresine bağlı olarak farklı vize kategorileri bulunur. C tipi kısa süreli vizeler, Schengen kategorisinde yer alır. D tipi uzun süreli vizeler ise Yunanistan Ulusal Vizesi olarak geçer. Vize kategorilerine göre sağlanması gereken şartlar farklılaşır.

 

Yunanistan vize türleri şunlardır:

 

 • Turistik Vize: Yunanistan’a turistik faaliyet ve gezi gerçekleştirmek için 90 günü aşmayacak şekilde yapılan vize başvurusudur. Yunanistan turistik vizesini alanlar, vize süresi boyunca farklı Schengen ülkelerine geçiş yapabilir.
 • Ticari, İş ve Fuar Vizeleri: İş, ticari faaliyet ve fuar ziyaretleri amacıyla Yunanistan’a gitmek için alınan vize türüdür. Ticari vizelerde Türkiye ve Yunanistan arasında geçerli olabilecek ticari faaliyet belgelerinin sunulması gerekir.
 • Kültürel, Sportif ve Konferans Vizeleri: Yunanistan’da gerçekleşecek olan sportif ve kültürel faaliyetlere katılım amacıyla alınan vizedir. Tek seferde 90 güne kadar olan seyahatiler için verilir. Yunanistan’da olacak etkinliğin katılım belgesi veya davetiye mektubunun sunulması gerekir.
 • Kısa Süreli Öğrenim ve Staj Vizesi: Yunanistan’da staj yapmak veya kısa süreli öğrenim faaliyetlerine katılmak için gereken vize türüdür. 90 günü aşmayacak olan durumlarda verilir.
 • Akraba, Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi: Yunanistan’da bulunan akraba, aile üyeleri ve arkadaşları ziyaret için verilen vizedir. Karşı taraftan alınacak olan davetiye vb. belgeler başvuru sırasında istenir.
 • Transit Vize: Farklı ülkelere yapılacak olan seyahatlerde Yunanistan’dan aktarma yapmak gerektiğinde alınan vizedir. Transit vize alan kişiler konaklama yapamamakla beraber yalnızca Yunanistan’dan geçme hakkına sahip olur.
 • D Tipi Uzun Süreli Vize: C tipi kısa süreli vizelerden farklı olan D tipi ulusal vize ile 90 günden fazla süre boyunca Yunanistan’da kalmak mümkündür. Eğitim, ticari gibi seyahat amaçlarına göre farklı kategorilerde değerlendirilir.

 

Normal olarak alınan Schengen C tipi kısa süreli vizeler, 180 günlük süre içerisinde herhangi bir amaçla Yunanistan’da kalabilme hakkı tanır. Schengen kategorisinde bulunan ülkelerde Yunanistan üzerinden alınan vizeyi kullanmak mümkündür. Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Çek Cumhuriyeti, Almanya ve diğer Schengen üyesi ülkelere C tipi vize ile giriş yapılabilir. Vize süresinin aşılmaması ve hangi ülkeden vize alındıysa ilk olarak oradan giriş gerçekleştirmek prosedürler açısından önemlidir.

Yunanistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Yunanistan vizesi için gerekli evraklar, tam ve doğru şekilde başvuru merkezlerine iletilmelidir. Başvurularda herhangi bir sorunla karşılaşılmaması çoğunlukla evrakların eksiksiz olmasına bağlıdır. Yunanistan Konsolosluğu tarafından başvurunun durumuna göre ekstra belgelerin istenmesi mümkündür. Bunun yanı sıra başvuru sahibi, gerekli görülen durumlarda yüz yüze görüşmeye çağrılabilir. Gerçekleştirilen mülakatlar esnasında sunulan belgelerin yanlış olduğu tespit edildiğinde vize işlemi reddedilir. Başvurulan vize kategorisine göre istenen evraklarda çeşitlilik oluşabilir.

 

Yunanistan vize evrakları şunlardır:

 

 • Vize Ücret Dekontu: Seyahat süresi ve vize kategorisine uygun olan harç ödemesi yapılarak belgeler arasında sunulması zorunludur.
 • Yunanistan Vize Başvuru Formu: Yunanistan vize başvuru işlemlerinin asli belgesi, başvuru formu olarak nitelendirilir. Online olarak alınabilen form, başvuran tarafından eksiksiz şekilde doldurularak imzalanmalıdır.
 • Pasaport: Seyahat sonrasından en az 3 ay daha geçerliliğe sahip ve 10 yıldan eski olmayan pasaport bulunmalıdır. Vize onayı için pasaport içerisinde 2 adet boş sayfa olmalıdır.
 • Nüfus Kayıt Örneği ve Kimlik Fotokopisi: Aile fertleriyle alakalı bilgilerin bulunduğu nüfus kayıt örneği ve kimlik fotokopisi gerekir. Boşanma vb. durumlarda medeni hal değişikliği yaşanması halinde tüm bilgiler güncel olmalıdır.
 • Biyometrik Parmak İzi: VIS ibareli pasaportlar için daha önceden parmak izi işlemi yaptırmış olanlardan istenmez. Yaptırmamış olanların ise vize randevu gününde parmak izi vermesi gerekir.
 • Fotoğraf: 3,5 x 4,5 boyutlarında, arka fonu beyaz 2 adet güncel biyometrik fotoğraftır.
 • Seyahat Sağlık Sigortası:000 Euro teminatlı ve seyahat süresini kapsayan seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorunludur. Yaptırılan sigorta, uluslarası seyahat kriterlerine uygun şekilde olmalıdır.
 • Muvafakatname: 18 yaşını henüz doldurmayan ve tek başına seyahat edecek çocukların noterden onaylı aile izinlerinin olması gerekir.
 • Konaklama ve Uçuş Rezervasyonları: Yunanistan seyahat sürecinde yaptırılan konaklama ve uçuş rezervasyonları belgeler arasına koyulmalıdır. Tarih ve isimlerin net olarak görülebildiği dökümanların sunulması gerekir.
 • Banka Hesap Cüzdanı: Başvuranın son 3 aylık döneme ait banka hesap hareketleri istenir. Yunanistan vizesi için banka hesabında en az 5000 TL bakiye bulunması gerekir. Belgelerde imza, kaşe ve imza sirküleri yer almalıdır.
 • Maaş Bordrosu: Çalışan kişilerin son 3 aylık maaş dökümlerini gösteren belge sunulmalıdır. Kira sözleşmesi, tapu, ek gelirler, ruhsat vb. belgeler finansal dökümanlar içerisine eklenebilir.

Yunanistan Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Yunanistan vize ücreti 2023 yılı için 80 Euro olarak belirlenmiştir. Vize harç ücretleri, Konsolosluk tarafından belirlenerek her sene güncel şekilde duyurulur. Harç ücreti içerisine danışmanlık hizmetleri, sağlık sigortası, vize başvuru merkezi ücretleri dahil değildir. Kişinin başvuru sürecine bağlı olarak ödenecek tutarlarda farklılıklar olabilir. Kısa süreli Schengen vizelerinde yetişkinlerden 80 Euro harç ücreti alınır. 6-12 yaş arası çocuklar için ise 40 Euro harç ücreti bulunur. 6 yaş altındaki çocuklar ise harç ücretlendirmesinden muaftır.

 

Uzun süreli vize kategorisinde yer alan Yunanistan Ulusal Vizesi için belirlenen ücret, 180 Euro’dur. Seyahat süresi ve uygulanan prosedürlere bağlı olarak ücret bakımından kısa süreli vizelerden farklılık gösterir. Yunanistan uzun süreli vizeler, kendi içerisinde alt kategorilere ayrıldığından farklı vize türüne göre farklı ücretlerle karşılaşılabilir. Ekstra danışmanlık hizmetleri almak isteyenler için ise yaklaşık 30 Euro civarı ücret talep edilebilir. Danışmanlık desteği içerisinde belgelerin hazırlanması, fotokopi, çıktı ve randevu alımları gibi hizmetler bulunur.

Yunanistan Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Yunanistan vize başvuru belgelerinin eksiksiz olarak hazırlanması vize almak için yeterli değildir. Başvuru süresince gerekli şartların sağlanması ve Yunanistan vizesi almak için uygun olunması gerekir. Konsolosluk tarafından gerekli görülen durumlarda ek belgeler istenebildiği gibi mülakata çağrılmak mümkündür. Yunanistan vize başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir:

 

 • Başvuru için Yunanistan Konsolosluğu’na sunulan evrakların 3 aydan eski olmaması gerekir. Güncel evrakların temin edilerek başvuruların gerçekleştirilmesi süreci etkiler.

 

 • Yunanistan vizesi için başvuru randevuları, seyahat tarihinden minimum 2 hafta önceden alınmalıdır. Geç alınan randevularda yeterli süre bulunmadığından başvuruların onaylanmama ihtimali vardır. Seyahat planlaması ve vize alım sürecinin iyi yönetilmesi gerekir.

 

 • Vize belgeleri, başvurulan vize türüne uygun olarak eksiksiz şekilde hazırlanmalıdır.

 

 • Yunanistan Vize Başvuru Formu, eksik veya tutarsız bilgilerle doldurulmamalıdır. Teslim edilen diğer belgelerle uyumlu olmalıdır.

 

 • Başvuru sırasında verilen parmak izinin geçerlilik süresi 5 yıl olarak belirlenmiştir. Fakat vize başvurularının reddedilmesi durumunda yeniden parmak izi istenir.

 

 • Öğrenciler, gelir düzeyi yeterli olmayanlar veya çalışmayanların Yunanistan’daki seyahat masraflarını karşılayacağına dair sponsor göstermeleri gerekir. Sponsor olacak kişinin hesap dökümleri vb. durumlar belgelerle ispat edilir.

 

 • Pasaportların eski ve yıpranmış olmaması önemlidir. Vize alınsa bile pasaportun yıpranmış olmasından kaynaklı olarak Yunanistan sınırından çevrilmek mümkündür.

 

 • Başvuruları eksik ve hatalı belgelerle yapmak başvurunun reddedilmesine neden olabileceği gibi aynı zamanda suçtur.

 

 • Başvuruların şahsi olarak gerçekleştirilmesi gerekir. Çocuklarla seyahat edeceklerin ise her çocuk için ayrı başvuru dosyası oluşturması önemlidir.

 

 • Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda mülakata çağırabilir. Yetkili kişiler tarafından sorulan sorular, doğru şekilde yanıtlanmalı ve yalan beyan verilmemelidir. Konsolosluk tarafından gerçekleştirilen mülakatların amacı, yabancı vatandaşların ülkeye giriş koşullarını sağlayıp sağlamadığının anlaşılmasıdır.

 

Yunanistan vize prosedürleri, Schengen anlaşmasına uygun şekilde yürütülür. Belgelerin eksiksiz olmasına rağmen çeşitli sebeplerden dolayı vize alamama durumuyla karşılaşılabilir. Bunun yanı sıra vize alınsa dahi Yunanistan’a giriş yapabilmek sınır polislerinin insiyatifinde olan bir durumdur. Gerekli belge ve kanıtların gösterilememesi halinde ülkeye giriş yapılamayabilir. Girişlerde Yunanistan vizesi olan pasaport gösterilmeli, gerektiği durumlarda istenen konaklama, rezervasyon vb. dökümanlar sunulmalıdır.

Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Yunanistan vizesi onay süresi başvuru tarihini takiben 10-20 iş günü içerisindedir. Yoğunluk durumlarına bağlı olarak belirtilen sürelerde değişimler olabilir. Konsolosluk tarafından maksimum bekleme süresi 21 iş günü süresi olarak belirlenmiştir. Fakat başvuruların durumuna ve kurumun yoğunluğuna bağlı olarak aksamalar olabilir. Kısa süreli ve uzun süreli vize kategorilerinin değerlendirme sürecinde farklılıklar vardır. 90 günden daha uzun süre için Yunanistan’a yapılan vize başvurularının değerlendirilmesi otomatik olarak uzayabilir. Uzun süreli vizelerde 1-2 ay bekleme süresinden söz etmek mümkündür.

 

Yunanistan vizesi başvuruları, seyahat tarihinden minimum 20 iş günü öncesinden başlatılmalıdır. Uzun süreli vize başvurusunda bulunacakların ise 40-50 gün öncesinden süreci başlatmaları önerilir. Yunanistan Konsolosluğu resmi tatil günleri gibi çalışılamayacak süreler göz önüne alınmalıdır. Başvuru sahibinden ek belgeler istenebileceği gibi mülakata çağrılması halinde sürecin uzaması mümkündür.

Yunanistan Vizesi Nereden Alınır?

Firmamız bünyesindeki uzman kadromuz tarafından verilen hizmet doğrultusunda Yunanistan vize başvuru süreciniz, sorunsuz şekilde ilerler. Vize işlemleri konusunda deneyim sahibi ve profesyonel kadromuzdan Yunanistan vize başvurularınızla alakalı her türlü bilgiyi edinebilirsiniz. Yunanistan seyahati amacınıza uygun ve doğru vize kategorisinden başvurarak işlemlerinizi daha garantili şekilde yürütebilirsiniz. Sitemizin forum bölümünden veya telefon numaramız üzerinden bizlerle iletişime geçerek Yunanistan vize işlemleriniz hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.